Jump to content

Youtube'a Girmenizi Engelleyeceğiz!

muselmansuffe

Recommended Posts

YouTube'a Girmenizi Engelleyeceğiz!

youtubeyasak1272114693.jpg

İnternet kullanıcılarının son günlerde Google hizmetlerine ulaşamaması akıllarda birçok soru işareti bırakmıştı. BTK yaptığı basın duyurusuyla kendisine yöneltilen iddiaları yanıtladı...

Geçtiğimiz pazartesi gününden ünlü arama motoru Google'ın sunduğu ücretsiz hizmetlerden faydalanmak isteyen internet kullanıcıları bu sitelere standart DNS adresleriyle bir türlü ulaşılamadığını fark etti. Geçici bir hata sanılan sorunun ilerleyen günlerde devam etmesiyle birlikte internet sitelerinde durumla ilgili çeşitli iddialar dolaşmaya başladı.

Durumla ilgili en ciddi iddia ise haberimizde yer verdiğimiz gibi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) YouTube yasağını daha geniş çapta uygulamak için yaptığı hamlenin Google'ı da etkilediği konusundaydı.

BTK yasaklı sitelere girmek için yaygın kullanılan yöntem olarak DNS adreslerini değiştirme eylemeni de geçersiz kılmak istiyordu.

Bu yüzden YouTube'ın IP adreslerini banlamıştı. Ancak YouTube Google'ın alt kuruluşlarından biri olduğu için bu ilginç yasak yönteminden etkilendi. BTK bugün sitesinde yaptığı basın duyurusuyla duruma açıklık getirdi. Kurumun açıklamasına göre basına yansıyanlar aslında gerçeği yansıtmıyor, ancak BTK yine de IP adresleri konusunda bir değişiklik yapıldığını kabul ediyor.

BTK Açıklamada Ne Dedi?

Yasal olmayan sitenin erişimini tamamen kapatmak istediğini belirten BTK yetkilileri bu yüzden ülkemizden YouTube'a erişmek için kullanılan protokol adreslerinde ufak bir güncelleme yapmaya başladı. Kurumun yetkilileri basın duyurusunda aslında Google'ı da hedef aldıklarını şu cümleyle belirtmiş oldu:

"Sonuç olarak www.youtube.com'a erişim amacıyla kullanılan ve tarafımızca engelleme tedbiri kapsamında güncellenen IP adreslerinin arkasında farklı şirketlere ait alan adı veya çeşitli hizmetlerin barındırılması bu şirketlerin kendi tercihleri ve sorumluluklarındadır."

Bu konudaki yeni bir iddia ise BTK'ın vergi ödemeleri konusunda gevşek davranan Google'ın gözünü korkutmak için böyle bir yolu seçdiği yönündeydi. Daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz iddiayla ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz. BTK son açıklamasıyla birlikte YouTube yasağı konusunda ısrarcı olduklarını da resmi bir dille belirtmiş oldu.

İşte Google'ın BTK'ya Cevabı

Son günlerde yaşanan Google kriziyle ilgili resmi kaynaklardan yorum gelmeye başladı. BTK'dan sonra bakın Google olayı nasıl değerlendirdi.

Bu haftanın başında patlak veren Google servislerine erişim yapılamaması krizi etkisini hâlâ sürdürüyor. Hayatlarını ve işlerini ünlü arama motorunun ücretsiz servislerine göre düzenleyen insanlar bir anda bu avantajlarını kaybetti. Olayın bir cephesinde bulunan BTK gün içerisinde durumu üstü açık bir şekilde kabul eden bir basın bildisiri yayınladı.

Cephenin öteki tarafındaki isim olan Google'da yayınladığı kıs bildiriyle durumu yorumladı. Google'dan gelen Türkçe bildir ise şöyle;

"Google uygulamalarına Türkiye'den erişimin engellendiği yönünde haberler aldık. Google'ın servislerine Türkiye'den erişimde yaşanan sıkıntıların, sürmekte olan YouTube erişim yasağıyla bağlantılı olduğu belirlenmiştir. Hizmetlerimizi yeniden işler hale getirmek için çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz."

Ünlü arama motoruyla BTK arasındaki ilişkinin daha da gerginleştiği iki kurumunda yaptığı açıklamalarda ortaya çıkıyor. Daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz iddiaya göre bu krizi çıkartan ise Google'ın vergi ödeme konusunda umursamaz tavırlar sergilemesi. BTK'ın YouTube'u bahane edip Google'ı cezalandırmak istemesi ise olayla ilgili olası ihtimallerden biri...

Kaynak: shiftdelete

en sonunda google sinirlencek youtube ve google'a Türkiyeden erişimi yasaklıycak tüm ipleri banlıycak!

bing kullanmaya başlasak iyi olur ama o da google kadar iyi arama yapamıyor

arkadaşlar pek çok ülkede korsan partisi diye bir parti açıldı ve internetin özgür ve kişisel verilerin korunmasının önemi başta olmak üzere çeşitli talepleri olan bu partinin bizim gibi ülklerde nasıl bir yayılma yapacağını merak etmekteyim aşağıda türkiyedeki korsan partisinin parti programı korsan partisi yok ama bu zaten açılmamış bir parti eğer siz de mevcut partilerle ve yasaklarla uğraşmak istemiyorsanız hep beraber yen bir oluşum içine gidilebilir.

http://korsanpartisi.org/index.php/Parti_program%C4%B1[/CODE]

her türlü yasakçı zihniyetı kınıyorum

2 gündür youtubeye giremıyorum :(

google bile geç açılıyor

google ın geç açılması google analityc yüzünden.mozilla kullanıyorsanız Adblock plus eklentisini kurun google analityc i süzgece ekleyin

youtube ve birçok yasaklı siteye girmek için,

internet expoler>Araçlar>İnternet seçenekleri>Bağlantılar>Yerel ağ ayarları>Otomatik yapılandırma kullan komut dosyası (tıklı olsun)

Adres kısmına (mouse imleci ile seçin) yazın tamamdır herkese iyi sörfler.....

