Jump to content

İşte 2012 Eurovision Şarkımız

Sirchade
 Share

Recommended Posts

[quote name='mucit41' date='22 February 2012 - 19:31 ' timestamp='1329939076' post='1159195']
Adam sahneye çıkacak şarkısını söylicek,cüzdanı dolduracak,uzanıp rahatına bakacak.Herkes şimdiden başladı vıdı vıdı larla değerli zamanlarını boşa doldurmaya.
[/quote]
Aynen katılıyorum..

Edited by turkaziza

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mucit41' date='22 February 2012 - 20:31 ' timestamp='1329939076' post='1159195']
Adam sahneye çıkacak şarkısını söylicek,cüzdanı dolduracak,uzanıp rahatına bakacak.Herkes şimdiden başladı vıdı vıdı larla değerli zamanlarını boşa doldurmaya.
[/quote]
Sen günün 24 saatini dolu dolumu yaşıyorsun!! oradan buradan kopyala yapıştır haberlermi çok önemli senin için.. bırakta herkes düşüncesini açıklasın bizde anlayalım eurovisyonun neresinde olacağımıza.

Not= ezgilerde sözlerde fena değil reklam da yapılırsa belki tutabilir, ama bana göre hala bizlerden bişeler eksik gibi geldi enstrumental veya melodi gibi!!

Edited by hakanhelin

Açıkçası ben şarkıyı beğenmedim.Dünyada arktık Pop tutmuyor Rock ile gitmeliydik.Temsil edecek parçanın İngilizce olması gerekli ki daha fazla kitleye ulaşabilsin.Parça tamam ingilizce fakat adamın ingilizcesi çok kötü,çok yapmacık söylüyor.Birde şöyle birşey var biz nekadar iyi olursak olalım eurovision artık bir şarkı yarışması değil komşu komşuya oy versin yarışmasıdır. <_<

Edited by korkusuz_korkak

[quote name='tenekecezve' date='22 February 2012 - 22:59 ' timestamp='1329940769' post='1159218']
Bu parça pop mu :blink:
[/quote]
Evet Can bonomo popçudur, bu parçada poptur.

[quote name='korkusuz_korkak' date='22 February 2012 - 23:17 ' timestamp='1329941827' post='1159229']
Evet Can bonomo popçudur, bu parçada poptur.
[/quote]

Anlamıyorsunuz dediğimde haklıymışım....

Tanımıyorsanız tanıyın...

[code]http://www.canbonomo.com[/code]

[b][color="#ff0000"]1-Bu işte şike yoksa benimde adım lavigne-61 değil[/color][/b]
[b][color="#ff0000"]2-Bu işler sadece bir telefona bakar[/color][/b]
[b][color="#ff0000"]3-Türkiyede o kadar ünlü şarkıcı(iyi ses) varkEN allahın çömezine türkiyeyi emanet ediyorlar[/color][/b]
[b][color="#ff0000"]4-Sırf birinci olmamak için gidip böyle çömezleri çıkarıyoruz helal olsun bu şarkıcıyı seçene kulağına sağlık sırf tnctr ailesinin sana dediklerini şuan bile düşünmek istemiyorum 18pluslar var işin içinde :)[/color][/b]
[size="3"][color="#8b0000"][b] [font="Comic Sans MS"] SON[/font][/b][/color][/size]
[size="3"][color="#8b0000"][b] [/b][/color][/size]
[quote name='tenekecezve' date='22 February 2012 - 21:05 ' timestamp='1329937519' post='1159169']
Ya ne kadar kötü bu yorumlar!!! Parça mükemmel ses mükemmel sahne gösterisi mükemmel. Siz evrensel müzikten bariz anlamıyorsunuz.

İngilizce 'yi kabullenin artık ya. Anadilimiz oldu artık. Okullarda mecburi oldu artık. Yurtdışına nereye giderseniz gidin İngilizce bilin her türlü derdinizi anlatabiliyorsunuz. Şunu kabullenin artık bu dili tüm dünya konuşuyor. Hala daha Bu ne neden Tükçe değil yorumları çok cahilce buluyorum ben.

