Jump to content

Windows 7 Tüm Sürümler (X86X64) 9In1 Ekim2012

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

[quote name='hayatın_içinden' timestamp='1351385523' post='1251044']
Dosyanın eksiksiz olarak indirilip indirilmediğini hash değerlerine bakarak anlıyoruz sanırım ? Yanılıyorsam düzeltin lütfen ..

Bendeki değerler :

CRC32: CEEB0E12
MD5: 5DD31D0576A5465B15167117ED0A45CD
SHA-1: 69673323F4F7816501E930BFE77DBF9918F574A3
[/quote]
Evet dosyanın hash değerlerinden anlıyoruz sendeki hash değerler doğrudur orjinal isonunhash değerleriyle tutuyor
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351502875__ekran_alnts.png[/img]

Blue_Life 'ın USB Diske ISO Dosyasından Windows 7 Kurulumu Yöntemi ile

[b]NEWEKIMAIO[/b] içine Win7Pe (x86) Yeni'yi ilave ederek (bcd ve Win7Pe ilave ederek formda anlatıldığı şekilde) yaptım.

[b]MultiBoot USB 1.9[/b] proğramındaki [b]qemu[/b] ile test ettiğimde ;

[b]Aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum : [/b]

[b]Windows 7 Kurulumu :[/b]
Windows başlatılamadı. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna neden olmuş olabilir.
Dosya: \windows\system32\drivers\megasr1.sys
Durum: 0xc0000017
Bilgi: Kritik bir sistem sürücüsü eksik veya bozulmuş olduğundan, windows yüklenemedi.

[b]Win7Pe Kurulumu :[/b]
Windows başlatılamadı. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna neden olmuş olabilir.
Durum: 0xc0000017
Bilgi: Ramdisk aygıtı oluşturma yetersiz bellek nedeniyle başarısız oldu.

[b]Ama gerçek makinada denediğimde Win7Pe (x86) Yeni problemsiz çalıştı[/b]
[b]Win7 kurulumunu henüz gerçek makinada deneme şansım olmadı.[/b]

Edited by hakarakurt

[color=#FF0000][font=helvetica, arial, sans-serif]ENTERPRISE X86 VE X64 EKLEME[/font][/color]

[color=#FF0000][font=helvetica, arial, sans-serif]şimdi biz bunu eklemesekte 64bit olarak format atabilirmiyiz ? ben bu şey ne onu bile bilmiyorum açıkcası.[/font][/color]

• Editor

[quote name='th3nd' timestamp='1351712897' post='1252219']
[color=#FF0000][font=helvetica, arial, sans-serif]ENTERPRISE X86 VE X64 EKLEME[/font][/color]

[color=#FF0000][font=helvetica, arial, sans-serif]şimdi biz bunu eklemesekte 64bit olarak format atabilirmiyiz ? ben bu şey ne onu bile bilmiyorum açıkcası.[/font][/color]
[/quote]
Enterpriseler isteğe bağlıdır eklemesende sorun cıkmaz iso dosyası içerisinde diğer sürümler mevcut zaten direk indirdiğin isoyu dvd ye yaz ve kuruluma geç

Köylü kardeşim çalışman için çok sağol emeğine sağlık bir sorunum var bilgin varsa ve aydınlatırsan sevinirim. Daha önce laptopa msdn indirilmiş Home Basic yükleyip pc min altında bulunan orjinal homebasic keyi ile sorunsuz aktivasyon yapmışdım. Fakat bugün senin hazırladığın sistemden tekrar homebasic kurdum ama nekadar uğraşırsam uğraşayım lisans anahtarımı bir türlü kabul etmedi. 2 kez tekrar format attım yine olmadı. En son çare telefonla etkinleştirme yapmak istedim fakat görevli bana ''Yükleme yaptığınız cd-dvd orjinal değil sorununuz bundan kaynaklanıyır'' dedi. Bu sorunu çözebilirmiyiz yada görevlinin sölediği doğrumudur? Eğer ki doğru ise senden ricam orjinal homebasic sistemime senin updateleri nasıl ekleyebilirim bana en uygun önerin nedir. Şimdiden sağol.

