Jump to content

Pc Sarsıldığında. Blue Screen Hataları Alıyorum

fatih.337
 Share

Recommended Posts

[quote name='6489426' date='13 January 2012 - 18:27 ' timestamp='1326472042' post='1140157']
bir zamanlar benim bilgisayarın kasa en ufak sarsıntıda reset atardı. yeni almıştım bide power de şöyle bişey vardı arızalıysa götürüyordum test ediyorlardı bekletmeden aynısından sıfırını veriyorlardı. götürdüm kasayı aldığım yere böyle böyle oluyor abicim reset atıyor dedim. hafif bi sarsıntıda uçuyordu yani ne var ne yok kaydedilmeyen world dosyaları falan. her neyse adamlar denediler evirdiler çevirdiler powerde kaçak mı varmış anakartta kısa devre mi varmış neymiş poweri değiştirdiler sorun ortadan kayboldu.
efendime söyleyim ben hatanın sebebini cözümünü bilmiyorum ama böyle bir olay geçti başımdan
[/quote]
bnki laptop arkadsım saol genede powerla falan işimz yok açıkçası

[quote name='fatih.337' date='11 January 2012 - 19:55 ' timestamp='1326304526' post='1139188']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1326304424__adsz.jpg[/img] hatalarımın nedeni bu olabilirmi ?
[/quote]

[font="Arial Black"]Kesinlikle bu bad sector var hiren boot cd nin eski versiyonlarından biri ile hdd regenerator programını çalıştır scan and repair seçeneğini seç yatmadan önce başlat sabaha kadar sürebilir.%70 düzelir
[/font]

2 bad sector gozukuyor ama bence daha fazladır.Hiç bir yazılım donanımsal arızayı gideremez.Sadece öteler ve geçiştirirsin.Anakarta göre ucuz yırtmıssın.Bu dakıkadan sonra o diskten hayır gelmez.Uygun fiyatlı hdd aramaya başlamalısın.Geçmiş olsun

Edited by kacaksevgilim

[quote name='kacaksevgilim' date='13 January 2012 - 23:34 ' timestamp='1326490444' post='1140299']
2 bad sector gozukuyor ama bence daha fazladır.Hiç bir yazılım donanımsal arızayı gideremez.Sadece öteler ve geçiştirirsin.Anakarta göre ucuz yırtmıssın.Bu dakıkadan sonra o diskten hayır gelmez.Uygun fiyatlı hdd aramaya başlamalısın.Geçmiş olsun
[/quote]

[font="Arial Black"]Zaten fiziki hatalar düzeltilemez programsal hataları düzeltir.sector leri tek tek kontrol edip hatalı olanın başını ve sonunu işaretleyip hafızaya alıyor.oraya gelince atlıyor bu da takılmaları engelliyor ama kesin çözüm değil tabiki 1 ay da çalışabilir 5 yılda garantisi yok
[/font]

Ekran kartının ısınmasından olabilir, SATA fişlerinin veya HD power fişlerinin gevşekliğinden olabilir, RAM' den olabilir. İlkönce HD fişlerini (power ve SATA) kontrol etmelisin. Ardından da Mainboard' da aynı fişleri tekrar söküp takarak sağlam bir şekilde yerine oturduğunu görmelisin. Bad sektörden dolayı da aynı hatayı alırsın. Bad sektörleri ayırıp kullanmamalısın. Tabii ki yazılımsal olarak da bad sektör oluşabiliyor. Bunun için de, yazılımlarla sektörleri kontrol etmelisin.

[quote name='turk_eros' date='13 January 2012 - 23:08 ' timestamp='1326488903' post='1140284']
[font="Arial Black"]Kesinlikle bu bad sector var hiren boot cd nin eski versiyonlarından biri ile hdd regenerator programını çalıştır scan and repair seçeneğini seç yatmadan önce başlat sabaha kadar sürebilir.%70 düzelir
[/font]
[/quote]

bad sektörün pc nin her sallandıktan sonra hata vermesi nasıl oluyor anlamadım. hard format çek bakalım ne olacak. ama bence sorun donanım kaynaklı