Jump to content

Xclusive7 Sp1 | Hayallerinizdeki Gibi

XCLUSiVE
 Share

Recommended Posts

kolay gelsin. Win 7 sp1 xcluse7 yi laptobuma kurdum. harddıskım 500 gb. 2 ye bölünmüş durumda. 150 gb c, 350 gb d sürücüsü. Bilgisayara format atıp windowsu kurduktan sonra d sürücüsü kayboldu ve ulaşamadım. Diğer proramlarla hardiske baktıgımda gozukuyor fakat normal windows ekranında göremiyorum. Bu sorunla ilgili olarak yardımcı olursanız sevınırım.

[quote name='bdo' date='20 April 2012 - 12:38 ' timestamp='1334914681' post='1189487']
kolay gelsin. Win 7 sp1 xcluse7 yi laptobuma kurdum. harddýským 500 gb. 2 ye bölünmüþ durumda. 150 gb c, 350 gb d sürücüsü. Bilgisayara format atýp windowsu kurduktan sonra d sürücüsü kayboldu ve ulaþamadým. Diðer proramlarla hardiske baktýgýmda gozukuyor fakat normal windows ekranýnda göremiyorum. Bu sorunla ilgili olarak yardýmcý olursanýz sevýnýrým.
[/quote]

Bilgisayar(sað týk) > Yönet > Depolama > Disk Yönetimi > Kaybolan(!) Sürücünüz(sað týk) > Sürücü Harfi ve Yolu Deðiþtir

Gerisini halledersiniz.

ben sizin daha önce yaptýðýnýz ''Xclusive 7 – Bildiðiniz Bütün Windows 7′leri Unutun!'' modifiyesini uzun süre kullandým hatta windows 7'ye sizin modifiye ile azda olsa ýsýndým.geçtiðimiz günlerde xclusive7 yeni sürümü görünce inan çok heyecanlandým eski bir filmin yeni serisi çýkmýþ gibi...ancak üzülerek söylemekteyim hiç hoþuma gitmedi,aksine eskisi daha iyiydi ve hala dvd olarak arþivimde duruyor.ben forumlarda aktif birisi deðilim,sadece xclusive7'nin eski kullanýcýsý olarak yorumlarýmý belirtmek istedim.arkadaþlar benim sözüme bakarak indirmemezlik yapmasýn,bu benim fikrim zevkler-renkler tartýþýlmaz olayý.
eline emeðine saðlýk daha iyi þeyler yapabileceðine inanýyorum.tþk

[quote name='novakoltuk' date='20 April 2012 - 22:35 ' timestamp='1334950500' post='1189742']
ben sizin daha önce yaptýðýnýz ''Xclusive 7 – Bildiðiniz Bütün Windows 7′leri Unutun!'' modifiyesini uzun süre kullandým hatta windows 7'ye sizin modifiye ile azda olsa ýsýndým.geçtiðimiz günlerde xclusive7 yeni sürümü görünce inan çok heyecanlandým eski bir filmin yeni serisi çýkmýþ gibi...ancak üzülerek söylemekteyim hiç hoþuma gitmedi,aksine eskisi daha iyiydi ve hala dvd olarak arþivimde duruyor.ben forumlarda aktif birisi deðilim,sadece xclusive7'nin eski kullanýcýsý olarak yorumlarýmý belirtmek istedim.arkadaþlar benim sözüme bakarak indirmemezlik yapmasýn,bu benim fikrim zevkler-renkler tartýþýlmaz olayý.
eline emeðine saðlýk daha iyi þeyler yapabileceðine inanýyorum.tþk
[/quote]

Bu çalýþma da hoþunuza gitmeyen þeyler neydi?

Ýki, çalýþmamý kýyaslamam gerekirse;
XCLUSiVE7 SP1, yapýmýnda kullandýðým teknikler bakýmýndan XCLUSiVE7'den daha iyidir. XCLUSiVE7'in yapýmýnda sadece çevrimdýþý modifiye kullanýlýrken, XCLUSiVE7 SP1'de çevrimdýþý-çevrimiçi-çevrimdýþý modifiye kullanýldý.

XCLUSiVE7 SP1'in kurulumu, XCLUSiVE7'e göre çok daha kýsa sürer. Bunun sebebi, .NET Framework 4'ün katýlýmsýz olarak kurulmasý deðil direkt olarak sisteme entegre edilmesidir.

