Jump to content

Windows 7 Starter Mı Yoksa Vista Starter Mı ?

kurt0619
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar vistanın sürümlerine bakıyordum home basic'in sistem gereksinimi şaşırttı beni 512mblik ram istiyor kurmak istedim ama windows vista starter daha az ister diye düşünüyorum ama windows 7 starterda var bu ikisi arasında kaldım ne yapmalıyım

[quote name='kerim mert' date='28 February 2012 - 16:12 ' timestamp='1330445536' post='1162266']
Win vista starter minimum 384 mb ram istiyor ama yine önerilen 512 mb ve gerçekten çok kısıtlı starter sadece basit işler yapabilirsin eğer bu ikisinden hangisi diyorsan win vista home basic derim sistemini de söyle win 7 starter hakkındada yorum yapayım
[/quote]

İslemci: İntel Core 2 Duo E4500 CPU Çift Çekirdek
Ekran Kartı: ATI Radeon X1550 (512 MB)
Ram: 1 GB
HARDDİSK: 160 GB

[quote name='kurt0619' date='28 February 2012 - 16:15 ' timestamp='1330445719' post='1162268']
İslemci: İntel Core 2 Duo E4500 CPU Çift Çekirdek
Ekran Kartı: ATI Radeon X1550 (512 MB)
Ram: 1 GB
HARDDİSK: 160 GB
[/quote]

Bu Özelliklerle Windows 7 Kullanmanı Tavsiye Ederim Ama Ram'den Dolayi Pek Bi Performans aLamazsın.
Önerim Xp Kullan Ama Yinede Wista ve 7 Arasında Kaldıysan 7 Kurmanı Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

[quote name='narexc' date='28 February 2012 - 16:18 ' timestamp='1330445901' post='1162270']
Bu Özelliklerle Windows 7 Kullanmanı Tavsiye Ederim Ama Ram'den Dolayi Pek Bi Performans aLamazsın.
Önerim Xp Kullan Ama Yinede Wista ve 7 Arasında Kaldıysan 7 Kurmanı Şiddetle Tavsiye Ediyorum.
[/quote]
Xp sıktı ya windows7 starter yada wista starter, home basic kurmam lazım. :S

[quote name='kurt0619' date='28 February 2012 - 16:20 ' timestamp='1330446037' post='1162275']
Xp sıktı ya windows7 starter yada wista starter, home basic kurmam lazım. :S
[/quote]

Gerçekten haklısın fakat ramınden dolayı win 7 nin bir süre sonra yavaşlayacağını düşünüyorum vista sp2 gerçekten iyi çalışıyormuş ve çoğu driverlerede uyuşuyormuş yani geliştirmişler starter çok kısıtlı win vista home basic sp2 sisteme iyi gider

[quote name='kerim mert' date='28 February 2012 - 16:24 ' timestamp='1330446271' post='1162281']
Gerçekten haklısın fakat ramınden dolayı win 7 nin bir süre sonra yavaşlayacağını düşünüyorum vista sp2 gerçekten iyi çalışıyormuş ve çoğu driverlerede uyuşuyormuş yani geliştirmişler starter çok kısıtlı win vista home basic sp2 sisteme iyi gider
[/quote]
Ram'i Ready Boost özelliği ile azcık yardımda bulunacağım

[quote name='narexc' date='28 February 2012 - 16:21 ' timestamp='1330446094' post='1162277']
Ozaman Sana Tavsiyem Windows 7 Starter Kullan.
[/quote]
Sistem gereksinime baktım ama sadece laptoba göre sistem gereksinimi var.

