Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='rev6' date='22 June 2012 - 14:08 ' timestamp='[url="tel:1340363307"]1340363307[/url]' post='[url="tel:1214579"]1214579[/url]']
windows 8 videolardaki görüntü kalitesi berbat ,ekran kartı driverini güncelledim ama yine olmadı
[/quote]

[b]Ne alaka netten izliyorsan neti nin hızı na divx vs. İzliyorsan kullandığın coden programına bağlı bir durum :) [/b]

[quote name='KenanK' date='22 June 2012 - 13:35 ' timestamp='1340364904' post='1214596']
[b]Ne alaka netten izliyorsan neti nin hızı na divx vs. İzliyorsan kullandığın coden programına bağlı bir durum :) [/b]
[/quote]

pc deki aynı videoyu aynı codec programı ile windows7 de 8 de denedim windows7 daha kaliteli

[quote name='namkol01' date='22 June 2012 - 15:20 ' timestamp='1340371231' post='1214641']
arkadaşlar ben geri kaldırdım türkçe klavyeyi tanımıyordu nasıl türkçe deneme sürümüyse
[/quote]

bende klavyeyi tanıdı fakat win8 daha tam olmamış bazı uygulamalarda takılıyor

[quote name='HalilYanar' date='24 June 2012 - 16:49 ' timestamp='1340545771' post='1215429']
Hazır burdayken bir şey sormak istiyorum arkadaşlar Windows 7 Kuruluyken mi üstüne 8 kuruyoruz yoksa normal iso şeklinde mi ?
[/quote]

[b]NORMAL iso seklinde takıyorsun.. temiz bi format atıyosun.. :) sonra w8 ve müthiş hızına kapılıyosun... ;)[/b]

[quote name='STAN' date='24 June 2012 - 18:02 ' timestamp='1340550171' post='1215445']
bende kullanıyorum 8i adventec system care varya onu bi kurun derin bakım yaptırın hıza bakın
[/quote]

[b]Hangi versiyonunu kurup yaptın.. ?? arada o kadar bariz fark varsa yapalım :D[/b]

[quote name='STAN' date='24 June 2012 - 18:44 ' timestamp='1340552657' post='1215455']
en sonu 5.yani bilemem fark görebilir misiniz.ben uyguladım sevdim.
[/quote]

[b]tmmdırr... deneyek görek..[/b]

bence son sürümde metroyu ya da metronun bazı özelliklerini kapatabileceğimiz bir şey eklenmeli bir resim görüntülemek için bile varsayılanı değiştirmeyince direk metroda açıyor çok sıkıntılı işler yapmış microsoft adam gibi kullanmak için on tane şeyi değiştirmek gerekiyor start menüsünüde komple kaldırmak yerine w8 developerdaki gibi bıraksaydı daha iyiydi(bence)

[b]evt advanced system care ile tarattım... 5. sürümü ilede 3. sürümü ilede ayrı ayrı tarattım.. baya bişeler buldu onarcak vee... sonuç.. gözle görülür bir hızlanma oldu... özelliklede açılışta 3-4 saniye falan daha hızlı açıldı...[/b]

ya bugün metin2yi kurdum oyun açıldı.ama oyunda serverleri seçemiyoruz.yani oyunun mausu hareket ediyor ama üstüne tıkladığımda işlem yapmıyor.çıkışa basıyorum o bile çalışmıyor.kısacası butonlar çalışmıyor.acaba nedeni ne olaiblir.nasıl çözebiliriz.

ya bugün metin2yi kurdum oyun açıldı.ama oyunda serverleri seçemiyoruz.yani oyunun mausu hareket ediyor ama üstüne tıkladığımda işlem yapmıyor.çıkışa basıyorum o bile çalışmıyor.kısacası butonlar çalışmıyor.acaba nedeni ne olaiblir.nasıl çözebiliriz.

