Jump to content

Bu Laptopa Ssd Takmaya Deeğer Mi?

adam4
 Share

Recommended Posts

adam4, 25 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar elimde bu laptop var.Sizde SSD takarsam bir süre daha kullanabilir miyim.Teşekkürler.

Please register to see this content.

Tabiki değer. HDD ile tosbağa gibi çalışır. SSD rahat ettirir. Hatta DVD sökülüp yerine HDD oraya kutu ile takılabilir müsaitse. Yedek depo olur mis gibi.

• Like 1

shaolin, 11 saat önce yazdı:

Tabiki değer. HDD ile tosbağa gibi çalışır. SSD rahat ettirir. Hatta DVD sökülüp yerine HDD oraya kutu ile takılabilir müsaitse. Yedek depo olur mis gibi.

Öyle yapıcam hocam dvdyi sökip hddyi oraya alıcam.

shaolin, 12 dakika önce yazdı:

Önce dvdyi söküp ölçün. Biri 9 diğeri 11 cm 2 değişik kutu boyutu oluyor. Ona göre almanız lazım.

Her laptopda olmuyor. Bende komple söktüm anca DVD-ROM a ulaştım. Biraz sıkıntılı olabilir.acemiler Uzak dursun yoksa bozabilir 

adam4, 23 saat önce yazdı:

Arkadaşlar elimde bu laptop var.Sizde SSD takarsam bir süre daha kullanabilir miyim.Teşekkürler.

yapılacak işe göre değişir

öylesine pc yi kullanıyorsan tak.

bir iş için kullanıyorsan bence yenisi al

shaolin, 13.12.2023 - 08:35 yazdı:

Önce dvdyi söküp ölçün. Biri 9 diğeri 11 cm 2 değişik kutu boyutu oluyor. Ona göre almanız lazım.

Youtubeda videosu var hocam 9 benimkisi satın aldım.Akşamda A101den SSD alacağım.500 TL'ye 240 Sandisk vardı görmüştüm.Onu alacağım.Teşekkürler

adam4, 10 saat önce yazdı:

Youtubeda videosu var hocam 9 benimkisi satın aldım.Akşamda A101den SSD alacağım.500 TL'ye 240 Sandisk vardı görmüştüm.Onu alacağım.Teşekkürler

Evet bugün taktım gerçekten bu kadarmı farkeder.Laptop belki 5 kat canlandı.

• Like 1

adam4, 12.12.2023 - 13:35 yazdı:

ağam geç bile kalmışsın param olsa 8 tb ssd alacağım bütün hdd leri satacağım diskler sağlam sorunlu yok ama ssd baya alıştım seri ve hızlı 

arkadaşlar ssd taktıktan sonra pc mavi ekran vermeye başladı.Windows 10 kurdum 11 kurdum tekrar devam etti hatalar.SSD'yi çıkardım hddyi taktım hata vermiyor şimdi.SSD bozukmu acaba A101'den almıştım sallayınca içinden ses geliyor SSD'nin.

adam4, 49 dakika önce yazdı:

arkadaşlar ssd taktıktan sonra pc mavi ekran vermeye başladı.Windows 10 kurdum 11 kurdum tekrar devam etti hatalar.SSD'yi çıkardım hddyi taktım hata vermiyor şimdi.SSD bozukmu acaba A101'den almıştım sallayınca içinden ses geliyor SSD'nin.

siz yine de fazla sallamayın. mavi ekran kodu nedir? ya da fotoğraf çekip paylaşsanız daha faydalı olur.

adam4, 38 dakika önce yazdı:

DPV WATCHDOG VIOLATION yazıyor kod olarak.

Driver hatası bildiğim kadarıyla. Yeni windows kurduğunuz için tüm güncelleştirmeleri yaptığınızdan emin olun. Bilgisayar eskiyse ekran kartının eski bir sürümünü kurun. (örneğin şu an diğer diskteki sistemde hangi sürümde sorun yaşamıyorsanız onu) çipset güncelleştirmelerini yapın.

• Like 1

chataluck, 16.12.2023 - 08:47 yazdı:

Driver hatası bildiğim kadarıyla. Yeni windows kurduğunuz için tüm güncelleştirmeleri yaptığınızdan emin olun. Bilgisayar eskiyse ekran kartının eski bir sürümünü kurun. (örneğin şu an diğer diskteki sistemde hangi sürümde sorun yaşamıyorsanız onu) çipset güncelleştirmelerini yapın.

Hocam şöyle eski hddsini taktım aynı işlemleri yapıyorum.aynı Windows aynı sürücüler sorun yok mavi ekran vermiyor.Aynı sistemi aynı sürücüde ssdye kuruyorum PC açıkken ekranı indiriyorum 10 dakka sonra açıyorum 2-3 dakika kullandıktan sonra PC donup mavi ekran veriyor.SSD'yi iade edip yeni bir SSD sipariş ettim şimdi.Bakalım ondada aynı şeyleri yaşarsam başka yollar deneyeceğim

bozart, 16.12.2023 - 11:27 yazdı:

Direk takar takmaz mı hata verdi yoksa 

Yok direk değil 15-20 dakika kullanımda veya pcnin ekranını kapatıp 10 dakika bekleyip tekrar açtığımda.Belki kapakla alakası yoktur konunun ana hemen vermiyor.