Jump to content

Veriyi Nasıl Kurtaracağım?

68mehmet68
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar benim bilgisayar çöktü fakat içinde önemli verilerim var ama CD ROM mum yok.Flash bellek var Flash bellek ile kurtarabilirmiyim programı falan varmı bilen varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler...çökmüş bilgisayardan Flasf bellek ile veri kurtaracam?

[quote name='68mehmet68' date='03 April 2012 - 08:49 ' timestamp='1333435751' post='1180212']
arkadaşlar benim bilgisayar çöktü fakat içinde önemli verilerim var ama CD ROM mum yok.Flash bellek var Flash bellek ile kurtarabilirmiyim programı falan varmı bilen varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler...çökmüş bilgisayardan Flasf bellek ile veri kurtaracam?
[/quote]

verilen bilgi az yinede bir iki tavsiye söyleyeyim
sistem güvenli mod (kip) te açılmıyorsa

fdisk ( eski sistemi silmeden) üstüne win 7 yi kur
kurulumdan sonra eski sistem old olarak durur

ikinci secenek hard diskinizi başka bir pc ye takıp
harici disk göstererek olur

en son çare kurtarma programları kullanarak

Edited by yineben

hardiskini çalışan bi bilgisayarda tak dene mutlaka içindekiler gözükecektir.ara kabloyla falan yapılıyo.bendede olmustu önemli olan hardiske bişi olmaması.ayrıca nolursa olsun format atılsada dosyalarını kurtarabilme olanagı var ama formatlamadan bi başka makinede göster hardiski.kaç sefer yaptık.

[quote name='Anlatılmayanlar' date='03 April 2012 - 11:39 ' timestamp='1333442368' post='1180257']
hardiskini çalışan bi bilgisayarda tak dene mutlaka içindekiler gözükecektir.ara kabloyla falan yapılıyo.bendede olmustu önemli olan hardiske bişi olmaması.ayrıca nolursa olsun format atılsada dosyalarını kurtarabilme olanagı var ama formatlamadan bi başka makinede göster hardiski.kaç sefer yaptık.
[/quote]
hocam sen arkadşı anlamamışsın. elinde sadece flash disk var ve flash disk ile kurtarmak istiyor binevi macera yapmak istiyokendi kafasına göre

[quote name='68mehmet68' date='03 April 2012 - 06:49 ' timestamp='1333435751' post='1180212']
[/quote]
Arkadaşım bu sitede var mi bilmiyorum ama minipe usb edition bulup usb ye kurabilir ve yedeklerini rahatca alabilirsin cd rom yoksa yine olmadi diski baska bir bilgisayara baglayip dene Formatlanan pc den dosyalari kurtarmak anlatildigi kadar kolay bir işlem değildir dosyalar daginik gelir genelde o yüzden cok da darda kalirsan tekrar ozel mesajdan danış bir care buluruz mutlaka.

[quote name='nnadiröztürk' date='03 April 2012 - 10:47 ' timestamp='1333442865' post='1180262']
hocam sen arkadşı anlamamışsın. elinde sadece flash disk var ve flash disk ile kurtarmak istiyor binevi macera yapmak istiyokendi kafasına göre
[/quote]

hımmm evet yanlış okumusum bende işte tipik bizlerin basına gelen normal çöküntüden kurtarmak gibi algılamısım özür.alışkanlık işte :whistle: ama şunu anlamadım neden flash bellek ile kurtarmaya calışıyor kurtarsın önce sonra flash bellege atsın :dribble: :whistle:

Edited by Anlatılmayanlar

işletim sistemi şart...bence usb ye kurulan linux sistemlerinden birini usb ye kur biostan usbdisk seç.sonra pcyi ac gerisi kolay verileri başka flash veya haricihddye atabilirsin format işi sakat verileri almadan pc ye müdahele etmeni tavsiye etmem

[quote name='afsarbey' date='03 April 2012 - 14:01 ' timestamp='1333454512' post='1180350']
işletim sistemi şart...bence usb ye kurulan linux sistemlerinden birini usb ye kur biostan usbdisk seç.sonra pcyi ac gerisi kolay verileri başka flash veya haricihddye atabilirsin format işi sakat verileri almadan pc ye müdahele etmeni tavsiye etmem
[/quote]

[quote name='6489426' date='03 April 2012 - 14:19 ' timestamp='1333455592' post='1180354']
direk açılan sistem bul bi tane Dvd ye falan kur. Format atmadan açarsın zaten bir sürü böyle linux tabanlı sistem var formata gerek duymayan. Onunla halledersın
[/quote]
linux diyorsunuz bende ama diyorum:
Microsoft Windows gibi bir başka işletim sisteminden, Linux'a geçen son kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biri, dosya sistemleri arasındaki farklardır. Windows konusunda biraz tecrübeli kime sorsanız, Program Files, Windows, System32, Documents and Settings klasörleri hakkında bilgi verebilir. Ancak Unix dünyası farklıdır ve geçiş yapan kullanıcılar, hangi klasörün ne işe yaradığını, hangisinin neyle alakalı olduğunu ilk bakışta çözemez. İşin kötü tarafı, farklı dağıtımlar için, dosya sistem hiyerarşisi değişebilir

[quote name='HalilYanar' date='03 April 2012 - 11:44 ' timestamp='1333446280' post='1180295']
Bak şimdi arkadaşım güzelce yaziyim Hiren Boot 15 indir ilk önce...

Mini windows xp başlat tak flaşı al bilgileri çek formatı ? :D
[/quote]

aynen arkadaşın görüşüne katılıyorum

Edited by yineben

[quote name='68mehmet68' date='03 April 2012 - 13:13 ' timestamp='1333451595' post='1180334']
Arkadaşım macera ile alakası yok elimden gelen bir şey yok sadece PC ve USB var PC den USB ile verileri kurtarmaya çalışacağım. Zaten elimde başka bir şey yok...
[/quote]

Bak kardeşim ben sana en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışyorum git internet kafeden bir yerden bilgisayarcıdan iste arkadaşın komşun yokmu bir bilgisayar internet ya yapma.. Dedimi yapıcaksın flaşa atıcaksın tüm bilgilerini bu kadar basit daha ne istiyosun da çemkiriyosun ????

Edited by HalilYanar

[quote]http://www.tnctr.com/topic/192429-win7pewindows-kurulumu/[/quote]

Buradan Cd yada USB den çalışan Win 7 yi indirebilir ve

[quote]https://rapidshare.com/files/1052191479/USB_BOOT_Easy_Image.rar[/quote]

buradan da o imaj ı USB ye mount edebileceğin programı ve videolu anlatımı indirip verilerini kurtarabilirsin.