Jump to content

Sahtekar Paypal'a Dikkat

cihat çapa
 Share

Recommended Posts

Kendini güvenilir olarak insanlara lanse eden PAYPAL aslında gerçek bir sahtekar arkadaşlar.Benim aylardır PTC sitelerinden kazanmış olduğum 62 dolarıma hiçbir açıklama yapmadan el koydular.Bu millet güvenilir diye paypal ile çalışıyor fakat işte benim başıma gelen olay.Defalarca mail attım ama nafile.Bana herhangi bir sebep göstermeden paramı çaldılar.
[CENTER][img]http://i.imgur.com/5JRrV.png[/img][/CENTER]

Ne olduysa en son aldığım 1.47 dolar dan sonra oldu.Bir ptc sitesinden bu parayı reklamlara tıklayarak kazandım.Ama sahtekar paypal ne bulduysa benim parama el koydu.
[B]İşte İspatı:[/B]
[CENTER][img]http://i.imgur.com/uOINK.png[/img][/CENTER]

Ben adamlara herşeyi anlattım,benim yanlışım nedir söyleyin dedim ama beyefendiler kafaya koymuşlar bir kere benim paramı yemeğe bana hiçbir sebep yazmadılar.Sadece yaptığımız inceleme sonunda artık paypal kullanamayacaksınız diye mail attılar.Yani yargısız infaz yaptılar.Şimdi biliyorum bazı paypal yalakaları çıkıp olur olmaz birşeyler yazacaklar.Ama bir gerçek var ve ben bunu birebir yaşadım.Sonunda benim 62 dolarımı yediler.Varsayalım enson işlemde bir durum sezdiler o zaman sadece o parayı iptal edip o zamana kadar kazanmış olduğum hakkımın saklı olması gerekirken,paramın hepsine el koydular.Utanmadan sıkılmadan birde bana mail atıyorlar..
[B]İşte o sahtekarlığın Belgesi olan mail[/B]
[CENTER][img]http://i.imgur.com/pYLM4.png[/img][/CENTER]

böyle durumlarda üye olurken onayladığınız kullanıcı sözleşmesine bakın. orda herşeyi, neler yapıp yapmayacaklarını yazıyorlar ve siz okumadan onaylıyorsunuz.

Paypal Kullanıcı Sözleşmesi:

[code]http://tinypaste.com/49485cfb[/code]

[quote name='cihat çapa' date='25 October 2011 - 18:53 ' timestamp='1319568792' post='1101062']
Kendini güvenilir olarak insanlara lanse eden PAYPAL aslında gerçek bir sahtekar arkadaşlar.Benim aylardır PTC sitelerinden kazanmış olduğum 62 dolarıma hiçbir açıklama yapmadan el koydular.Bu millet güvenilir diye paypal ile çalışıyor fakat işte benim başıma gelen olay.Defalarca mail attım ama nafile.Bana herhangi bir sebep göstermeden paramı çaldılar.
[CENTER][img]http://i.imgur.com/5JRrV.png[/img][/CENTER]

Ne olduysa en son aldığım 1.47 dolar dan sonra oldu.Bir ptc sitesinden bu parayı reklamlara tıklayarak kazandım.Ama sahtekar paypal ne bulduysa benim parama el koydu.
[B]İşte İspatı:[/B]
[CENTER][img]http://i.imgur.com/uOINK.png[/img][/CENTER]

Ben adamlara herşeyi anlattım,benim yanlışım nedir söyleyin dedim ama beyefendiler kafaya koymuşlar bir kere benim paramı yemeğe bana hiçbir sebep yazmadılar.Sadece yaptığımız inceleme sonunda artık paypal kullanamayacaksınız diye mail attılar.Yani yargısız infaz yaptılar.Şimdi biliyorum bazı paypal yalakaları çıkıp olur olmaz birşeyler yazacaklar.Ama bir gerçek var ve ben bunu birebir yaşadım.Sonunda benim 62 dolarımı yediler.Varsayalım enson işlemde bir durum sezdiler o zaman sadece o parayı iptal edip o zamana kadar kazanmış olduğum hakkımın saklı olması gerekirken,paramın hepsine el koydular.Utanmadan sıkılmadan birde bana mail atıyorlar..
[B]İşte o sahtekarlığın Belgesi olan mail[/B]
[CENTER][img]http://i.imgur.com/pYLM4.png[/img][/CENTER]
[/quote]

paypal bu gibi durumlarda sadece ABD bankalarındaki hesapları kabul ediyor bilgine:)) ayrıntıyı ingilizce yazar gözden kaçırmışsındır

