Jump to content

Pardus: 2009.2 Cd'nizi Şimdiden Ayırtın!

KemalALKIN

Recommended Posts

cdgonder.png

Pardus 2009.2 sürümü, büyük bir heyecan ve merakla bekleniyor. İlk günden bilgisayarını güncelleyip ya da indirip kurmak isteyen bir çok kişi var elbette ki. Peki ya elinizde özel baskılı bir Pardus 2009.2 Cd'si olmasını istiyorsanız? Orada devreye CD Gönder Projesi giriyor.

Aylardır, CD Gönder Projesi sayesinde Türkiye'nin dört bir yanına özel kutusuyla baskılı bir Pardus CD'si gönderiyoruz. Pardus 2009 sürümü ile başlayan gönderilerimiz, yeni bir sürece giriyor. Son 4 aydır Pardus 2009.1 CD'lerini gönderdikten sonra, dün gönderilen son CD'lerle Pardus 2009.1 gönderimine son veriyoruz. Bugünden itibaren Pardus 2009.2 için ön talep toplamaya başlıyoruz.

Daha önce de olduğu gibi, Türkiye'nin her tarafına, Yurtiçi Kargo ile sadece 2.36 TL kargo bedeli (KDV dâhil) karşılığında gönderiyoruz. Bir başka deyişle, Pardus 2009.2 CD'sine, kargo bedeli haricinde hiçbir ücret ödemeden sahip olabileceksiniz. Toplanan ön taleplerin gönderimine 21 Haziran 2010 tarihinde başlamayı planlıyoruz. Buradaki:
http://www.ozgurlukicin.com/cdgonder/[/CODE]

formu doldurarak siz de Pardus 2009.2'nin kapınıza kadar gelmesi için ilk adımı atabilirsiniz.

Nelere dikkat etmelisiniz?

CD Gönder programımıza katılan katkıcılarımızdan dikkat etmelerini istediğimiz noktaları bir kez daha vurgulayalım:

* Adresinizi mümkün olduğunca açık bir şekilde yazın. Adresinizde sokak, cadde, apartman ismi, numara gibi bilgiler ne kadar fazla ve anlaşılır olursa kargonuzun size ulaşması o kadar kolay olacaktır. Oturduğunuz yeri hiç bilmeyen birinin getireceğini düşünerek yazın, "Kime sorsan gösterir" anlayışı kargo şirketlerinde geçerli olmuyor maalesef.
* Adresinizin kargo şirketinin size haftaiçi mesai saatlerinde ulaşabileceği bir adres olmasına dikkat edin. Adreste bulunamadığınız için kargonuzun geri dönmesini istemeyiz.
* CD istek formunda belirttiğiniz numaranın haftaiçi mesai saatlerinde size ulaşabilecekleri bir telefona ait olmasına dikkat edin. Size ulaşamadıklarında arayacakları bu numara kargonuzu size ulaştıracaktır.
* Yurtiçi Kargo ile olan sözleşmemiz gereğince, Tüm Türkiye'ye gönderilerimiz sadece 2,36 TL'ye gönderiliyor. Daha fazla ücret talep edilmesi durumunda, gönderinin bölge ofisinin sorumluluğunda olduğu "24 saat içinde" bu durumu bize bildiriniz.

CD Gönder Projesi'ne ilişkin gelişmeleri yine buradan sizlerle paylaşıyor olacağız.

KAYNAK: www.ozgurlukicin.com

cd gonder projesi bence iyi değil neden değil kargo parasını ödüyorsun. ben ubuntu dan cd istiyorum adamlar taa nereden gonderiyorlar. sonucta ülkeler arası geliyor ve ucretsiz. ama biz kendi işletim sistemimizi kendi ülkemizde ücretsiz dağıtıp yayamıyoruz. paranın gözü kör olsun işte. ayrıca 6 ayda bir bi tane çıkınca pekte cd istemeye gerek kalmıyor durmadan guncelleniyor. iyisimi ftp den download a devam en garanti çözüm.

cvp 1: pardus u hazırlayan takımdaki kişileri tubitakta istihdam etmişler orada çalııyorlar. devlet karşılıyor giderlerini. ama sayıları zaten az. Dışarıdan gnüllü destek veren büyük bir kitle var. ayrıca cd parasız gelmiyor kargo ücreti ödeniyor. onun dışında cd yazımı da sanırım dergiler şirketler vs sponsorluğu ile yapılıyor.

