Jump to content

İşte 2012 Eurovision Şarkımız

Sirchade
 Share

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='6489426' date='22 February 2012 - 18:29 ' timestamp='1329935382' post='1159136']
Türkye, Türkçe temsil edilmeli..
[/quote]
kabul etsek etmesekte ing dünyanın ortak dilidir kimse anlamadığı dile pek oy basmıyo trnin türkçeyle 1997 dışında başarısı yok o yüzden kökten milliyetçi duygulardan vazgeçilip ing soylenmeye başlandı son zamanlarda.

Edited by istanbul82

[quote name='6489426' date='22 February 2012 - 18:41 ' timestamp='1329936107' post='1159143']
milliyetçi duygularla alakası yok sadece biraz mantıklı düşün. Türkiye'yi Türkçe değil ingilizce temsil ediyorsun.[b] Benim kendi görüşüm bu [/b]; bence mantıksız
[/quote]
çok var hemde kabak gibi :trollface: trt 2003 de koca bi tabu yıktı :))) almanlar ing ruslar ing vesayre milletler kendi dilinde zaten soylemiyoki genelde çoğu başarılı olan parçlar ingilizce!! artık bence bu türkçe olsun gerici düşüncelerden vazgeçin ing soyleyerek türklüğümüze bişey olmaz korkmayın!! sertabla mükkemel reaklam oldu ii para kazandı türkiye ing olması bizim için ++ ama bu parça kötü...

Edited by istanbul82

[quote]http://www.tnctr.com/topic/195642-sanalda-eurovision-2012-oy-verme-elemeleri/[/quote]

Yukardaki topicte paylaştığım konu gercek olursa yine iyi olucak gibi,Sanalda Eurovision 2012 Oy Verme Elemeleri topici izleyiniz.

Edited by mucit41

Ya ne kadar kötü bu yorumlar!!! Parça mükemmel ses mükemmel sahne gösterisi mükemmel. Siz evrensel müzikten bariz anlamıyorsunuz.

İngilizce 'yi kabullenin artık ya. Anadilimiz oldu artık. Okullarda mecburi oldu artık. Yurtdışına nereye giderseniz gidin İngilizce bilin her türlü derdinizi anlatabiliyorsunuz. Şunu kabullenin artık bu dili tüm dünya konuşuyor. Hala daha Bu ne neden Tükçe değil yorumları çok cahilce buluyorum ben.

Müzik yarışmasında müzik önemli, Türk ezgileri var mı? Bence tamamen var. Türk enstrumanları var mı var. Süper bir harman olmuş. Ben tebrik ediyorum ve inanıyorum çok iyi bir derece alacak...

[quote name='istanbul82' date='22 February 2012 - 18:48 ' timestamp='1329936526' post='1159148']
çok var hemde kabak gibi :trollface: trt 2003 de koca bi tabu yıktı :))) almanlar ing ruslar ing vesayre milletler kendi dilinde zaten soylemiyoki genelde çoğu başarılı olan parçlar ingilizce!! artık bence bu türkçe olsun gerici düşüncelerden vazgeçin ing soyleyerek türklüğümüze bişey olmaz korkmayın!! sertabla mükkemel reaklam oldu ii para kazandı türkiye ing olması bizim için ++ ama bu parça kötü...
[/quote]
[quote name='istanbul82' date='22 February 2012 - 18:37 ' timestamp='1329935872' post='1159142']
kabul etsek etmesekte ing dünyanın ortak dilidir kimse anlamadığı dile pek oy basmıyo trnin türkçeyle 1997 dışında başarısı yok o yüzden kökten milliyetçi duygulardan vazgeçilip ing soylenmeye başlandı son zamanlarda.
[/quote]
[quote name='tenekecezve' date='22 February 2012 - 19:05 ' timestamp='1329937519' post='1159169']
Ya ne kadar kötü bu yorumlar!!! Parça mükemmel ses mükemmel sahne gösterisi mükemmel. Siz evrensel müzikten bariz anlamıyorsunuz.

İngilizce 'yi kabullenin artık ya. Anadilimiz oldu artık. Okullarda mecburi oldu artık. Yurtdışına nereye giderseniz gidin İngilizce bilin her türlü derdinizi anlatabiliyorsunuz. Şunu kabullenin artık bu dili tüm dünya konuşuyor. Hala daha Bu ne neden Tükçe değil yorumları çok cahilce buluyorum ben.

Müzik yarışmasında müzik önemli, Türk ezgileri var mı? Bence tamamen var. Türk enstrumanları var mı var. Süper bir harman olmuş. Ben tebrik ediyorum ve inanıyorum çok iyi bir derece alacak...
[/quote]
Arkadaşlar zaten aynı şeyden bahsediyoruz, başkalarına özenmektense neden kendimiz olmuyoruz, onlar bizi örnek alsınlar, biz değil. Başarı zaten burada, Bir milleti millet yapan dildir. Dil, milletin kültürünün temelidir. Bir ulusun gerçek yurdu, onun dilidir. Ulusal dil yok olunca ulusal duygu da zaman içinde yok olur.Dili korumakla vatanı korumak aynı şeydir. Çünkü dil, vatan kadar, tarih kadar gelenek ve töre kadar azizdir. Dil olmayınca millet olmaz, soy, sop, kök, gövde olmaz. Milli kültürünün baş unsuru dildir.

Edited by turkaziza

Kimse kimseyi düşünceleri yüzünden eleştirmemeli.Sonuçta şarkıyı kendi zevk ve anlayışımıza göre eleştiriyoruz yorumları değil. Parçanın güzelliği veya olmayışı benim zevk ve anlayışımdır. Sizce güzel olan bişeye biz kötü dedik diye mi bariz müzikten anlamıyoruz ? Ayrıca ingilizce konusunda ben hala ısrarcıyım. iş ayrı eurovision ayrı sonuçta :)
sizin düşüncelerinizden farklı düşünen insanları böylesine küçümsemek.. :)

Edited by 6489426

Dünyanın dili ingilizce falan tamam bunlar doğru da bu yarışmayı da kimse hırs yapıp kazanmak için gitmiyor, farkındaysanız bu bir festival ve biz Türkler hariç herkes bu işten zevk almak için katılıyor. Dolayısıyla bizim de bu yarışmaya bir festival havasında katılmamız gerekli ve burada amaç kendi ülkemizi tanıtmak olmalı, beni bilen bilir içimde milliyetçi duyguları pek beslemeyen bir insanım ama bana da bu yarışmaya türkçe bir şarkıyla katılmamız gerek gibi geliyor.Ayrıca şarkı son derece güzel ezgisi enstrümanları falan tam oturmuş, can bonomoyu da severek dinlerim harika da sesi vardır.

Küçümsemek için söylemedim ama yorum yapanların tümü olumsuz ve milliyetçilikten bahsediyor ama nasıl milliyetçilikse kendi milletini temsil edecek bir parçayı yerle bir ediyor.

İşi herkesin anladığı futbola getirelim. Milli duygular orada neden terse dönüyor? Ülkemizi temsil eden takımlar yabancılarla dolu. Hatta milli takımımızda bile var. Ben sporda aştığımız artık normal gelen bu önyargılarınızı aşın diyorum. Her sene aynı geyik dönüyor aşın gelişin evrensel olum diyorum....