Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

[quote name='KenanK' timestamp='1346242929' post='1235498']
[center][b]Microsoft[/b], RTM yapılarını yaklaşık bir ay önce 9200.16384. win8_rtm. 120725-1247 ile tamamlamıştı. Bu sürüm aynı zamanda geliştiricilere sunulan ve 26 Ekim'de resmen sunulması planlan sürümdü. Ancak şimdi ise Windows 8'in [b]yeni bir yapı numarası[/b] kazandığı ortaya çıktı.[/center]

[center][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Winunleaked.info forumlarıda ortaya çıkan ekran görüntüsü, Windows 8'in en yeni yapı numarasının[b]9200.20500[/b] olduğunu ortaya çıkardı. Yeni yapı hakkında sızan başka bir bilgi ise bulunmuyor.[/font][/color][/center]

[center][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Microsoft, Windows 8'in yeni yapıları üzerinde çalışıp çalışmadığı konusunda şimdiye dek bir açıklama yapmadı. Ancak ortaya çıkan yeni yapı numaraları, Microsoft'un [b]RTM[/b] sürümünün üzerine yeni yapılar geliştirdiğini gösteriyor.[/font][/color][/center]

[center][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][img]http://media.chip.com.tr/images/content/2012082815232164772.jpg[/img][/font][/color][/center]

[right][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]alıntıdır...[/font][/color][/right]

[center][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][b]Cidden İlginç Bir Durum.. Micro Devam Ediyorsa Çalışmaya Demekki Sistem Olmamış... [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/biggrin.png[/img] Bugün Duyduğum İkinci Kötü Haber Win8 ile İlgili.. :S[/b][/font][/color][/center]
[/quote]

bende windows 7 döndüm ama bu haberden haberim yoktu vista kullandım pc nin bu kadar zorlandığını görmedim pc kafayı yedi elektrik gitti geldi kendi kendine açıldı en başından kenan sana diyom bu sistem de hata var garip garip hatalar veriyo bende sorun yok deyip duruyodun birsürü mesaj aldım laptop pili hemen bitiyo değiştirelim diye köylü abinin Windows7 Sp1 Sonrası Updateler Ve Update Paketi ni bi türlü iso yapamadım sistem hata verip duruyo en çok garibime gidende güç fişini falan çekip taktınmı yada kasa arkasından kapayıp açtınmı yada elektrik gidip geldimi pc otomatik tak açılıyo düşünsene evde 1 hafta yoksun bizlerde malum alışmamışız komple fişleri çekmeyi o arada elektrik gitmiş gelmiş [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img]

Edited by safranos

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='safranos' timestamp='1346256404' post='1235607']
bende windows 7 döndüm ama bu haberden haberim yoktu vista kullandım pc nin bu kadar zorlandığını görmedim pc kafayı yedi elektrik gitti geldi kendi kendine açıldı en başından kenan sana diyom bu sistem de hata var garip garip hatalar veriyo bende sorun yok deyip duruyodun birsürü mesaj aldım laptop pili hemen bitiyo değiştirelim diye köylü abinin Windows7 Sp1 Sonrası Updateler Ve Update Paketi[/url] ni bi türlü iso yapamadım sistem hata verip duruyo en çok garibime gidende güç fişini falan çekip taktınmı yada kasa arkasından kapayıp açtınmı yada elektrik gidip geldimi pc otomatik tak açılıyo düşünsene evde 1 hafta yoksun bizlerde malum alışmamışız komple fişleri çekmeyi o arada elektrik gitmiş gelmiş [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img]
[/quote]

[b]Haklısınız Hepiniz... Bugün Bende Ses olayını Görünce Çaktım İşte... Benim Pcde Böle Bir Sorun Asla Yok... Sistem Komple Donanıma Asılıyoki Bu Kadar Şey Yapıo.. Pil Bitme Olayıda Buna Eş Değer Tabi... İlginç Gerçekten... :S :S Nese Ekimden Sonra Tekrar Bakarız... [/b]

Edited by KenanK

[b]Pil olayı bende de oldu takıyorum gdım lerölemiyor 1 saat geçti yok.RC de ien hoşgörmüştüm ama bir iki tekraradı bunda masaüstünde sorun yok ama bunda var.Fişi takıyorum şarj almıyor gösterge yanıyor ama dolmuyor :D[/b]

