Jump to content

Karşı Bilgisayara Format Atmak

Share

Recommended Posts

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mükemmel kardeşim sorduğun Mükemmel soruya Mükemmel bi cevap veren olmamış

Sen en iyisi benim dediğim gibi format atıp sistem kuracağın arkadaşına misafirliğe git bi çay içer sistemi kurar hayır dua alır gelirsin

Her nekadar münkün deselerde format ve sistem kurulumu başladığında senin uzak pc ile bağın kesilir format bile atamayan uzak pc deki arkadaşın işlemi tamamlayıp tekrar senle uzak pc bağlantısı kurmayı başlatmasıda düşük bi ihtimal gibi geliyor

Bu beyin fırtınasından sonuç çıkmayacak gibi düşüncem böyle kolaygelsin

@Mükemmel

Mükemmel bildiğim kadarıyla sen bu işlerden az çok anlıyordun. O yüzden sana şöyle birşey önereceğim. Forumda 25 dk'da windows xp vs.. diye birşey paylaşıldı. Bunu iyice araştır ve öğren. sysprep.dll ile kendi makinene özel bilgileri kaldırıyorsun. Bu sayede karşı tarafa imajı kurdugunda donanım uyumsuzlugu yaşamazsın. Bu işlemi bitirdikten sonra imajını alacaksın. (acronis ile yapmanı tavsiye ederim. Çünkü recovery yaparken windows içerisinde işlemleri yapabilirsin yani teamweaver ile sen halledebilirsin. Arkadaşına sadece imajı indirmek düşer.) Ondan sonra recovery yapacaksın teamweaver ile :) Analamadığın bir yer olursa ben burdayım.

@bilalozkan7

Hcm bu konu hakkında biraz daha detaylı bilgi paylaşabilir misiniz acaba bizlerle..? Ben biraz araştırdım taraştırdım ama bi sonuca varamadım..!

Buyurun burada kenan abinin hazırladığı bir sunum var. Sunumun içinde gerekli dosyalarda mevcut. Ne demek istediğimi buradan sonra anlarsınız

Karşı bilgisayara format yapmak, bildiğim kadarıyla imkansız bir girişimdir. Bir yere kadar eyvallah ama kurulum DOS'a düştüğü andan itibaren hiç bir erişim veya uygulama yapılamayacağını bilmeniz lazım. Çünkü ağda gerekli olan IP Numarasını alamayacak ve bilgisayara erişim kesilecektir. Bundan sonraki işlemler karşı tarafın bilgi ve yeteneğine kalıyor.

Karşı tafara yedek(imaj) yüklemekte hiç bir işe yaramaz. Bu işlem için bilgisayar marka ve donanımın birebir uygun olması gerekir.

Ağa ulaşmak için yazılımlar Windows üzerinden ve çalışıyor olmasını gerektirir. Çalışmayan bir Windows'a müdehale etmek neredeyse imkansız. Şayet erişilebilme imkanı olsaydı, Hackerlerin işi çok daha kolay olurdu.. :)

Benim bildiklerim bu doğrultudadır. Başka bilen biri varsa mutlaka yazacaktır.

OHH salla imkansız falan ne imkansız kardeşim xp live cdlerinde network çalışıyor. Ayrıca dostan internete giremiyecegemizi yada ip alamayacagımızı nerden cıkardın? Ha sen interneti web sayfası olarak goruyorsan o ayrı.

En basitinden alışveriş merkezlerindeki yazar kasalar hani şu barkodla geçiş yapan kucucuk ekranı olan pcler normal 233mmx bilgisayar onlar ve uzerinde Ms-dos 6.22 çalışıyor. Her yaza kasa ip alıyor ve netbios protoklleri çalışıyor. Daha sonra 2003 server a baglanıyor ordanda stok verilerini çekiyor. Zaten W7 de kurtarma konsolunda nete baglanabiliyorsun yani dostan ag baglantısı yapılır yapılıyor. Genelde net bios ve ftp kullanıyor. Yonetmek içinde telneti kullanıyorum.

