Jump to content

Windows 8 Pro (X64) Lite

köylü
 Share

Recommended Posts

Windows 8'in tam kapanmasını sağlamak için hibernation modunu deaktif bırakmamız gerekiyor.

alttaki registry kodlarını kullanabiliriz arkadaşlar.Veya > HibernationOFFModeREG.zip

[spoiler]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power]
"PerfCalculateActualUtilization"=dword:00000001
"CsEnabled"=dword:00000001
"HibernateEnabled"=dword:00000000
"HiberFileSizePercent"=dword:00000050
"CustomizeDuringSetup"=dword:00000001
[/spoiler]

exenin değerlerine bak bakalım

pre_1354734642__ekran_alnts.png

bende de isonun hashleri farklı çıktı. nedense her seferinde farklı bir iso oluşturuyor demek ki. exenin hashleri ise seninkiyle aynı:

i-67222.jpg 

Ayrıca oluşturduğum bu 6486LITE isoyu tek-link olarak yandex'e aktarıyorum. Birleştirme işlemiyle uğraşmak istemeyenler direk indirebilirler.

Köylü sana bir de bir şey soracağım bu exenin içindeki x86 lite senin önceki paylaştığın win8core.iso olan x86 lite mı?

• Editor

Patch dosyasının içindeki x86 lite önceki core lite değildir x64 pro lite ile aynı bileşenlere sahip driverlar çıkarılmamış güncel bir x86 pro litedir çıkarılan bileşenler ve özellikler x64 lite ile aynıdır patch dosyasındaki md5 değerlerinin tutmaması çok ilginç ama olabilir her seferde md5 değerler değişebilir patch dosyasını uygulayıp x86 lite kurulumu yapan varsa bilgilendirirse iyi olur

Yandex disk'i ilk zaman benimsemiştim ama şimdi sinir oldum. Tamam download'a sınır koyarsın da upload'a niye sınır koyarsın ki. 3 kat yavaşlattı beni. 500 yerine 150'lerle yükledim. Anladığım kadarıyla TTnet'e göre ayar çekmiş limitlere. İlk zaman download'ı da 2 MB yapmıştım şimdi 700 KB'yi geçmiyor. İşte Win8Lite_x86&x64 iso dosyasının linki: http://yadi.sk/d/4XJIlz8E17BHW

Bir de birşey soracağım bu hibernation'u kapatınca ki normal açılış-kapanış süreleri win8'de nasıl deneyen var mı? Yine de win7'den hızlı mı? Ben yakında şu anda köylünün win7lite'ını bulunduran 1,66 işlemcili ve 1GB RAM'e sahip notebookuma format atmayı düşünüyorum yine win7lite mı yükleyeyim yoksa win8lite'a mı geçeyim ne dersiniz?

Edited by mogokce

Alternatif link ekleyen arkadaşlara teşekkür ederim bu arada aktivasyon yapmamış olanlar için kms aktivasyon var su an çalışıyor hem x86 hem x64 pro yu aktive ettim 180 günlük aktivasyon isteyenler aşağıdaki kodları komut satırında sırayla çalıştırın

slmgr.vbs -ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
slmgr -skms lunar21.no-ip.org
slmgr.vbs -ato

olmuyor etkinleşmiyor

Windows 8'in tam kapanmasını sağlamak için hibernation modunu deaktif bırakmamız gerekiyor.

alttaki registry kodlarını kullanabiliriz arkadaşlar.Veya > HibernationOFFModeREG.zip

[spoiler]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power]
"PerfCalculateActualUtilization"=dword:00000001
"CsEnabled"=dword:00000001
"HibernateEnabled"=dword:00000000
"HiberFileSizePercent"=dword:00000050
"CustomizeDuringSetup"=dword:00000001
[/spoiler]

evet işe yarıyor çok teşekkürler 

forjest

belki windows 8 kapanmama sorunu gibi bir başlık adı altında paylaşabilirisiniz.

çok faydalı 

şimdi windows 8 x64 lite diskte 7 gb yer kaplıyor

çok teşekkürler Köylü

Edited by VoltranX

• 2 hafta sonra ...
win8 i hangi programla lite yapabiliriz. bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler

Köylü usta bir program kullanmadı bu çalışmasında 

x86 mı x64 mü bu, ayrıca normal kurduktan sonra birşeyler yapmak gerekiyor mu :S

Ana linkler 64bit için. Ek dosya ile 64bit+32bit iso dosyası oluşturulabiliyor.(bende bu birleştirme işlemi sıkıntı olmuştu)

teşekkürler köylü hangi win8 i indirip kurmamaı önerirsin laptop için.

Önerilen pro sürümü. Daha detaylı bilgi altta spoiler içinde

köylü abicim bu core ne farkı vardır bilgin var mı

Spoiler içine göz atın

[spoiler]
136.png[/spoiler]

çok süper dün kurdum, 

çok çok teşekkürler köylü usta

windows 8 bu kapanma hasta ediyor adamı,

kapat deyince kapanıyor fakat funlar v.s. çalışmaya devam.

biraz araştırdım ama normali buymuş, hızlı boot etmek içinmiş. :S

eski sistemdedeki gibi tam kapatmak için fikir varmı.?

ama çalışma gayet iyi :) stabil.

Hocam bu hibernation mode'dan dolayı oluyor. Eğer hibernetion'u kapatırsanız sorununuz düzelecek. Aşağıyı izleyin.

Başlat/Çalıştır/cmd

powercfg -h off
Edited by bilalozkan7

ustat tşkler sistemi indirip kurdum çok güzel çalışıyor. İDM de ve ati hd ekran kartının driverin da hiç bir problem yaşamadım.daha önce yüklenmeyen yüklense de çalışmayan ATI Technologies tamamıyla çalışıyor.sizin sistemle alakalı değil ama tek sorun Windows dosyalarında değişiklik yapacağın zaman yönetici izni istiyor.bu özelliği de-aktif edebiliyorum ama bu seferde metro ara yüzündeki hiç bir uygulamayı çalıştıramıyorum.bir çok araştırma yaptım.sanırım bu sorun hakkında tam bir çözüm yok.tekrardan emeklerinizden dolayı tşk ediyorum.

kardesim senden tek bisi istiyorum veya soracam simdi ben harici wifi alıcı kullanıyorum da bunu kurulmamıs isonun icine o alıcının dosyalarını nsl port ederim hocam her seferınde format sonrası ugrasmak istemiyorum direk sistemden kursun mümkünmü ayrıca senın kalıbın var bende x64