Jump to content

Taşınabilir Diskimdeki Verilerimi Kaybettim.

fearlesshackteam

Recommended Posts

yazılan tam uc sayfadakı yazıları okudum ama aklıma takılan bırsey bu pcyı umarım senden baska kımse kullanmıyordur . cunku 20 gb lık verının bulunamaması akıl mantık almıyor .ılkten acaba dıyorm bırı bunu sen yokken kes kopyala yapıp hd den almıs olmasınlar cunku harıcı hd baska bı loptop yada harıcıye kolaylıkla 5 10 dk gıbı kısa surede kesıp kopyalanabılır. dıger arkadasların soledıklerını uygulamakda fayda var ama benim aklıma bu işte bı bıt yenıgı var gıbı gelıyor. bn genellıkde cd den calısan programlarla kurtarma yapıyorum orda gozukuyor bende denemekde fayda var eger elınde mornıng ın cd lerınde varsa bak . sonuc cok merak edıyorum sımdıden kolay gelsın. gecmıs olsun

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Arkadaşım diskinin özelliklerine baktınmı hiç dosya sistemi nedir? Eğer raw olarak gözüküyorsa sana tavsiyem; raw olmuş disklerden veri kurtarmak için Easeus Data Recovery Wizard Professional programını dene. Bende portable olanı var ve ben onunla arkadaşımın 500 GB lık Raw olmuş diskindeki bütün verileri kurtardım. Eğer denemek istersen aşağıdaki linkten indirebilirsin. Program tam sürümdür. Kendi sitesinin uyguladığı bir kampanya ile ücretsiz lisanslanmıştır. Bu konudada için rahat etsin. Programı çalıştırdıktan sonra Raw Recovery kısmına tıklayarak tarat. Bak bütün Tnctr senin için seferber oldu. İnşallah sorununu en kısa sürede çözersin.

Dosya Boyutu: 32 MB - Portable (Kurulumsuz)

Please register to see this content.

Programı indirdim ama windows 7 de çalışmadı. Açtığım an kapanıyor.

320 Gb lık hdd bir anda calışmaz oldu. her ne kadar calıstıgını soylesen de hdd den tıkır tıkır sesler geliyor ise cok dikkat et ölüyor olabilir hdd! ERD commender programı ıle cd den calıstır ve arat dosyanı. bir arkadasın dosyalarını calısmayan Xp den almak ıcın kullandık ancak almak ıstedıgın klasorun ıcıne girip Ctrl+A ile hepsini secip flash diske kopyaladık. ana klasorü kopyalamaya izin vermemişti.

bir de "eimagerecovery" diye bir prg var. full olarak forumlardan bulabılırsın. denemekte fayda var.kolay gelsin. sonucu takipteyiz.

Programı indirdim ama daha kullanma fırsatım olmadı. Tüm diski kopyaladığım için pc yi yeniden başlatamıyorum. İşlem bitince hemen deneyeceğim.

Arkadaşım gizli dosyaları göster seçeneğiyle korunan işletim sistemi dosyalarını göster seçeneklerini aktif et belki görürsün. Buna benzer bi sorun bende de olmuştu başka bilgisayara taktım üstte yazdıklarımı yaptım sonra dosyalarima ulastım.bi dene

Çoktan denedim ama olmadı :)

yazılan tam uc sayfadakı yazıları okudum ama aklıma takılan bırsey bu pcyı umarım senden baska kımse kullanmıyordur . cunku 20 gb lık verının bulunamaması akıl mantık almıyor .ılkten acaba dıyorm bırı bunu sen yokken kes kopyala yapıp hd den almıs olmasınlar cunku harıcı hd baska bı loptop yada harıcıye kolaylıkla 5 10 dk gıbı kısa surede kesıp kopyalanabılır. dıger arkadasların soledıklerını uygulamakda fayda var ama benim aklıma bu işte bı bıt yenıgı var gıbı gelıyor. bn genellıkde cd den calısan programlarla kurtarma yapıyorum orda gozukuyor bende denemekde fayda var eger elınde mornıng ın cd lerınde varsa bak . sonuc cok merak edıyorum sımdıden kolay gelsın. gecmıs olsun

Ben bu diski içindeki o özel verilerden dolayı çok dikkatli kullanırım. Benden başka kimse asla dokunamaz. Evden çıkarken saklar, dışarı çıkarmam gerektiğinde de asla yanımdan ayırmam. Başkasının silmesi nerdeyse imkansız. Ama olur da öyle bişey oldu desek veri silinse veya talınsa eski yerinde yine de kalmaz mı ? Veri kurtarma programları nasıl olur da bulamaz anlayamıyorum. Şu anda diski hem yedekliyor hem de R-Studio ile gelişmiş tarama seçeneğiyle tarıyorum. Bakalım sonuç ne olacak. Live Cd ile deneyebilirim ama yedekleme ve tarama işlemi bittikten sonra olur.