Ayrıca bu arkadaş imajdan diğer pclerin calışmayacagını soylemiş peki sorarrım universal restore diye birşy duymuşmu? Bana aynı agda çaloştıgımızı varsayarak yonetici şifresini versin pc si açıkken imajını alıyım + sanal makinede çalıştırayım. Sadece dosya paylaşımı acık olması ve yonetici şifresini bilmem yeterli :)

Yani işin özü istedikten sonra herşey yapılır. İntel in bu konuda çalışmaları var bazı intel yongalarında pc kapalı bile olsa mac adresini pc billeşinlerine falan bakabilirsin.

ilo portu olan hp serverlerde sistemden ayrı ilo lisansı alınarak serverin biosundan tutun win kurulumu raid yapılandırması aklınıza ne geliyorsa hepsini uzaktan baglanarak yapabilirsiniz tabi bu sistemin fiyatıda ancak şirketlerin karşılaya bilecegi derecede ..

OHH salla imkansız falan ne imkansız kardeşim xp live cdlerinde network çalışıyor. Ayrıca dostan internete giremiyecegemizi yada ip alamayacagımızı nerden cıkardın? Ha sen interneti web sayfası olarak goruyorsan o ayrı.

En basitinden alışveriş merkezlerindeki yazar kasalar hani şu barkodla geçiş yapan kucucuk ekranı olan pcler normal 233mmx bilgisayar onlar ve uzerinde Ms-dos 6.22 çalışıyor. Her yaza kasa ip alıyor ve netbios protoklleri çalışıyor. Daha sonra 2003 server a baglanıyor ordanda stok verilerini çekiyor. Zaten W7 de kurtarma konsolunda nete baglanabiliyorsun yani dostan ag baglantısı yapılır yapılıyor. Genelde net bios ve ftp kullanıyor. Yonetmek içinde telneti kullanıyorum.

Ayrıca bu arkadaş imajdan diğer pclerin calışmayacagını soylemiş peki sorarrım universal restore diye birşy duymuşmu? Bana aynı agda çaloştıgımızı varsayarak yonetici şifresini versin pc si açıkken imajını alıyım + sanal makinede çalıştırayım. Sadece dosya paylaşımı acık olması ve yonetici şifresini bilmem yeterli :)

Yani işin özü istedikten sonra herşey yapılır. İntel in bu konuda çalışmaları var bazı intel yongalarında pc kapalı bile olsa mac adresini pc billeşinlerine falan bakabilirsin.

Universal Restore programını çok iyi tanıyanlardanım. Acronis ismi ile geçen bu programı belki 2-3 bin kişiye hem Boot CD.iso sunu, hemde programın kendisini dağıttım. Kendi PC'nin imajını al ve git başka bir donanıma sahip bilgisayara yükle bakalım çalışacak mı? Bilip bilmeden şu programı biliyor musun veya şöyle olur deme!

Bu programla bırak imaj alıp başka bir PC'ye yüklemeyi, diğer PC'nin HDD'sini söküp bire bir aynalama(Clone) yapsan dahi çalışmaz! Çalışması için PC'ler birebir donanıma sahip olması gerekir. Sanırım bu program hakkında da bilgi edinmiş oldun!

Güzel yazmışsın ve çok iyi bildiğini zannediyorsun Emre53. Mademki o kadar bilgiye sahipsin ve bunun gerçekleşeceğini savunuyorsun, buyur benim PC'yi formatla.