Daha pek çok küçük fark var. Onlarda zaten çalýþmanýn güncelliðini saðlamak için yapýlan þeyler.

XCLUSiVE7 SP1'de yapmayý planladýðým bir tane daha sürpriz vardý ama son anda bundan vazgeçmem gerekti:
Günümüzdeki temalar sadece pencere kenarýnýn, butonlarýn deðiþimden ibaret deðil. Baþlat ikonu, ileri-geri butonu en çok deðiþtirilen görseller. Ben de bu deðiþimi saðlayacak bir program kullandým. Bu sayede kullanmak istediðiniz temalarý seçtiðinizde temanýn yaný sýra, baþlat butonu ve ileri-geri butonlarý gibi, tema yapýmcýsýnýn yapmanýzý tavsiye ettiði deðiþimler de otomatik olarak uygulanacaktý. Ama bu paketlerin hepsi bulunmuyordu bende bu paketleri kendim topladým. Fakat test aþamasýnda, sadece orijinal paketler çalýþtý, benim yaptýðým paketlerin hepsi sertifika hatasý gibi bir hata verdi. Bu yüzden bu programý ve dolayýsýyla bu özelliði çýkarmak zorunda kaldým.

[quote name='teyos000' date='20 April 2012 - 22:48 ' timestamp='1334951331' post='1189752']
sadece temalarý verebilirmisin
[/quote]

Hayýr.

[quote name='UmutKarakoç' date='21 April 2012 - 20:53 ' timestamp='1335030812' post='1190182']
merhaba

açýk linkleri tnc sever üyeler ile paylaþtýðýnýzý belirtmiþsiniz fakat dlc linkler 10 kb ile indiði için indirmeyi iptal ettim

açýk link rica ediyorum
[/quote]

Ben de sizin TNCSever olmanýzý rica ediyorum.

[quote name='muratkurt677' date='25 April 2012 - 12:20 ' timestamp='1335345623' post='1192003']
Teþekkürler Bende Lisanslý Cafemde bu sürümü kullanýyordum v3 Çýktýðýna sevindim önceki sürümde ayda 1 parola yenileme istiyordu umarým bu sürümde o yoktur..
[/quote]

Kullanýcýyý kendiniz belirleyeceðiniz için böyle bir sorun yok artýk.

• 3 hafta sonra ...

[quote name='Premier7' date='11 May 2012 - 13:31 ' timestamp='1336732294' post='1199644']
Arkadasim senin verdiyin sitedeki guncellemeleri toplu olaraq indirdim,amma 300 den fazla etdi,yani 400 u kecmedi,o nasil oluyor?
[/quote]

Daha öncede belirtmiştim, yine belirteyim: (Biraz daha ayrıntılı tabi)

3 tip güncelleştirme vardır: GDR, LDR(QFE) ve GDR/LDR

General Distribution Release (GDR) : Bu güncelleştirmeler çoğunlukla Windows Update üzerinden indirilir.

Limited Distribution Release (LDR) : Bu güncelleştirmeler ya sızmıştır ya da kullanıcıların özel sorunlarına yönelik hazırlanmış ve bu yüzden sadece Microsoft'un sitesinden indirilmeye açık olan güncelleştirmelerdir.

Quick Fix Engineering (QFE) : LDR'nin eski adı (Ben yöntem adı olarak biliyordum önceden ama değilmiş.)

GDR/LDR : Bunlar ise Windows Update ve Microsoft'un sitesinde bulunan fakat, içinde iki farklı sürüm bulunduran güncelleştirmelerdir.

Çoğunlukla güncelleştirmeleri MSU uzantılı elde edip, direkt olarak DISM ile entegre ederiz. Bu yöntem gerçekleştirilirken, güncelleştirmelerin içindeki "update.mum" dosyası çağırılır ve hangi dosyalar üzerinde değişiklik yapılması gerektiği ona sorulur ve yapılır. Fakat, bazı güncelleştirmeler (LDR ve GDR/LDR) ise "update.mum" dosyasının yanı sıra "update[b]-bf[/b].mum" dosyasını da bulundurur. Bu dosya, güncelleştirmenin ikincil bir sürümüne aittir ve bu dosya direkt olarak çağrılamaz. Bu yüzden MSU dosyası, CAB dosyasına çevrilir ve çevrildikten sonra uygun bir yere çıkartılır. Bu sefer entegre işlemi için DISM değil, PKGMGR (Windows [b]P[/b]ac[b]k[/b]a[b]g[/b]e [b]M[/b]ana[b]g[/b]e[b]r[/b]) kullanılır. "update.mum" ile "update-bf.mum" [b]ayrı ayrı[/b] çağrılarak entegre işlemi yapılır. Entegre işlemi yapılan medyada güncelleştirmeler şu şekilde gözükür: "update.mum" dosyasını kullananlar KBxxxxxxx olarak, "update-bf.mum dosyası kullananlar ise KBxxxxxxx[b]_BF[/b]" olarak gözükür.

