Jump to content

Düşük Hıza Hayır !

HalilYanar
 Share

Recommended Posts

Merhaba TncTR Ailesi,

Herkes bu TTNET (Türk Telekom NET A.Ş.)'nin sunmuş olduğu internet ve alt yapısından bıktığını mesajlarından anlaya biliyoruz bir arkadaş paylaşmış yeni gördüm ve hemen katıldım internet sitesinden destekleyenleri arıyorlar.

Site :

[quote]http://www.dusukhizahayir.com/[/quote]

[quote]Dünyanın En Pahalı İnternetini Kullanıyorsun, Üstüne de Sınırlandırılıyorsun !
Dünyanın en pahalı internetinin kullandığının farkında mısın ? Üstelik bunu yaparken de sizin internet kullanımını sınırlandırıyorlar. Eğer ayda 50GB kotanın üzerine çıkarsanız hızınızı 1Mbit gibi komik milenyum hızlarına düşüyor.
Bu demek oluyor ki, İnterneti kullanmamızı istemiyorlar. Film izlememizi, dizileri takip etmemizi, dünyanın en büyük bilgi platformu olan interneti kullanmamızı istemiyor.
Onlara göre biz facebook - twitter’a giren, messenger üzerinde arkadaşları ile konuşan insanlarız. .Bizim diğer dünya ülkeleri gibi, bilgi paylaşımına katılmamız gerekmiyor.
Artık korksunlar. Sizden, bizden korksunlar. Müşterilerinden korksunlar. Onlara müşterilerinin gücünü gösterin. Destek verin artık firmaların müşterilerinden korkmalarını sağlayın.. Yurtdışı standartlarında internet istiyoruz ![/quote]

Bence bizde destek çıkmalıyız ki belki bir yararımız kendimizede milletimizede yararımız olur...

hocam kıbrısta yaşıyom yazın türkiyeye temmelli olarak gelecegiz internet forum siteleri vb paylaşım sitelerdeki ttnet ile ilgili haberleri duyunca şok oldum resmen sizi sazan yerine koyuyorlar ondan bende katıldımm üstelik fiyatları çok pahallı bizim burdada böyle bizim burda internet türkiyeden ttnet geliyor ondan burdada pahalıı

DSL teknolojisinin suna bildiği kalite bariz ortadayken bizler halen 1970'ler den kalma bakır tellerin bize sunabildiği bağlantılara mahkum kaldık uydunet, metronet ve ardından süperonline fiberi türkiyeye sokmalarına karşın hala hızlar çok düşük, hizmet alanları çok kısıtlı buna rağmen fiyatlar da bir o kadar yüksek. Bizlerin aboneler olarak ses çıkarma vaktimiz çoktan geçmiş olmasına rağmem neden hala sessiz kalıyoruz bende bunu anlamıyorum. Şu anda 6.776.036 aboneye karşın bu projeye katılım an itibarı ile 34.849 kişidir. Arkadaşlar ben bu fiyatlara bu interneti istemiyorum şu an mecburiyetten kullanıyorum fakat ses çıkarmazsak abone sayısı arttıkça bantlar daralacak ve dahada berbata doğru ilerleyecek hepimiz lütfen 1 dakikamızı ayırıp destek olalım.[right]Fandex PRUSİAS[/right][right](Ali Can ÇALIŞKAN)[/right]

Benim internetim 8 mb. sınırsız. Ama modem desteklemediği için zaten 1.3mb.in üzerine çıkamıyorum. İnterneti 1mb.e düşürmeleri benim için çokta önemli değil zaten. :pc: Tivibu web ile birlikte aylık 63 tl. ödüyorum. :aggressive:

[quote name='mrkan' date='04 May 2012 - 21:40 ' timestamp='1336160419' post='1196576']
Benim internetim 8 mb. sınırsız. Ama modem desteklemediği için zaten 1.3mb.in üzerine çıkamıyorum. İnterneti 1mb.e düşürmeleri benim için çokta önemli değil zaten. :pc: Tivibu web ile birlikte aylık 63 tl. ödüyorum. :aggressive:
[/quote]

Sana göre 60 Tl civarı çok ucuz sanırım doğrumu ?