32-bit Windows fiziksel bellek (RAM) Sınırları

Windows Vista Ultimate: 4 GB
Windows Vista Enterprise: 4 GB
Windows Vista Business: 4 GB
Windows Vista Home Premium: 4 GB
Windows Vista Home Basic: 4 GB
Windows Vista Starter: 1 GB

-------------------------------------------------- ------------------------------

64-bit Windows fiziksel bellek (RAM) Limit

Windows Vista Ultimate: 128 GB
Windows Vista Enterprise: 128 GB
Windows Vista Business: 128 GB
Windows Vista Home Premium: 16 GB
Windows Vista Home Basic: 8 GB
Windows Vista Starter: N / A

eğer win vista starter kurarsan ram ınde 1 gb dolayısıyla 1 den fazla işlemde ram kısıtlılığından performans düşebilir home basicte ise 4 gb home basic sp 2 kurmanı tavsiye ederim win 7 nin kasacağını düşünüyorum

[quote name='Horneytown' date='28 February 2012 - 16:28 ' timestamp='1330446493' post='1162283']
windows vistanın sp2 çok hızlı bi sorun çıkarmıyor
windows vistanın sp2 windows 7 geçer.
windows 7 den daha iyi..
[/quote]
Katılıyorum. Ama Herkezin Görüşü Başkaa Tam Bi Değer Yok Ortada

[quote name='kurt0619' date='28 February 2012 - 16:27 ' timestamp='1330446430' post='1162282']
Sistem gereksinime baktım ama sadece laptoba göre sistem gereksinimi var.
[/quote]

Ben Bilgisayar Tamir ve Bakımcısı Olarak 1 Gb Ram'i olan Makinalara vista Kurmuyorum.

Windows 7 Kuruyorum ve Herhangi Bir Şikayet Yok Performansı wistaya göre daha iyi kullanımıda.
Tabi Xp'nin eline su dökemez ama Günümüz Şartlarına Değinirsek Windows 7 Starter veya Home Basic Kurmanı Tavsiye Ediyorum.

Wistayı Tavsiye Eden Arkadaslarıma Saygım Sonsuz Ama Yinede Kullanılmayacak Kadar Berbat Bir İşletim Sistemi

Microsoft Wistayı Düzenli Bir Şekilde Tutturamadıkları İçin Windows 7'yi Cıkarmıştır. Windows Wista Güvenlik Yönünden ve Sistem Çalışması Yönünden Berbat Bir İşletim Sistemidir.

[quote name='narexc' date='28 February 2012 - 16:32 ' timestamp='1330446750' post='1162286']
Ben Bilgisayar Tamir ve Bakımcısı Olarak 1 Gb Ram'i olan Makinalara vista Kurmuyorum.

Windows 7 Kuruyorum ve Herhangi Bir Şikayet Yok Performansı wistaya göre daha iyi kullanımıda.
Tabi Xp'nin eline su dökemez ama Günümüz Şartlarına Değinirsek Windows 7 Starter veya Home Basic Kurmanı Tavsiye Ediyorum.

Wistayı Tavsiye Eden Arkadaslarıma Saygım Sonsuz Ama Yinede Kullanılmayacak Kadar Berbat Bir İşletim Sistemi

Microsoft Wistayı Düzenli Bir Şekilde Tutturamadıkları İçin Windows 7'yi Cıkarmıştır. Windows Wista Güvenlik Yönünden ve Sistem Çalışması Yönünden Berbat Bir İşletim Sistemidir.
[/quote]

Ama Windows vista home basic veya starter uygun değilmi ram oranları düşük.

eğer ram miktarını yükseltebilirsen donanım desteği ve gencellemelerden dolayı şiddetle win 7 starteri tavsiye ederim çünkü nette vistanın temel güncellemeleri kalmış yani sadece güvenlik güncelleştirmeleeri herhangi bir yenilik olmayacak win 7 de destek olduğu için şiddetle win 7 starteri öneriyorum

[quote name='kerim mert' date='28 February 2012 - 16:38 ' timestamp='1330447128' post='1162293']
eğer ram miktarını yükseltebilirsen donanım desteği ve gencellemelerden dolayı şiddetle win 7 starteri tavsiye ederim çünkü nette vistanın temel güncellemeleri kalmış yani sadece güvenlik güncelleştirmeleeri herhangi bir yenilik olmayacak win 7 de destek olduğu için şiddetle win 7 starteri öneriyorum
[/quote]
Windows 7 starterin tam olarak ram ne kadar istediğini bilmiyorum nette baktım ama laptoba göre var.