• Editor

Öncelikle sistem msdn isolara güncelleme eklenerek yapılmıştır harici bir işlem yapılmamıştır sorunun sistemden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü bir cok orjinal kullanıcı bu sistemle kendi cd keylerini girerek aktiflestirerek kullanıyor senin elindeki sistem icerisinde sadece homebasic sürümümü var yoksa tüm sürümlermi?
birde senin kullandığın key spsiz windows7 ye ait olabilir onun için kabul etmeyebilir elindeki orjinal dediğin sistemden herhangi bir dosyayı yollarsan bakarız sp1 mi spsizmi
güncelleme eklemek için katılımsız kurulum destek bölümünde update paketi var onu kullanabilirsin

Elimdeki orjinal yükleme yaptığım sürüm bu: tr_windows_7_Ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677404. Bu dvd den sadece bir işlem yapıp tüm sürümleri göstermesini sağlamışdım. Daha sonra HomeBasic 64 Bit kurup elimdeki lisans anahtarını girerek sorunsuzca aktivasyonumu yapmıştım. Üstelik sp1 ekli dvd de. Senin yaptığın sistemden kaynaklanıyor demiyorum ama benim gibi yükleme yapıp girdiği orjinal lisansı kabul etmeyen varsa ve bunu çözüme ulaştırdıysa bir fikir verebilir diye yardım almak istedim. Erken yanıtın ve ilgin için çok teşekkür ederim.

• Editor

[quote name='osman600rr' timestamp='1351769345' post='1252393']
Elimdeki orjinal yükleme yaptığım sürüm bu: tr_windows_7_Ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677404. Bu dvd den sadece bir işlem yapıp tüm sürümleri göstermesini sağlamışdım. Daha sonra HomeBasic 64 Bit kurup elimdeki lisans anahtarını girerek sorunsuzca aktivasyonumu yapmıştım. Üstelik sp1 ekli dvd de. Senin yaptığın sistemden kaynaklanıyor demiyorum ama benim gibi yükleme yapıp girdiği orjinal lisansı kabul etmeyen varsa ve bunu çözüme ulaştırdıysa bir fikir verebilir diye yardım almak istedim. Erken yanıtın ve ilgin için çok teşekkür ederim.
[/quote]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351773181__ekran_alnts.png[/img]sistemlerde kullandığım iso dosyaları yukardakiler ama sorunun nereden kaynaklandığı hakkında bir fikrim yok aiolarda x86 boot dosyaları ile kurulum gercekleşiyor haliyle sistemi x86 algılamış olabilir elindeki orjinal iso dosyasını ultra iso ile acıp sistemdeki install.wim dosyasını değiştirerek dene belki cözüm olabilir

Köylü kardeşim söylediğin gibi elimdeki orjinal isodan install.wim ile senin sürümdekini değiştirdim ve pc ye yükledim aktivasyon sorunsuz bir şekilde gerçekleşdi. Fakat bu sefer senin yaptığın simgeleri masaüstüne getirme ve ekim güncellemeleri hiçbirisi doğal olarak yüklenmedi. Tahminin doğru çıkdı sistemin x86 üzerine kurulum yaptığı için X64 sistem kurduğumuzda aktivasyon sıkıntısı çıkıyor en azından bende öyle oldu 2 kez denedim ve sonuç aynı. Benim gibi X64 sistem kurup elinde 64bit orjinal lisans giren ve sorunsuz aktivasyon yapabilen varsa haber versin arkadaşlar.
Köylü dostum bende senin verdiğin ekim updatelerini bendeki orjinal iso ya update yaptım ve onunla kurulum yapacağım. Senden son isteğim sitede araştırdım ama bulamadım. Senin sistemdeki gibi kurulum bitince simgeleri ototmatoik olarak masaüstüne getirtmek için yapmam gereken nedir? Verdiğin bilgiler ve desteğin için ayrıca teşekkür ederim.

