Jump to content

Önereceğiniz Virüs Programı

burak29
 Share

Recommended Posts

Öncelikle s.a arkadaşlar bana az sistem kullanan ve iyi bir antivirüs lazım. bazılarınız eset diyebilir fakat düne kadar onuda denedim %99 cpu kullanıyordu anlaşılan programa bişeyler olmuştu. eset haricinde önerebileceğiniz türkçe veya türkçe yamalı bi program varsa önerirseniz sevinirim :) şimdiden teşekkürler.

Microsoft Security Essentials ücretsiz kullanımı kolay örneğin oyun kurarken crack dosyalarını virüs olarak görüyo virüs programlarının hepsi buda virüs olarak görüyo ama en azından sana soruyo ne yapalım izin ver dediğinde dosyan tertemiz duruyo silmiyo yani diğerlerinde harici tutulan dosya olarak tanıtman gerekiyo ben bütün günümü internertte geciriyorum iş nedeniyle şimdiye kadar hiç virüs bulaşmadı bence dene pişman olmassın pc kasmaz ram nekadar tüketiyo tam bilmiyorum ama işlemciye dokunmuyo bile

eset'ten vazgeçme derim.
Bir arkadaşımın işyerinde 256 MB ram kullanan, fi tarihinden kalma :dribble: onboard ekrankartlı bilgisayarı vardı. format attık ve yaklaşık 2 aydır eset a.v. kullanıyor:
-Hiçbir takılma yok.
-Varlığını bile hissetmezsin zaten her işi kendisi hallediyor. :good:

:yahoo: o bilgisayara avast,avira, hele ki kaspersky kurduğumu düşünmek bile istemem. Avast, kesinlikle önermem; sanki müzik çalar gibi davranıyor (görünümü de öyle) ve bilgisayardan önce ilk virüsü avast'a bulaşıyor =@ :rofl:

İşlemci %99 olmasının nedeni, arkaplanda sürekli tarama yapması olabilir. Ayarlarına gözat. Ya da temiz formattan sonra kur ve dene bakalım sorun nerede.. İyi çalışmalar

ben şimdiye [color="#0000FF"]avira free antivirus[/color] virüs programını öneriyordum fakat artık favorim [b][color="#FF0000"]avira internet security 2012[/color] [/b]Şuan kullanıyorum hem Türkçe Hem hızlı hem de kasmıyor.

İndirmek istersen : Avira İnternet Security 2012
[b]http://www.mediafire.com/download.php?r0ska71bii0qsia
[/b]
Güncel Key istersen: Avira İnternet Security 2012 keyleri
[b]http://www.mediafire.com/download.php?bwbwc7mmbq1nr4d[/b]

27.05.2012 key
[b]http://www.mediafire.com/download.php?19i2ygzuv8ba12l
[/b]
[b][u]13.07.2012 key[/u][/b]
[b][color="#FF0000"]http://www.mediafire.com/download.php?z7a3evdlzpgxbrb[/color][/b]

[b][color="#0000FF"]Key'ler nasıl girilir?[/color][/b]
[b]Kurulum esnasında, hbedv.key dosyalarından birisi seçilir,
Lisanslama işlemi tamamlanır..[/b]

Edited by yagcim

• Editor

[quote name='NoComSenT' date='14 April 2012 - 14:05 ' timestamp='1334401505' post='1186425']
Microsoft Security Essentials Kur Çok kolay kullanılıyor.Bilgisayarını çok iyi koruyor... :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
[/quote]
şaka yapıyorsun değil mi :blink:

Nerdeyse tüm antivirüs yazılımlarını kullandım ve denedim. Ben de bilgisayarı çok hızlı olmayan biri olarak MSE kullanıyordum. En iyi koruma olarak Norton 360 ve BitDefender'i kimse geçemez ama Norton ufak bir kasma yapsada BitDefender'in ram kullanımı çok yüksek. Şu an için AVG Free Antivirus 2012'yi kullanıyorum ve sanırım başka antivirüs yazılımlarına da geçmeyi düşünmüyorum. Sistem perfomansını gerçekten hiçbir şekilde etkilemiyor ve tarama hızı yüksek. Denemenizi öneririm...

öyle bir başlık ki :D herkes buna iyi şuna kötü der :D sen iyisi dostum sanal windows kur bilgisayarında virtualbox veya başka bir şeyle sanal windowsunu düşük ram düşük işlemci ayarla hepsini sanalda dene kendi tarzına en yakın olanını kendin seç ben şahsen eset smart security 5 kullanıyorum orjinal lisanslı ip saldırısından dns saldırısı inen dosya içeriği site içeriklerine kadar zararlı şey varsa hemen önlüyor

[quote name='TurkEdition' date='16 April 2012 - 18:28 ' timestamp='1334600919' post='1187586']
Nerdeyse tüm antivirüs yazılımlarını kullandım ve denedim. Ben de bilgisayarı çok hızlı olmayan biri olarak MSE kullanıyordum. En iyi koruma olarak Norton 360 ve BitDefender'i kimse geçemez ama Norton ufak bir kasma yapsada BitDefender'in ram kullanımı çok yüksek. Şu an için AVG Free Antivirus 2012'yi kullanıyorum ve sanırım başka antivirüs yazılımlarına da geçmeyi düşünmüyorum. Sistem perfomansını gerçekten hiçbir şekilde etkilemiyor ve tarama hızı yüksek. Denemenizi öneririm...
[/quote]

Ben de hep AVG tavsiye ederdim.. Forumda da onermisimdir kac defa.. Bir iki haftadir bilgisayarimda birseyler ters

gidiyor.. Arama motorunda arama yaptiktan sonra gelen sayfalardan birine tiklayinca bambaska sitelere goturuyor beni.

Virus oldugunu dusunuyorum.. AVG olayi cozemedi kac defa tarttim makinayi hicbirsey bulamadi..

Kaspersky nin TDSSKIller diye bir programini kullandim birseyler buldu sildi ama cozum olmadi...

Avira kurup deneyecegim... bilmiyorum cozum olacak mi.. O kadar buyuk birsey olmasa da can sIkIyor... Format atmayi da

dusunuyorum...

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Asıl sisteme Linux (ubuntu veya LinuxMint LXDE olabilir) kur. Uygulama merkezinden de Virtualbox'ı kur. Sanal makinada XP, Win7, Win8 .. ne istiyorsan.
[b]SONUÇ : Sıfır Virüs[/b] :lol:

Başta Facebook, Google gibi birçok dünya devi Linux kullanıyor. Hizmetlerini de bu şekilde sunuyorlar.

Arkadaslar Bu Antivirus Sorusu Dunyada En Tartisilir Sorulardandir,Arkadaslar Kim Neyi biliyorsa onu kullansin,bizimde azerbaycandaki forumumuzda boyle konular aciliyor ve hep tartisiliyor,Yani boyleki hic kimse antivirusar hakkinda ortak bir noktaya catamadi,En iyisi her kes kendi bildigini kullansin
Mes:Men eset,kaspersky.nortok,avg,avira,bitdefender,avast
Yukarda yazdiqlarimin hepsini kullandim,amma hangisinin iyi oldugunu anlamadim,iclerinden sadece birini secdim ve kullaniyorum,Problem olmadi

Bana kalırsa antivirüs olayını kafanıza bu kadar takmayın. Sürekli birileri bilgisayarınıza saldırı düzenlemiyordur herhalde. Sisteminiz iyiyse Kaspersky tavsiye ederim. Yok sistem özellikleri düşük bir bilgisayar kullanıyorsanız Eset ya da Avg olabilir ama Avast asla :)