cvp 2: Sistemin ismi anadolu parsı'nın latincesinden kısaltmadır. Yandi anadoluya özgü bir isimir. haa latince niye diye taktıysanız "ahmet" olsa ismi ne degişirdi. Küçük düşünmeyin bu sistem linux çekirdeği üzerine tamamen bizim ülkemizin çalışanları tarafından geliştirildi. Bir isim yüzünden haksızlık yapmayın. Bugün pardus isminden haberdar olan linux kullanıcıları bunun Türkiye nin olduğunu da pek tabii biliyorlar. İsmi oyleymiş boylemiş basit şeyler bunlar. Sen çıkan ürüne bak üretilmiş kullanılıyor çalışıyor. yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. tavsiyem köstek olacağınıza bu gibi girişmlere destek olunuz.

Soru 1=Bu giderleri kim ödüyor ? Devlet mi ?

Soru 2=Adı Türkçe olmayan bir işletim sistemi nasıl bizim oluyor ?

sevgili arkadaşım ilk sorun için sayfalar dolusu cevap yazardım ama konu farklı yönlere gider ve bir çok kişi bişi anlamaz eminimki..

2. soruna cevap olarak... pardus türkçe bir isim kökenidir... şöyleki eski dönemlerde anadolu ile anılan bilinen ve anadolu sınırlarında yaygın olarak yaşayan Anadolu Parsı (panthera pardus tulliana) dan gelmektedir..

Arkadasım kimsenin kostek veya baska bir sey olmaya niyeti yok tabiki teknolojinin her kısmına destegimizi yaparız ancak !!! zaman kotu insanlardan tc kimlik istenince haliyle tedirgin olacaklar bunu abes görme mek lazım derim yani bu proje daha guncel hale gelmeden,katılımlar zayıf olacaktır bence insallah hayırlısı olur.

cvp 1: pardus u hazırlayan takımdaki kişileri tubitakta istihdam etmişler orada çalııyorlar. devlet karşılıyor giderlerini. ama sayıları zaten az. Dışarıdan gnüllü destek veren büyük bir kitle var. ayrıca cd parasız gelmiyor kargo ücreti ödeniyor. onun dışında cd yazımı da sanırım dergiler şirketler vs sponsorluğu ile yapılıyor.

cvp 2: Sistemin ismi anadolu parsı'nın latincesinden kısaltmadır. Yandi anadoluya özgü bir isimir. haa latince niye diye taktıysanız "ahmet" olsa ismi ne degişirdi. Küçük düşünmeyin bu sistem linux çekirdeği üzerine tamamen bizim ülkemizin çalışanları tarafından geliştirildi. Bir isim yüzünden haksızlık yapmayın. Bugün pardus isminden haberdar olan linux kullanıcıları bunun Türkiye nin olduğunu da pek tabii biliyorlar. İsmi oyleymiş boylemiş basit şeyler bunlar. Sen çıkan ürüne bak üretilmiş kullanılıyor çalışıyor. yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. tavsiyem köstek olacağınıza bu gibi girişmlere destek olunuz.

Forumda neccoy arkadaşım bir hikaye anlatmıştı

cehennemde her ülkenin bir

kazanı varmış içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş günah işleyenler bu

kazanlarda cezalandırılıyormuş.kazandan kafasını çıkaranları

zebaniler

kafasınıa vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani bir bakmış

diğer

kazanlarda her kes çıkmaya çalışıyor ama türkiyenin kazanından

kimse

kafasını bile çıkarmıyor baş zebani zebanilerden birini

çağırmış ve

sormuş

- "niçin türkiyenin kazanından kimse

çıkmıyor yoksa orda

günahkar yokmu?"

zebani:

- "olmazmı,

ama çıkmaya

çalışanı alttakiler geri çekiyor...

kimisi 2.30 tl ye takmış kimisi ismine.Bir Allah ın kuluda yarıdm etmez mi çabalamaz mı ortaya Türkiye ismiyle bütünleşmiş bir sistem var.Amerikan işletim ssiteminin modifiye etmek için kendimizi yırtıyoruz.ulusal sistemimizde geliştirmek şöyle bir yana dursun birde acımasızca eleştiriyoruz ne olacak bilmiyorum halimiz.Hoş Bilgisayar muhendisi okuyan birisi arkadaşıma gelip"bana POWER POINTTE sunum hazırlarmısın bilmiyorum?"dedikten sonra ne ala memleket.her sene Bilgisayar programcılıgının 2 yıllık ön lisasnları bile nerdeyse tam doluyor.Hiç mi kendini yetiştiren geliştiren destek veren yok.Şu sitede bile kimisi muhendis kimisi bilgisayar oğretmeni en gerisi bile bilgisayar teknikeri teknisyeni.Ne öğreniyorsunuz öğrendiklerinizi ne yapıyorsunuz çok merak ediyorum.Yakın arkadaşım bilgisayar öğretmenliği okuyor bilgisayardan bi haber.Yakın dostumun bir ablasıda bilgisayar öğretmeni lisenin bilgisayarları arıza patlağı verince Yallah servise bilgisi benım kadar var yok.Bu ne iştir ne biçim iştir.Ama olacagı budur 10 tane fazla matematik yapan sokaktaki adama dahi Bilgisayar eğitimi sonrada diploması verirsen olacagı budur.

