Jump to content

Dertleşelim.

Asabidj45
 Share

Lütfen oy kullanın!  

7 members have voted

1. 1. Sizce videoda söylenilenler gerçeğe yakın mı?

• Evet.
      3
    • Hayır.
      0
    • Kısmen.
      0
    • Tamamı yanlış.
      2
    • Fikrim yok.
      2

Recommended Posts

[quote name='wendor11' date='11 December 2011 - 00:09 ' timestamp='1323554949' post='1126820']
bu günlerde moda olduya bu ergenler hadi hayırlısı

bide namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış derler

adam evrim mevrim diyo seni yaradanı bilmiyomusunda

yada yaradanından şüpenmi var kafan karışıyor :nea:
[/quote]

bu konuda son derece katılıyorum moda oldu bu ateist cool takılmak falan

Önyargıyla sorgulamal yerine önce yaşamalı sonra mantığınla doğru yanlışlığını, sana zararı olup olmadığını öğrenmelisin.Sadece din için demiyorum.Nasıl küçükken elini sobaya vurunca canın acıyonca dokunulmamasını öğreniyorsan.Küçüklükten gelen içgüdünü kullanmalısın.

[center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"]Dün dediğim videoların linklerini veriyorum. Facebook üzerinden izleyebilirsiniz.[/color][/size][/font][/b][/center][center]
[/center][b][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"]Evren'in Oluşumu, Big Bang ve Öncesi - Stephen HAWKİNG 1/3[/color][/size][/font][/b][/center][/b][b][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"][quote][/color]https://www.facebook.com/video/video.php?v=224848910902552"]https://www.facebook.com/video/video.php?v=224848910902552[color="#ff0000"][/quote][/color][/size][/font][/b][/center][/b][center]
[/center][center]
[/center][b][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"]Evren'in Oluşumu, Big Bang ve Öncesi - Stephen HAWKİNG 2/3[/color][/size][/font][/b][/center][/b][center]
[/center][b][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"][quote][/color][/size][/font][/b][font="Century Gothic"][size="4"]https://www.facebook.com/video/video.php?v=224851440902299"]https://www.facebook.com/video/video.php?v=224851440902299[/size][/font][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"][/quote][/color][/size][/font][/b][/center][/b][center]
[/center][b][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"]Evren'in Oluşumu, Big Bang ve Öncesi - Stephen HAWKİNG 3/3[/color][/size][/font][/b][/center][/b][center]
[/center][b][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"][quote][/color][/size][/font][/b][b][center][font="Century Gothic"][size="4"]https://www.facebook.com/video/video.php?v=224854507568659"]https://www.facebook.com/video/video.php?v=224854507568659[/size][/font][/center][/b][/center][center][b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#ff0000"][/quote][/color][/size][/font][/b][/center][/b]

Oy kullanımı videoları izledikten sonra yapmanızı rica ediyorum lütfen :)

Edited by Asabidj45

Davinci Learning'de bir çizgifilm vardı bilimsel konuları anlatıyordu bir bölümde de konu Darwin'di ve bir profösör "Sayın Darwine sorar mısınız? Babaanneside mi maynun" demişti :) Sende onlara öyle de :D Hadi evrim teorisi var neden sadece maymunlar evrimleşmiş?Neden hala maymunlar var? vs. diye bir sürü soru var.Din karşıtı bir insanın inkar edeceği en doğal şeydir "Tanrı".

[quote name='6489426' date='12 December 2011 - 18:46 ' timestamp='1323708393' post='1127946']
[b]Madem evrim var, neden şuan evrimler arası kalan canlılar yok? ben hiç maymun insan arası bişey görmedim. neden yok evrimleşme hala ?[/b]
[/quote]
[quote name='g.a' date='12 December 2011 - 19:31 ' timestamp='1323711110' post='1128006']
Hadi evrim teorisi var neden sadece maymunlar evrimleşmiş?Neden hala maymunlar var? vs. diye bir sürü soru var.Din karşıtı bir insanın inkar edeceği en doğal şeydir "Tanrı".
[/quote]

[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/270666_188614937860727_139136586141896_455735_6955634_n.jpg[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/261577_185287811526773_139136586141896_443972_1480517_n.jpg[/img]

