Jump to content

Mükemmel İşletim Sistemi Windows Tnctr 11.9

yazdo
 Share

Mükemmel İşletim Sistemi Windows TNCTR 11.9  

60 members have voted

1. 1. Mükemmel İşletim Sistemi Windows TNCTR 11.9'u Yapalım mı?

• Evet(En sevdiğim üyeler :))
    • Hayır(Cehennemde görüşürüz dostum :))
    • Evet, katkı sağlarım(Altın üyeler :))

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 02/23/24 at 08:59 PM

Recommended Posts

güzel düşünce ama her kullanıcı farklı isteği oluyor emre028 tam benle aynı kıvamda işletim sistemi yapıyor genellikle onun çalışmalarını kendi şahsi pc de kullanıyorum aslında biz kullanıcılar ne istiyoruz önemli olan bu örnek media playar ve explorer silnmiş bu neden yok yada nasıl ekleriz adam kendine göre dizayn etmiş yazmış hala bir diretme ve sistem yapmamak isteği geliyor dediğin gibi yapılır  3 veya 4 ayrı iso da olur tüm kullanıcılara anket yaparız ama bu işe yöneticiler ve yapımcı ustadlar ne der.

• Like 3

Yıllardır 2-3 ayda bir defa sistem değiştirerek bu forumda verilen Windowsları kullanıyorum..Uğraşanların yapanların emeğine sağlık... Şahsi görüşüm ENSON çıkan işletim sistemi 1-0 geride başlıyor... Win7 Win8 den iyiydi  Win10 da Win11 den daha iyi... Foruma emeği geçen arkadaşların modifiye ettiği Win11 'in çeşitli sürümlerini kurdum denedim ama hiçbirisi Win10 kadar olamadı.. Ha Win10 da sorun olmadı mı, zaman zaman oldu ama modifiye sistem olmasından dolayı makul görülebilecek sorunlardı.. Mesela hiçbirisi mynet.com sitesinde sağ taraftaki günün videosunu oynatmadı..ve başka sitelerde de bu gibi videoları... Bu kötü mü ? değil...  İyi olan sistemin akıcı birşekilde çalışması ise modifiye sistemlere devam.. Size emeği geçenlere ne şekilde katkımız olur..? Forum içesinde en fazla "beğeni" atar geçeriz..Ama her daim sizi takipte kalırız... Allah kolaylık versin sizlere...

• Like 4

AdnanGumus, 8 saat önce yazdı:

güzel düşünce ama her kullanıcı farklı isteği oluyor emre028 tam benle aynı kıvamda işletim sistemi yapıyor genellikle onun çalışmalarını kendi şahsi pc de kullanıyorum aslında biz kullanıcılar ne istiyoruz önemli olan bu örnek media playar ve explorer silnmiş bu neden yok yada nasıl ekleriz adam kendine göre dizayn etmiş yazmış hala bir diretme ve sistem yapmamak isteği geliyor dediğin gibi yapılır  3 veya 4 ayrı iso da olur tüm kullanıcılara anket yaparız ama bu işe yöneticiler ve yapımcı ustadlar ne der.

Her kullanıcının kişisel isteği genelde çok değişken olduğu için isteklerine karşılık %100 modifiye sistem bulması zor. Bazı değişiklik istese bile elindeki modife edilmiş sisteme çok müdahale edemiyor. Bu sistem yapılırsa bununla uğraşmak isteyenlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Ya da yine kendine uygun sistemi kurar fakat bahsettiğim ince ayarları bu sistemden alabilir. Ustalar'ın yaklaşımına göre bu projenin hayata geçip geçmeyeceği belli olacak :)

kolega20, 6 saat önce yazdı:

Yıllardır 2-3 ayda bir defa sistem değiştirerek bu forumda verilen Windowsları kullanıyorum..Uğraşanların yapanların emeğine sağlık... Şahsi görüşüm ENSON çıkan işletim sistemi 1-0 geride başlıyor... Win7 Win8 den iyiydi  Win10 da Win11 den daha iyi... Foruma emeği geçen arkadaşların modifiye ettiği Win11 'in çeşitli sürümlerini kurdum denedim ama hiçbirisi Win10 kadar olamadı.. Ha Win10 da sorun olmadı mı, zaman zaman oldu ama modifiye sistem olmasından dolayı makul görülebilecek sorunlardı.. Mesela hiçbirisi mynet.com sitesinde sağ taraftaki günün videosunu oynatmadı..ve başka sitelerde de bu gibi videoları... Bu kötü mü ? değil...  İyi olan sistemin akıcı birşekilde çalışması ise modifiye sistemlere devam.. Size emeği geçenlere ne şekilde katkımız olur..? Forum içesinde en fazla "beğeni" atar geçeriz..Ama her daim sizi takipte kalırız... Allah kolaylık versin sizlere...

Kullanıcıların talepleri değişken ve farklı özelleştirmeler isteme gibi bir durum olunca hiçbir şekilde tam olarak istediğiniz özelleştirmeyi bulamazsınız. Kullanıma geçince bazı değişiklikler istersiniz fakat maalesef eldeki modifiye edilmiş sistemde çok fazla değişiklik yapamazsınız. O yüzden böyle bir proje fikri ortaya çıktı eğer hayata geçerse herkes deneyim kendi mükemmel işletim sistemini özelleştirebilir deneyimleriyle değişikliğe gider sonunda en iyisini yapabilir.

HARBİKIZ, 2 saat önce yazdı:

Dava sebebi olmaz mı bu isimle oluşturulacak sistem?