Kullanıcı adım: Bay

Şifre: Bay_1947_10

Bunu yapabilmen için tüm güvenliğimi 2 gün süreyle devre dışı bırakıyorum. Eğer yaparım dersen, sana aşağıdaki yazacağım özelliğe sahip bir PC hediye edeceğim! Buradaki tüm üyelerde buna şahit olsun. İzmir'de oturuyorsan gelir kendin evden alır gider ve güle güle kullanırsın. Başka yerde isen, bana adresini PM ile iletir ve sana kargo ile gönderebilirim. Yurtiçi KARGO bana çalışıyor zaten. :)Pekiyi bunu yapamazsan, bana buradaki üyeler huzurunda, çokbilmişlik yapmışım özür dilerim diyecek misin?

Şurada haklısın; Telnet üzerinden erişim sağlama imkanı var. Fakat, format işlemi yapacak arkadaşın bu hususta hiç bir bilgisi olmadığı için, ben böyle yazmak durumunda kaldım.

Neyse; Ben sözümdeyim. Sende bunu kanıtla ve görelim..Halep ordaysa, Arşında burda. Bilgisayarım 7/24 saat açık ve server olarak çalışıyor..

Format için sana başarılar temenni ederim. :clapping:

Şunu yazmak durumundayım; Başkalarından yardım alarak yapmayacaksın! Uzaktan bunu yaparsan, PC'yi almaya geldiğinde benim gözümün önünde ağa bağlı diğer bir bilgisayarıma aynı işi yapacaksın! Bunu yaparsan, Asus P5KC anakartlı ve Intel Core2 Quad Q9300 2.50 GHz 2 GB RAM ve son derece güzel bir bilgisayarı hediye edeceğim..

Edited by Asil_KG

yazık degilmi asil kg bu bilgisayara neden dagıtıyosun böyle :)
Yukarıdaki iletimdeki olayı sen yap sana vereyim güzel kardeşim. Gerçekten sorun yok ve yapan kim olursa olsun gelip alsın bilgisayarı.

Bunu yapsınlar ve benim gözümün önünde olayı gerçekleştirsinler, ana sütü gibi helal olsun adı geçen bilgisayar..

Universal Restore programını çok iyi tanıyanlardanım. Acronis ismi ile geçen bu programı belki 2-3 bin kişiye hem Boot CD.iso sunu, hemde programın kendisini dağıttım. Kendi PC'nin imajını al ve git başka bir donanıma sahip bilgisayara yükle bakalım çalışacak mı? Bilip bilmeden şu programı biliyor musun veya şöyle olur deme!

Bu programla bırak imaj alıp başka bir PC'ye yüklemeyi, diğer PC'nin HDD'sini söküp bire bir aynalama(Clone) yapsan dahi çalışmaz! Çalışması için PC'ler birebir donanıma sahip olması gerekir. Sanırım bu program hakkında da bilgi edinmiş oldun!

Güzel yazmışsın ve çok iyi bildiğini zannediyorsun Emre53. Mademki o kadar bilgiye sahipsin ve bunun gerçekleşeceğini savunuyorsun, buyur benim PC'yi formatla.

Kullanıcı adım: Bay

Şifre: Bay_1947_10

Bunu yapabilmen için tüm güvenliğimi 2 gün süreyle devre dışı bırakıyorum. Eğer yaparım dersen, sana aşağıdaki yazacağım özelliğe sahip bir PC hediye edeceğim! Buradaki tüm üyelerde buna şahit olsun. İzmir'de oturuyorsan gelir kendin evden alır gider ve güle güle kullanırsın. Başka yerde isen, bana adresini PM ile iletir ve sana kargo ile gönderebilirim. Yurtiçi KARGO bana çalışıyor zaten. :)Pekiyi bunu yapamazsan, bana buradaki üyeler huzurunda, çokbilmişlik yapmışım özür dilerim diyecek misin?

Şurada haklısın; Telnet üzerinden erişim sağlama imkanı var. Fakat, format işlemi yapacak arkadaşın bu hususta hiç bir bilgisi olmadığı için, ben böyle yazmak durumunda kaldım.

Neyse; Ben sözümdeyim. Sende bunu kanıtla ve görelim..Halep ordaysa, Arşında burda. Bilgisayarım 7/24 saat açık ve server olarak çalışıyor..

