Jump to content

Bilgisayar Sürekli Resetliyor

bitlilimon

Recommended Posts

Arkadaşalr bilgisayar açılmıyor.Açılmaya çalışıyor ama her defasında tekrar kapanıyor..Böyle bişey fan yetersiz olduğunda işleöci ısındığı için oluyor bu doğru mu ayrıca bunun dışında ne gibi bir nedeni olab ilir.

Daha önce bu problem warmıydı ve ne zaman oldu..yani bi parça degişmesi oldumu makinada..

ısıdan olma ihtimali wardır..

eger tahmini bilg. açıldıktan 5 dak. sonra reset atmıyorsa işlemci fanında sorun yoktur..oyun oynarken başına geliyorsa ekran kartının sogutması kötü olabilir..

bi dğeişiklik olmadı bilgisayarda durduk yere böyle bir sorun çıktı.. o nedenle fanla alakalı olamaybilir diyorum.oyun oynarken filan değil bilgisayar hiç açılmıyor sürekli resetliyor masaüstünü görüyoruz tekrar kapanıyorr açılıyor.

işlemci fanı tozlanmıştır işlemci ısındıgından reset atar ve oyun da iken de ekran kartın yetersz kaldıgı için aşırı yuklenmeden ısınır donar ve resetler işlemci amd ise ısınma olayı yüksek olur fanı temizle en son htimal olarak power gucu yetersiz olabilir

Birçok kez foruma böyle konular açıldı.Hepsinde de diyorum.

''Problemin Direk donanımdan kaynaklandığı düşünülmemeli önce yazılımdan kaynaklanabileceğini düşünün ki gereksiz yerlere bilgisayarınıza para harcamayın.''

Format atmayı denedinmi hiç.Belki yazılım problemi oldugundan yeniden açılıp kapanıyordur.

birde su var arkadasın dediği gibi ram gevşemiş olabilir bide sogutucu fana bak 2 dk içerisinde egersoguk yerine sıcaklasyorsa fandan kaynaklana bilir çünkü genel olarak tum işletim sisitemleri sıcaklıgın birden fazla olarak yukselmesiyle bilğisayar resetler sen resetlendiği zaman bilğisayarı 10 dk boyu açma 0 dk sonra aç eger falan ıınırsa anlakı senın fan bozuk islevini tam oarak yapmıyodur ilk once bir çıkar sil olmadı garantısı varsa yolla yada yeni fan al tak sorun ortadan kalkar yardımcı olduysam ne mutlu bana aynı sey benımde defa larca basıma geçti ve hep aynı sey fan ısınmasından dolayı oldu

işlemci fanı tozlanmıştır işlemci ısındıgından reset atar ve oyun da iken de ekran kartın yetersz kaldıgı için aşırı yuklenmeden ısınır donar ve resetler işlemci amd ise ısınma olayı yüksek olur fanı temizle en son htimal olarak power gucu yetersiz olabilir

Arkadaşın sorunu çözülmüş ama,

AMD işlemcilerde bahsettiğiniz gibi bir ısınma sorunu yok.

virüs girmiş olabilir veya dosyaların zarar görmüştür bu yüzden reset atıyordur ve format atınca da gitmiş her zaman donanımdan olacak diye birşey yok..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...