Jump to content

Internet Download Manager Online Installer 1.1

Recommended Posts

Çalışmalarını takdir ederek takip ediyorum. 

Öncelikle kurulu IDM yi ekranın sağ alttan idm'den çıkış yaparak kurduğumuzda lisansını kullanıcı adı olarak tekrar lisanslıyor. 

Ancak HibitUninstaller ile yüklü IDM yi tam kaldırıp kurmak istediğimde kurulum tamamlandı yazısı dahi geliyor fakat kurulum gerçekleşmiyor. 3 defa deneme yaptım tam kaldırıp pc yi yeniden başlatıyorum sonuç aynı. Diğer indiren arkadaşlar da böyle sorunla karşılaştı mı acaba?

Yüklü IDM solidshare sitesinden indirdiğim katılımsız IDM dir. 

(antivirus programı devre dışı ve sağ klik yönetici olarak çalıştırılmıştır) 

Programın IDM yi indirirken kontrol ettiğimde bazen 8,5 mb. bazen 9,5 mb. bir keresinde de 11,5 mb. indirdi. kurulum gerçekleşmedi.

resmin üsteki idman642build7 orjinal idm.  

Ayrıca IDMOnlineInstaller ismini bilerek kısalttım (boşluk olmasın kurulum olursa diye) iconu da değiştirmiştim.

Please register to see this content.

Edited by ozkan_z06

ozkan_z06, 5 saat önce yazdı:

Çalışmalarını takdir ederek takip ediyorum. 

Öncelikle kurulu IDM yi ekranın sağ alttan idm'den çıkış yaparak kurduğumuzda lisansını kullanıcı adı olarak tekrar lisanslıyor. 

Ancak HibitUninstaller ile yüklü IDM yi tam kaldırıp kurmak istediğimde kurulum tamamlandı yazısı dahi geliyor fakat kurulum gerçekleşmiyor. 3 defa deneme yaptım tam kaldırıp pc yi yeniden başlatıyorum sonuç aynı. Diğer indiren arkadaşlar da böyle sorunla karşılaştı mı acaba?

Yüklü IDM solidshare sitesinden indirdiğim katılımsız IDM dir. 

(antivirus programı devre dışı ve sağ klik yönetici olarak çalıştırılmıştır) 

Şimdi eve geldim oradaki makinede kurulu iken denedim sorun olmadı. Sonra hibit ile bütün kalıntıları ile kaldırdım yeniden başlattım. Kurdum lisansladı.

ozkan_z06, Bir saat önce yazdı:

Programın IDM yi indirirken kontrol ettiğimde bazen 8,5 mb. bazen 9,5 mb. bir keresinde de 11,5 mb. indirdi. kurulum gerçekleşmedi.

resmin üsteki idman642build7 orjinal idm.  

Ayrıca IDMOnlineInstaller ismini bilerek kısalttım (boşluk olmasın kurulum olursa diye) iconu da değiştirmiştim.

IDM 11.5 MB boyutunda. Diğer dosyalar indirmenin tamamlanmadığını gösterir. İnternetiniz çok mu yavaş?

Dosyayı direk çalıştırıyorsunuz değil mi? Winrar ile açıp çalıştırmayın.

Posted (edited)
ozkan_z06, 8 dakika önce yazdı:

direkt çalıştırıyorum internetim 35megabit sınırsız

İndirmeyi etkileyecek başka bir husus var mı? Firewall vs. ekstra program.

Kullandığınız laptop ise cepten internet vererek deneyin birde.

Edited by shaolin

Posted (edited)
ozkan_z06, 15 dakika önce yazdı:

eset var tüm trafiğe izin verdim maalesef olmadı. neyse

Sizin için Eset Endpoint Security kurdum. (11.0.2044)

Program kurmadan önce Eset'i sağ alt köşeden korumayı duraklattım. Tüm ağ trafiğine izin verdim. 

