Jump to content

Teamviewerdan Format.:!

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

bilal; süper bir sistem yapmışsın dostum ben genelde amcamın bilgisayırına format atarım senin ysptığın jixp2.0 sürümünün tib imajını değil çünki şifre sorunu vardı, şifre sorununu hallettiğim yeni aldığım jixp tib imajını amcamın pcsine koydum istediği zaman teamviewerdan format atabilirim..

Yalnız teamviewerdan formatın tek kötü tarafı; diyelim bu işten para kazanıyorsunuz atıyorum x kişiye format atıp jixp yükleyeceksiniz ama parasını nasıl alacaksınız malum orası işte?

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='casper0007' date='10 June 2012 - 10:13 ' timestamp='1339323203' post='1210603']
bu işler riskli mesela Autounattend ayarı yapılarak hiçbirşeye dokunmadan format atılabilir.Fakat tecrübe olması şart bilmeyen yarıda ay ne oluyomu diyecek.
nth6 içerigine bi Autounattend ayarlayıp c üzerine hiçbişeye dokunmadan win7 kurulabilir amma velakin tecrübe tecrübe tecrübe
[/quote]

Bu bizim konustugumuz farklı bir şekilde kurulum. Sen anlamadın olayı.

[quote name='casper0007' date='10 June 2012 - 10:28 ' timestamp='1339324137' post='1210612']
olayı anladım sadece misal verdim böyle konularda ufak bi videolu anlatım gereklki bence konu güzel+
[/quote]
videoya gerek yok ne mi gerek:

1. jixp, şifre sorunu olmayan.
2. acronis, windowsa kurulu.
3. Teamviewer id ve şifre
:good:

[quote name='tenekecezve' date='13 April 2012 - 22:44 ' timestamp='1334357091' post='1186296']
Güzel yöntemmiş peki arkadaşlar sizler kafa kafaya verseniz bu yöntem için özel bir imaj hazırlasanız ve yapılışını resimli ve videolu falan anlatsanız çok güzel bir çalışma elde etmiş oluruz. Herkes elinden ne gelirse yapsın. Sitemize ait güzel bir çalışma olabilir bence ve bu işi daha basite indirgesek yani ne kadar az tıklama ile yapılabilecek bir çalışma olursa o kadar güzel olur... Acronisi pek bilmiyorum. bilalozkan7 'ın yaptığı çalışma bootlayarak yapılıyordu bunun windowstan çalışanı olabiliyorsa ve kişiye özel değil de her bilgisayara uyumlu olursa çok güzel olur...
[/quote]
evet modum : kişiye özel değil her pc için geçerli. Dediğim gibi şifre sorunu olmayan jixp imajı bende var. Yalnız bu jixp sistemini paylaşan bilal ozkan kardeş çeşitli nedenlerden ötürü konuyu sildi ve şifre sorunu olmayan jixp imajınıda paylaşmadık. Ondan izin alırsam ben yayınlarım tabi upload etmem lazım. Konu çok süper hem sistem güzel hemde format yöntemi güzel. Hep birlikte elele verelim konuyu zirveye taşıyalım derim ben. :good:

Edited by sere

@sere
acronis true image ile universal restore konusunu konuşmuştuk hatırlarsa.bu iş ile yani her pc için geçerli image olayı ile universal restore işi aynı değil mi?
ne diye kasıyorsunuz jixp diye...

Bu jixp falan ne ya sanki özel yapım :D

UZaktan xp yi herturlu kurarım teamview yada başka uzak yöneticiyle; ama gerek yok daha dogrusu işime gelmez :D

sistem imajını atarkende alırkende pc ye uzaktan erişebilirim ( imaj yuklerken nasıl uzaktan bağlanırsın demeyin düşünün bulursunuz :D )

Ayrıca windows 2008 2003 serverla team falan gerekmedende bu işi yapıyoruz zaten ama onun için networkden boot edilen pc gerekli; power tuşuna basması yeterli

Ayrıca karşıdaki kullanacıya tib dosyasını yada iso dosyasını netten gondermek çok mantıksız hadi cd verdiniz e zaten cd olunca boot edip tek yuşla kurulum yapar uzaktan yardıma ne ihtiyacı var :nea:

Edited by tnc_tr

[b]Bilal kardeşim çıkardığından beri Jixp2'yi kullanıyorum ve bir çok tanıdığıma da kurdum emeğine, ellerine sağlık.

Jixp3 bekliyoruz ama bu sefer hem Windows XP ve Windows 7 için, umarım yaparsın, kolay gele...[/b]

• 2 hafta sonra ...