Edited by Asabidj45

[quote name='6489426' date='12 December 2011 - 20:42 ' timestamp='1323711759' post='1128014']
bunlar sadece dini bitirme etkinlikleridir. başka bişey değildir.
[/quote]
[b][color="#FF0000"][size="4"]Saçma Sapan Konuşmayın. Bilim denilen bişey var fizik denilen birşeyler var adamlar bu işlere yıllar veriyorlar.Siz nediyorsunuz.. :wacko: :wacko: [/size][/color][/b]

65 milyon önce bir dinazorun mıçtığı boktaki bakteriden evrimleşerek zamanla insanın oluştuğunu ortaya koyan bir evrim teorisine inanmasam bile bu yazıyı okuduktan sonra acaba dedim kendi kendime??? Belliki evrim var ve halen devam ediyor. Buyur işte ıspatı, adam boktan oluştuğunu düşünebilecek şekilde evrimleşmiş.

[spoiler]Durumun vahimiyetini aktarmak için biraz açık yazmak zorunda kaldım. Hata ettiysek affola.[/spoiler]

[quote name='TugruL' date='12 December 2011 - 19:58 ' timestamp='1323712696' post='1128030']
65 milyon önce bir dinazorun mıçtığı boktaki bakteriden evrimleşerek zamanla insanın oluştuğunu ortaya koyan bir evrim teorisine inanmasam bile bu yazıyı okuduktan sonra acaba dedim kendi kendime??? Belliki evrim var ve halen devam ediyor. Buyur işte ıspatı, adam boktan oluştuğunu düşünebilecek şekilde evrimleşmiş.

[spoiler]Durumun vahimiyetini aktarmak için biraz açık yazmak zorunda kaldım. Hata ettiysek affola.[/spoiler]
[/quote]

Yorumunuz için teşekkürler.

[color="#0000FF"][b]TugruL ->[/b][/color] Bahsettiğim adam
http://www.tnctr.com/topic/190339-dertlethelim/page__view__findpost__p__1128010
bu iletinizdeki soruya cevap veren adam. Yanlış anlaşılmasın :D

Darwininki sadece bir teori. Karşısında savunma ihtiyacı duyanların elindeki ise Allah kelamı. Buna rağmen bu ve buna benzer konular açıldığında nedense saflar sıklaşıverir. Korkmayın mümin kardeşlerim Allah kendi sözlerini de müslümanları da koruyacak güce sahiptir.

Yapılacak en doğru şey bu tür ince konularda konuşmamaktır arkadaşlar eğer bir din alimi değilseniz. Evrime inanan da vardır inanmayanda, tıpkı Allah'a inanan ve inanmayanların olduğu gibi. İnsanın gözü kör olduktan sonra ruyasına peygamber inse anlamaz inanmaz. İmanımızı zayıflatmamak için bu tür tartışmalardan kaçınmayı öneriyorum. Bilim fizik var eywallah ama bi de Kur'an-ı Kerim var. Aklında soru işareti olan arkadaş açıp sadece yarısının mealini okusan derdini halledersin.

Saygı bizden

[quote name='6489426' date='12 December 2011 - 16:46 ' timestamp='1323708393' post='1127946']
[b]Madem evrim var, neden şuan evrimler arası kalan canlılar yok? ben hiç maymun insan arası bişey görmedim. neden yok evrimleşme hala ? mantıklı düşünün yahu biraz. evrimmiş. peeh![/b]
[b]tamam sizin soyunuz maymundan geliyor olabilir kabul ediyorum bunu. [/b]
[/quote]

[quote name='g.a' date='12 December 2011 - 17:31 ' timestamp='1323711110' post='1128006']
Davinci Learning'de bir çizgifilm vardı bilimsel konuları anlatıyordu bir bölümde de konu Darwin'di ve bir profösör "Sayın Darwine sorar mısınız? Babaanneside mi maynun" demişti :) Sende onlara öyle de :D Hadi evrim teorisi var neden sadece maymunlar evrimleşmiş?Neden hala maymunlar var? vs. diye bir sürü soru var.Din karşıtı bir insanın inkar edeceği en doğal şeydir "Tanrı".
[/quote]

[quote name='6489426' date='12 December 2011 - 17:59 ' timestamp='1323712741' post='1128031']
pekala bana söyleyin. bu bilim bugüne kadar dini açıdan inancı zedelemekten başka neye hizmet etmiş ? evrim teorisi ile ne tür ilerlemeler kaydedilmiş neye yaramış yani ?
[/quote]

