Jump to content

Askere Gidiyorum >Tavsiyesi Olan< Varmı ?

mcfirar72batman
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamün aleyküm 7 eylülde askere gidiyorum

Yer: Eğt.Brlğ.J.Muhabere .Tb.K.lğı İZMİR/Seferhisar.

Muv özellikleri : Muhabere cihazları

Daha önce askerliğini orda yapmış olan varmı ? Nasıl bir yerdir.

Askerde rahat etmek ve güzel bir askerlik geçirmek için ne yapmak lazım?..Tecrübesi olanlar paylaşabilirler mi?Tavsiyeleriniz nedir?Her türlü.. Edited by mcfirar72batman

hapı yuttun torun muhabereci olacaksın büyüh ihtimalle seni dağıtımdan sonra atarlar bir santrale kolay gelsin izmir off hiç çekilmez şaka bir yana hayırlı tezkereler bitmez bu askerlik gel teskere gel :dribble:

ben Askerden geleli 3 ay oldu.90/1) Acemi birliğinde ilk 4-5 gün çok sıkılırsın onu atlattımmı tamamdır alışırsın. Yanına giderken gereksiz çok fazla şey alma devlet zaten herseyi veriyor ama sen kesinlikle [b]Mach3[/b] ve Traş köpüğü al. Canını sıkma zaman bir şekilde geçiyor kimse onu durdurmaz unutma :) 91/3 gideceksin sanırım şimdiden hayırlı tezkereler bu arada Üst devrelerle aranı ne kadar iyi tutarsan o kadar rahat edersin ;)( özellikle usta birliğinde).

Edited by KeLeBeK_ETKiSi

Eline Beline Diline sahip ol verilen emri yerine getir yalan söyleme Bi bakmişsin bitmiş

Hayırlı tezkereler

Vatan toprağının her karışı değerlidir doğu batı fark etmez ordakide bir Aslan yavrusu buradakide

Doğuda olmadığına şükür et değil

Türk doğduğuna Şükret!

[quote name='TaMeR' date='24 August 2011 - 16:33 ' timestamp='1314192808' post='1069033']
Eline Beline Diline sahip ol verilen emri yerine getir yalan söyleme Bi bakmişsin bitmiş

Hayırlı tezkereler

Vatan toprağının her karışı değerlidir doğu batı fark etmez ordakide bir Aslan yavrusu buradakide

Doğuda olmadığına şükür et değil

Türk doğduğuna Şükret!
[/quote]
adam rahatlık demiş ondan dedim ;) askere veya türklüğe laf yok
lafım o bölgenin halinedir

Askerlik rahat etme yeri değil malesef :) hayallerini yıkmayalım ama hayatında hiç görmediğin huylarda insanları, yook artık diyeceğin uygulamaları, yetti ulan diyeceğin baskıyı ve ahhh sevgilim olsanda bir sarılsam diyeceğin uykusuz gecelerin olacak.

Hayır illa bir yolu vardır bunun diyorsan kafadan bu dediklerimi kabulleneceksin. Göreceğin her uygulamayı normal karşılayacaksın. Eğer sistemi sorgulamaya kalkarsan içinden çıkmazssın, kendine eziyet edersin, stres, bunalım geçmek bilmeyen bir askerlik yaşarsın. Öncelikle askere giden insanın kesinlikle sevgilisi, eşi, çocuğu olmayacak. Özeleyeceğin tek şey annen ve baban olacak. Her türlü kurala azami hassasiyet gösterip uyacaksın, mantıksız bile olsa komutanların emirlerini eksiksiz yerine getireceksin. Aldığın cezayı bile gözlerini kapatıp , konsantre olacaksın sakin bir şekilde yerine getireceksin. 1 saat boyunca sağa sola istikamet yiyip, millet sesiz sessiz küfür ederken, bazıları ağlarken, benim gibi koşup sürünme sırasında halen gülebiliyorsan bu iş tamamdır 8P Allah yardımcın olsun.

