Jump to content

Antivirüs Programları Anketi

Sirius
 Share

Hangi Antivirüs Daha İyi?  

359 members have voted

1. 1. Arkadaşlar Hangi Antivirüs Daha İyi Sizce?

• Kaspersky /İnternet Security/ Antivirüs/ Pure
    • Norton/ Antivirüs/ İnternet Security/ 360 v4.0
    • Microsoft Security Essentials
    • Nod32/ Eset Smart Security
    • Avira Antiviir
    • Mcafee /Antivirus/ Total protection/ İnternet Security
    • Avast Antivirus
    • Bit-Defender
    • Avg Antivirüs/İnternet Security
    • Panda Antivirüs/ İnternet Security
    • F-secure Antivirüs
      0
    • Diğer Antivirüsler
    • GDATA Antivirus

Recommended Posts

• Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eset Smart Security sistemi yormuyo ve gayet mumnunum.Kaspersky kurmuştum bir kere kurduğuma pişman oldum yeniden başalttım pc yi yeni format atmıştım sistem dosyalarını sildi kendi programının dosyalarını sildi böle akıllı bi antivirüs işte kaspersky.

Forever ESET :punk:

Edited by erdem_fb_54

İnternetteki gelmiş geçmiş en büyük tartışmadır antivirüs tartışması.Hiç bi zaman da sonuca varmamıştır.Çünkü hiç bir antivirus tam anlamıyla mükemmel olamadı şu ana kadar.Fakat herk.sin bi kahramanı vardır içinde benimki de Kaspersky.Yaklaşık 2 sene önce beni kurtardığı büyük bi dertten sonra kahramanım oldu.Kötü yönü elbet var; aşırı false positive ve bellek kullanımı.

[quote name='Nash' date='24 Aralık 2010 - 17:23 ' timestamp='1293204821' post='931697']
o kadar çok ki piyasada en belirginleri yazdım :)
[/quote]
[b]Sevgili 'Nash',[/b]

"Dünyanın en saygın antivirüs test kurumu" olarak bilinen "Av-Comparatives"ın her yıl üçer ay arayla düzenli olarak (yani, yılda dört kez) yapmakta olduğu testlere göre 2010 yılının en başarılı antivirüsü "[b]G DATA[/b]"dır; üstelik, bu başarısı sürpriz, beklenmeyen, rastgele bir başarı da değil; geçen yıl (2009'da) ikinci olmuştu; yıllardır tek tabanca olan AntiVir'in elinden bu yıl birinciliği söke söke aldı. 2010 Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarında yapılan dört testin ortalamasına göre 2010 yılı başarı sıralaması şöyle:

[color="#0000ff"][b]1) G DATA AntiVirusKit
2) Avira AntiVir Premium
3) F-Secure Anti-Virus
4) TrustPort Antivirus
5) BitDefender Anti-Virus[/b]
[/color]
6) ESET NOD32 Antivirus
7) eScan Anti-Virus
8 ) Kaspersky Anti-Virus
9) Symantec Norton Anti-Virus
10) Panda Antivirus Pro

11) Microsoft Security
12) Avast Antivirus
13) SpywareDoctor+AV
14) Sophos AV
15) K7 Total Security

Dolayısıyle, saymaca listesi biraz aceleye gelmiş... "G DATA", söz konusu başarısıyla saymaca listelerinde "Diğer Antivirüsler" sınıfına değil "Baş Oyuncular" listesine alınmayı bileğinin hakkıyla kazanmış durumda...:)

Hoş, "G DATA" bir "Koalisyon Hükümeti" gibidir (çünkü, kendi tarama motoruna ek olarak Bitdefender ve Kaspersky motorlarını da kullanmakta...); ancak, koalisyon kurmak da yasak değil; bu işi F-Secure, Trustport vb. de yapmaktalar... Hele hele Trusport, 6 üyeli (motorlu) bir koalisyon...

