Jump to content

Manga & Eurovision Hakkındaki Görüşleriniz

Mükemmel 

Recommended Posts

Arkadaşlar sizce manga daha mı iyi olmalıydı. Ve bu seçim adil mi?

rhn5hd.jpg

Bana göre MANGA birinci olmalıydı. Türkiyede 2.lik ilk defa yaşanıyor. Bu beni sevindiriyor. Çünkü bu şarkı birinciliğe layıktır. Görüşlerim bu kadar... :)

bence bu yarışma çok büyütülüyor sadece alındığında gelir olarak bir faydası oluyor yoksa ülkelerin politikalarına göre oy verilen bir yarışma yani ruya gibi ülkeler hep yanındakilere bizim yanımızdaki ülkelerde hep komşularına veya aynı düşüncede oldukları ülkelere veriyorlar bazı ülkeler nadiren hakkı ile hak edene veriyor o yüzden çok adil bir yarışma değil...

mangaya gelince bence sıradan bir şarkı dereceye girmesi bile iyidir...

son olarakda fransızlar beni bir defa daha şaşırttı :D...

bence bu yarışma çok büyütülüyor sadece alındığında gelir olarak bir faydası oluyor yoksa ülkelerin politikalarına göre oy verilen bir yarışma yani ruya gibi ülkeler hep yanındakilere bizim yanımızdaki ülkelerde hep komşularına veya aynı düşüncede oldukları ülkelere veriyorlar bazı ülkeler nadiren hakkı ile hak edene veriyor o yüzden çok adil bir yarışma değil...

mangaya gelince bence sıradan bir şarkı dereceye girmesi bile iyidir...

son olarakda fransızlar beni bir defa daha şaşırttı :D...

exitly orası öle Komuşu Ülkeler hep birbirine puan verio hırvatistanın bize tam puan vermeside çok şaşırtıcı idi

bu yarışma kaale alıncak bir yarışma değil. ama şu var gazozuna da olsa birinci olmak güzel. o sebeple ömensizde olsa birinci olmamızı isterdim. komşular birbirini çok tutuyor bize ise azerbaycandan başka 12 veren komşu yok. siyasi tutumlar ve çekişmeler çok büyük rol oynuyuyor yoksa 170 puan alıp ikinci olmuş bir şarkıya yunanistandan 1 puan bile gelmemesi ilginç yada kıbrıstan gelmemesi. şarkımız ise bence güzeldi ilk 3 te dereceye gireceğimizi tahmin ediyordum. ama birinci olacağımıza yarışmadaki iğrenç şarkıları dinleyince iyice inanmaya başlamıştım. izlediğim en kotu eurovision yarışması idi. ama ALmanya nın şarkısı kim ne derse desin güzeldi. biraz önyargısız dinleyin sözlerin türkçe çevirisine bakın gayet güzel. ben almanya yı da beğenmiştim. ilgili başlığa bakabilirsiniz. almanya türkiye fransa favorim dedim ayrıca arnavutluk ve gürcistanıda begendiğimi söyledim. benim için sürpriz belçika ve danimarka oldu. velhasılkelam geçen seneye nazaran adaletli bir yarışma olduğunu hakedenlerin ilk ikide olduğunu düşünüyorum.

şarkyı çok beğenmedim dieğr ülkelerin önceki yıllardaki tutumunu da düşüünce 2. olmamız gerçekten iyi bir sonuç.Tebrikler.Ama beni en çok şaşırtan Fransanın 12 puan vermesi oldu.Bana kalırsa çok da önemli bir yarışma değil abartmaya gerek yok.Bir kere 1.olduk yeter olmasak da bişi olmazdı ayrıca.

siz sanıyormusunuz ki avrupa da bize tam puan veren ulkelerın kendı mılletlerının verdıgını hıc te oyle degıl almanya da 3 mılyoın turk fransa da 2 mılyon turk ıngıltere de bılmem kac mılyon turk yasıyor onlar sayesınde bızlere o ulkelerden yuksek puanlar gelıyo aynen bende sasırdım bıze hırvatıstan ın tam puan vermesı cok sasırtıcı bır olay ama o grubun o sarkıyla o puanı her ulkeden alması gerektı, oylama verırken bazı ulkelerın puanlarını acıklayan sunucular kardes ulke, anne ulke, dost ulke dıye bazı ulkelere jest bıle gectıler bunlara alısmak lazım avrupa tarıh boyunca bizleri barbar kesim, cahil kesim olarak gördüler bunun da oyle devam edecegı bal gıbı ortada bunu degıstırmek bu kotu ımajı kaldırmak bızım oldugu kadar onlarında elınde tamamı sıyası ıdeolojılere dayanan yarısmalara bu kadar bel baglamakta dogru degıl bıraz uzun oldu ama ıcımı dokmek ıstedım bıraz...

siz sanıyormusunuz ki avrupa da bize tam puan veren ulkelerın kendı mılletlerının verdıgını hıc te oyle degıl almanya da 3 mılyoın turk fransa da 2 mılyon turk ıngıltere de bılmem kac mılyon turk yasıyor onlar sayesınde bızlere o ulkelerden yuksek puanlar gelıyo aynen bende sasırdım bıze hırvatıstan ın tam puan vermesı cok sasırtıcı bır olay ama o grubun o sarkıyla o puanı her ulkeden alması gerektı, oylama verırken bazı ulkelerın puanlarını acıklayan sunucular kardes ulke, anne ulke, dost ulke dıye bazı ulkelere jest bıle gectıler bunlara alısmak lazım avrupa tarıh boyunca bizleri barbar kesim, cahil kesim olarak gördüler bunun da oyle devam edecegı bal gıbı ortada bunu degıstırmek bu kotu ımajı kaldırmak bızım oldugu kadar onlarında elınde tamamı sıyası ıdeolojılere dayanan yarısmalara bu kadar bel baglamakta dogru degıl bıraz uzun oldu ama ıcımı dokmek ıstedım bıraz...

dostum ıstedıgın kadar oyle de AMA ALMANYADAKI O 3 MILYON TURKTEN BIZ 10 puan aldık!!kım ne derse desın bırıncı olmalıydık.grup sahneye cıktıgında sankı fılm efektı ızlıyorduk muhtesemdı ve dıyebılırımkı ızledıgım en ıyı sahne performansıydı!!sadece gecenın degıl hayatımın!sarkıda muhtesemdı almanyanın sarkısı tatlıydı ama bı ozellıgı yoktu gıbı manganın sozlerıde guzeldı yıne dıs polıtıka kazandı dıyebılırım..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...