Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

[quote name='KenanK' date='10 June 2012 - 13:16 ' timestamp='1339326987' post='1210637']
[b]bekle arakdaşım geçiyor.. bende de öle oluyo bende takıldı sanıyordum fakat sonra altta loding gelio... ;)[/b]
[/quote]

şimdi birdaha deneyeyim sağolasın ;)

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar oyundan atma sorununu nasıl çözeriz, Windows 8'i beğendim oyundaki performansıda görmek istiyorum fakat WarRock adlı oyuna giriyorum kullanıcı ID Şifreyi yazdıktan sonra sunucu seçiyorum oyundan atıyor.
Windows uyumluluk ayarlarınıda denedim olmadı. Sırf bu oyun sorunu yüzünden istemeyerekde olsa mecbur Windows7'i tekrar kurucam.

yükledim ve şimdi de Windows 7 ye dönüş yapıyorum.eğer orijinal sürüm böyle olursa Windows 7 bana göre son sürüm bunlarla uğraşmaya değmez.
beğendiğim tek şey explorer performansı mükemmel

Edited by Corpse_Groom

[b][color="#0000ff"]Microsoft Visual C++ 2010-SP1 Redist with MFC Security Update [u]Final[/u][/color][/b] ([b]100% Compatible with W8RP, No Bugs Found, Doesn't Conflicts with [i][u].NET Framework 4.5[/u][/i][/b])

[b][color="#ff0000"]Very Important[/color][/b] to Enhance System Resources and Activate the Full Features of Apps, Programs and Games + Improving Windows Performance.

for x64/64bit >>
[code]http://download.microsoft.com/download/1/6/5/165255E7-1014-4D0A-B094-B6A430A6BFFC/vcredist_x64.exe[/code]

for x86/32bit >>
[code]http://download.microsoft.com/download/1/6/5/165255E7-1014-4D0A-B094-B6A430A6BFFC/vcredist_x86.exe[/code]
[b]Denmiş.. Ne Kadar doğrudur bilinmez tabiki... :D indirip kuruyorum bende...[/b]

Edited by KenanK

Windows 8 için tema varmı arkadaşlar.Daha RC ama yinede standart tema sevmiyorum.Artık Metro arayüzü değiştiren temalarda çıkar.Tıpkı telefonlarda ikonları değiştiren temalar gibi :rofl:

Arkadaşlar bende internet explorer sürekli hata veriyor sizlerdede oluyormu bu (64 bit kurulu) tam ne zaman verdiğini takip etmedim ama genelde hata veriyor.şuda var başlangıç ekranındaki internet exploreri kulandığım zaman hiç bir hata vermiyor ama ondada bazı oyunlarda yüklü olduğu halde flash player yüklemesi istiyor.birde kapanma sorunu vardı onu halettim oda şöyleydi bilgisayarı kapat dediğim zaman yeniden başlatıyordu.

[quote name='sondemmm' date='12 June 2012 - 08:06 ' timestamp='1339477603' post='1211224']
Arkadaşlar bende internet explorer sürekli hata veriyor sizlerdede oluyormu bu (64 bit kurulu) tam ne zaman verdiğini takip etmedim ama genelde hata veriyor.şuda var başlangıç ekranındaki internet exploreri kulandığım zaman hiç bir hata vermiyor ama ondada bazı oyunlarda yüklü olduğu halde flash player yüklemesi istiyor.birde kapanma sorunu vardı onu halettim oda şöyleydi bilgisayarı kapat dediğim zaman yeniden başlatıyordu.
[/quote]

[b]valla ben kurduğum anda Internet Explorer i denedim.. denediğim andan itibaren kullanıyorum.. bu kadar performanslı bir tarayıcı görmedim şimdiye kadar... kapanma yada herhangi bir hataya da daha rast gelmedim... ayrıca katılımsız flash paketini kurdum komple hepsi kuruldu hepsi çalışıyor...[/b]

[b]Metro İçin Chrome hazır gençler....

İndirip varsayılan tarayıcı yaptığınızda metroda kullanabilirsiniz.... ;)[/b]

[code]https://www.google.com/chrome/eula.html?extra=devchannel&platform=win[/code]

Edited by KenanK

[quote name='KenanK' date='12 June 2012 - 09:44 ' timestamp='1339494259' post='1211278']
[b]valla ben kurduğum anda Internet Explorer i denedim.. denediğim andan itibaren kullanıyorum.. bu kadar performanslı bir tarayıcı görmedim şimdiye kadar... kapanma yada herhangi bir hataya da daha rast gelmedim... ayrıca katılımsız flash paketini kurdum komple hepsi kuruldu hepsi çalışıyor...[/b]
[/quote]

performansı için bir şey demedim zaten ben Windows 8 in genelini çok beğendim. flash sorunu derkende ben başlangıç ekranındaki internet explorer den bahsettim yani masaüstüne geçmeden önceki ekranda internet explorer varya o onda misal olarak hürriyetin sayfasındaki webtv yi bir aç bakalım ordaki görüntüleri oynatacakmı oynatmaz flash player isteyecektir

[quote name='sondemmm' date='12 June 2012 - 14:54 ' timestamp='1339502076' post='1211321']
performansı için bir şey demedim zaten ben Windows 8 in genelini çok beğendim. flash sorunu derkende ben başlangıç ekranındaki internet explorer den bahsettim yani masaüstüne geçmeden önceki ekranda internet explorer varya o onda misal olarak hürriyetin sayfasındaki webtv yi bir aç bakalım ordaki görüntüleri oynatacakmı oynatmaz flash player isteyecektir
[/quote]

[b]aynen orda istiyor... chrome çıktı bugün metro için onu denemek lazım aslında.. :)[/b]