Format için sana başarılar temenni ederim. :clapping:

Şunu yazmak durumundayım; Başkalarından yardım alarak yapmayacaksın! Uzaktan bunu yaparsan, PC'yi almaya geldiğinde benim gözümün önünde ağa bağlı diğer bir bilgisayarıma aynı işi yapacaksın! Bunu yaparsan, Asus P5KC anakartlı ve Intel Core2 Quad Q9300 2.50 GHz 2 GB RAM ve son derece güzel bir bilgisayarı hediye edeceğim..

Ok kardeş ama yazıyı dikkatli okuyacaksın ne demişim local agda demişim

Bana aynı agda çaloştıgımızı varsayarak
şimdi şifren dogruysa ve ağ paylaşımın acıksa sana ip adresi vercegim bana vpn ile baglanacaksın ppp yada openvpn ile veya server kullandıgına gore ben sana vpn ile baglanayım veayhut ( çözüm cok ) modemin DMZ sini servera yonlendireceksin (buda modemin firewall unu iptal etmek oluyor ekstra bir istek değil )sonra o ağ bağdaştırıcıdaki firewaall u kapatacaksın ve ağ paylaşımını açman yeterli benim için ( tabki basit ag paylaşımı değil nt seviyesinde ) sonra eger verdiğin şifre admin yetkisi varsa ki şartım buydu senin pc nin imajını alacagım ve sonra sanal makinede senin pc nin aynısını acacgım yada kendi pc min bir partittona kururaım videolarını gonderirim sana kablul ediyorsan özel p.m. atabilirsin.

Not.: nette imaj almam uzun surcegi için aldıgım işletim sistemindekindeki özel dosyalarını başka surucuye taşı sadece işletim sistemin kalsın office mofiicede kurulu olmasın sadece işlem uzun surmesin istiyorum.

Ben kendimden eminim hp,compaq,ibm lerin hepsine acronisle atıyorum. Hatta AMD notebookumum imajını kendi pc me ve sanal pc ye kurdum kendi pcm intelE7400 anakart eg43ms2h

Tabiki yardım almıyorum yanında yaprım bana sadece firewall izinlerini nt dosya paylaşımlarını birde Acronis true image echo server yuklu pc vermen yeterli. Ha bide eger raid yada ahci kullanıyorsan bana o dentelyici kartların driverlarını verceksin anlaşma bu ve son birşey daha xp yada server pc nde hizmetleriyle yada policylerle oynanmamış olacak yani bana verdiğin k.adı tam yetki sahibi olacak zaten belirtmiştim

Birde pcni formatlamamı istiyorsan formatlarım ama işletim sistemi yuklemek için bazı ayarlar lazım mesela ethernetten boot acma dhcp den sabit ip ayarı vs bunun içinde local agda calışmam lazım yani local agdaki 2003 server yuklu bir pc yi uzakmasaustu ile kontrol etsem olur

Ha yapamazsam tabiki özrümü dilerim bu konuda tereddütün olmasın.

Edited by emre053

Ok kardeş ama yazıyı dikkatli okuyacaksın ne demişim local agda demişim

Localhost diye bir kelime bulamadım önceki yazdıklarında. Ayrıca konu local ağ değil, uzak bilgisayara format atmaktı!

Uzak bilgisayara format olmayacağını anlayınca, politikacılar gibi ben şöyle demek istemiştim diye, dibi delik tekne misali yalpalama yapma!

Saçma sapan edindiğin bilgilerle de insanlara sallama, atma gibi tabirlerde bulunma!

Bir gün gelir hiç farkında olmadan mahçup duruma düşer, tıpkı şimdiki olduğu gibi özür dilemek mecburiyetinde kalırsın.

Ben hala sözümdeyim ve şifremide değişmedim. Buyur yap bilgisayar sana helal olsun. Yada sallamaktan vazgeç, insanlar huzur bulsun..

