Jump to content

Ygs'de 50 Bin Sıfır Çeken Öğrencinin Sorumlusu Kim

FeLSeFeCi
 Share

34 members have voted

1. 1. YGS'de 50 bin Sıfır Çeken Öğrencinin Sorumlusu Kim?

• Eğitim Sistemi
    • Öğretmenler
      0
    • Öğrenciler
    • Dersaneler
      0
    • Veliler
      0
    • Sendikalar
      0
    • Kültürel ve Sosyolojik Değişimler
    • Fiziki Şartlar

Recommended Posts

[b][font="Verdana"][size="1"]YGS'de 50 bin Sıfır ÇekenÖğrencinin Sorumlusu Kim?[/size][/font][/b][color="#606060"] [/color]

[size="2"][font="Verdana"]1) Eğitim Sistemi 2)[/font][font="Verdana"]Öğretmenler 3)[/font][font="Verdana"]Öğrenciler [/font][/size]
[size="2"] [/size]
[size="2"][font="Verdana"]4)[/font][font="Verdana"]Dersaneler 5)[/font][font="Verdana"]Veliler [/font][/size][font="Verdana"][size=2]6)Sendikalar 7)[/size][/font][font="Verdana"][size=2]Kültürel ve Sosyolojik Değişimler [/size][/font]
[font="Verdana"][size=2]
[/size][/font]
[font="Verdana"][size=2]8)[/size][/font][font="Verdana"][size=2]Fiziki [/size][/font][font="Verdana"][size=2]9)Şartlar 10)[/size][/font][font="Verdana"][size=2]Hiçbiri[/size][/font]

[font="Verdana"][size="2"][b]Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki 1 nisanda YGS sınavı olundu ve sonuç açıklanınca tüyler ürpertici oldu.Bu yüzden anket yaptım ve bakalım sonuçlar ne çıkaca [/b][/size][/font]

Edited by FeLSeFeCi

sene 98 öss öys vardı sıfır çekenin kralları olurdu :)) mesela ben 4 puan alabilmiştim.. (çalışmadan hava almak "normal" bir durum)
sene 99 öle çalıştımki sınava 2-3 ay kala günde 2 deneme yapıyordum. çözmediğim girmediğim soru deneme kalmamıştı tabiki sonuçta kazandım çok ama çok emin girdim sınava ve çok ama çok emindim kazanacağımdan..

kişi aynaya bakmalı her günün sabahında..

not: öss de ilk 55 bin içindeyken öys de baraj+4 puan alabildim. yanlış anlaşılmasın :)

Edited by kedice

"Calismadan, ogrenmeden, yorulmadan rahat yasamanin yollarini aramayi aliskanlik haline getirmis milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hurriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

M.Kemal ATATURK

"Dolayısıyla, köşe dönücü düşünce" felsefesidir suçlu.
İsanların hayalleri yok, amaçları yok,idealleri yok,
ÇALIŞMAYA, YORULMAYA, HAYAL KURMAYA, KİTAP, GAZETE, TİYATRO VB hiç gerek yok,
Sonuç; Bbolca "000000" sıfır.

bence tamamı.Ortada bir başarısızlık varsa sadece bir kısmı suçlamak hata olur.Ama orantı istersen Eğitim sistemi. çarpık/yetersiz ve sorunlu

Edited by kacaksevgilim

Çoğu arkadaşımız hatayı eğitim sisteminde arıyor. Peki size bir soru sorayım diğer 0 almayan öğrenciler farklı bir eğitim sisteminden mi gelip bu sınava giriyorlar. Bence en büyük hatayı öğrenciler de aramak lazım. Neden diye soracak olursanız; Bir atasözümüz vardır: ''Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz.''diye. Öğrenci birşeyleri başarmak istemez se istersen okulun tek öğrencisi olsun, tüm öğretmenler ona odaklansın yine birşeyi değiştirmez. Önemli olan öğrencidir. Tabiri caiz ise ağlamayan bebeye meme yok. ;) Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Atasözleriyle yazıp durdum ama atalarımız da boşuna söylememiş sözleri. Cuuuuk diye oturu vermiş.

[b]Öğrenciler, öğretmenler, veliler, biraz sistem, bazen dersaneler.. Ama en büyük etken öğrenci. Sistem ne kadar kötü olursa olsun sonuçta full çekenler de var. Ha şu da var ki 700.000 kişinin matematikten sıfır çekmesi biraz dikkat çekici bir durum..[/b]

Bir Sosyal paylaşım siteleri..bunlar belli

iki Gençliğin Basit yaşam tarzını seçmeleri

bahaneler Sadece kişinin zayıflığını göterrir önce kendini sorgula sonra başkalarının bahane et istisnalar hariç Boş bir Geçnlik Basit yaşam tarzları tercihi sıfır çekseler iyi sıfinin altıda var

bencede öğrenciler tabi eğitim sistemi ile alakası yok ne yapsın adamlar gitsin sınavı kaldırsın herkesi istediği yere mi girsin bir kere nufüs çok türkiyede hangi mesleğe yetiştirecen örneğin herkes doktor olmak istiyor ama bunun avukatı manavı mühendisi nerde dediğim eğitim sistemi ile alakası ama biraz yük kaldırılmalı yani bazen çok sıkıcı oluyor.Öğrenci düzenli çalışsa her şeyi başarır.

[quote name='FeLSeFeCi' date='27 April 2012 - 14:30 ' timestamp='1335537019' post='1193175']
[b][font="Verdana"][size="1"]YGS'de 50 bin Sıfır ÇekenÖğrencinin Sorumlusu Kim?[/size][/font][/b][color="#606060"] [/color]

[size="2"][font="Verdana"]1) Eğitim Sistemi 2)[/font][font="Verdana"]Öğretmenler 3)[/font][font="Verdana"]Öğrenciler [/font][/size]
[size="2"] [/size]
[size="2"][font="Verdana"]4)[/font][font="Verdana"]Dersaneler 5)[/font][font="Verdana"]Veliler [/font][/size][font="Verdana"][size=2]6)Sendikalar 7)[/size][/font][font="Verdana"][size=2]Kültürel ve Sosyolojik Değişimler [/size][/font]
[font="Verdana"][size=2]
[/size][/font]
[font="Verdana"][size=2]8)[/size][/font][font="Verdana"][size=2]Fiziki [/size][/font][font="Verdana"][size=2]9)Şartlar 10)[/size][/font][font="Verdana"][size=2]Hiçbiri[/size][/font]

bu söylediklerinin altına bir çizgi çek tüm dünya

[font="Verdana"][size="2"][b]Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki 1 nisanda YGS sınavı olundu ve sonuç açıklanınca tüyler ürpertici oldu.Bu yüzden anket yaptım ve bakalım sonuçlar ne çıkaca [/b][/size][/font]
[/quote]

Konu başlığı "Ygs'de Sıfır Çeken 50 Bin Öğrencinin Sorumlusu Kim" olsa daha doğru olurdu.
Sorumlu kim sorusuna gelirsek, 0 çeken öğrencilerin bu sınava hiç girmemeleri gerekiyordu zaten. Sınava girmeden önce adamın kendisi de biliyor 0 çekeceğini, verilen eğitimin bu sınav için yetersiz olduğunu vs.
Bu sınavın amacı zaten en iyileri seçmek 100 süper zeka arasında bir sınav yapılsa ve ilk 10 alınacak olsa gerisi geri zekalı mı olacak tabiki değil. öyle yada böyle bir şekilde seçim yapılması gerekiyor. Kura ile seçecek halleri yok. Kendine güvenmeyen meslek edinebileceği başka yollara başvurmalı.