Edited by hbbayrak

Bu şekilde işlem yapılabilen sadece paypalmı var. Yokmu başka paypal tipi alışveriş yapacağımız sistem ve birde illa kredi kartımı kullanmalıyız bunlarda örneğin benim kredi kartım yok o yüzden kullanamıyorum. Ama amazon.com gibi dış kaynaklı sitelerden bazen uygun şeyler oluyor bu yüzden alamıyorum. İşin içinde olan arkadaşlar bi atsalar keşke şu işi bi çözsek. Yayğın ve başka sistemde olur hesaba para yükleme işinde kredi kartı olmasında örnegin western union olsun gibi. (Kredi kartı olmayana nadir insanlardanım sanırım gülen arkadaşlarım vardır eminim. :) )

Sözleşmeyi kimse okumasın diye özellikle uzun tutmuşlar.Tıpkı Adsense'nin sözleşmesi gibi.Ama arkadaş görünüşe bakılırsa güvenilir olmayan bir siteden ödeme almış.
Adamlar ödemeyi geri çekerken sana bir uyarı gelmedi mi savunma yapman için? Hesabına ödeme yapanlar, seni haksız durumda gösterip ödemeyi geri almışlar. Haliyle paypal seninle çalışmak istememiş.

edit:
zaten farkettiysen 2 ödeme de başka isimlerle gönderilmiş.çünkü gönderen kişi sana yaptığını başkalarına da yapmış fakat bu işlerden anlayan biri itiraz etmiş ve adamın ilk hesabı kapanmış.
-----

Arkadaşlar paypalı güvenilir kişiler ve sitelerde kullandığınızda hiçbir sorun çıkmaz.Kredi kartınız olmasa bile kullanabilirsiniz.r10 gibi sitelerde tl karşılığında paypalınıza $ satın alabilir ve bununla alışveriş yapabilirsiniz.

Edited by Lastman

[quote name='ReaLyMaN' date='25 October 2011 - 20:15 ' timestamp='1319573745' post='1101127']
paypalı karalamak yerine sözleşmeyi okumalısın
[/quote]
Paypalın avukatlığına soyunmuşsun ama enaz senin kadar bu işleri biliyorum.İlk ben değilim ptc sitelerinden kazandığı paraları paypala yatırıp sonrada çeken milyonlarca insan var.demekki sen bunlardan bir habersin.Ozaman susta adam sansınlar.Zaten ben bazı yalakaların paypalın avukatlığını yapacaklarını tahmin ettiğim için daha ilk mesajımda belirtmiştim...

Arkadaşlar paypal son zamanlarda iyicee saçmalamaya başladı. Ama 62 dolarınızı alın çatır çatır gerekirse mahkemeye bile verin. Ben sahtekar paypal yerine sanal kart kullanıyorum. Daha fazla alternatiflerde mevcut tabi.

Ama sadece sizin başınızda değil bu problem, çok şikayet okuyorum bu şekilde son zamanlarda.

[quote name='cihat çapa' date='27 October 2011 - 11:51 ' timestamp='1319705478' post='1101769']
Paypalın avukatlığına soyunmuşsun ama enaz senin kadar bu işleri biliyorum.İlk ben değilim ptc sitelerinden kazandığı paraları paypala yatırıp sonrada çeken milyonlarca insan var.demekki sen bunlardan bir habersin.Ozaman susta adam sansınlar.Zaten ben bazı yalakaların paypalın avukatlığını yapacaklarını tahmin ettiğim için daha ilk mesajımda belirtmiştim...
[/quote]

ithamlarınıza dikkat edin, tartışma yaratmaya çalışmayın.

ismini vermeyeceğim online oyun siteside paypal hesaplarını kapatmış durumda ki çok kullanılıyordu son zamanlardaki şikayet üzerine anlaşmayı iptal ettiler oyuncular çok mağdur oldu paypal umarım işin ciddiyetini anlar ve bir an önce müdahale eder.

[quote name='Sirius' date='27 October 2011 - 09:30 ' timestamp='1319707834' post='1101779']
Arkadaşlar paypal son zamanlarda iyicee saçmalamaya başladı. Ama 62 dolarınızı alın çatır çatır gerekirse mahkemeye bile verin. Ben sahtekar paypal yerine sanal kart kullanıyorum. Daha fazla alternatiflerde mevcut tabi.

Ama sadece sizin başınızda değil bu problem, çok şikayet okuyorum bu şekilde son zamanlarda.
[/quote]

Nedir bu sanal kart, bi bilgilendirsen keşke, yurtduşı alışverişlerde kullanılıyormu peki. Aydınlık ışığınla bi aydınlat şu garibanı. Yurtdışından alışveriş yapacağım bir yolu olmalı.