Programı çalıştırdım. Kurdu ve lisansladı.

Edited by shaolin
  • Like 1

Sistemimde KingHaze'nin IDM 6.42b7 si kurulu vaziyetteydi.

Hibit Uninstaller ile zorla kaldır seçeneği ile kaldırıp Online tekrar kurdum hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Sonra bu kurulan IDM'yi Uninstall Tool ile yine zorla kaldır seçeneği ile kaldırıp Online tekrar kurdum hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Teşekkür ederim, Eline sağlık.

• Like 2

karmakoo, 9 dakika önce yazdı:

Dosyayı indiriiyorum. Fakat  1.27 mb. iniyor. 

11.5 mb.  diye yazmıştın. ben mi yanlış indiriyorum acaba....

Emeğine sağlık .

Kodu tekrar geliştireceğim. Olabilecek sorunların önüne geçecek.

• Like 1
  • Thanks 2

kilicmuhsin, 11 saat önce yazdı:

Aldım bir tane IDM serial bütün sıkıntılardan kurtuldum

Ben hala eski bir sürüm kullanıyorum ve sorunsuz.

Bu güncelleme takıntısı yok mu?

Herkes tututurmuş güncel olsun istiyor.

Sağlam çalışan ve güncelleme uyarısı vermeyen bir sürüm kullanın,

Ne seriale ne lisansa, ne crack aramaya son verirsiniz.

Güncelleyince sanki noluyor, aynı işlevi görüyor.

Küçük değişiklikler için güncellenen sürümlerde, genelde patch ya da crackları işlevsiz kılmak için yapılıyor.

Edited by relati7ity
  • Like 1
  • Haha 1

• shaolin changed the title to Internet Download Manager Online Installer 1.1

Sadece düz indiriyor gözüyle bakmayın. Bazı web sitelerinden indirmelerde zaman zaman sorun olabiliyor. Video indirmeleri vs. Onlara uyum sağlıyor. Tarayıcılara uyum sağlıyor. Güncel iyidir bu kategoride idm.

• Like 1

shaolin, 44 dakika önce yazdı:

Sadece düz indiriyor gözüyle bakmayın. Bazı web sitelerinden indirmelerde zaman zaman sorun olabiliyor. Video indirmeleri vs. Onlara uyum sağlıyor. Tarayıcılara uyum sağlıyor. Güncel iyidir bu kategoride idm.

Online installer'ın AIO sunu yaparsan birden fazla programların indirmelerini sağlamış olunur. Formattan sonra kurulabilecek temel programlar yer alsa yeterli gelecektir. 

'da bu tarz bir uygulama var seçilen uygulamaları otomatik olarak sessiz kurmakta sistemlere. Tabiki Free ücretsiz programlar bunlar lisanslılar için henüz yok. Çalışmalarında başarılar dilerim değerli kardeşim. :) 

• Like 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

Online installer'ın AIO sunu yaparsan birden fazla programların indirmelerini sağlamış olunur. Formattan sonra kurulabilecek temel programlar yer alsa yeterli gelecektir. 

'da bu tarz bir uygulama var seçilen uygulamaları otomatik olarak sessiz kurmakta sistemlere. Tabiki Free ücretsiz programlar bunlar lisanslılar için henüz yok. Çalışmalarında başarılar dilerim değerli kardeşim. :) 

Bunları zevkine yapıyorum. İleride dediğiniz gibi aio tek çatı altında olabilir. Online install işi hoşuma gidiyor. Web sitesi ve crack değişmezse esnek istediğin zaman güncelini indir. İhtiyacı olan alsın kullansın.

• Like 3

shaolin, 51 dakika önce yazdı:

Ben de başarılarınızın devamını diliyorum. O kadar katılımsız toplu kurulum programı yaptım. Online indirme sağlamadıktan sonra, boyut yükseliyor diye gereksiz gördüm çalışmalarımı. Yenisini aynı isimle atmak basit ama, online son sürümü indirip lisanslamayı sağlasam sizin gibi, daha iyi olacak.

