Jump to content

Wireless şifresi Bulmam Lazım

djlazo31

Recommended Posts

zyxel P-660HW-T1 v2 arayüzlü bi odem var okulda bilgisayar odasından sorumlu olduğumdan rahatlıkla girebiliyorum ayarlarına fln ama modemin şifresini bulamadım nasıl bulabilirim

pasworks dene

şifre daha önce 1234 tü zaten ama olay şu ki bilgisayar öğretmeni wireless şifresini birinin öğrndiğini anladı bu yüzden modemin şifresini değiştirmiş nasıl bu şifreyi öğrenebilirim marka ve modeli ilk mesajımda belirtmiştim .

şifre daha önce 1234 tü zaten ama olay şu ki bilgisayar öğretmeni wireless şifresini birinin öğrndiğini anladı bu yüzden modemin şifresini değiştirmiş nasıl bu şifreyi öğrenebilirim marka ve modeli ilk mesajımda belirtmiştim .

eğer onu bilgisayar öğretmenin değiştirmiş ise senin o şifreyi bulman için en iyi yol bilgisayar öğretmenine gidip sorman. wireless şifreleri o kadar kolay öğrenilemiyor yada kırılamıyor yapanlar var ama yapabileceğini sanmıyorum dediğim gibi bilgisayar odasından mesul isen bir sorumluluğun varsa git hocana sor o soyler soylemiyorsa zaten girmenide istemiyor demektir. :D

Wirelles in ayarlarına ulaşacağın şifreyi kıran bi program yok en basiti modeme reset atman tabi modemin olduğu odaya girmen gerek

Öte yandan eğer ağa bağlanmak için modeme girmek ve ayarlara kendini eklemek istiyorsan direk ağ şifresini kırmayı dene veya ağa bağlanabilen bi bilgisayarın başına geçip ondaki ağ şifresini ve mac adresini alıp kendi pc ne ekle

Seni yanlış anlamış olabilirim modem şifresini bulma amacını yazarsan belki daha iyi seçeneklerde sunarım

DJLAZO31 bana kalırsanız dogruları soylemıyor bir okulda bılgısayar sorumlusu olacaksın ve sen o okuldakı bır modem sifresini ogrenemeyeceksın hemde ayrıca degiştirseler bile sana soylemeyecekler veya senden habersız yapacaklar.. boyle bir olay varmı yaawwwss

git o hoca ya sor ogrenirsin cunkı senın modemin şifresini bılmen en dogal hakkın

modemı resetleyeceksın ama ayarlar sıfırlanacak kullanıcı adı sıfresını gırıp tekrar hemen kurulum yapman lazım onun ıcınde bana ınternetın baglı oldugu telefon numarasını soyle sana kullanıcı adı ve sıfresını maıl atayım sende kur

192.168.2.1 bu numarayı internet adres çubuğuna yaz.çıkan küçük pencereye (kullanıcı adına): admin , şifreye: ttnet yaz. (bunlar tabii ki varsayılan giriş bilgileri onu da değiştirdiyse öğretmen yapacak bişeyin yok gibi.)sonra şifre değiştir felan diyecek,oraları geç ellemeden geç.sol taraftan kablosuz bağlantı----->>güvenlik yolunu izle.buraya kadar geldiğinde ağ anahtarı vs. yazar.ağ anahtarıdır wireless şifresi.halledersen haber ver.kolay gelsin.

192.168.2.1 bu numarayı internet adres çubuğuna yaz.çıkan küçük pencereye (kullanıcı adına): admin , şifreye: ttnet yaz. (bunlar tabii ki varsayılan giriş bilgileri onu da değiştirdiyse öğretmen yapacak bişeyin yok gibi.)sonra şifre değiştir felan diyecek,oraları geç ellemeden geç.sol taraftan kablosuz bağlantı----->>güvenlik yolunu izle.buraya kadar geldiğinde ağ anahtarı vs. yazar.ağ anahtarıdır wireless şifresi.halledersen haber ver.kolay gelsin.

Sevgili Kardeşim kablolu bağlantı değil bu. Wireless ile bağlanmaya çalışıyo. Ayrıca wireless şifresini değiştiren bir öğretmenin kesinlikle giriş şifresini değiştirdiğini düşünüyorum :)) :whistle::rolleyes:

Back Track 3 Programını Dene

Biraz Zor Şifreleri Kırmak Tabi ama Uğraşman Gerek.

Google'de Ara İndir Boyutu 700 MB Olması Gerek.

Anlatımlarıda Mevcut Resimli Olarak.

modemı resetleyeceksın ama ayarlar sıfırlanacak kullanıcı adı sıfresını gırıp tekrar hemen kurulum yapman lazım onun ıcınde bana ınternetın baglı oldugu telefon numarasını soyle sana kullanıcı adı ve sıfresını maıl atayım sende kur

O nasıl olacak bana da söyler misin öyle bir hizmet varsa bana da lazım. Kullanıcı adı ve şifre ile ilgili çok sorun yaşıyorum

Wireless Şifresini kıran öyle basit bir program yok.Bunun için bayağı bir emek vermelisin.herşeyden önce bilgisayarında bulunan wireless alıcının enetegresi bunun için uygun olmalı.Eğer bu uygunsa linux tabanlı işletim sistemi ile bu işe girişmen lazım.Bunları analatan bir kaç site var.Araştır bulursun.armut piş ağzıma düş olayı sanırım wireless şifre kırmada olmuyor.Uğraşmak lazım.Kolay gele

Wireless Şifre Kırmak Kolayca Bir Program İle Oluyor Demedimki . BackTrack 3 Programı Zaten BASİT Bir Program Değil ki ? Birde Wireless Kartının Buna Uygun Olmasına Gerekte Yok. Bilgisiyar Biraz Hızlı Olsun o Kadar.