Müzik yarışmasında müzik önemli, Türk ezgileri var mı? Bence tamamen var. Türk enstrumanları var mı var. Süper bir harman olmuş. Ben tebrik ediyorum ve inanıyorum çok iyi bir derece alacak...
[/quote]
[size="4"][color="#9932cc"][b]Dediklerinin :[/b][/color][/size]
[color="#9932cc"][size="2"][b]
[/b][/size][/color][size="4"][color="#2f4f4f"][b]"İngilizce 'yi kabullenin artık ya. Anadilimiz oldu artık"[/b][/color][/size]
[color="#2f4f4f"][size="2"][b]
[/b][/size][/color][size="4"][color="#ff0000"][b][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/devil.gif[/img] Atamızın bize emanet ettiği dili yani türkçeyi ne çabuk unuttun biz onların dilini kabullenene kadar onlar bizim dilimiz kabullsensin aferimmm[/b][/color][/size]
[size="4"][color="#ff0000"][b]
[/b][/color][/size]
[size="4"][color="#2f4f4f"][b]"Ya ne kadar kötü bu yorumlar!!! Parça mükemmel ses mükemmel sahne gösterisi mükemmel. Siz evrensel müzikten bariz anlamıyorsunuz."[/b][/color][/size]
[color="#2f4f4f"][size="2"][b]
[/b][/size][/color][size="4"][color="#ff0000"][b]Bir kere bu şey göreceliktir evrensellikmi yapmaya !!!! butun dünya için geçerli ha güzelmiş[img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/bomb.gif[/img] [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/rofl.gif[/img][/b][/color][/size]
[color="#ff0000"][size="2"][b]
[/b][/size][/color][size="4"][color="#ff0000"][b]NOT:[/b][/color][/size]
[color="#0000ff"][size="2"][b]
[/b][/size][size="4"][b]Yorumların çıldırttı beni heleki öz dilimiz (anadilimiz oldu )ingilizce demen bence bir türke yakışmadı onca askerimiz fuzuli yeremi öldü sırf toprağını dilini bağımsızlığını korumak için bizim için yani gelecekleri için feda oldular [/b][/size][/color]
[color="#0000ff"][size="4"][b]
[/b][/size][/color]
[color="#008000"][size="4"][b]Şahsen böyle yorumları gördükten sonra keşke ben şehit olsaydımda bu yoruları görmeseydim okumasaydım [/b][/size][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/warning.gif[/img][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/warning.gif[/img][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/warning.gif[/img][/color]

Edited by lavigne-61

bence süpriz yapar karamsar olmayın zaten bu bir şarkı yarışması değil artık anlayın bunu
Eurovision siyaset yarışması,çevrendeki ülkelerle ne kadar siyasi gücün varsa o kadar puanın olur
şimdi sorarım fransa çoooook güzel bir şarkı çıkarsa bile hangi TÜRK onlara oy verir ?işte budur.

-Sesini ve sözleri vurgulayışını beğenmedim, bundan dolayı hayatımda boşa harcadığım sürelere ilave : [img]http://i.imgur.com/7QxNM.png[/img]

-Biri bu arkadaşa bu müzikle nasıl dans edileceğini öğretsin yoksa sahne şovundan kalıcaz sınıfta.Hadise bile daha iyisini yapmıştı...

-Şarkı güzel açıkcası beğendim,yerli ezgilerimiz mevcut,sevimli bir parça.Eurovision'a daha önce buna muadil şarkıların derecesini düşününde sanırım en azındna ilk 5 te bitirebileceğimiz fikrindeyim,umudum var.

Ama yineliyorum, dans etmesini,en azından bu müzikle dans etmesini öğrenmesi lazım,süslemesi lazım sahneyi biraz şovla.arkadaki koronun sahneye gelmesi 1 puan bile vermez.

[quote name='lavigne-61' date='23 February 2012 - 00:32 ' timestamp='1329946329' post='1159263']
1-Bu işte şike yoksa benimde adım [color="#FF0000"][u]lavigne-61[/u][/color] değil
2-Bu işler sadece bir telefona bakar
3-[color="#FF0000"][u]Türkiyede[/u][/color] o kadar ünlü şarkıcı(iyi ses) varkEN allahın çömezine [color="#FF0000"][u]türkiyeyi[/u][/color] emanet ediyorlar
4-Sırf birinci olmamak için gidip böyle çömezleri çıkarıyoruz helal olsun bu şarkıcıyı seçene kulağına sağlık sırf tnctr ailesinin sana dediklerini şuan bile düşünmek istemiyorum 18pluslar var işin içinde
SON

Dediklerinin :

"İngilizce 'yi kabullenin artık ya. Anadilimiz oldu artık"

Atamızın bize emanet ettiği dili yani [color="#FF0000"][u]türkçeyi[/u][/color] ne çabuk unuttun biz onların dilini kabullenene kadar onlar bizim dilimiz kabullsensin aferimmm

"Ya ne kadar kötü bu yorumlar!!! Parça mükemmel ses mükemmel sahne gösterisi mükemmel. Siz evrensel müzikten bariz anlamıyorsunuz."