Edited by Asil_KG

Localhost diye bir kelime bulamadım önceki yazdıklarında. Ayrıca konu local ağ değil, uzak bilgisayara format atmaktı!

Uzak bilgisayara format olmayacağını anlayınca, politikacılar gibi ben şöyle demek istemiştim diye, dibi delik tekne misali yalpalama yapma!

Saçma sapan edindiğin bilgilerle de insanlara sallama, atma gibi tabirlerde bulunma!

Bir gün gelir hiç farkında olmadan mahçup duruma düşer, tıpkı şimdiki olduğu gibi özür dilemek mecburiyetinde kalırsın.

Ben hala sözümdeyim ve şifremide değişmedim. Buyur yap bilgisayar sana helal olsun. Yada sallamaktan vazgeç, insanlar huzur bulsun..

:) Allah iyiliğini versin localhost ne ya ?

Bak yazımı iyi oku aynı agda yani local yani yerel ag localhost başka bişiy onla alakası yok.

Kardeşim ben senden bişiy istemiyorum firewall u iptal edecegini soylemişsin modemin firewall unu iptal et ya NAT ı kapat yada DMZ yi yonlendir ben burdayım merak etme kacmam işin için pc var :) Ben hala idiamı devam ettiriyorum firewall larını kapat yönetici şifreni ver ag paylaşımını nt seviyesine al seve seve imajını alayım senin.

Ha ip ni adresinide ver malum bitek bana iddan yok belki benden once davrananlar olur.

Bu sacma sapan bilgileri Comptia network + da ogretiolar boşuna çğrenmişim tüüh :)

Edited by emre053

Bırak Allahını seversen ya saçmalamaya başladın sen Emre. Konuyu her seferinde saptırıyorsun.. Mesele imaj değil format atmak!

Şunda hakılısın yazmam gereken local ağdı fakat localhost yazmışım.

Şifrem yukarıda yazılı ve Firewallda şu anda kapalı. Buyur gel yanımdaki bilgisayar gözlemimde seni izleyeceğim..

Edited by Asil_KG

Yaa beyler ne uzatıosunuz işte cevap belli hayali bile güzeldi :D

Aynen öyle Asil. Arkadaşımız hayal dünyasında dolaşıyor. Belki rüyasında uzak bilgisayara(karşı bilgisayara) format yapmayı gerçekleştiriyordur kim bilir?

Merak ettim nasıl format yapabiliyor diye ve 4 gözle gelmesini bekliyorum ama herhangi bir kıpırtı yok Emre arkadaştan. Aloo Emre neredesin?:clapping:

Bırak Allahını seversen ya saçmalamaya başladın sen Emre. Konuyu her seferinde saptırıyorsun.. Mesele imaj değil format atmak!

Şunda hakılısın yazmam gereken local ağdı fakat localhost yazmışım.

Şifrem yukarıda yazılı ve Firewallda şu anda kapalı. Buyur gel yanımdaki bilgisayar gözlemimde seni izleyeceğim..

Bak ne demişim?

Ayrıca bu arkadaş imajdan diğer pclerin calışmayacagını soylemiş peki sorarrım universal restore diye birşy duymuşmu? Bana aynı agda çaloştıgımızı varsayarak yonetici şifresini versin pc si açıkken imajını alıyım + sanal makinede çalıştırayım. Sadece dosya paylaşımı acık olması ve yonetici şifresini bilmem yeterli

Aynı agda çalışmadıgımıza gore firewall u iptal et iptal şu modemin firewall unu ip ni ver kardeşim ya alalala

1- Sen iddia etmedinmi kendi image ın başka donanımlı pc de çalışmaz diye bende sana aç pc nin iimajını alıyım istediğin pc de çalıştırayım diyorum:

Ya ne kasıosun arkdaşım modemin firewall unu iptal et diyorum ip sinide ver netbiosunu aç dosya paylaşımını ntfs al , yonetici şifreni ver karışma gerisene kardeşim ya alalala hastamısın dediğimi yapsana.