Az önce taşınabilir disk i söktüm ve pc ye satadan bağladım. İlk açılışta disk otomatik tarandı ve 4 tane yerde veri okunamıyor diye uyarı verdi. Sanırım o yerlerde benim veriler. Bir şekilde kurtarmam lazım. Eski anılar yeniden yaşanmaz. Silinen başka belge olsa hiç düşünmem ama özel belgeler olunca her türlü işlemi yapmak ve kurtarmak ister her insan. İnanmayanlar teamweaver ile bağlanıp bakabilirler şu anki işlemlere.

Çoktan denedim ama olmadı :)

geçen hafta win7 de yedekleme yaptım ve bende benzer bir sorun yaşadım "d" ye yedeklediğim bilgiler duruyor ancak " d" deki dosyalarımdan biri kaybolmuştu önemli bir dosya değildi ancak kafama çok takıldı bende "recovery my files" ile taratıp bulabilmiştim kayıp olan dosyayı. sonra dosyanın adını değiştirip öyle kaydettim benim dosyamın adıda "Ö" harfi ile başlıyordu saçma bir bağlantı ancak senin kaybolan dosyanın da ilk harfi "Ö" olunca aklıma geldi. umarım bulursun klasörünü...

geçen hafta win7 de yedekleme yaptım ve bende benzer bir sorun yaşadım "d" ye yedeklediğim bilgiler duruyor ancak " d" deki dosyalarımdan biri kaybolmuştu önemli bir dosya değildi ancak kafama çok takıldı bende "recovery my files" ile taratıp bulabilmiştim kayıp olan dosyayı. sonra dosyanın adını değiştirip öyle kaydettim benim dosyamın adıda "Ö" harfi ile başlıyordu saçma bir bağlantı ancak senin kaybolan dosyanın da ilk harfi "Ö" olunca aklıma geldi. umarım bulursun klasörünü...

Recovery my files ile ben de tarıyordum ama kardeşimin yüzünden bıraktım :) Saat 2 gibi taramaya başlamıştım.7 de kardeşim geldi pc yi bıraktım dokunma dedim ve çıktım dışarı. geldiğimde pc yi kapatmıştı. Delirdim, kızdım sonra da açmadım o programı. Çok uzun taramıştı.

Bir de bu konuyu inceler misin? Bozuk disk alanı olduğunu düşünürsek işine yarayabilir.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=91427
http://rapidshare.com/files/258126161/HDD_Regenerator_1.71.exe[/CODE]

Konuyu baştan okudum. Daha iyi anlamak ve önerilmiş birşeyi önermemek için. Biraz hızlıca geçtiğim yerlerde oldu. Scandisk denediniz mi ben göremedim. Bad sektör hatasına benziyor.

Bir de bu konuyu inceler misin? Bozuk disk alanı olduğunu düşünürsek işine yarayabilir.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=91427
http://rapidshare.com/files/258126161/HDD_Regenerator_1.71.exe[/CODE]

İndirdim ve deniyorum hemen. Garip bir program :) Hdd yi seçtim ama ben bişey yaptığını göremiyorum :)

Konuyu baştan okudum. Daha iyi anlamak ve önerilmiş birşeyi önermemek için. Biraz hızlıca geçtiğim yerlerde oldu. Scandisk denediniz mi ben göremedim. Bad sektör hatasına benziyor.

İlgilendiğiniz için teşekkürler. Ben kendi elimle yapmadım. Birazdan yapmayı düşünüyordum ama pc benden önce kendisi yaptı. Diski söküp sata yoluyla pc ye bağladım. Şu anda portable olarak kullanmıyorum. Bilgisayar ilk açılışta kendisi scandisc yaptı ve sonuç olarak 4 yerde okuma hatası verdi. Şimdi R-Studio ile tarıyorum ve o da 2 yerde okuma hatası verdi. Ve şu anda program dondu. Kendine gelmesini bekliyorum.

"Flobo HDD Bad Sector Repair - Bad Sector Onarım 1.5

Üretici Açıklaması :

Bilgisayarınızın harddiskinde oluşan bad sectorları bulmanızı ve onarmanızı sağlayan hızlı ve sorunsuz bir program. Arkanıza yaslanın ve verilerinizin kurtuluşunun keyfini çıkarın. Bu muhteşem program sistem kaynaklarınız hiç harcamadan işlemini gerçekleştiriyor. Siz AutoCAD ile çalışmanıza devam ederken bu program bad sectorlarınızı onarmaya devam ediyor. "

denenbilir.