Firefox==>Araçlar>Seçenekler>Gelişmiş>Ağ>Ayarlar>O tomatik vekil sunucu ayarları(tıklı olsun)

Adres dilimine

Please register to see this content.
(mouse imleci ile seçin) yazın tamamdır herkese iyi sörfler.................

arkadaşlar bırakın YouTube yi ben aklı başında hiç bir yere giremiyorum google çeviri çalışmıyor

girdigim bir çok siteye artık ya girmiyor yada girsede aklı başında açmıyor sorun googledenmi artık çözemedim

yanlız sorun dns den degil

156.154.70.22
156.154.71.22[/CODE]

bunla Heryere giriyom :)

8.8.8.8 ile google çeviriyi ve youtube yi açmamışdı bu açtı.Paylaşan arkadaşa teşekkürler.

Yakın Bir Zamanda Local(Türkiye İçi) İnternet Kullanımı Olacak Sanırım bu gidişle.Böyle Bir Yasakcı zihniyet olamaz :(

Edit=Bir şey daha dile getirecem.Sayın Devlet Adamları Siz Google la Youtube ile Uğraşıcağınıza Halkınızı Korusaydınız bugün İsrail Sınırlarında 6 Şehit olmucakdı :(

arkadaşlar bırakın YouTube yi ben aklı başında hiç bir yere giremiyorum google çeviri çalışmıyor

girdigim bir çok siteye artık ya girmiyor yada girsede aklı başında açmıyor sorun googledenmi artık çözemedim

yanlız sorun dns den degil

evet aynı sorun bende de var.google'a ve youtube'a sorunsuz girmeme rağmen başka sitelere girerken çok yavaşladı.üstelik virüs falan olmazı mümkün değil çünkü kurar kurmaz deep freeze yüklerim makineye.son 3 gündür falan böyle yavaş önceden yoktu bu sorun

evet aynı sorun bende de var.google'a ve youtube'a sorunsuz girmeme rağmen başka sitelere girerken çok yavaşladı.üstelik virüs falan olmazı mümkün değil çünkü kurar kurmaz deep freeze yüklerim makineye.son 3 gündür falan böyle yavaş önceden yoktu bu sorun

evet üç dört gündür böyle bendede youtubede sorun yok ama google de saglam açıyor ama gel görelim

her zamanki girdigim sitelere ya girmiyor yada çok agır giriyor veya hiç açmıyor iki sayfa net üstüse zor açıyor

bir sorun var ama çözemedim

Bultarla gecen gun konusuyorduk bu konuyu. Dedim oyle yasaklarlarsa herkes girer. Su sekilde yasaklarlarsa kimse giremez. O dedigimiz sekilde yasaklamislar. Msn konusmalarinimi takip ediyorlar fikir almak icin anlamadik :D

ben opera'cıyım googlenın gec acılması o kadar onemli deıl, öyle ve ya böyle açılıyor.

youtube yasağını nasıl delecez, hiç bir dns işe yaramıyor :(

nasıl giremiyorsun 8.8.8.8 8.8.4.4 ile heryere giriliyor şu an bende açık orhan baba klibi izliyorum

''salak yemim ederim gerizekalı bunlar'' :)

aha kırdın videosundan alıntı :)

nasıl giremiyorsun 8.8.8.8 8.8.4.4 ile heryere giriliyor şu an bende açık orhan baba klibi izliyorum

ben 208.67... li dnslerı kullanıyordum

artık gıremedıgını gorunce google dnsyı ayarladım

ama bır gun sonra onla da girmemeye başladı..

bende işe yaramıyor artık bu dnsler

156.154.70.22

156.154.71.22

bu dnsleri kullanın sorununuz çözülecektir.

Sağol dostum bunlar işe yaradı arkadaşlar youtube jacker veya bir başka proxy programı kullanıyorsanız bunları kaldırın üstdeki dns ler işe yarıyor hem google de hemde youtubede

YouTube Giriş İçin Son Yazılım Mayıs 2010

uslubank.png

Aşağıdaki linkte vermiştim. Comodadns'yi tıklarsanız yada googleden bunların çoğu yasaklı sitelere girmenizi sağlıyor.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=98278&st=220&p=818322entry818322[/CODE]

yukarıdaki 156 ile başlayan comodo dnsler çeviridede işe yarıyor..youtube dada...

böyle yasaklar olursa onların işine geliyor birileri para kazanıyor birileri halkı kontrol altında tutabiliyor dünyanın artık iyice çivisi çıktı türkiyenin söylemeye bile gerek yok...küçücük birşey için bir dünyayı yakmaya benzedi bu olay insan sözünü geçiremediği başka insanı öldürürmü yoksa başka yöntemlerle sözünümü dinletir çok saçma tabi tasarlanmışda birşeydir..neyse fazla konuşmaya gerek yok hiç birşey değişmicek sonuçda comodo dns şimdilik işimizi görüyor open dns papucu dama atıldı :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...