2- Format atmamıda istiyordan

+ boot unu usb ye al ve usb bellegini ( an az 1gb ) pc ye tak 2 gun acık kalsın ole gerisine karışma ya

Bişiy sallmıyorum dediklerimi yapmanı istiyorum sadece kıvırmıyorum bişiy yapmıyorum yap dediklerimi pc yi 2 gun acık bırak ya ne adamsın ha :)

Hem herkese açık diyorsun versene ip ni o zaman kardeşim alalalala

Ayrıca kaçdıgım falan yok cvp saatlerime bakarsan anlarsın niye kacıyım fırsat ayagıma gelmiş :)

Edited by emre053

boyle bır sey mumkun degıl

sen zaten format atarken

hddyı bıcımlendıreceksın

dolayısıyla karsı tarafa baglanmak ıcın kullandıgın program da uçacak, driverler programlar sistem wındows hersey gıtmıs olcak

bu mumkun degıl kısacası

ben de gecelerde almanyadakı bı arkdasın pcsıne baglanıp sanalda wındows nasıl kurulacagını ızah ettım

formatı ogrendıkten sonra sorun kalmıyor

kurulumdan sonrakı ınce ayarlar ve progrmları tekrar baglanıp halledebılırınsız..

Edited by ozanaus

Bak ne demişim?

Aynı agda çalışmadıgımıza gore firewall u iptal et iptal şu modemin firewall unu ip ni ver kardeşim ya alalala

1- Sen iddia etmedinmi kendi image ın başka donanımlı pc de çalışmaz diye bende sana aç pc nin iimajını alıyım istediğin pc de çalıştırayım diyorum:

Ya ne kasıosun arkdaşım modemin firewall unu iptal et diyorum ip sinide ver netbiosunu aç dosya paylaşımını ntfs al , yonetici şifreni ver karışma gerisene kardeşim ya alalala hastamısın dediğimi yapsana.

2- Format atmamıda istiyordan

+ boot unu usb ye al ve usb bellegini ( an az 1gb ) pc ye tak 2 gun acık kalsın ole gerisine karışma ya

Bişiy sallmıyorum dediklerimi yapmanı istiyorum sadece kıvırmıyorum bişiy yapmıyorum yap dediklerimi pc yi 2 gun acık bırak ya ne adamsın ha :)

Hem herkese açık diyorsun versene ip ni o zaman kardeşim alalalala

Ayrıca kaçdıgım falan yok cvp saatlerime bakarsan anlarsın niye kacıyım fırsat ayagıma gelmiş :)

Bilgisayarlarım 7/24 açık ve bir tanesi server olarak çalışıyor Emre. Arada bir reset yapılıyor hepsi bu kadar.

Diğer yandan; Ben tüm bunları yaptıktan sonra, gelir falan kişide yapar bu yazdığın işlemi. Yok şunu yap, yok bunu yap demek kolay ama ya bu hususta hiç becerim yoksa? Çünkü başlığı açan kişi bilgisi olmadığını ve burada sorduğunu düşünelim, öyle yazalım yazacaklarımızı.

Uzak bilgisayar olan işyerimdeki bilgisayarda her şeyi yapıyorum ve şu andada bazı dosyalarda çalışıyorum fakat format işine gelince, orada ağ kayboluyor format işi suya düşüyor. Her ne kadar Telnet üzerinden bağlansamda sonuç, sıfırs sıfır elde var sıfır oluyor. :rolleyes:

Neyse boş ver sen bilginle, bende bildiğim kadarıyla kalalım.

boyle bır sey mumkun degıl

sen zaten format atarken

hddyı bıcımlendıreceksın

dolayısıyla karsı tarafa baglanmak ıcın kullandıgın program da uçacak, driverler programlar sistem wındows hersey gıtmıs olcak

bu mumkun degıl kısacası

ben de gecelerde almanyadakı bı arkdasın pcsıne baglanıp sanalda wındows nasıl kurulacagını ızah ettım

formatı ogrendıkten sonra sorun kalmıyor

kurulumdan sonrakı ınce ayarlar ve progrmları tekrar baglanıp halledebılırınsız..