Neyse çalışmalarınızı taktirle karşılıyorum PARDUS ekibi.Umarım birgün Windows u da yenersiniz.Ama asıl yenmeniz gereken Türk milletinin kalıplaşmış ön yargısıdır.Adı pardus değilde okyanus otesinden "SAM AMCA"olsaydı durum çok fakrlı olurdu

Kardeş daha bilgisayarcı olup PARDUS u bilmiyen kaç kişi var bilenlerden bazılarıda dio yok windows gibi gibi değil falan gibi laflar söylesede ben PARDUSu yürekten seviyor ve destekliyorum şimdi hemen PARDUS 2009.2 RC kendime ayırtmak için web sitesine gidiyorum

kimisi 2.30 tl ye takmış kimisi ismine.Bir Allah ın kuluda yarıdm etmez mi çabalamaz mı ortaya Türkiye ismiyle bütünleşmiş bir sistem var.Amerikan işletim ssiteminin modifiye etmek için kendimizi yırtıyoruz.ulusal sistemimizde geliştirmek şöyle bir yana dursun birde acımasızca eleştiriyoruz ne olacak bilmiyorum halimiz.Hoş Bilgisayar muhendisi okuyan birisi arkadaşıma gelip"bana POWER POINTTE sunum hazırlarmısın bilmiyorum?"dedikten sonra ne ala memleket.her sene Bilgisayar programcılıgının 2 yıllık ön lisasnları bile nerdeyse tam doluyor.Hiç mi kendini yetiştiren geliştiren destek veren yok.Şu sitede bile kimisi muhendis kimisi bilgisayar oğretmeni en gerisi bile bilgisayar teknikeri teknisyeni.Ne öğreniyorsunuz öğrendiklerinizi ne yapıyorsunuz çok merak ediyorum.Yakın arkadaşım bilgisayar öğretmenliği okuyor bilgisayardan bi haber.Yakın dostumun bir ablasıda bilgisayar öğretmeni lisenin bilgisayarları arıza patlağı verince Yallah servise bilgisi benım kadar var yok.Bu ne iştir ne biçim iştir.Ama olacagı budur 10 tane fazla matematik yapan sokaktaki adama dahi Bilgisayar eğitimi sonrada diploması verirsen olacagı budur.

Neyse çalışmalarınızı taktirle karşılıyorum PARDUS ekibi.Umarım birgün Windows u da yenersiniz.Ama asıl yenmeniz gereken Türk milletinin kalıplaşmış ön yargısıdır.Adı pardus değilde okyanus otesinden "SAM AMCA"olsaydı durum çok fakrlı olurdu

Hacı Kaç yaşındasın yada ne iş yaptğını bilmiyorum ama.

Bir kaç birşey de ben yazayım.Belki anlarsın bizim durumumuzu.

Şundan çok eminim Türk Genci Avrupalı ve Amerikalı gençlere göre çok üstün.

Bizim sorunumuz Zekamızda Değil.Bizim sorunumuz Bizi Bu yaşa kadar okutan,bilgisayr atölye derslerimizde programlama yerine derse girmeyen hocalarımız,Bu eğitim sistemini hala beğenen,artık birşey anlatıcak durumu olmayıp hatta kendi anlattığını anlamayan Kişi Ve kuruluşlarda suç.

Ayrıca Dünyanın Bir çok gelişmiş ülkesinde Bir çok Dahi Dediğimiz Türkler var.Bunların En göze çarpanı "mehmet öz".

2 Yıllık programlama mezunu olan bir genç.Hemen iş hayatına atılıyor.Kendisi iş arıyor.İşe girdiğindede 600 Tl maaş verip hadi olum diyor.

Ülkemizin otomobili bile yok.renault fabrikası var.Fıransızların.Bizim niye yok ?

