Jump to content

Xclusive7 Sp1 | Hayallerinizdeki Gibi

XCLUSiVE
 Share

Recommended Posts

[size="7"]WUpload DLC Eklendi![/size]

[quote name='Lex' date='16 February 2012 - 09:57 ' timestamp='1329379025' post='1155732']
[font="Georgia"][color="#4169e1"]Gerçekten eline saðlýk. Ýlk baþta tereddüt ediyordum yine windows 7 kursam performans sorunlarý yaþarmýyým diye o yüzden xp' ye mahkum yaþýyordum. Olsun dedim bir deniyeyim olmazsa tekrar format atarým. Ama sonuç mukemmel.. Ýlk defa windows7'den böyle güzel performans alýyorum.[/color][/font]

[font="Georgia"][color="#4169e1"]Sistem Bilgilerim[/color][/font]
[spoiler][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329378954__capture-20120216-095548.png[/img][/spoiler]
[/quote]

Benim çalýþmayý yaptýðým bilgisayara benziyor. Bir tek benimkinde RAM 3GB.

[quote name='Sirius' date='14 February 2012 - 12:07 ' timestamp='1329214066' post='1154804']
Ýndirmede sorun yaþayan arkadaþlar türk torrent sitelerinde sunmaya baþladým, indirebilirsiniz.
[/quote]

Acaba hangi siteden ulasabýlýrýz ?

s.a üstat güzel olmuş eline sağlık ama bence etkinleştirmek için soru sormasın sonuçta formata başlayıp başından gidecez geldiğimizde herşey hazır olsa daha iyi olmazmıydı wpi arşivide oto kurulacak bu sayade bence daha iyi olur

[quote name='fba44' date='16 February 2012 - 23:48 ' timestamp='1329428917' post='1156106']
s.a üstat güzel olmuþ eline saðlýk ama bence etkinleþtirmek için soru sormasýn sonuçta formata baþlayýp baþýndan gidecez geldiðimizde herþey hazýr olsa daha iyi olmazmýydý wpi arþivide oto kurulacak bu sayade bence daha iyi olur
[/quote]

Bazýlarý, kendi kullandýklarý cracki kullanmak isteyebilir. Ayrýca moderatörümüz @Sirius gibi orijinal ürün anahtarý olan n'apsýn? Diðer çalýþmalarýmda crack, $OEM$ klasöründedir. Bu sayede cracki istemeyen, ISO kalýbýný açýp cracki kolayca silebilir, ancak XCLUSiVE7 serisinde crack, sistemle birlikte geliyor bu yüzden kaldýrmasý oldukça zor. Bu yüzden crackin kurulumunu kullanýcýya býrakýyorum.

[size="3"][font="Arial"][font="Georgia"]çalışman için çok teşekkürler Xclusive,senin daha önceki sisteminide uzun süre kullandım ve
şu anda 2 gündür bunu kullanıyorum,izlenimlerim soyle;
gercekten guzel omus kasmıyor,renkler guzel,sadece acılısta biraz uzun suruyor(40sn ile 60sn)masa ustu kuruyor duzenleme yapıyor vb.
bunu kısaltabilirmiyiz? ayrıca sen sistemi tamamıyla modifiye ettinmi yoksa kendimiz reg ayarlarından girip biraz daha hızlandırma sansımız varmı?

emegin icin tekrar tesekkur ederim[/font][/font][/size]

[quote name='akincaglar' date='17 February 2012 - 16:49 ' timestamp='1329490147' post='1156409']
[size="3"][font="Arial"][font="Georgia"]çalýþman için çok teþekkürler Xclusive,senin daha önceki sisteminide uzun süre kullandým ve
þu anda 2 gündür bunu kullanýyorum,izlenimlerim soyle;
gercekten guzel omus kasmýyor,renkler guzel,sadece acýlýsta biraz uzun suruyor(40sn ile 60sn)masa ustu kuruyor duzenleme yapýyor vb.
bunu kýsaltabilirmiyiz? ayrýca sen sistemi tamamýyla modifiye ettinmi yoksa kendimiz reg ayarlarýndan girip biraz daha hýzlandýrma sansýmýz varmý?

