Jump to content

Evleneceğim ! Tavsiyeleriniz Nedir ?

abdispowerr
 Share

Recommended Posts

İşin çok zor bay genç Eğer sen evlenirken forumlardan yardım ve tavsiye bekliyorsan demeki kendine güvenin yok yani baştan kaybetmişsin .
nedenine gelince bir erkek kendine güvenmeli kimle evleneceğini bilmeli ne iki tatlı lafa ne iki kuruşluk paraya nede gösterilen bacaklara kanmamışsan ve gerçekten sevip sevilmişsen sorun yok .Ama belliki şüphelerin var buda baştan kaybetmektir. Her şeye rağmen mutluluklar dilerim

Hayırlı olsun! Ne diyelim. İçinde Allah korkusu olan imanlı, eşini saygılı biriyle evlenirsin inşallah. Bu konuyu buraya açtığına göre, daha ne yapacağını bilmiyorsun demektir. Yani kararsız gibisin. Kesinlikle çalışan biriyle evlen. Benim kazandığım yeter filan boş şeyler, sabah görürüz seni. Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Baştan nasıl alıştırırsan öyle gider. Ne isen o ol kısaca. Evlilik karşılıklı fedakarlık ister. Sen ona o sana uyacaksınız. Yazdıkları gibi senin annen benim annen işlerine girerseniz yandın ki, bunlar da olacaktır kesin. Ama önemli olan dengeleri kurmak. İşin zor, bir yandan eşin ve ailesi bir yandan kendi ailen, iki arada kalırsın valla. Zamanla dengeleri kurarsın ama geçmiş ola, baya bi yıpranırsın arada. En iyisi evlenme.... İleride çocuktu, evdi, arabaydı derken yaş kemale ermiş. Boş ver keyfine bak. Gerçi yalnızlık da Allah' a mahsus ama ne diyeyim.

Evlenmek sünnetdir..yani evdeki aile ortamınıı kendin kuruyon.her yönüyle çaok faziletlidir.bir çok hadislerde evlilik konusu wardır..meselabir hadisi şşerifde.
.ümmetimin en şşerlileri bekar ölen gençlerdir.
.evlilik şşehveti kırar.
.kıyametde ümmetimin çokluguyla övünecegim için fakirlik korkusuyla evlenmemezlik yapmayıın.çocuklarıı öldürmeyin
.cennet de bütün sünnetler dünyada kalacak sadece evlilik orda dewam edecek
vssss önemli olan evlenecegin kızıın ahlakııdıır yoksa gerisi yalan

evleneceğin kişinin hem dini güzel hem de güzel olması çok önemli. dini güzel olursa huzurlu bi hayatınız olur ahirette de beraberliğin devamlı olur. güzel olanla evlenirsen de gözün dışarı bakmaz. o halde ikini de araman gerekir. Hem evlenmek peygamber sünnetidir, seni tebrik ederim.

Kardeş geç bile kalmışsın ömür dediğin neki,
ortalama yaşam süresi belli evlenki çokuk sahibi sonrada torun sahibi olasın bir erteledinmi
bakarsın yaş geçmiş, yaşı büyük olanı sen beğenmezsin yaşı küçükte seni beğenmez böylece yıllar geçer
eğer karşındaki insanla anlaşabileceksen hayırlı olsun. Allah mutlu etsin

Allah Sana Kolaylık Versin Sen Bu Konuyu Açmakla Bana Göre Ben Evliliğe Hazır Değilim Demekle Eş Deger Bence
Yarın Bir Gün Eşinle Yada Seninle ilgili Bir Konu Oldugunda Arkadaşlarınla Yada Çevrendeki insanlarada Akıl Danışacağını Düşündüğüm için
Sana Tavsiyem Evin İçinde Her Ne Konu Olursa Olsun Yada Eşinle İlgili Aranızda Her Ne Geçerse Geçsin o Evin İçinde Kalsın Dışarı çıkmasın
Son Sözümde İstersen Çok Büyük bir Kavga Bile Etsen Eşinle Akşam Oldumu Yatıcağın Yataga Küs Girme
Allah Mesut Bahtiyar Etsin Umarım Her İkiniz İçinde Hayırlısı Olur

evlenmekmi istiyorsun. sana tavsiyem sakın bekarlık sultanlıktır laflarına aldanma. şimdiden hayırlı uğurlu olsun. ben mayısta evlendim ve allaha şükür çok mutluyum. nedenmi? anlaşabildiğim bir insanla evlendim. birbirimizi anlayabiliyoruz. muhabbet edebiliyoruz birbirimize saygı duyuyoruz. en önemlisi eve geldiğimde kapıyı açan ve güleryüzle karşılayan birinin olması sofranda sıcak bir çorban olması nekadar güzel birşey yaşayan bilir. evlenene kadar bende bekarlık sultanlık diyordum ama anladımki boş hurafelermiş. eğer anlaşabiliyorsan seviyorsan saygı duyuyor ve duyuluyorsan geç bile kaldın. allah mutlu etsin arkadaşım.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...