Jump to content

Windows 7'ye Update Paketi Ve ürün Anahtarı Ekleme

Recommended Posts

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor
hocam bu işlemleri xp altında yapıyorum her şey güzel. ama sahiplik alma için verdiğin kod xp altında işlemiyor ne yapabilirim?

yaramaz, çünkü takeown.exe dosyası XP'de yok... o dosya sayesinde full sahiplik alınabiliyor...

XP altında da full sahipliğik nasıl alınır bilmiyorum...

Not defteri (txt) açıp içine atın sonra farklı kaydet seçin isminden sora uzantısını .reg olarak kaydedin.Komut win7,vista ve xp,de çalışmaktadır.

@mephistooo2 paylaşımların için ayrıca teşekkürler.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Sahipliğini Al"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Sahipliğini Al"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"[/CODE]

• Editor
üstad sağol ama birşey soracam mount edilmiş klasöre güncelleştirmeleri ekledikten sonra klasörü düzenlemesi çok uzun sürüyor.Herkeste mi öyle sadece bende mi?

klasör düzenlemesi derken tam olarak neyi kastediyorsunuz anlamadım, kusura bakmayın... :pardon:

• 1 ay sonra...

@erdinc_19 aşağıdaki komut ile yapabilirsin. kendine göre düzenle.

DISM /Mount-Wim /WimFile:"E:\DVD\SOURCES\install.wim" /Index:1 /MountDir:"E:\wim" >nul
pause nul
DISM /Image:"E:\wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul
DISM /Unmount-Wim /MountDir:"E:\wim" /commit >nul

pause nul
exit[/CODE]

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

bu codlarla birlikte microsoftun sitesinden indirdiğimiz güncellemeleri direk ekleyebilir miyiz?

bu codlarla birlikte microsoftun sitesinden indirdiğimiz güncellemeleri direk ekleyebilir miyiz?

yardım edecek yokmu ?

Edited by Legion

kodlarla rokobozun verdiği updatepack deki güncelleştirmeleri yükledim yükleme başarı ile oldu.Güncellenmiş windows 7 dosyalarını ultra iso ile bootaple yaptım

m sanal makinede denedim güncelleştirmeler yüklenmemiş gözüküyo windows update ile güncelleştirmeleri denetledim hiç bir tanesi yüklenmemiş diyor.Yardım edebilirsene

çok makbule geçer.

• 4 ay sonra...

[quote name='dövücü' date='27 Ağustos 2010 - 05:41 ' timestamp='1282888278' post='874501']
orada index 1 yazıyodu ellemedim.
[/quote]

[b]Yüklemek istediğin win7 versiyonuna göre oradaki index değerini değiştirmen gerekli sanırım Ultimate için 5 yapıcaksın.[/b]

• 2 years yıl...

1-) DISM /Mount-Wim /WimFile:"F:\DVD\sources\install.wim" /Index:1 /MountDir:"F:\wim" >nul='codemain'>

peki birşey sorcam rica etsem bu komutu c sürücüsüne güncelleyebilirmisin? kolaylık olsun diye c ye çıkartacağım da zaten bir çoğumuz c ye işletim sistemi kuruyoruz.

2-) pause nul='codemain'>

bu komut bekletme dışında ne işe yarıyor yani verdiğin tüm komutların hepsini birden yazsak olur mu?

3-) DISM /Image:"F:\wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul='codemain'>

XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX ='codemain'>yazan yere mi kendi ürün anahtarımızı yazıp ekliyoruz?

4-) DISM /image:F:\wim /add-package /packagepath:F:\updatepack='codemain'>

benim niyetim windows 7 ye update eklemek değil eğer dediğim gibi hepsini birden yazacaksak bu komutu aradan çıkarsak olur mu?

Bunların cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Edit:  ='codemain'> yazan yerler hariçtir.

Edited by yenidunya

• Editor

1-) DISM /Mount-Wim /WimFile:"F:\DVD\sources\install.wim" /Index:1 /MountDir:"F:\wim" >nul='codemain'>

peki birşey sorcam rica etsem bu komutu c sürücüsüne güncelleyebilirmisin? kolaylık olsun diye c ye çıkartacağım da zaten bir çoğumuz c ye işletim sistemi kuruyoruz.

2-) pause nul='codemain'>

bu komut bekletme dışında ne işe yarıyor yani verdiğin tüm komutların hepsini birden yazsak olur mu?

3-) DISM /Image:"F:\wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul='codemain'>

XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX ='codemain'>yazan yere mi kendi ürün anahtarımızı yazıp ekliyoruz?

4-) DISM /image:F:\wim /add-package /packagepath:F:\updatepack='codemain'>

benim niyetim windows 7 ye update eklemek değil eğer dediğim gibi hepsini birden yazacaksak bu komutu aradan çıkarsak olur mu?

Bunların cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Edit:  ='codemain'> yazan yerler hariçtir.

işlemleri C:\ sürücüsünde yapmak istiyorsan tek yapman gereken "F:\" yazan yerleri "C:\" yapmandır.

pause komutu sadece bekletmeye yarar, siz cmd ekranında herhangi bir tuşa basmadığınız sürece bir sonraki komut çalışmaz.

XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX yazan yere modifiye ettiğiniz işletim sistemine uygun kendi ürün anahtarınızı yazacaksınız.

Windows 7'ye güncelleme entegre etmek istemiyorsanız;

DISM /image:F:\wim /add-package /packagepath:F:\updatepack

komutunu silebilirsiniz, bir sıkıntı olmaz

• 1 ay sonra...

dismde set-productkey seçeneği tanınmıyor diyor valla uğraşamam bununla çünkü daha modifikasyon yapmam gereken birsürü yer var dism /image:"c:/wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul thinpcye ürün anahtarı eklemek istiyorum. Ben sana duruma göre ürün anahtarımı vereyim sen de onunla ilgili bir cmd dosyası hazırla ve 2 dakika içinde sisteme entegre edilsin.

Edited by Koller_47

• 5 ay sonra...

@ mephistooo2

Ustam nitelili ve açıklayıcı bir anlatım olmuş ellerinize sağlık. Fazla bilgi göz çıkarmaz, iyidir :)

Yalnız basit birşey sormak isterim izninizle;

Ürün anahtarı satırına illa ürün anahtarı eklemek gerekiyormu? Ürün kodu yerleri boş bırakılsa veya "ürün kodu satırı silinse" (aradan çıksa) bir sorun olurmu?

Teşekkürler...