[quote name='can5166' date='12 December 2011 - 18:03 ' timestamp='1323713016' post='1128036']
Darwininki sadece bir teori. Karşısında savunma ihtiyacı duyanların elindeki ise Allah kelamı. Buna rağmen bu ve buna benzer konular açıldığında nedense saflar sıklaşıverir. Korkmayın mümin kardeşlerim Allah kendi sözlerini de müslümanları da koruyacak güce sahiptir.
[/quote]

Bakın, yorum yapın diye size silah mı doğrultuyolar bilmiyorum ama bilmediğiniz konularda cidden yorum yapma mecburiyetiniz yok ;) bırakın cehaletiniz çıkmasın ortaya. ben 7 yaşında falan "ne yani bu masanın ilerde bi canlı olacağını mı söylüyosunuz" diye tepki veriyodum daha oralarda mısınız hala siz? Not:7 yaşındaysanız üzerinize alınmanıza gerek yok ;)
Darwininki bir teori evet ama teorinin hiç bir şekilde ispatlanmamış iddaalar topluluğu olduğu kanısı yanlış, teoriler doğa kanunlarını yanlışlamayacak şekilde ve çoğu yönüyle bilimsel olarak kanıtlanmış tezlerdir. Hala teori olarak kalmasının nedeni ilk canlı ortaya çıkarken kameranın kayıtta olmayışıdır ;) bilmem anlatabildimmi. Ayrıca bilim bugune kadar size birşey getirmediyse o klavyeden uzaklaşın bence.

Bir kaç not eklemek istiyorum iddalarına: ortada geçiş türleri göremezsin, çünkü hiç birimiz geçiş türlerinin ne olduğunu yaşarken anlayamayız. Örneğin ornitorenk bu duruma güzel bir örnek, her sınıfa ait benzer özellikleri var ama bu evriminin bittiği manasına gelmiyo, yaşadığı ortamı değiştirirse ya da beslenme şeklini değiştirmek zorunda kalırsa binlerce yıl sonra ornitorenklerin farklı türlerini görebiliriz. Ama insan evriminin bu noktadan sonra çok yavaşlayacağını söylemek mümkün. Çünkü yeni türlerin oluşabilmesi için, türün bir grubunun diğer tür üyelerinden izole yaşaması gerekir, günümüz dünyasında bu pek mümkün olmadığı için, insan evrimi tamamlanmasa da çok yavaşlamıştır. Bu arada maymundan insana geçiş diye bişi yok hala kulaktan duyma şeylere inanmayın, sadece ortak ataları var. Eğer ciddiye alıp dinliceksen bonobo şempanzelerini araştırmalısın, ama biliyorum bunlar safsata yaa diyip geçiceksin o yüzden kendimi yormıcam :D
Neyse söyledim ve ruhum kurtuldu tutamadım daha fazla kendimi
Dertleşin, güzel güzel muhabbetinizi edin, birbirinize muhalefet etmeyin ;)

[quote name='blackman12' date='12 December 2011 - 21:29 ' timestamp='1323718199' post='1128111']
Bakın, yorum yapın diye size silah mı doğrultuyolar bilmiyorum ama bilmediğiniz konularda cidden yorum yapma mecburiyetiniz yok ;) bırakın cehaletiniz çıkmasın ortaya. ben 7 yaşında falan "ne yani bu masanın ilerde bi canlı olacağını mı söylüyosunuz" diye tepki veriyodum daha oralarda mısınız hala siz? Not:7 yaşındaysanız üzerinize alınmanıza gerek yok ;)
Darwininki bir teori evet ama teorinin hiç bir şekilde ispatlanmamış iddaalar topluluğu olduğu kanısı yanlış, teoriler doğa kanunlarını yanlışlamayacak şekilde ve çoğu yönüyle bilimsel olarak kanıtlanmış tezlerdir. Hala teori olarak kalmasının nedeni ilk canlı ortaya çıkarken kameranın kayıtta olmayışıdır ;) bilmem anlatabildimmi. Ayrıca bilim bugune kadar size birşey getirmediyse o klavyeden uzaklaşın bence.
Neyse söyledim ve ruhum kurtuldu tutamadım daha fazla kendimi

Dertleşin, güzel güzel muhabbetinizi edin, birbirinize muhalefet etmeyin ;)
[/quote]

Yorum için teşekkürler :)