Ülkemizde Gelişmiş Devletlerde olan ürünlerin burada üretilememesinin Tek sorumlusu Bizim Oy Verdiğimiz kişi ve kuruluşlardır.

Öncelikle Eğitim Sistemi Değişmelidir.

İlk okul çağından itibaren kişinin neye yatkın olduğu bulunup o dala yönlendirilmelidir.

Öss gibi Sayısal Lotodan Meslek Dalı tutturulur gibi değil.

Umarım Anlamışsındır ?

Hacı Kaç yaşındasın yada ne iş yaptğını bilmiyorum ama.

Bir kaç birşey de ben yazayım.Belki anlarsın bizim durumumuzu.

Şundan çok eminim Türk Genci Avrupalı ve Amerikalı gençlere göre çok üstün.

Bizim sorunumuz Zekamızda Değil.Bizim sorunumuz Bizi Bu yaşa kadar okutan,bilgisayr atölye derslerimizde programlama yerine derse girmeyen hocalarımız,Bu eğitim sistemini hala beğenen,artık birşey anlatıcak durumu olmayıp hatta kendi anlattığını anlamayan Kişi Ve kuruluşlarda suç.

Ayrıca Dünyanın Bir çok gelişmiş ülkesinde Bir çok Dahi Dediğimiz Türkler var.Bunların En göze çarpanı "mehmet öz".

2 Yıllık programlama mezunu olan bir genç.Hemen iş hayatına atılıyor.Kendisi iş arıyor.İşe girdiğindede 600 Tl maaş verip hadi olum diyor.

Ülkemizin otomobili bile yok.renault fabrikası var.Fıransızların.Bizim niye yok ?

Ülkemizde Gelişmiş Devletlerde olan ürünlerin burada üretilememesinin Tek sorumlusu Bizim Oy Verdiğimiz kişi ve kuruluşlardır.

Öncelikle Eğitim Sistemi Değişmelidir.

İlk okul çağından itibaren kişinin neye yatkın olduğu bulunup o dala yönlendirilmelidir.

Öss gibi Sayısal Lotodan Meslek Dalı tutturulur gibi değil.

Umarım Anlamışsındır ?

Merak etme yaşım 22 az - çok bilgim var hiçmi hiç merak etme.Eğitim sistemi hakkında çok düşüncemi dillendirdim düşündüm senın sahip oldugun fikirleri bende çok zaman söyledım ne değişti_?.Zaten yazıyı dikkatli okursan bende temel olarak eğitimi eleştirdim.kısacası bu kadar bilgisayarcının ne naptıgını beni alakadar etmez.Ben her sene kontenjanları full dolan bölümden mezun olanalr ne yapıyor sadece onu merak edıyorum

Ben sert eleştiririm doğru eleştirmeye gayret gosteririm.Ayrıca daha hacı falanda değiliz.Hacı olmamızda bu gidişle zor çok zor.Ben sadece Türkiye adına birileri"Bizimde işletim sistemiz olsun"diyenlere desteğimi belirttim.Keşke bende bilgisayar okuyabilseydim yazılım hakkında bişiler bilip pardus ekıbıne yararlı olabilseydim.Ama taa amerikanın sistemini yağlayıp üzerinde günlerimizi haftalarımızı harcarken işin ehli bir ton insan varken hala 10 yıllık XP ile ugrasacamıza PARDUS destek olsak sizce nasıl olur? Ben Windows veya macos v.s ugrasılmasın demıyorum ugrasılsın ama birini yaparken diğerinide unutmamalıyız.Ayrıca yerden yere vurmanında anlamı yok.El yapınca iyi biz yapınca kötü mü oluyor?

Ayrıca %47 oyu ben vermedim veren düşünsün.Bu ülkeden umudumuda kaybettim inancımıda.Evet Türk insanı zekidir ancak aklı nedense çoğu zaman hileye hurdaya 3 kagıda yatar.Sigaraya günde 5 TL var pardus CD 2.30 TL yok.Olmayana bişi yok vermeyınce MABUD NEYLESİN MAHMUT elbette çok zaman 50 kurusa 5 kurusa muhtac olmusumdur komik durumlara düştüm ancak olupta 2.30 tl 3 Tl kıskanan adama ben daha ne diyeyim

Ne iş yaptıgıma gelince yaşım 22 .ön lisans terkim.Bu sene tekrar girdim gelirse bir ön lisans gideceğim gelmezse sınırdan nöbetteyim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...