Askerlik öle bişe ki bügün 80 yaşında dedeye sor öğlen ne yedin hatırlamaz askerliğin nasıldı diye sor sanki şimdi ordan gelmiş gibi anlatıyo unutlmuyo açıkçası sana tavsiyem kendini hiç kasma yeni insanlar tanıcam yeni şeyler öğrencem diye şartlandır kendini seni korkutmya çalışanlarada hiç aldanma zor olmaya zor ama cokda keyifli zorluğu tek başına cekmediğin için yanındaki arkadaşlarından sürekli destek alıyorsun kendine sağlam bide arkadaş buldunmu nasıl gelmiş geçmiş anlamssın günlerden bi sabah şafak doğan güneş o günlerde gelir be kardeş elinde teskere dönersin semtine bekliyoruz senin tnctr de en büyük asker bizim asker :)

Bence pek tavsiye dinleme.Bazıları komutanıyla baba oğul gibi bazıları düşman gibidir.Gidip görmen yaşaman o ortamı tatman lazım.

Bazı insan oraya tekrar gitmek ister son aylarında en üst tertip olup rahat olduğu için.Bazı insanlarda askerlik lafını duudumu nefret eder.

Ama tuğrulun gülme hadisesine katılıyorum.Bazen komutan küfür eder bu askerlerin arasında gülme mevzuu olur.

İçtimadan kurtulabilirsen askerlikteki rahatlık konusunda artın olmuş olur.

Şunuda unutmadan söyleyeyim gerçekten çok çabuk geçiyor bunu sonradan anlıyorsun.

vatanın her kaış topragı senin için değişmez yeterki başındakiler insan olsun.örnek vereyim askerdesin ve taburun karşısında cami var
akşam yemeginden sonra serbestsin namaz kılmaya giden biri 1 hafta ceza evine gönderildi .tabi telefon açıp arkadaşa yardımcı olduk.yani eziyet ettirmedik.bir ay sonra tabur komutanı deişti ceza evine adamı terori eylemlerden dolayı gönderilmişmiş :D tabur komutanı ögrenince 24 saat izinli namaz kılmayı serbes etti .Anlıyacagın iyi insanlarda var kötüleride.
bir örnek daha ankarada acemi birliği yaparken tören alanına egitim amaçlı götürüldük 4 saat dolaştırarak götürdüler
bu olay 5 gün sürdü ve yolda her molada askerler çök komutanlar su iç dogal olarak millet fıttırdı ve rütbelilere daldı .sonra herkes suya hurraaa

[quote name='thegun27' date='24 August 2011 - 14:58 ' timestamp='1314197884' post='1069087']
bişey sormak istiyorum arkadaşlar bir askerin teskeresi geldikten sonra askerliğe devam etme şansı var mı?
[/quote]
malesef var bulundugu birlikteki komutanı isterse ceza verip son anda askerliği uzatabilir.
şayet askerliğe devam etmek istiyorsan tezkere gelmeden uzmanlık sınavına gir :D

Edited by casper0007

Ben doğuda ustabirliğini mahrumiyet yerinde yapmış biri olarak (Van/Başkale de ) kendini saldınmı bitiyor zaten santral kolay dikkat ettikten sonra iştiman yok bişeyin yok ustada gececide oldunmu nasıl bitti askerlik

anlamazsın

[quote name='erpol' date='24 August 2011 - 15:57 ' timestamp='1314190658' post='1069010']
hapı yuttun torun muhabereci olacaksın büyüh ihtimalle seni dağıtımdan sonra atarlar bir santrale kolay gelsin izmir off hiç çekilmez şaka bir yana hayırlı tezkereler bitmez bu askerlik gel teskere gel :dribble:
[/quote]

ne demek hapı yuttu ya? santralciden kebap askerlik yapan var mı? yazıcıdan bile rahattır. ben imralı adasında yaptım askerlik. santralcilerin kim olduğunu hatirlamiyorum bile adamlar içerde kafasına göre takılırdı uzun süre görmezdik :)