[color="#FF0000"][u]Bir kere bu şey göreceliktir evrensellikmi yapmaya !!!![/u][/color] butun dünya için geçerli ha güzelmiş

NOT:

Yorumların çıldırttı beni [color="#FF0000"][u]heleki[/u][/color] öz dilimiz (anadilimiz oldu )[color="#FF0000"][u]ingilizce[/u][/color] demen bence bir [color="#FF0000"][u]türke[/u][/color] yakışmadı onca askerimiz fuzuli yeremi öldü sırf toprağını dilini bağımsızlığını korumak için [u][color="#FF0000"]bizim için yani gelecekleri için feda oldular [/color][/u]

Şahsen böyle yorumları gördükten sonra keşke ben şehit olsaydımda bu [color="#FF0000"][u]yoruları[/u][/color] görmeseydim okumasaydım
[/quote]

Türkçeyi savunan adama bak! Kullanıcı adına bak! Ben sadece gördüğüm hataları işaretledim, sen düzeltirsin, (biliyorsan)

[quote name='tenekecezve' date='22 February 2012 - 21:05 ' timestamp='1329937519' post='1159169']
Ya ne kadar kötü bu yorumlar!!! Parça mükemmel ses mükemmel sahne gösterisi mükemmel. Siz evrensel müzikten bariz anlamıyorsunuz.

İngilizce 'yi kabullenin artık ya. Anadilimiz oldu artık. Okullarda mecburi oldu artık. Yurtdışına nereye giderseniz gidin İngilizce bilin her türlü derdinizi anlatabiliyorsunuz. Şunu kabullenin artık bu dili tüm dünya konuşuyor. Hala daha Bu ne neden Tükçe değil yorumları çok cahilce buluyorum ben.

Müzik yarışmasında müzik önemli, Türk ezgileri var mı? Bence tamamen var. Türk enstrumanları var mı var. Süper bir harman olmuş. Ben tebrik ediyorum ve inanıyorum çok iyi bir derece alacak...
[/quote]

Müziği beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz bu kişisel bir kanıdır. Yalnız siz iyi bir derece yapacak derseniz eurovision'un ne denli bir siyasi oluşum olduğunu idrak edememişsiniz demektir. Birinci olduğumuz sene 1 mart teskere krizi vardı ve dünyaya sevimli görünmüştük. Benzer durumlar olmadan bu yarışmada iyi dereceler elde etmek sadece şarkı ile zor. İmkansız değil.

Şarkı için kişisel kanım umarım bir düzenlemeye (mümkünse top yekün) daha gider şarkı. Ayrıca o koreografi umarın kalıcı değildir. Nedir o ! Yere bağdaş kurup otursa ve şarkının tamamını öğle söylese eminim daha çok dikkat çeker.

Özetle: umarım bir düzenleme daha yapılır, yoksa sonuç pek de iç açıcı görünmüyor.

[quote name='abdullahTR' date='23 February 2012 - 00:16 ' timestamp='1329948986' post='1159290']
siyasete cekmeyin bir konuyuda ya konu sarkı ile alakalı konunun geldigi yer vatan millet
[/quote]

[color="#2e8b57"]@tenekecezve
[/color]işte bende önceki yorumumda bunu vurgulamaya çalıştım fakat vurgulamak istediğim şey arkadaşa çok komik gelmiş bide beni yargılıyor yazım hattalarını buluyor sonuçta burda online hayattayız klavyeyle yazıyoruz illaki yanlışo yazılıcaktır tnctr geçtim butun dünyada imha hatası yapmıyan yoktur.
Biz ilk önce Eurovision türkçe şarkı söylemeye başlasak daha iyi olucak sonrada dünyada anadil ingilizce olmuş arkadaş diyor tabikide olur Eurovision her gelen ingilizce şarkı söylerse dünyanın anadili ingilizce olması doğal birşey
kullanıcı adıma gelince istediğim ismi yazarım çok sevdiğim yabancı bir rock nın soyadıdır ben ırkçı değilim tek kızdığım benim anadilimi daha geniş kapsamlı duşunursem türkiyenin dilini ingilizce (yaptın) yapmaya bir allahın kulunun gücü yetmez !!!!!

Demogoji yapma istersen. İlkokuldan bu yana artık zorunlu İngilizce dil eğitimi var. İngilizce bilmeyeni neredeyse işe almıyorlar. Anadil benzetmemin ne olduğunu anlayacağını sanıyordum... Türkçeye sahip çıkacaksan her yerde çıkmalısın. Benim şu ana kadar yazdığım tüm iletileri oku bakalım kaç tane dil hatası yapmışımdır?

Mesele Türkçeye sahip çıkmaksa emin ol senden daha fazla sahip çıkıyorum... Bu sitede de güzel Türkçe kullanmaya gayret eden nadir kişilerdenim. İster sanal olsun istersen gerçek olsun. Diline kültürüne her mecrada sahip çıkman lazım.

Ben sadece İngilizce fobinizden kurtulun demek istedim.

Bak şuanki iletişimimizin en güzel yanı bu olsun. Bu durumu pozitif yapalım. Bundan sonra yazım hatalarına her yerde dikkat et, bari boşa elimizi yormamış olalım...

Benim çooook hoşuma gitti.
Bizler destek vereceğizki şarkımız dünya çapında sevilsin.
Soruyorum size Almanyanın şarkısı ne kadar güzeldi sizce. Gittiler birinci oldular.
İnşallah azerbeycanda birinci çıkarız.

Edited by &ULTİMATE&