• Editor

Masaüstü simgelerinin ve güncellemelerin gelmemesi dogaldır çünkü sen elindeki oynanmamış install wim ile kurulum yapmışsın dediğimin tam tersini yapmışsın
yapman gereken su idi elindeki x64 orjinal isoyu ultra iso ile acacaksın sources klasöründen install.wim dosyasını sileceksin ekimaio.iso içerisindekki install.wim dosyasını ultraiso ile actığın orjinal sisteme atıp ultra isoyu kapatırken kaydedeceksin
yani boot dosyaları senin orjinal sistemden install.wim benim sistemden olacak

Malesef olmadı. install.win okunamıyor eksik yada hasarlı kontrol edip tekrar deneyin gibi bir hata verdi kardeşim. Herşey için sağol. Şimdilik tek çare orjinal isoya senin ekim updatesini ekleyip onunla kurulum yapmak. Benin gibi sorun yaşayan başka kişilerde varsa sölediğin x86 kurulumunu bizim gibi x64 orjinal key kullananlar için yaptığın sistemi 64bit üzerine kurulum yapılacak şekilde düzenleme ihitimalin olabilir mi? Yada sadece ekim güncellemeli ve masaüstü simgeleri aktif gelecek şekilde sadece 64 bit sürümler yaparsan alternetif olarak çok makbule geçer. Kolay gelsin.

Sevgili k@ylü öncelikle emeklerin için teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışma. Şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım. Yaklaşık 3 aydır düzenli bir şekilde içinde bulunduğumuz aya ait Win7 Tüm versiyonlar ve o ana kadarki tüm güncellemeleri içeren iso dosyasını indiriyorum. Senin çalışmalarında buna dahil fakat ne yazıkki hiçbirini çalıştıramıyorum. Normal bir şekilde USB belleğe yazdırıyorum yada DVD'ye yazdırıyorum fakat her seferinde kurulum ekranında eksik sürücü hatası alıyorum. En son dün bu konuda ki dosyayı indirdim ama ne yazıkki yine aynı hatayı aldım. Bu arada tam tamına 4 farklı yeni laptop'ta denedim ancak ne yazıkki olmadı. Birkaç defa yeniden çektim sonuç yine aynı. Neden yapıyor olabilir? Bu arada dosya HASH değerleri ile birebir uyuyor.

Edited by soundeluxe

• Editor

Tüm indirdiğin iso dosyalarında aynı sorunu yasadığını belirtmişsin sistemlerle alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum öncelikle kurulumu usb ye hangi programla yazdırıyorsun hatayı nerede veriyor ilk kurulum basladığındamı yarıya geldiğindemi usb bellek direk makinayamı bağlı arada cogaltıcı varmı cogaltıcı varsa bu sorunu yasarsın ikinci olarak oynanmamış sistemlerde bu hatayı alıyormusun eger almıyorsan kurulumun basında cd DVD aygıtı bulunamadı hatası ile karşılaşıyorsan sistemdeki sources klasörü içerisindeki boot.wim dosyasını silerek orijinal sistemdeki boot.wim dosyasını koyarak tekrar dene biraz daha ayrıntı verirsen daha fazla yardımcı olabilirim ama senin sorunun ya usb bellekte yada yazdırma aracında olduğunu düşünüyorum