[b]Bu arada, yalnızca tek kendi tarama motorunu kullanıyor olmalarına karşın, çok motorlu rakipleriyle yıllardır yaptıkları şavaşımda ilk beşteki yerlerini korumayı başaran AntiVir, Bitdefender ve hatta Nod32'yi alkışlamak boynumuzun borcu... Hele ki, Avira'yı... Av-Comparatives'in son beş yıldaki 20 testinin başarı ortalamasına göre bir sıralama yapacak olsak, tümünde de ilk üçe giren tek antivirüs olan ve de bunların çoğunda birinci olan Avira'nın tartışmasız üstünlüğü ve onu kısa vadede tahtından indirmenin nerdeyse olanaksız olduğu hemen ortaya çıkar...[/b]

[b]Şimdiden iyi yıllar... [/b]

Edited by taba

virüs programı kullanmıyorum ve sistemim gayet güzel çalışıyor virüsüs bişekilde virüslerle arkadaş olduğumdan onları zor durumda bırakmayayım diyorum şuanda microsoft securty essentials kullanıyorum deneme amaçlı ve gayet başarılı buldum. antivirüs programına para vermek istemiyenler ve crackli virüs tarayıcısı kullanmak istemiyenler için çok güzel bir altarnatif olduğunu düşünüyorum.
saygılarımla

Clamav! :dribble: :p

Ben Windows'u esas olarak cracklı program kullanmamak için bıraktım bu yüzden Windows bilgisayarlara da ücretsiz antivirüsler yüklüyorum, önceleri Avira yüklüyordum ancak o da durup durup reklam yapıyordu, hoş değil.
Hem ücretsiz versiyonunun olması ve reklam yapmaması hem de kalkanlarının olması sebebiyle ben Windows bilgisayarlara Avast kuruyorum, 1 sene boyunca lisanslı kullanım sağlıyorum üstelik otomatik güncelleme sıklığı da gayet iyi, bir avantajı daha var, 32 bit bilgisayarlarda açılışta tarama eklentisi gerçekten çok [i]vahşi![/i]:D
Eğer bilgisayarınızın hızı iyiyse yanına bir de Microsoft Security Essentials kurun, [i]göz gördüğünce gönül aldandığınca[/i] virüslerden kurtulun.;)

Crakcsiz kullanmayı daha doğru bulduğum içn free sürümler tercihimdir.Antivir uzun süre kullandım ama son zamanlarda zararsız yazılımları zararlı diye silmeye kalkışınca kaldırdım ve yerine Avast free sürümünü kurdum çok ta memnunum Tavsiye ederim

[quote name='muharremerd' date='25 Aralık 2010 - 09:38 ' timestamp='1293263288' post='932078']
@taba - ben AVG'yi göremedim bu sıralamada, kendini çok övüyor AVG ama sıralamaya bile girememiş :(
nedense herkes eset kullanıyor, sebebi ne ola ki, bende yıllardır AVG kullanıyorum, bir zararını görmedim neden mi crack'a gerek yok tek şifreyle herşeyi hallediyorum :D
[/quote]
[b]Sevgili 'muharremerd',
[/b]
* Av-Comparatives, ticari olmayan bağımsız bir kurum olup, tek işi antivirüsleri test etmektir. Bu işi son derece sıkı kurallar altında tekniğine ve uluslararası yasalara eksiksiz uyarak yaptığı için hem antivirüs üreticilerince hem de antivirüs kullanıcılarınca dünyanın en saygın test kurumu olarak kabul edilmektedir;

* Testlere katılmak karşılıklı istek ve kabulle olur; ücretsiz bir kurum olduğundan, katılımcı sayısını 20 ile sınırlamıştır. Katılmış bir üretici, sonradan çıkmak isterse, bildirir ve çıkar. Dolayısıyle, bir antivirüsün derecelere giremese de Av-Comparatives testlerine katılmış olması bile büyük başarı olarak kabul edilir;

* AVG Anti-Virus Firması'nın testlere katılması, 2005 başında kabul edilmiş olup, o günden bu yana tüm testlere eksiksiz olarak katılmış, -ama her nedense- 2010 yılının son (Kasım ayı) testine katılmaktan vazgeçmiştir. Bugüne kadarki testlerde ilk beşe hiç giremediği gibi; ilk ona bile tektük girebildiği için iyice tırsımış ve de mola vermiş olsa gerek...:)Önceden katılmış olup da AVG gibi son testte vazgeçenler şunlar: McAfee, Trend Micro, Norman, Kingsoft. Bunların çekilme nedeni de aynı olmalı; çünkü, hep son sıraları paylaşıyorlardı...

