Jump to content

CD Kurtarma Yöntemleri

Iceberg
 Share

Recommended Posts

aarkadaşlar çok yaratıcı çözümler var ama diş macunu ve vazelin bence tehlikeli ve işe yarayacağını zannetmiyorum.

benim kullandığım bir iki yöntem var.cd çizik mi yoksa kirli mi öncelikle bu önemli.

1- cd çizikse önce sabunla özellikle çizikleri iice köpürterek yıkayıp duruluyor, yumuşak bir bezle kuruluyorum.(atletinizi tavsiye ederim %100 pamuk old için hiç çizmez)

2- ardından isobuster programını çalıştırıyor ve cd den önemli ve lazım olan dosyaları çekiyorum.(bu adımdan önce buzdolabı denenebilir ama ben hiç denemedim)

3- cdnin tamamı lazımsa nero daha faydalı olacaktır. (1.) adımdan sonra (yine buzdolabı denenebilir) nero ile cd kopyala seçeneğine girip yukarıdaki seçenekten image recorder seçilir ve kaydedecek yer seçilip kalıp iso dosyası oluşturulur.

4- yine bir video dosyasıysa ve nero çözüm olmadıysa belli saniyelerde bazı görüntü kaybı göze alınnarak hatalı noktayı atla dediğinizde cdnin tamamını kurtarabilirsiniz...(program ve oyun cd lerinde yapılırsa dosya bozuk çıkar ve setup hata verir)

• 3 hafta sonra ...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kolanya ile silmek zarar verebilir bazılarında alkol olduğu için sabun diş manucu ile el yıkar gibi suya tutmak olmaz kulak pamuğu ile ıslak sabuna tutuyorun sonra nemli bir bezle silip bir kaç dakika bekliyorum okuyucuya zarar vermesin diye ayrıca ben bunu yanlış hatırlamıyorsam 2005 te chip dergisinde okumuştum

ayrıca yeni bir buluş var siteye girin ve görün

http://www.d-skin.cc/[/CODE]

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Birde muz kabuğunu deneyin gerçekten işe yarıyor!!!Metacafede videosu war!!!

:D:)

bunu bende denemiştim gerçekten işe yaradı. Tabiki yazılımında faydası var. Any readerıda kullanım bununla birlikte. Sonuç gayet iyiydi. Bende tavsiye ederim...

Niye kimse benzin denemiyor. Sanırım patlayıcı olduğu için :D Şaka bir yana eskiden mika türü kasetlere benzin sürerek etiket yapıştırıyordum. CD bir mika türü olduğu için sürüldüğünde yüzeysel bir erime meydana getirip düzelmesine sebep olabileceğini düşünüyorum. Benzin uçucu olduğu için ayrıca temizlenmesine de gerek yoktur.

• 8 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...