Sanalkart şöyle bir şey mesela İş bankası İnternet şubesine başvuruyorsunuz. Size 0 tl limitli bir kart veriyor (bilgilerini sadece)

Mesela ebay üzerinden bir alışveriş yapa cağım fiyatı 10 dolar. Yani 17 tl. sanal karta limit aktaımı yapıyorsunuz. 17 tl 1 saat süre ile. Sonra sanal kart bilgilerinizi evbaye girerek normal kredi kartı ile ödeme yapmış gibi alışverişi tamamlıyorsunuz.

Sanal kart normal kredi kartınıza bağlı oluyor ama gerçek kart bilgilerinizi hiç bir site öğrenemiyor.

[quote name='Sirius' date='27 October 2011 - 15:39 ' timestamp='1319722760' post='1101866']
Sanalkart şöyle bir şey mesela İş bankası İnternet şubesine başvuruyorsunuz. Size 0 tl limitli bir kart veriyor (bilgilerini sadece)

Mesela ebay üzerinden bir alışveriş yapa cağım fiyatı 10 dolar. Yani 17 tl. sanal karta limit aktaımı yapıyorsunuz. 17 tl 1 saat süre ile. Sonra sanal kart bilgilerinizi evbaye girerek normal kredi kartı ile ödeme yapmış gibi alışverişi tamamlıyorsunuz.

Sanal kart normal kredi kartınıza bağlı oluyor ama gerçek kart bilgilerinizi hiç bir site öğrenemiyor.
[/quote]
sanal kart daha mantıklı ama biraz işlemler uzuyor gibi

[quote name='Sirius' date='27 October 2011 - 15:39 ' timestamp='1319722760' post='1101866']

[/quote]
Peki bunu aldığımızda bizim iban numaramız oluyormu ? Buraya para yatırabiliyormuyuz

sistem çökmüş ,içi çürümüş boş bir ağaç kabuğu gibi. neyi tartışıyoruz ki.

dünyadaki çoğu dev şirketler hep aynı şekilde insanların malından istifade etmek için gayrimeşru yöntemler kullanıyorlar zaten bunları hepimizde

biliyoruz..merhametsiz zalim şirketler dev fonları yöneten kuşbeyinli birsürü insan,çoğumuz belki büyük şehirlerde yaşıyoruz.varoşlarda yaşayan

ekmeksiz susuz nice insandan haberimiz bile yok.adil yönetim bütün dünyadaki ezilmişlerin hakkıdır,zaten dünyadaki çalkantılarda bu düzenin böyle

gitmyeceğinin bir habercisi değilmi sizce.sen ben belki 3-5 tl dolarımızı paypal denen hırsızdan alamıyoruz ya içimizde yaşayan için için hayatımızı

kemiren hırsızlar ne olacak..yakın bir zamanda zeytinburnunda uygur lokantasında yemek yiyiyordum çinin kuzeyinden kaçıp gelmiş bir uygur türkü ile

kısa bir sohbetim oldu .durum nedir dedim sorduğuma inanın pişman oldum hala çinlilerin türklere düşmanlıkları devam ediyor anladığım kadarıyla yıl 2011

cengiz aytmatov"u bilenleriniz vardır, kazak yazar düşünür.manas destanını okudunuzmu acaba belki 2000 yıl öncesinde çinlilerin türklere uyguladığı

işkenceleri anlatmıştı kitaplarında. böyle zalim bir dünyada kim ne hak iddaa edebilir .alsana ırak al sana vatanım ülkem afganistan

,cezair,filistin,filipinlerde moro,burma müslümanları,çeçenistan tabii bunlar yaşamayanlar için bir şey ifade etmeye bilir ama benim gibi bizzat

ekmeksizliğin susuzluğun ne olduğunu bilen bilir .pakistanda 1979 -1982 yıllarında yaşadım mülteci kamplarında temiz su alabilmek için 3 km yürüyüşten

sonra sıraya girer ve bekleyip su alırdım iki kova ve bu suyu tekrar 3 km uzaktaki çadırımıza götürürdüm 7 yaşında bir çocuğun gücü ne kadar yeterse

akşama kadar su taşırdım eve.ev alırsın 140 bin tl tamam aldım şimdi birde araba lazım yanına tabii,hayat bundan ibaret çoğu insan için türkiyede

halifeliğin kaldırılması nerdeyse 80 -90 sene olmuş dünyada .sultan alparslan halifenin buyruğuyla malazgirt meydam muharebesinde allah yolunda

savaşmıştır (allah gani gani rahmet eylesin )anlayın ne demek istediğimi . Bu dünyada kim bu düzene muhalif olursa kendisini kurtarmıştır.

inanın hepinize söylüyorum dikkat edin ne zaman filistinin acısı dinerse ,ne zaman çindeki işkenceler biterse,ne zaman morodaki zülüm biterse,ne zaman

çeçenistanda ölüm biterse,ne zaman habeşistandaki açlık biterse işte o zaman senin de kardeşim sorunların sona erecektir.