* "[i]nedense herkes eset kullanıyor[/i]" sözünüzün (Türkiye'de) gerçeği yansıtıp yansıtmadığını saptamak, kanıtlamak zor... Eğer gerçekse, bunun nedenlerini (Türkiye için) söylemek kolay: Baş neden Türkçe desteği; ikinci neden kolay kırılabilir olması; üçüncü ve son neden ise oldukça başarılı bir antivirüs olması (ki, aslında bunun son değil ilk neden olması gerekirdi; ama, değil; çünkü, öyle olsaydı -yani, antivirüs seçerken başarı esas alınsaydı- bugün herkesin AntiVir kullanıyor olması gerekirdi, aynen şekil A'da -yani, saymaca sonuçlarında- görüldüğü(!) gibi...:)

[b]Şimdiden iyi yıllar...[/b]

Edited by taba

[quote name='TORUNAGA' date='25 Aralık 2010 - 11:37 ' timestamp='1293270461' post='932112']
Clamav! :dribble: :p

Ben Windows'u esas olarak cracklı program kullanmamak için bıraktım bu yüzden Windows bilgisayarlara da ücretsiz antivirüsler yüklüyorum, önceleri Avira yüklüyordum ancak o da durup durup reklam yapıyordu, hoş değil.
Hem ücretsiz versiyonunun olması ve reklam yapmaması hem de kalkanlarının olması sebebiyle ben Windows bilgisayarlara Avast kuruyorum, 1 sene boyunca lisanslı kullanım sağlıyorum üstelik otomatik güncelleme sıklığı da gayet iyi, bir avantajı daha var, 32 bit bilgisayarlarda açılışta tarama eklentisi gerçekten çok [i]vahşi![/i]:D
Eğer bilgisayarınızın hızı iyiyse yanına bir de Microsoft Security Essentials kurun, [i]göz gördüğünce gönül aldandığınca[/i] virüslerden kurtulun.;)
[/quote]
[b]Sevgili 'TORUNAGA',[/b]

* "Gülünü seven dikenine katlanır" derler; ücretsiz AntiVir'in "durup durup reklam yapıyor" olması sizce "diken" ise batmasını önleyin olsun bitsin:

Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Yerel Güvenlik İlkesi > Yazılım Kısıtlama İlkeleri > Ek Kurallar'a sağ-tık > Yeni Yol Kuralı > "Gözat"tan "C:\Program Files\Avira\AntiVir...\Avnotify.exe"ye, "Tamam"a "Uygula"ya "Tamam"a tık...

* Bir antivirüsün "açılışta tarama", "kalkan" vb cafcaflarının olması iyidir, "yahşi"dir de asıl önemli olan bunların ne kadar işe yaradığıdır; bunu da ancak saygın kurumların testleri söyler... Cafcaflı Avast son beş yılda ilk beşe hiç giremedi...:)

* Bilgisayarınız yüksek donanımlı -yani, çok iyi- olsa bile iki antivirüsü yanyana (eşzamanlı) kullanmak çok kötüdür; kendi aralarında çakışmıyor gibi gözükseler bile nedenini anlayamadığınız ya da "nedeni bu olamaz" dediğiniz sorunların tek nedeni genellikle bu eşzamanlı kullanımdır...

[b]Şimdiden iyi yıllar...[/b]

Kullandığım Kaspersky Internet Securty ama yakında G-Data'yı deneyeceğim lisansım bittiği için
Keşke diğerleri seçeneği yerine bütün internet securty ve anti virüs adlarını yazsaydında
kimin ne kullandığı detaylı olarak çıksaydı piyasaya çünkü G-Data ve ücretsiz olan Comodo Internet Securty'inde
baya kullanıcısı vardı onları diğer seçeneklerin içine atmak bence haksızlık olmuş
Baştada belirttiğin gibi herkesin bir göz ağrısı vardır ama esetin hiç uyarı vermemesi nortonun bilgisayarı yavaşlatması aviranın sistem dosyalarını bazan silmesi hiç hoşuma gitmedi o yüzden Kaspersky benim için 1 Sırada devamlı ücretsiz kullanacak olursam bence Comodo en iyisidir