HDD Regenerator:

denenebilir

zor iş bu. ben de bayagı bir depresyona girmiştim benim hdd bozulunca. o hala bozuk ama ben kendi ruh saglıgım acısından 1 hafta sonra bıraktım peşini. yaza insallah ben de tekrar deneyecegim.

BadSectör varsa bence hiç uğraşma 2 ay idare etmeye çalıştım sürekli sistemde veri kaybı oluyor mecburen format atmak zorunda kalıyordum değiştirdim kurtuldum.

bad sector programlarını denedim ama bi işe yaradığı yok tarama ve düzenleme süresi 1 günü bulabiliyo sadece zaman kaybı...

"Flobo HDD Bad Sector Repair - Bad Sector Onarım 1.5

Üretici Açıklaması :

Bilgisayarınızın harddiskinde oluşan bad sectorları bulmanızı ve onarmanızı sağlayan hızlı ve sorunsuz bir program. Arkanıza yaslanın ve verilerinizin kurtuluşunun keyfini çıkarın. Bu muhteşem program sistem kaynaklarınız hiç harcamadan işlemini gerçekleştiriyor. Siz AutoCAD ile çalışmanıza devam ederken bu program bad sectorlarınızı onarmaya devam ediyor. "

denenbilir.

HDD Regenerator:

denenebilir

zor iş bu. ben de bayagı bir depresyona girmiştim benim hdd bozulunca. o hala bozuk ama ben kendi ruh saglıgım acısından 1 hafta sonra bıraktım peşini. yaza insallah ben de tekrar deneyecegim.

Programı indirdim ve kurdum ama küçük bir sorun var sanırım. Programı açtıp disk seçmek istediğimde diskleri listelemiyor bana. Pc de şu anda bir tane 160 iki tane de 500 gb lık disk var ama görmüyor ikisini de. Siz kullandıysanız ne yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz ?

BadSectör varsa bence hiç uğraşma 2 ay idare etmeye çalıştım sürekli sistemde veri kaybı oluyor mecburen format atmak zorunda kalıyordum değiştirdim kurtuldum.

bad sector programlarını denedim ama bi işe yaradığı yok tarama ve düzenleme süresi 1 günü bulabiliyo sadece zaman kaybı...

Şu verileri bir kurtarabilsem ben biliyorum ne yapacağımı :) Ya sinirimden duvara atar parçalarım ya da servisine ******ürür bakmalarını isterim. Bir çözüm bulurum yine ama şu anlık en büyük sorunum o veriler.

"Programı indirdim ve kurdum ama küçük bir sorun var sanırım. Programı açtıp disk seçmek istediğimde diskleri listelemiyor bana. Pc de şu anda bir tane 160 iki tane de 500 gb lık disk var ama görmüyor ikisini de. Siz kullandıysanız ne yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz ?"

ben kurup denemedim malesef. sonucta bu işler matematik gibi değil ki. her gun yaptıgın birsey gun geliyor ise yaramıyor yada cok aptalca dedıgım birsey kut diye işe yarıyor. deneme yanılma, deneme işe yarama yönteminden baska yapacak bir sey yok.

Arkadaşlar kusura bakmayın geç cevap verdim.

Pazar günü saat 5 gibi Hiren Boot Cd içerisinden HD Regenerator ile taramaya başladım bugün saat 12 gibi bitti. 2 gün pc açık kaldı. 3 tane ölü sektör buldu ve tamir edildi dedi. İşlem bitince şu bilgileri verdi.

Sector 6497843 was succesfully recovered.
Sector 35629915 was succesfully recovered.
Sector 788834157 was succesfully recovered.
976773168 sectors scanned. 3 found bad. 3 recovered.[/CODE]

Olumlu sonuç aldım ama yine verilere baktığımda yerinde değil. Diski okulda 4 pc de evde 1 ve arkadaşımın 1 bilgisayarında açtım ama hiçbirinde veri ile ilgili bir kalıntı bile bulamadım. Çok garip hala anlayamadım sorunu. Okulda öğretmenime sordum o da anlam veremedi. Çok ilginç bir sorun dedi.

Pc açıldığı an şu hatayı veriyor ve kapatana kadar belli aralıklarla bana soruyor ne yapacağımı.

vy31iq.jpg

Akşama kadar uğraşıp akşam bir servise görütmeyi düşünüyorum ama onlarında elinden bişey geleceğini sanmıyorum. Sizin bildiğiniz profesyonel bir kurum var mı ? Veri kurtarma işinde uzman bir yer arıyorum. Diski istedikleri kadar parçalasınlar bişey demem yeter ki o veriler gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...