Sistem Windows olduğu için belirtme ihtiyacı hissettiğimden dolayı Windows TNCTR 11.9 yazdım. Windows ismi içinde geçmek zorunda değil. Davalık sebep istenirse sistemin adında illa windows isminin geçmesine gerek yok. Sonuçta windows altyapısıyla yapılmış bütün sistem Microsoft'a ait bir sistem. Microsoft istedikten sonra bütün modifiyeli sistem yapanlara dava açabilir fakat böyle bir şey yapmaz çünkü dava açacağı kişileri bulmasından tutun bulduklarından istediği tazminatı alamaz üstüne bunlarla uğraşırken hem kaynak harcayacak hem itici bir şirkete dönüşecek o yüzden uğraşmaz. Uğraşmak istemesi için Ticari faaliyet olması lazım doğrudan Microsoft'a zarar verecek bir çalışma olması lazım ve bütün çabaların sonunda ortaya koyduğu bütçeden fazlasını alabilmesi lazım aksi halinde kendi kaynağını harcamış olur. Projedeki asıl önemli olan isim TNCTR olması proje olursa forumdaki kullanıcıların katkısıyla olacağı için atıfta bulunmak istiyorum tabi forum yönetimi kabul ederse ismi etmez ama proje hayata geçerse isteyen istediği ismi vererek kullanır.

kocamanadam, 1 saat önce yazdı:

TnctrOS olabilir.

Bu da olabilir sonuna 11.9 eklenir :)

• Like 1

anket yapıcan kim neyi çok az kullanıyor buna göre sistem çıkar bence ana sayfanın başına herkes kendi windows unu yapabilir deyim ne neyi nasıl yapıyorsa anlatılır özel reg dosyaları ister paylaşılır paylaşılmaz yönetim bilir güzel çaba ama bunu belirli sistem yapanlara sorman gerek çünkü onlar ne kadar çalışma yapsalarda hala beğenmeyen yada yok şunu niye sildin diye yorumlayanda var bu açıdan at kenara konuyu derim bizde okuma kültürü yok iso iniyor kuruyor hop dayı senin yapacağın isonun deyip sayıyor yada çoğu insan neyin ne amaçla olduğunu bilmiyor yada ne kullandığını bilmiyor sana kolay gelsin iyi forumlar.

• Like 1

AdnanGumus, 1 saat önce yazdı:

anket yapıcan kim neyi çok az kullanıyor buna göre sistem çıkar bence ana sayfanın başına herkes kendi windows unu yapabilir deyim ne neyi nasıl yapıyorsa anlatılır özel reg dosyaları ister paylaşılır paylaşılmaz yönetim bilir güzel çaba ama bunu belirli sistem yapanlara sorman gerek çünkü onlar ne kadar çalışma yapsalarda hala beğenmeyen yada yok şunu niye sildin diye yorumlayanda var bu açıdan at kenara konuyu derim bizde okuma kültürü yok iso iniyor kuruyor hop dayı senin yapacağın isonun deyip sayıyor yada çoğu insan neyin ne amaçla olduğunu bilmiyor yada ne kullandığını bilmiyor sana kolay gelsin iyi forumlar.

Bu proje hayata geçerse kendi sistemini kendi yapmak isteyenlere klavuzluk etmek için çıkacak. Seninde söylediğin gibi kimseyi %100 tam mutlu edemezsin çünkü neye ihtiyacı olup olmadığını en iyi kullanıcının kendisi bilir. O yüzden bu sistemi kuracağız kullanılacak araçlardan neleri çıkarabileceğimizi yazacağız ve kullanışlı özellikler kazandıracağız. Elbette bütün ihtiyaçlar karşılanınca genel gereksizler çıkartılıp örnek medya oynatıcıları not defteri vs vs bunların daha iyi alternatifleriyle eklenip kullanıma sunulabilir. Fakat projenin asıl amacı isteyen istediği sistemi yapabilsin diye imkan tanımak. Herkesin katkısıyla çok iyi özelleştirilmiş sistem yapıp büyük avantaj sağlayabiliriz.

SlmSnr, Bir saat önce yazdı:

Bu tür sistemler sanal olarak mı hazırlanıyor

Sanal hazırlanmıyor güncel işletim sistemi (iso kalıbı) üzerinden hazırlanıyor.

• Thanks 1

Güzel fikir iyi çalışmalar olacaktır. Arkasında durmak gerekli TR_By bu konularda iyi çalışmaları olan bir arkadaş tavsiye ederim bu arkadaşın çalışmalarını. TNCOS Sistem adıyla bir sistem oluşturulabilir.

Saygılarımla iyi forumlar.

• Like 2

forjest, 57 dakika önce yazdı:

Güzel fikir iyi çalışmalar olacaktır. Arkasında durmak gerekli TR_By bu konularda iyi çalışmaları olan bir arkadaş tavsiye ederim bu arkadaşın çalışmalarını. TNCOS Sistem adıyla bir sistem oluşturulabilir.

Saygılarımla iyi forumlar.

Kullanıcılardan talep var katkı sağlamak isteyen kullanıcılar yavaş yavaş artıyor oylama sonuna kadar sanırım projeye başlanacak desteği bulacağız gibi görünüyor. Umarım TR_by ve diğer uzman arkadaşlar da katkıda bulunmak ister el birliğiyle güzel bir işe imza atarız.

• Like 2

kartal3x, 17 saat önce yazdı:

evet TNCTROS u bekliyoruz

Oylamalar devam ediyor bu süre zarfında projenin temeli oluşturuluyor. Yapılacakların listesi çıkınca katkı sağlayacak kişilerle görüşülüp görev dağılımı yapılacak daha sonra hazırlanacak birçok test gerçekleştikten sonra kullanıma sunulacaktır.

• Like 1
  • Thanks 1