Bak kardeşim uzak pc ye baglandınmı usb boot u koydunmu full katılımsız diye ayarlarsın makine usb bottdan direk başlar ve otomatik belirtilen degerde format atar sonra xp katılımsız yuklenir sonra istediğin programı zaten katılımsız yuklersin ben program yuklemeye ihtiyac duymuyorum ag baglantıların acık firewaal un iptal olsun yonetici şifreni biliyim yeter diyorum. Sonra driver falan yukle bitti gitti ya olay yaptınız imkansız imkansız varsa dediklerimi yapan atayım formatını kardeşim

Bilgisayarlarım 7/24 açık ve bir tanesi server olarak çalışıyor Emre. Arada bir reset yapılıyor hepsi bu kadar.

Diğer yandan; Ben tüm bunları yaptıktan sonra, gelir falan kişide yapar bu yazdığın işlemi. Yok şunu yap, yok bunu yap demek kolay ama ya bu hususta hiç becerim yoksa? Çünkü başlığı açan kişi bilgisi olmadığını ve burada sorduğunu düşünelim, öyle yazalım yazacaklarımızı.

Uzak bilgisayar olan işyerimdeki bilgisayarda her şeyi yapıyorum ve şu andada bazı dosyalarda çalışıyorum fakat format işine gelince, orada ağ kayboluyor format işi suya düşüyor. Her ne kadar Telnet üzerinden bağlansamda sonuç, sıfırs sıfır elde var sıfır oluyor. :rolleyes:

Neyse boş ver sen bilginle, bende bildiğim kadarıyla kalalım.

Kardeşim ben bilgisiz birine attırırım demedim sen iddia ediyorsun imkansız diye bende sana koşul yazmışım sende tamam herşeyi kabul ediyorum at demişsin ben hala iddialıyım bana kıvırmayacaksın sözünde duracaksın yok karşıdaki kişi bilgisizse yok imaj değil format atcaksın yok bilmem ne ben sana soyluyorum imaj alcaksam bunları yap format atcaksam bunları senden farklı bişiy istemiyorum ya anlamadım galiba

1- Modemin firewall unu iptal edeceksin ( Yani nat ı )

2- Windows firewall iptal

3- Netbio acılacak

4- Nt seviyesinde ag paylaşımı acılacak

5- Admin şifresi verilecek

6- Usb bootu acacaksın

7- Usb bellek takılı kalacak

Ya 3 yazımdada aynı şeyi yaazıyorum anlayışında problemmi var?

İp adresini yazıp nat ını kapatmıyorsan yda DMz yapmıyorsan yada yapamıyorsan muhattap almıyorum seni artık.

• 3 years yıl...

böle bişi olnaksız kardeşim uzaktan bi dier pc ye işletim sistemi kurulumu yapamazsın göderdıgın bazı dosyalarla sadece karsı ttarafın sistemini cökmesini saglıyabılırsın smile.gif

bilmediğiniz şeye yorum yapmayın gerçekte öğrenmek istiyorsan ara 05304459743

bilmediğiniz şeye yorum yapmayın gerçekte öğrenmek istiyorsan ara 0xxxxxxxxxxxx

ne bu şimdi ...?

adama birşeyler izah edeceksen özel mesajdan atarsın , en kötü ihtimal özel mesajdan telefon numaranı yazarsın.

Ha bildiğin bir şeyler varsa konuya yorum olarak yazda millet faydalansın

telefon no bırakmak içinmi kayıt oldun foruma diye düşünmeden edemiyorum , çünkü ilk yorumun..

Edited by ayhankorkmaz