[b]Windows 8 için tamir vakti[/b]

[b]Windows 8 Yayın Önizleme'de yaşanan en can sıkıcı sorun sonunda çözüldü...[/b]

[font=Helvetica, Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]Windows 8'in [b]Yayın Önizleme[/b] sürümünde bazı kullanıcıların tecrübe ettiği bir sorun, bilgisayarın donmasına neden olabiliyordu. Ancak bir Microsoft çalışanı, geçtiğimiz günlerde [b]Twitter[/b]'da paylaştığı mesajda şirketin bu durumdan haberdar olduğunu söyledi.[/size][/font]

[font=Helvetica, Arial, Helvetica, sans-serif][size=4][b]Twitter[/b]'da "[i]tripparks[/i]" ismiyle kayıtlı olan Microsoft çalışanı, sorundan haberdar olduklarını söyledi ve "bizi izlemeye devam edin" dedi. [b]Techie-buzz.com[/b]'un raporu ise Microsoft'un bu sorunu dahili yapılarda onardığı yönünde. Dolayısıyla bu haber doğru ise, Windows 8'in final sürümü yayınlandığında donma sorunu da ortadan kalkmış olacak.[/size][/font]

[font=Helvetica, Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]RTM sürümünün [b]Temmuz[/b] ayında tamamlanacağı düşünülen Windows 8'in final sürümü, Ekim ayında kullanıma sunulacak.[/size][/font]

[font=Helvetica, Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[/size][/font]

[font=Helvetica, Arial, Helvetica, sans-serif][size="1"]kaynak: chip[/size][/font]

yada neyse boşver buldum ben olmadı.
win7ye döncem geriye.
KenanK kardeşim bana win7 home Premium keyi verebilirmisin.önceki sayfalarda demişsin var bend ediye.
özelden verirmisin

win7ye döncem geriye.
KenanK kardeşim bana win7 home Premium keyi verebilirmisin.önceki sayfalarda demişsin var bend ediye.
özelden verirmisin

[quote name='adam4' date='27 June 2012 - 17:06 ' timestamp='1340805987' post='1216369']
KenanK kardeşim
bu başlat menüsünü win7 gibi nasıl yapıyoruz.
[/quote]

[b]Buyur Arkadaşım İstediğini Seçip Kur... ( benim fikrim kurma hiç.. metroya alışmaya çalış daha zevkli bir hale geliyor o zaman w8 ;) )

[/b][color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"]http://www.nsaneforums.com/topic/131741-start-menu-apps-still-work-in-windows-8-release-preview/[/font][/color]
[color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"]
[/font][/color]
[color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"]
[/font][/color]
[quote name='adam4' date='27 June 2012 - 17:28 ' timestamp='1340807292' post='1216377']
win7ye döncem geriye.
özelden verirmisin

win7ye döncem geriye.
özelden verirmisin
[/quote]

[b]şuan iş yerindeyim sen kur akşam 11 gibi falan ben keyi sana özel mesaj ile yollarım ;)[/b]

Edited by KenanK

ya zaten metro çok güzelde.metin2 açıldı ama oyunda maus işlev görmüyor.butonlar çalışıyor.ne yaptıysam düzeltemedim.
menüden olabilir diye düşündüm ama alakası yokmuş.neyse ben kurayımda sen akşam at ama unatma key.

ya zaten metro çok güzelde.metin2 açıldı ama oyunda maus işlev görmüyor.butonlar çalışıyor.ne yaptıysam düzeltemedim.
menüden olabilir diye düşündüm ama alakası yokmuş.neyse ben kurayımda sen akşam at ama unatma key.

[quote name='adam4' date='27 June 2012 - 17:36 ' timestamp='1340807765' post='1216379']

[/quote]

[b]unutmam herhalde de.. unutursamda hatırlatırsın :)... uyumluluğu win7 yapıp falan denediysen yapcak bişe yok... ;)[/b]
[b]
[/b]
[b]
[/b]
[b]
[/b]
[b]---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/b]
[b]
[/b]
[b]Nvidia Yine Güncelledi Ekran Kartı Sürücüleri W8 için Yumulun Gençler....:)[/b]
[b]
[/b]
[b][code]http://www.geforce.com/drivers[/code][/b]

Edited by KenanK

windows 8 de ilginç bi hata başıma geldi yada olayla diyelim elektirk gidip geldimi yada güç fişini çekip takınca bilgisayar kendiliğinden açılıyor ayrıca bilgisayar kapalı ikende elektirk gitti geldi diyelim bilgisayar gene açılıyo kendiliğinden :p böle bişe başına gelen oldumu acaba çözümünü bilenler varsa bios da Restore on AC Power Loss diye bi ayar var baktım zaten off konumunda başkada bi çare aklıma gelmedi not:bu olay sadece win 8 de olmaktadır diğer sistemler kurulu iken olmamaktadır

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...