Jump to content

Internet Explorer 8 / 9 / 10 / 11

C@NgO
 Share

Recommended Posts

• Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 ay sonra...
sitede hala beta görünüyor :N:

Beta değil. Vistaya kurdum, sorun yok. Hatta oldukça hızlı ve işlevli. Ama hızlandırıcı olayını çok anlayamadım. Anlayan biri basitçe anlatıverse..

Win7 de ingilizce(beta) üzerine türkçe(vista için olanını) kursak sorun olurmu? Ne dersiniz(Belki kabul etmez, kurulmazda..)?

Edit: Win7'ye türkçe yada ingilizce, ikiside kurulamıyor.

Edited by temmuz

Beta değil. Vistaya kurdum, sorun yok. Hatta oldukça hızlı ve işlevli. Ama hızlandırıcı olayını çok anlayamadım. Anlayan biri basitçe anlatıverse..

Win7 de ingilizce(beta) üzerine türkçe(vista için olanını) kursak sorun olurmu? Ne dersiniz(Belki kabul etmez, kurulmazda..)?

Edit: Win7'ye türkçe yada ingilizce, ikiside kurulamıyor.

Win 7 kullanmakta ısrarlı iseniz şimdilik, internet explorer 8 kurulamıyor. ama ben içerisindeki internet explorer 8'i kaldırdım.

Onun yerine yine internet explorer tabanlı ve çok daha güvenilir,daha işlevli olan Avant Browser'i kullanıyorum. O da internet explorer'in yapabildiği herşeyi fazlasıyla yapıyor.Üstelik Türkçe de oluyor.

• 5 ay sonra...

Google için optimize edilmiş Internet Explorer 8'i hemen kullanmaya başlayın

ie8.gif

Internet Explorer 8'deki Yenilikler

* Hızlandırıcılar, bir adresin eşlenmesi gibi görevlerin otomatikleştirilmesine yardımcı olur

* Web Dilimleri, sık kullandığınız sitelerdeki değişiklikleri takip etmenizi sağlar

* Gelişmiş Sekmeli Tarama, birçok sekmeyi aynı anda yönetmenize yardımcı olur

"Google için optimize edilmiştir" ne anlama gelir?

* Kişiselleştirebileceğiniz bir Google ana sayfası

* Önceden yüklenmiş Google Araç Çubuğu

* Varsayılan arama motorunuzun Google’a ayarlanması

* Gmail, Blogger ve diğer sitelere kolay bir şekilde erişebilmeniz için hızlandırıcılar

Please register to see this content.

• 8 ay sonra...

internet-explorer-7-titanium.png

Platform Önizleme Internet Explorer 9 platformda bu yüzden bazı özellikleri eksik erken bakmak, bazı, ve değişim bazı eklenebilir. Microsoft, özellikleri nerede ki ya kısmen ya da kullanılamaz uygulanmasını kaydetti geribesleme sağlayarak kaçınmak ister. Microsoft'un durumun farkında olup gelecek sürümlerine güncellemeleri sağlayacaktır. Benzer şekilde, bilinen sorunlar için, Microsoft ayrıca kendi varlığının farkında olup aktif onlara çalışıyoruz.

Kullanarak ve ana sayfa ayarı. Platform önizlemesi varsayılan ana sayfası, yeni Internet Explorer 9 platformu hakkında bilgi ve demoları görmek için kullanabileceğiniz Internet Explorer 9 Test Drive sitesi vardır. İstediğiniz zaman ana sayfasına gitmek için F10 tuşuna basabilirsiniz. Ana sayfanıza sağ tıklayın Başlat menüsünde Internet Explorer Platformu Önizleme simgesini değiştirmek ve Özellikler'i seçin. Kısayol sekmesinde Hedef alanında yolun sonuna ana sayfası URL'sini ekleyin.

Geliştirici Araçları. Platform Önizleme yerleşik Geliştirici Araçları. Bu araçlar, geliştiricilerin hata ayıklama ve siteler ve tarayıcı arasındaki etkileşimi anlamaya yardımcı olur. Geliştirici Araçları tıklayın açmak için Debug menüsünü tıklayın Geliştirici Araçları veya F12 tuşuna basın. Durum çubuğunda sayfası komut dosyası hataları oluşturduğunu gösterir. Hakkında daha fazla bilgi almak için ve komut dosyası hata ayıklama Geliştirici Araçları kullanabilirsiniz.

Ortak Sayfalar için kısayollar oluşturun. Hızlı, sık kısayollar oluşturabilirsiniz sayfalarını kullanmak navigasyonu kolaylaştırmak için. Bunun için, masaüstünde Internet Explorer Platformu Önizleme simgesini kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırın yapmak için. Sağ tıklayın yeni oluşturulan kısayol tıklayın Özellikler menü öğesi. Kısayol sekmesinde Update Hedef alanına istediğiniz URL ile Platformu Önizleme başlatmak için

Internet Explorer 9 Platformu Önizleme temel özellikleri:

• Hız Demolar: arka plan ile donanım atın tüm avantajlarından javascript derlenmiş

• HTML5 Demos: Web standartlarının nesil zengin birlikte sunun

• Grafik Demos: GPU ile yeni nesil deneyimleri oluşturun güçlü HTML5 grafik

Internet Explorer Platform Önizleme Windows 7 gerektirir (x86 veya x64) veya Windows Vista SP2 (x86 ya da x64).

Vista kullanıcıları için Windows Internet Explorer 8 ve DirectX 2D (D2D) sisteminizde yüklü olmalıdır. Eğer senin 'değil zaten Internet Explorer 8, download çalışan ve ilk olarak yükleyin. Daha sonra Windows Vista için Güncelleştirme Platformu yükleyerek, Windows Update mevcut DirectX 2D yükleyin.

Ne yeni Internet Explorer 9 Platform Önizleme's 2 1.9.7766.6000:

Özellikleri mevcuttur:

- IE9 kullanıcı acenta sicim

- GetElementsByClassName

- CharacterSet

- CSS3 Medya Sorguları

- HTML5 Etkinlikler

- DOMContentLoaded

- DOM Core

- DocumentType, ProcessingInstruction, createDocument

- DOM Traversal

- DOM L3 Etkinlikler

- DOMAttrModified, Kompozisyon olaylar

Özellikler Kısmen Uygulanan:

- DataURI

komut - Destek kaynak

Geliştirici Araçları Mevcut Özellikler:

- Kullanıcı acenta sicim Seçici

- IE her talebi gönderir kullanıcı acenta sicim değiştirmek için kullanılabilecek yeni bir araç. Aracıyla gelen bazı hazır yapılmış ve yeni bir özel kullanıcı arayüzü dizeleri eklenebilir.

- Tab Konsol

- Konsol penceresi, şimdi tam bir sekme ve IE dan tanı bilgilerin giriş kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

- Ağ denetim iyileştirmeler

- Kısaltılmış URL

- Renkli hatalar için kodlama

http://rapidshare.com/files/383886776/iepreview.msi[/CODE]