ınternetın baglı oldugu telefon numarasını yazarsan sana kullanıcı adı sıfresını verebılırım

yasal olmayan şeyler sezinliyorum ;)

ne alakası war yasallıkla

1. telefon numarasını nereden bilsin okuldan bağlanıyor, hangi numarayı versin birde bir sürü numarası vardır okulun

2. kablosuz internetin şifresi lazım ttnet şifresi ve kullanıcı adı değil ki versen de bağlanıp yapabileceğini sanmyorum

3. ttnet'temi çalışıyon tipoti, olsa bile yasal değil bu yaptığın, izinsiz vermemen gerekiyor

4. verdiğinde şifreyi öğrenip ne yapacak, zaten öğretmen okulun bilgisayarlarını bu şifreye göre ayarlamıştır,

büyük ihtimalle kendisi okula dizüstü bilgisayar getirip bağlanacak ama şifreyi bilmiyor :p

5. basit bir şifre olsa bile backtrack ile kırılması bilgisayara bağlı olarak 5-30 saat arasında değişiyormuş :wacko:

6. @kemal1995 - dediğin doğru, kablosuz bağlantıyla da modeme bağlanıp ayarlarını yapabiliyorsun ki ben öyle yapıyorum ayarlarımı,

zeki çocuk seni, dediklerini yaptıysa şimdiye bulmuştur bile :devil:

ne alakası war yasallıkla

sen daha once forumda ttnet te çalışıyorum demiştin. doğru söylediğinizi varsayıyorum.hatta bayağı birde ttnet i savunmuştun. sen şimdi her isteyene gidip hattın adsl kullanıcı adını ve şifresini veriyorsan böyle gerçekten vay halimize bizim... ayrıca o hat MEB üzerine kayıtlıdır.yani resmi bir kurumla ilgili bir durum. senden bu istekte bulunan arkadaş ise bir öğrenci. ben kendi adıma boyle bir şeyi tavsiye etmem. ufacık bir şikayette ttnet çalışanı değil kullanıcı durumuna da düşebilirsiniz. tabiki tüm bunlardan öte iş ahlakına ters bir durumdur.

arkadasım ben yardımcı olmak ıcın dedım kullanıcı adı sıfrenı nemı yapıcak bu adam wıreles sıfresını bılmıyor dımı ogrenemıyorda modemı resetleyecek resetleyınce tekrar kurması gerekecek burda kullanıcı adı sıfresı grekmıyormu gerekıyor sıfrelerı gırıcek daha sonra kablosuz ag sıfresını ıstedıgını belırleyecek daha sonra kullanacak bu kadar basıt

arkadasım ben yardımcı olmak ıcın dedım kullanıcı adı sıfrenı nemı yapıcak bu adam wıreles sıfresını bılmıyor dımı ogrenemıyorda modemı resetleyecek resetleyınce tekrar kurması gerekecek burda kullanıcı adı sıfresı grekmıyormu gerekıyor sıfrelerı gırıcek daha sonra kablosuz ag sıfresını ıstedıgını belırleyecek daha sonra kullanacak bu kadar basıt

sorunda burda zaten bir öğrenci okulun modemiyle neden ilgilenir ve kablosuzun şifresini değiştirince bu ağa bağlı bilgisayarlar internete giremeyecek ve olayı anlayıp tekrar bi ayar çekecekler ve o kadar uğraş boşa gidecek birde müdürden fırça yerse şaşma :D

amacı modeme reset atmak değil ki kablosuzun şifresini bulmak, modeme reset atarsa olan ona olur zaten okuldan atılmaya kadar gidebilir durum sonuçta DEVLET malı

Sevgili Kardeşim kablolu bağlantı değil bu. Wireless ile bağlanmaya çalışıyo. Ayrıca wireless şifresini değiştiren bir öğretmenin kesinlikle giriş şifresini değiştirdiğini düşünüyorum :)) :whistle::rolleyes:

wireless la bağlanmaya çalıştığını biz de biliyoruz.ben zaten "ağ anahtarı" derken wireless şifresini kastedmiştim.ayrıca kablolu bağlantıyı kastetseydim bile buna erişmeye şifre felan gerekmiyor.tak eth kablosunu başla sörfe.öğretmen giriş şifresini değiştirdiyse de o konu beni aşar artık :whistle::whistle:

sorunda burda zaten bir öğrenci okulun modemiyle neden ilgilenir ve kablosuzun şifresini değiştirince bu ağa bağlı bilgisayarlar internete giremeyecek ve olayı anlayıp tekrar bi ayar çekecekler ve o kadar uğraş boşa gidecek birde müdürden fırça yerse şaşma :D

amacı modeme reset atmak değil ki kablosuzun şifresini bulmak, modeme reset atarsa olan ona olur zaten okuldan atılmaya kadar gidebilir durum sonuçta DEVLET malı

Kesinlikle Haklısın...

------DEVLET MALI DENİZ,YEMEYEN KERİZ---- :dribble::dribble::rolleyes: diye bir LAF var.ama

---MADDE 151. - (1) Başkasının taşınır

veya taşınmaz malını kısmen veya

tamamen yıkan, tahrip eden, yok

eden, bozan, kullanılamaz hâle

getiren veya kirleten kişi, mağdurun

şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla

kadar hapis veya adlî para cezası ile

cezalandırılır.----diye de bir KANUN var.Öyle değil mi? :rolleyes::rolleyes2:

bence konuyu kapatın gıtsın

Zor'a gelince: 'bence konuyu kapatın gıtsın' ?

Sunu deneyebilirsin arkadasim:

BackTrack

:download1:

http://www.backtrack-linux.org/[/CODE]

terminal_small.jpg

edit: link eklendi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...