emegin icin tekrar tesekkur ederim[/font][/font][/size]
[/quote]

Açýlýþtaki süreyle ilgili aklýma gelen pek bir þey yok. Ama sanýrým normal kullanýmdaki performans artsýn diye açýlýþý etkileyen bazý reg ayarlarý yapmýþtým. Yaptýðým reg ayarlarý çok fazla olduðundan hepsini aklýmda tutamýyorum. "Hoþ Geldiniz" yazýsý bir nev-i örtülü bir ileti. Ben onu kaldýrdým. Bu sayede açýlýþta tam olarak ne yapýlýyor onu görebiliyorsunuz. Bu ayarýn açýlýþ süresini uzatmak gibi bir amacý yok yalnýz.

[quote name='naman' date='17 February 2012 - 17:42 ' timestamp='1329493373' post='1156443']
şu özellikli pc netbook a gidermi 1 gb ram 251 mb ekran kartı 250 gb hdd
[/quote]

Açıkçası netbooka Windows 7 gitmiyor. Ben Windows 8 kullanıyorum netbookumda.

oops... Flood olmuş pardon.

Edited by XCLUSiVE

[quote name='XCLUSiVE' date='17 February 2012 - 22:08 ' timestamp='1329516502' post='1156669']
Açýkçasý netbooka Windows 7 gitmiyor. Ben Windows 8 kullanýyorum netbookumda.

oops... Flood olmuþ pardon.
[/quote]
Windows 7 Bence Netbooklar için Daha iyi bir iþletim sistemidir Windows 8 le karþýlaþtýrýrsak Windows 8 deki Görsel Programlar Pc yi kasýyor bunlarý kapatýrýz diyelim.
Ama Ekran Kullanýmýna Geçersek Win8 Daha Çok Yer Kaplýyor ekranda Zaten Netbooklar en Fazla 1024x600 oluyor Bu yüzden En iyisi Win7 dir bence.
Bu arada Çalýþman Gerçekten Güzel Olmuþ Örnek Alýnacak Bir Proje Ellerine Saðlýk.

[quote name='mhatem1' date='18 February 2012 - 15:11 ' timestamp='1329570683' post='1156883']
http://rapidshare.com/files/2127998146/XCLUSiVE7_SP1.dlc kayýtlarýnýz çalýþmýyor.biraz bilgi ..lütfen
[/quote]

[quote name='byfandex' date='18 February 2012 - 18:12 ' timestamp='1329581543' post='1156938']
aynen rapid linkler öldü galiba
[/quote]

Linklerde sorun yok.

[b]slm Xclusive7 önce eline saðlýk diyorum indirdim kurmak istedim her zaman beyenirim çalýþmalarýný yalnýz bu sefer iki sýkýntýyla karþýlaþtým ben usb den kurulum yaparým ama 4gb fazla olmuþ kabul etmiyor bellek çaresi var dedim winrarla kurulum yapayým dedim bu seferde (0x7E) koduyla hata verdi acaba dedim belki sistemden kaynaklana bilir diye baþka w7 de denedim kurulum sayfasý geldi.nedersin üstad..
[/b]

[quote name='Sirius' date='19 February 2012 - 17:02 ' timestamp='1329663723' post='1157388']
Turkdepo.biz sitesinde de sundum az önce. Çok fazla indiren, sorunsuz kullanan var ama 32 bit isteyenlerin 3 katý kadar fazla 64 bit bekleyenler var. Yapýmcýnýn dikkatine :)
[/quote]

[b]Bizde 64 bit bekliyoruz ama yapýmcýnýn iþlemcisi 64 bit desteklemiyormuþ...[/b] :)