• Editor

[quote name='osman600rr' timestamp='1351847058' post='1252617']
Malesef olmadı. install.win okunamıyor eksik yada hasarlı kontrol edip tekrar deneyin gibi bir hata verdi kardeşim. Herşey için sağol. Şimdilik tek çare orjinal isoya senin ekim updatesini ekleyip onunla kurulum yapmak. Benin gibi sorun yaşayan başka kişilerde varsa sölediğin x86 kurulumunu bizim gibi x64 orjinal key kullananlar için yaptığın sistemi 64bit üzerine kurulum yapılacak şekilde düzenleme ihitimalin olabilir mi? Yada sadece ekim güncellemeli ve masaüstü simgeleri aktif gelecek şekilde sadece 64 bit sürümler yaparsan alternetif olarak çok makbule geçer. Kolay gelsin.
[/quote]
Katılımsız kurulum destek bölümündeki update paketi ekimaio.exeyi calıstır dosyalar kopyalandıktan sonra c sürücüsünde test klasörü içerisindeki dvd1 klasörüne orijinal msdn x64 ultimate iso dosyasının içeriğini çıkar ilk acılan cmd ekranını kapat ve ekteki cmd dosyasını yönetici olarak calıstır cmd sadece homebasicx64 sürümüne güncellemeleri ekler ve iso olusturur[attachment=911:64HOMEBASIC.rar]

Edited by köylü

Cevap için teşekkür ederim. Kurulumu yani iso dosyasını microsoftun yazılımı ile ekliyorum. Hem USB'ye hem de DVD' ye birkaç kez denedim. Ayrıca Chip dergisinde ki makaleyi baz alarak ta aynı işlemi yaptım. Yine ne yazıkki sonuç aynı. Herhangi bir çoğaltıcı bağlı değil. Direkt USB 2.0 girişine bağlı. Oynanmamış sistemler de bu hatayı hiç almadım. Direkt kuruluma geçebiliyorum. Aynı sorunu yaşayan birinden caps aldım, söz konusu sorun kurulum dosyaları yüklendikden sonra "şimdi yükle" yazısından hemen sonra çıkıyor. İşin ilginç tarafı dediğim gibi hem USB hemde DVD' den. DVD'lere çekim işleminide yavaş hızda ve nero aracılığı ile yapıyorum. Nero'dan sonra farklı birkaç program daha denedim yine de olmadı. Bir yerde şöyle bir şey okudum, deneme imkanım olmadı ama senin bu konuda hakkında bir fikrin olabilir diye burada belirteyim.

[CODE]Gerekli disketiniz, CD-DVD sürücü aygıtı eksik, Sürücü disketinizin CD-DVD veya USB flash sürücünüz varsa şimdi takın.
NOt: Windows yükleme medyası CD/DVD sürücüsünün bu adımdan güvenle çıkabilirsiniz

HATANIN ÇÖZÜMÜ

1-Temiz bir Win7 cd si temin edin

1-a)image dosyasını ister cd den isterseniz usb kurabilirsiniz

2-Bios a girin sata sürücü ayarlarından IDE yazan bölümünü AHCI olarak ayarlayınız[/CODE]

[img]http://i48.tinypic.com/352qhqh.jpg[/img]

• Editor

[CODE]
http://www.tnctr.com/topic/208000-win8-win7-vista-win7pe-usb-kurulum-hazyrlama-aracy/
[/CODE]Bu konuda videolu anlatım ve ekte gerekli program var onu kullan kesin sonuç alırsın konudaki anlatım ve programla usb ye yazdır ve dene o hatayı almazsın bir daha

[quote name='köylü' timestamp='1351941474' post='1252919']
Katılımsız kurulum destek bölümündeki update paketi ekimaio.exeyi calıstır dosyalar kopyalandıktan sonra c sürücüsünde test klasörü içerisindeki dvd1 klasörüne orijinal msdn x64 ultimate iso dosyasının içeriğini çıkar ilk acılan cmd ekranını kapat ve ekteki cmd dosyasını yönetici olarak calıstır cmd sadece homebasicx64 sürümüne güncellemeleri ekler ve iso olusturur[attachment=911:64HOMEBASIC.rar]
[/quote]

Yardımların için çok sağol kardeşim. Ben elimdeki orijinal isodaki tüm sürümlere update ekleyip öle format atmışdım. Senin verdiğin cmd zamandan kazandırır sağol emeklerin için.