• Like 1

Hocam bu sefer oldu hiçbir sıkıntı yok. 

Sadece SFX icon dosyası IDM iconu olarak gözükmüyor çok önemli değil ama yine de düzeltmek  isteyenler olabilir.

Sadece icon dosyası sfx içerisinde olması yetmiyor. SFX i gördüğüm kadarıyla WinRAR ile yapıyorsunuz. SFX oluştururken iconu da seçmeniz gerekiyor. Veya Rescue Hacker ile icon değiştir işlemini yapabilirsiniz.  icon dosyasının klasör içerisinde olmasına bile gerek yok. Ben SFX i, portable ve bazı katılımsızları yaparken önceleri WinRAR kullanıyordum. Şimdi 7zSFX ile yapıyorum. Belki de bana böyle kolay geliyordur. Çalışmalarınızda gerçekten teşekkürü hak ediyorsunuz. 

• Like 1

Bu arada program sitesinden IDM'yi indirir. Bilgisayarınızdaki IDM artıklarını temizler. IDM'yi kurar. Sonra da lisanslar. O yüzden işlem bitene kadar bekleyin.

ozkan_z06, Şimdi yazdı:

Hocam bu sefer oldu hiçbir sıkıntı yok. 

Sadece SFX icon dosyası IDM iconu olarak gözükmüyor çok önemli değil ama yine de düzeltmek  isteyenler olabilir.

Sadece icon dosyası sfx içerisinde olması yetmiyor. SFX i gördüğüm kadarıyla WinRAR ile yapıyorsunuz. SFX oluştururken iconu da seçmeniz gerekiyor. Veya Rescue Hacker ile icon değiştir işlemini yapabilirsiniz.  icon dosyasının klasör içerisinde olmasına bile gerek yok. Ben SFX i, portable ve bazı katılımsızları yaparken önceleri WinRAR kullanıyordum. Şimdi 7zSFX ile yapıyorum. Belki de bana böyle kolay geliyordur. Çalışmalarınızda gerçekten teşekkürü hak ediyorsunuz. 

Görselim zayıftır. Önce işleve önem veriyorum. Onu da ekleriz sonraki versiyona.

• Like 1

Posted (edited)
lightOS, 13 saat önce yazdı:

Sizin idm dosyasını İndirmeyi hangi siteden indiriyor. Orjinal kendi sitesinde inen adı idman642build7.exe 

sizin  programla inen dosya adı  IDMSetup.exe

Direk kendi sitesinden indiriyor. Dosya adını genel olsun diye versiyonsuz direk isim olarak kaydettiriyorum.

İndirilen adres: 

Bu adreste ne varsa onu çeker. Kurulumda sessiz parametresi ile kurulur.

Endişeniz varsa bu adresi bir firewall ile engelleyerek programın çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Hata verecektir.

Edited by shaolin

Shaolin kardeşim sakın yanlış anlama 

icon yapmak için biraz uğraşılmış veya bu şekli ile başka bir yerden alınmış hiç gerek yok. Çok kolay bir yöntemi var. 

“Quick Any2Ico” dosyasını free olarak

Programın çalışma mantığı çok basit, önce iconunu almak istediğimiz exe, dosya, fotoğraf dahil dosyayı altaki resimlerdeki gibi programın üstüne taşı ve sağ alt köşede bulunan Convert it! Butonuna bas. Taşıdığınız dosya hangi dizinde ise o dizinde ve aynı isimle ico uzantılı iconumuz oluşacaktır. 

00.jpg.e7abb69466a67a11580ebe52f9cdab4f.jpg

1.jpg.ed5276cda71e2f4f500a1f85a1def92d.jpg

2.jpg.eb8301d81cfae00d588c60c1eeecb99a.jpg

3.jpg.8d574e36b9a0aba75c9489affe19823f.jpg

• Like 1