[quote name='HalilYanar' date='04 May 2012 - 22:59 ' timestamp='1336161593' post='1196596']
Sana göre 60 Tl civarı çok ucuz sanırım doğrumu ?
[/quote]

Hayır neden ucuz olsunki ben öyle bir şey demedim. Tabiki pahalı. Ama ne yaparsın. Türkiye şartlarında böyle işte. Örneğin benzinide dünyada en pahalı kullanan ülke bizim ülkedir. Çöküşün eşiğindeki yunanistanda bile benzin bizden daha ucuz.Hadi o zaman benzini en pahalı kulanan ülkeyiz diye protesto edelim ve hiç kimse arabaya binmesin, tüpgaz kullanmasın. İnternet pahalı diye hiç kimse internet kullanmasın. Yapabilirmiyiz.Hayır yapamayız. Ucuzda olsa pahalıda olsa,ister istemez kullanmak zorundayız. Eğer amaç protesto etmekse tabiki bende protesto ediyorum. Gerçi protestoda etsen birşey değişmez ya.

Edited by mrkan

ya kotalı kullanıcılar ne yapcak. aylık 4 gb mı, aylık 6 gb mı birde durmadan 6 gb kampanyasının reklamları dönüyorr. Ey Allah'ım. Kime yeter ki bu yine şükredelim kotalı değiliz yoksa sonumuz nice olar. :)

Ben TTnet Kadar Şerefsiz Bir İnternet Görmedim.Bizim İnternet Dedemin Üzerine.Kuzenimin İnternetleride Dedemin Üstüne.Onlar TTnetten Pc Aldılar.TTnet Bundan Yararlanıp Bizim Kotalı İnternetimizi Sınırsıza Çevirmişler.Ben İnterneti O Kadar Çok Kullanmadığım Halde 60-70 Tl Fatura Ödüyorum.2 Yıl Bitince Ayrılacağım.

[quote name='mrkan' date='04 May 2012 - 23:29 ' timestamp='1336166974' post='1196661']
Hayır neden ucuz olsunki ben öyle bir şey demedim. Tabiki pahalı. Ama ne yaparsın. Türkiye şartlarında böyle işte. Örneğin benzinide dünyada en pahalı kullanan ülke bizim ülkedir. Çöküşün eşiğindeki yunanistanda bile benzin bizden daha ucuz.Hadi o zaman benzini en pahalı kulanan ülkeyiz diye protesto edelim ve hiç kimse arabaya binmesin, tüpgaz kullanmasın. İnternet pahalı diye hiç kimse internet kullanmasın. Yapabilirmiyiz.Hayır yapamayız. Ucuzda olsa pahalıda olsa,ister istemez kullanmak zorundayız. Eğer amaç protesto etmekse tabiki bende protesto ediyorum. Gerçi protestoda etsen birşey değişmez ya.
[/quote]

Protesto etsen çok şey değişir bu protesto interneti veya araba kullanmayı bırakarak değil hep birlikte birlik oluşturarak yürürsek olur işin üstüne... Onun içinde kimse kıpırdamıyor.

ttnet ' e altın semer takmışlar ttnet aynı ttnet.....pahalıda olsun mecbur kullanacagız elbet ona da bir rekabet çıkarda ben o zamn ttneti görürüm...

[quote name='HalilYanar' date='05 May 2012 - 11:13 ' timestamp='1336205597' post='1196771']
Protesto etsen çok şey değişir bu protesto interneti veya araba kullanmayı bırakarak değil hep birlikte birlik oluşturarak yürürsek olur işin üstüne... Onun içinde kimse kıpırdamıyor.
[/quote]
Birlik oluşturarak yürürsek demişsiniz ama nasıl birlik oluşturacağız. İnsanlar kamplara bölündüler adeta. Artık herkes birbirine bizden onlardan diye hitap ediyor. Artık insanlar birbirine kin ve nefretle bakar oldular. Kendi görüşünde olmayanları düşman,kendilerinden olanlarıda dost gibi görüyorlar. Bu durumda nasıl birlik oluşturacağız acaba söyleyebilirmisiniz. Örneğin ben, birtakım düşüncelerinden dolayı kendi öz babamla ve kardeşimle bile sürekli tartışıyoruz. Artık ailelerin içinde bile böyle bölünmüşlükler var diyeceğim. Çalıştığım işyerinde herkes kendi düşüncesinden olanlarla dolaşıyor. Karşı düşünceden olanların yüzüne bile bakmıyorlar. Artık bu saaetten sonra birlik olmak çok zor.

Edited by mrkan