İşte bu yüzden XCLUSiVE7 SP1, 300 küsür güncelleştirmeden 400 küsür güncelleştirme çıkartmıştır. Posasını, kabuğunu, çekirdeğini... Hepsini kullandım :D

Kaynak: [code]http://www.wincert.net/forum/topic/9586-what-are-gdr-ldr-and-qfe-updates/[/code]

Edited by XCLUSiVE

[quote name='Premier7' date='16 May 2012 - 12:52 ' timestamp='1337161930' post='1201531']
Xclusive abicim cok sagol,simdi dana net anladim,ben simdi nasil yapa bilirimki 400 guncelleme olsun,senin verdiyin siteden tum guncellemeleri indirdim,sisteme integre etdim,amma digerlerinin nerden bula bilirim?
[/quote]

Kaynak olarak verdiðim linkte adam gayet basit bir þekilde açýklamýþ.

[quote name='mutluedenercan' date='16 May 2012 - 16:48 ' timestamp='1337176090' post='1201575']
indirme linkini bulamadým
[/quote]

Spolier'ýn yanýndaki "Show" tuþuna basýnýz.

• 2 hafta sonra ...

C:\Windows\System32/svchost
Ustad üste yerini belirtiðim exe dosyasýný virüstotalden analýz edermisin
svchost bu exe dosyasýna içeriðine Win32.TrojanHorse
editlenmemiþ se indirim

Saygýlar

Edited by eserali

[quote name='Premier7' date='27 May 2012 - 14:42 ' timestamp='1338118936' post='1205638']
Arkadasim basqa bir soru soriim,Sen net framework 4 guncellemelerin sisteme nasil integre yapdin?lutfen anlatirmisin,lutfen
[/quote]
[quote name='Premier7' date='27 May 2012 - 22:09 ' timestamp='1338145759' post='1205788']
Su windows package manager i nerden bula bilirim?Sistemdemi?yoksa ayrica bir programmi?
[/quote]
[quote name='Premier7' date='27 May 2012 - 22:13 ' timestamp='1338146002' post='1205790']
1 soru daha,hangi guncellemenin GDR/LDR oldugun nasil anlaya bilirim?
[/quote]

Öncelikle forumda ardý ardýna mesaj atmak yasaktýr!
Gelelim sorularýna:
-.Net Framework 4 ü oobe(sysprep) ile sisteme ekledim. Katýlýmsýz Kurulum Destek bölümünde birisi paylaþmýþtý sanýrým.
-PKGMGR sistemle birlikte geliyor
-Güncelleþtirmelerin türünü güncelleþtirmeleri indirdiðin yerden anlayabilirsin.

[quote name='eserali' date='28 May 2012 - 10:33 ' timestamp='1338190438' post='1205893']
C:\Windows\System32/svchost
Ustad üste yerini belirtiðim exe dosyasýný virüstotalden analýz edermisin
svchost bu exe dosyasýna içeriðine Win32.TrojanHorse
editlenmemiþ se indirim

Saygýlar
[/quote]

Netbook kullandýðýmdan istediðin analizi yapmam mümkün deðil. Windows 8 kullanýyorum kendisinde. Ama þunu belirtmekten hiç çekinmem: Çalýþmalarýmýn hiçbirinde güvenlik açýðýna sebebiyet verecek bir þey yoktur! Beni bilen bilir!

[quote name='Premier7' date='28 May 2012 - 21:02 ' timestamp='1338231721' post='1206063']
Arkadasim cok Sagol,Yasak Oldugunu bilmiyordum
senin bu forumda verdiyin siteden indirdim,orada guncellemenin hangi tur oldugu yazilmayib
[/quote]

[code]http://updates.mihgroup.eu.org/[/code]