[quote name='safranos' timestamp='1346256404' post='1235607']
bende windows 7 döndüm ama bu haberden haberim yoktu vista kullandım pc nin bu kadar zorlandığını görmedim pc kafayı yedi elektrik gitti geldi kendi kendine açıldı en başından kenan sana diyom bu sistem de hata var garip garip hatalar veriyo bende sorun yok deyip duruyodun birsürü mesaj aldım laptop pili hemen bitiyo değiştirelim diye köylü abinin Windows7 Sp1 Sonrası Updateler Ve Update Paketi ni bi türlü iso yapamadım sistem hata verip duruyo en çok garibime gidende güç fişini falan çekip taktınmı yada kasa arkasından kapayıp açtınmı yada elektrik gidip geldimi pc otomatik tak açılıyo düşünsene evde 1 hafta yoksun bizlerde malum alışmamışız komple fişleri çekmeyi o arada elektrik gitmiş gelmiş [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img]
[/quote]

[b]Evet kesinlikle hatalarla dolu bir windows büyük ihtimal ms bunları düzeltip yeni iso yayımlayacak..[/b]

Beyler birkaç sorum olacak:

[b]1.SORU:[/b]
Şu Windows mağazadan oyun indirmek istiyorum acaba herhangi bir hotmail hesabı açıp onunla giriş yapıp indirme yapabilir miyim?

[b]2.SORU:[/b]
Kaspersky İnternet Security 2012'yi kursam kasar mı? (Kaspersky'ın eskisi gibi sistemi yormadığı söyleniyor en son kis 7 kullanmıştım güvenli mod ile silmek zorunda kalmıştım)
Sistemim:
İşlemci: Pentium D 3.40 GHz
Bellek : 2 GB Ram
Hdd : 160 GB HDD
Ekran Kartı: nVdia GeForce 6200 TurboCache 128mb tabanlı 886mb
DOS : Windows 8 Enterpise

[b]3.SORU:[/b]
Windows özellik penceresine resim eklemek istiyorum hani şu windows logosunun altında ki kısma hp casper vs. simgeler var ya onlardan bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

slm arkadaşlar bende şöyle sorunlar var depolama hdd ye girince acayip ağırlaşıyor dosyaların simgeleri hemen gelmiyor bir dosyanın üzerine gelip tıklamak istediğimde hemen tepki vermiyor neden acaba not hdd de kesinlikle sorun yok xp ve win7 de yapmıyor sadece win 8 de yapıyor ilk yayınlanan sürümdede yaptı son yayınlanan enterprise x86 dada yaptı bu sorunu üstelik 3-5 sefer yeniden kurdum hepsindede yaptı bütün driver leri kuruyorum flashplayer java vs... kuruyorum ama sorun çözülmüyor sırf bu yüzden win 8 i kaldırdım.

2. sorum win8 de sidebar masa üstü araçları yokmu.? bulamadım gitti

[quote name='webgezgin' timestamp='1346343437' post='1235915']
slm arkadaşlar bende şöyle sorunlar var depolama hdd ye girince acayip ağırlaşıyor dosyaların simgeleri hemen gelmiyor bir dosyanın üzerine gelip tıklamak istediğimde hemen tepki vermiyor neden acaba not hdd de kesinlikle sorun yok xp ve win7 de yapmıyor sadece win 8 de yapıyor ilk yayınlanan sürümdede yaptı son yayınlanan enterprise x86 dada yaptı bu sorunu üstelik 3-5 sefer yeniden kurdum hepsindede yaptı bütün driver leri kuruyorum flashplayer java vs... kuruyorum ama sorun çözülmüyor sırf bu yüzden win 8 i kaldırdım.

[/quote]
dosyaların simgesinin hemen gelmemesi windows defender le alakalı diye düşünüyorum defenderi kapat tekrar dene sidebar a gelince windows 8 le o özellik kaldırıldı

[quote name='webgezgin' timestamp='1346343437' post='1235915']

[/quote]

1.soruna cevap regedit.exe yi aç "hkey_local_machine>software>classes>.flv>shellex>{BB2E.......}" içindeki girdi bilgisini sil düzelir belki bende de kasıyodu araştırınca buldum denedim düzeldi explorer.exe %50 kullanırken simdi 0 kullanıyor dene

2.soruna ise win8de sidebar yok ama xwidget diye bir program var deneyebilirsin...

[quote name='onurkatmer' timestamp='1346339632' post='1235897']
Beyler birkaç sorum olacak:

[b]1.SORU:[/b]
Şu Windows mağazadan oyun indirmek istiyorum acaba herhangi bir hotmail hesabı açıp onunla giriş yapıp indirme yapabilir miyim?