Benim windows 8 de pert oldu.Dahası "dosyaları yedekleyin ve sistmei yeniden başlatın" seçeneği ile "windows yeniden kurun" özelliklerini denedim yok hazırlanıyor diyor oylece kalıyor saatlerce :yahoo:
demem odurki imaj alan programları kullanmaya devam pek guvenilmyor.10 saniyede açılan makına simdi 10 dakıkada açılıyor.Başlangıctada hiç bişi çalışmıyor :dribble:

[quote name='xmyk' date='07 June 2012 - 19:51 ' timestamp='1339098683' post='1209810']
temiz formattan kastım yeni bir bölüm olusturarak yada kac bölüm varsa hepsini biçimlendirip windows 8 i kurmak.Benim pc de kuruldu.Bunun nedeni ise benim pc min işlemci intel core 2 duo olması.Şimdi ; benim bildiğim kadarıyla ( http://www.tnctr.com/topic/202636-windows-8-release-previewrc-turkce/page__pid__1209802__st__280 )- bu konun yorumlarındada var - windows 8 in kodlama dili değişmiş.yani c++ iken kernel olmus.Böylece işlemciyi kulanma sekli ve aralıgı degişmiş oluyor.yani windows 8 rc suan için p4 sistemi desteklemiyor.Fakat bence rtm (final)sürümünde bu sıkıntıyı gideriler.aksi halde herkes xp ve win.7 ye devam eder.buda(win8) vista gibi hüsran olur :)

SS :

[img]http://c1206.hizliresim.com/y/6/7k2g7.png[/img]
[/quote]

[b]hop bidakka sende nasıl başlat var bana başlat yok dediler (:[/b]

[quote name='Fox' date='12 June 2012 - 15:59 ' timestamp='1339509597' post='1211346']

[b]hop bidakka sende nasıl başlat var bana başlat yok dediler (:[/b]
[/quote]

vistart mı neydi onu yükleyip yapıyolar yani sonradan yüklenme bişey o fakat ben denedim hem ingilizce hemde orjinal windows başlat gibi sağlıklı çalışmıyo....

Aşağıda linkini verdim...

[code]http://www.lee-soft.com/vistart/[/code]

Edited by neskali

[quote name='neskali' date='12 June 2012 - 15:03 ' timestamp='1339513398' post='1211356']
vistart mı neydi onu yükleyip yapıyolar yani sonradan yüklenme bişey o fakat ben denedim hem ingilizce hemde orjinal windows başlat gibi sağlıklı çalışmıyo....

Aşağıda linkini verdim...

[code]http://www.lee-soft.com/vistart/[/code]
[/quote]

[b]işimizi görmez ozamn (: başlat olan windows 8 çıkınca öm atın bana (:[/b]

[quote name='Fox' date='12 June 2012 - 20:37 ' timestamp='1339522666' post='1211402']
[b]işimizi görmez ozamn (: başlat olan windows 8 çıkınca öm atın bana (:[/b]
[/quote]

[b]Bence Bunu Microdan Beklemek Yerinee.. Biraz Biz Yeniliklere Açık Olsak Sanki Daha İyi Olacak... Bende Dev. Prew. Versiyonunda Nefret Etmiştim METRO ve Başlat Butonundan Dolayı.. Ama Bu Re. Prew. Sürümde Bayıldım METRO ya.. bence başlat menüsüne gram kadar gerek kalmamış... biraz yeniliklere açık olun yeter... ben fianl sürümünde Metro yu seçici yapsa daha seçicem.. acayip alıştım.. :) :)[/b]

[quote name='KenanK' date='12 June 2012 - 18:00 ' timestamp='1339524023' post='1211406']
[b]Bence Bunu Microdan Beklemek Yerinee.. Biraz Biz Yeniliklere Açık Olsak Sanki Daha İyi Olacak... Bende Dev. Prew. Versiyonunda Nefret Etmiştim METRO ve Başlat Butonundan Dolayı.. Ama Bu Re. Prew. Sürümde Bayıldım METRO ya.. bence başlat menüsüne gram kadar gerek kalmamış... biraz yeniliklere açık olun yeter... ben fianl sürümünde Metro yu seçici yapsa daha seçicem.. acayip alıştım.. :) :)[/b]
[/quote]

[b]aslında doğru söylüyorsun bir ara denemem lazım şuan hiç denemedim (:[/b]

[quote name='Fox' date='12 June 2012 - 21:11 ' timestamp='1339524670' post='1211412']
[b]aslında doğru söylüyorsun bir ara denemem lazım şuan hiç denemedim (:[/b]
[/quote]

[b]Windows 95 den beri bu yana gelen bütün Windowslar da ben o şekilde kullandım... bunda adamlar farklılık yaratmışlar bence muhteşem akıcılıkla süper olmuş.. :D yani 1 saat çözemeye uğraşsanız bence vaz geçemezsiniz... :) bi zaman sonra zaten parmak otomatik win tuşuna gidiyo.. :D

Ve Internet Explorer 10 İçinde.. Kurduğumdan beri kullanıyorum.. daha teklemedi.. Diğer İE ler ile kesinlikle alakası yok.. onuda denemeyi ihmal etmeyin... ;)[/b]

Edited by KenanK

[quote name='kacaksevgilim' date='13 June 2012 - 01:59 ' timestamp='1339541959' post='1211510']
Arkadaşlar metro arayüzündeki İnternet Explorer 10 kaybettim ne yaptıysam geri metroya ekleyemedim varmı çözümü?
[/quote]

[b]C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore başlata tuttur deyip var sayılan tarayıcı yapığınızda olması gerekiyor... büyük ihtimalle... ben bugün chrome denediğimde metrodaki ie masaüstüne atıyodu sonra chromeyi slip ie yi var sayılan yapıcna eski haline döndü... ;) dene bi..[/b]

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...