[quote name='Hcemaras' date='18 February 2012 - 12:36 ' timestamp='1329561371' post='1156811']
Windows 7 Bence Netbooklar için Daha iyi bir işletim sistemidir Windows 8 le karşılaştırırsak Windows 8 deki Görsel Programlar Pc yi kasıyor bunları kapatırız diyelim.
Ama Ekran Kullanımına Geçersek Win8 Daha Çok Yer Kaplıyor ekranda Zaten Netbooklar en Fazla 1024x600 oluyor Bu yüzden En iyisi Win7 dir bence.
Bu arada Çalışman Gerçekten Güzel Olmuş Örnek Alınacak Bir Proje Ellerine Sağlık.
[/quote]

Windows 8 deki görsel programlar olarak kastettiğiniz "metro" arayüzüne ait olan programlar sanırım. Bu programların çözünürlük sınırı var o da 1024x768. Bu yüzden 10.1" lik netbooklar "metro" arayüzüne sahip programları açmıyor. Ben başlat menüsüne o programların yerine sık kullandığım programları yerleştirdiğim için kafam rahat.

Benim netbookum: MSI Wind U100
Netbookumda Windows 7 gayet normal çalışıyor fakat bir dosya indirirken mavi ekran hatası alıyorum (BAD_POOL_CALLER). XP kullanırken böyle bir sorun olmuyordu. XP kullanmak istemediğim için belli bir süre Mac (Hackintosh) ve Linux kullandım. Windows Developer Preview çıkınca hemen bilgisayarıma kurdum ve Windows 7'de yaşadığım sıkıntıları yaşamadım, hatta Windows 7'den daha fazla performans aldım.

[quote name='the67' date='19 February 2012 - 12:28 ' timestamp='1329647339' post='1157236']
[b]slm Xclusive7 önce eline sağlık diyorum indirdim kurmak istedim her zaman beyenirim çalışmalarını yalnız bu sefer iki sıkıntıyla karşılaştım ben usb den kurulum yaparım ama 4gb fazla olmuş kabul etmiyor bellek çaresi var dedim winrarla kurulum yapayım dedim bu seferde (0x7E) koduyla hata verdi acaba dedim belki sistemden kaynaklana bilir diye başka w7 de denedim kurulum sayfası geldi.nedersin üstad..
[/b]
[/quote]

ISO kalıbının net boyutu: 4083 MB
4 GB lık USB bellekler için ne yazık ki biraz büyük. (4 GB diyoruz ama aslında 4000 MB)
WinRAR'la kurulum derken neyi kastettiğnizi anlamadım.

[size="4"]Sanırsam sorununuzu anladım. İlgili çözüm sunuma eklendi! [/size]

[quote name='byfandex' date='19 February 2012 - 16:25 ' timestamp='1329661518' post='1157360']
müdehale ettiysen teşekkür ederim şu an rapid indiriyor birde keşke 30kb/sn nin üzerine çıksaydı
[/quote]

Müdahalede bulunmadım. Sadece kontrol ettim.

[quote name='Sirius' date='19 February 2012 - 17:02 ' timestamp='1329663723' post='1157388']
Turkdepo.biz sitesinde de sundum az önce. Çok fazla indiren, sorunsuz kullanan var ama 32 bit isteyenlerin 3 katı kadar fazla 64 bit bekleyenler var. Yapımcının dikkatine :)
[/quote]

Bazı torrent sitelerinde üyeliklerim var. Bi' ara uğrayıp cevap yazabilirim :)

Edited by XCLUSiVE

[quote name='Sirius' date='19 February 2012 - 15:02 ' timestamp='1329663723' post='1157388']
Turkdepo.biz sitesinde de sundum az önce. Çok fazla indiren, sorunsuz kullanan var ama 32 bit isteyenlerin 3 katý kadar fazla 64 bit bekleyenler var. Yapýmcýnýn dikkatine :)
[/quote]

þiddetle 64bit bekliyorum hocam format atacaðým hddye seni bekliyorum...