[b]2.SORU:[/b]
Kaspersky İnternet Security 2012'yi kursam kasar mı? (Kaspersky'ın eskisi gibi sistemi yormadığı söyleniyor en son kis 7 kullanmıştım güvenli mod ile silmek zorunda kalmıştım)
Sistemim:
İşlemci: Pentium D 3.40 GHz
Bellek : 2 GB Ram
Hdd : 160 GB HDD
Ekran Kartı: nVdia GeForce 6200 TurboCache 128mb tabanlı 886mb
DOS : Windows 8 Enterpise

[b]3.SORU:[/b]
Windows özellik penceresine resim eklemek istiyorum hani şu windows logosunun altında ki kısma hp casper vs. simgeler var ya onlardan bunu nasıl gerçekleştirebilirim?
[/quote]

[b]1. CEVAP:[/b]
Oyunla alakam olmadığı için deneyip görmedim ama büyük ihtimalle para isteyeceğini tahmin ediyorum. En iyi yol denemektir, kaybedeceğin bir şey yok :)

[b]2. CEVAP:[/b]
Kasmaz. Çünkü Kaspersky Internet Security 2012'yi Windows 8'e kuramazsın.

[b]3. CEVAP:[/b]
Ben Windows 7 loader'ın üzerindeki araçla yaptım. OEM loader'ı falan tıklama yalnız; yalnızca bilgisayarın hangi markaysa o marka logosuna ait butona bas ve kapat. Buyur linki:

[code]http://www.mediafire.com/?sj7y4bcd2l70ew0[/code]

[quote name='de3ka1' timestamp='1346348364' post='1235940']
ati ekran kartın hd4xx serini tam desteklemiyor
[/quote]
evet desteklemiyor hatta 5759 de bile hata veriyor çoğu zaman

5750 diyecektim yanlış oluş [url="http://www.tnctr.com/user/177027-de3ka1/"][color=green]de3ka1[/color][/url]

[quote name='tekserkan' timestamp='1346350766' post='1235957']
windows 8 in enterp. sürümünü aktif etmek isteyen arkadaşlar bunu deneyi.7pm den alıntıdır serverın çalıştığı söyleniyor.

For Enterprise Use exactly this;

[i][size=3]slmgr.vbs -ipk [/size][/i][size=3][i]32JNW-9KQ84-P47T8-D8GGY-CWCK7[/i][/size]
[i][size=3]slmgr /skms kms.sjtu.edu.cn[/size][/i]
[i][size=3]slmgr.vbs -ato[/size][/i]
[/quote]
burada görünce hemen formatladım anında etkinleştirdi..

[quote name='safranos' timestamp='1345207095' post='1231946']
ati ekran kartı kullanıpda windows 8 de problem yaşayanlar radeon hd 5000 serisi altı ürünlere win8 driveri yayınlamadı
bilindiği gibi inanın nekadar servisi varsa bu firmanın mail attım emin olun tek dertleri piyasaya yeni sürdükleri ürünleri satmak
bidaha ati mi aman aman gelelim çözüme arkadaşlar format attınız ekran kartı driverini kuracaksınız setup a sağ tık yapıp
özelliklerden ayarlarını resimdeki gibi yapıp uygula tamam deyip ondan sonra kurun sorun hallolacaktır..

[img]http://a1208.hizliresim.com/10/k/bzpg5.png[/img]

ve sonuç tüm ayarları çalışır şekilde

[img]http://d1208.hizliresim.com/10/k/bzq10.png[/img]
[/quote]

sayfa 42 de anlatmıştım biraz gerilerde kaldığı için görmemişiniz kurulumu bu şekilde yaparsanız sorunsuz kullanırsınız..

ati nin windows 8 için yayınladıgı ekran kartı için yayınladıgı sürüm hiç iyi deyil windows 7 de oynadım oyunları windows 8 oynuyamadım donup kalıyo oyunlar..

Merhaba arkadaşlar bugün sistem başlangıcında smss ve empty diye iki şey vardı ve ayrıntılarda user>....>appdata>local içindeydi bu dosyalar ve oluşturulma tarihi 1996 idi ben sistemi daha 3 gün önce formatladım internette ararken googleye dosya isimleririni yazınca bir anda sistem yeniden başlıyordu "ben komut vermeden" bende bu dosyaların hepsini virüs zannettim ve sildim artık yeniden başlatmıyor. Acaba doğru bir şey mi yaptım...

[quote name='KenanK' timestamp='1346438738' post='1236413']
[b]Acaba Daha Kaç tane Sorun Yazılcak Şu win8 Hakkında.... Gördükçe Soğuyorum Sistemden.. Bu Ne Ya... [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/biggrin.png[/img][/b]
[/quote]

Valla ben daha sorun yaşamadım galiba az önce sildiğim dosyalar virüstü ve kurtuldum hayatımda en rahat kurtuluştu hatta shift+delete :D 1996 yazılım olunca böyle oluyo tabi ama win 8 e gelince 10 snde açılıyo daha hızlı ve etkinleştirince görünümde çok güzel kullanımına alışınca dahada güzel olacağa benziyorr

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...