Jump to content

Windows 8 Hakkında...!

KenanK
 Share

Recommended Posts

Kenan

Ola Biler.Her Donanima Gore Sistem Farkliliklar Gostere Bilir.Su magaza store mi?Oradan ne aliyoruz?ne uygulamalar falan?ben zadan metro pro larinin hepsini sistemden kaldirdim

aynen sisteme göre değişiklik olabilir... dediğim Store... valla bir sürü uygulama ve oyun mevcut... özellikle ben gameloftun oyunlarını bekliyorum... angry bird lerde tut bir çok oyun var... mağaza ön planda bence windows 8 de :D 

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Beden cpunun ben hiç 10 üzerine çıktıgını görmedim.iç bir program açık değilken.su adna bile chrome açık idm falan açık.

%5 cpu kullanımı.4gb ram var 1.1gbını kullanıyor.win7de daha az kullanıyordu ama benim için sorun değil.inşallah sorun çıkarmaz win8.

Orjinalinde vista olan dizüstünde win 8 kullanıyorum açlılırken siyah ekranda biraz bekletiyor ve kurduğum bir program yüzünden kapanırken explorer.exe hatası veriyor onun dışında çalışma şeklinden işimi yaparken windows 7 den daha verimli kullandığımdan bir birimizi idare ediyoruz :)

Windows 8 güncelleştirmelerinin 550 MB olduğunu söyleyen ve bundan yakınan arkadaşlar için söylenmesi gereken tek şey, 550 MB'lık güncelleştirmenin çoğunluğu güncel veya yakın geçmişe sahip donanımlardan kaynaklanan ve Windows deneyimi dizini için olan güncelleştirmeleri içeriyor. Bu sizin makinenizin daha stabil ve hızlı çalışması için gerekli ayar ve yeni dosyaları içerdiği için boyutu bu kadar fazla. 

Wzor veya bu türevdeki orjinalleştirme işlemi halen stabilite sağlamadığı için genellikle mavi ekran hataları, anlık veya durumsal kasmalar, işlemlerin sonlandırılması ve reset sorunu yaşatabiliyor. Sisteminizde bulunan orjinalleştime işlemi için daha güncel crack işlemlerini uygulamanız sorunlarınız için çözüm olabilir.

Haydi kolay gele !

Benim masaüstü Win 8 arada boot ekranında donup kalıyor ya te kasanın elektriğini kesmem gerekiyor tekrar başlatınca düzeliyor. Bu durumla ilgili başka sıkıntı yaşayan oldu mu?

Bu arada Kenan güncel win7 lazımsa bana bi haber et getireyim sana win7 kurduktan sonra updateler ile uğraşma ben her ay güncelliyorum imajlarımı Win8 de yapıyorum ama sadece 32bit =)

Benim masaüstü Win 8 arada boot ekranında donup kalıyor ya te kasanın elektriğini kesmem gerekiyor tekrar başlatınca düzeliyor. Bu durumla ilgili başka sıkıntı yaşayan oldu mu?

Bu arada Kenan güncel win7 lazımsa bana bi haber et getireyim sana win7 kurduktan sonra updateler ile uğraşma ben her ay güncelliyorum imajlarımı Win8 de yapıyorum ama sadece 32bit =)

Sağol ama güvenemiyorum bu birleştirme sistemlere bir türlü yaa.. MSDN çıkışlı kullanıyorum her zaman... ;)

Sağol ama güvenemiyorum bu birleştirme sistemlere bir türlü yaa.. MSDN çıkışlı kullanıyorum her zaman... ;)

Sadece güncellemeleri update ediyorum başka bir şey yok temiz yani driverda eklemiyorum hem temelide msdn'den onun üzerine entegre ettim yanlız son güncellemeler ile 5gb fln olduydu dl dvd lazım 64bit için =)

Sadece güncellemeleri update ediyorum başka bir şey yok temiz yani driverda eklemiyorum hem temelide msdn'den onun üzerine entegre ettim yanlız son güncellemeler ile 5gb fln olduydu dl dvd lazım 64bit için =)

güvensizlik durumu o yüzden değil... ben kendi yaptığıma da güvenmiyorum.. :D sorun kurulurken arıza yapabileceği... yani sonuçta sistemi yazan micro veren micro :D sen buna el attı mı elbet bir tarafı değişiyor... o yüzden yoksa içinde bişe olacağından falan değil.. bide evt win8 güncellemelerle 5gb oluyomuş yaa :D gerek yok hiç.. direk kurup 550mb güncelleme yaparız olur biter... zaten önümüzdeki salı yeni güncellemelerde gelcek :D

güvensizlik durumu o yüzden değil... ben kendi yaptığıma da güvenmiyorum.. :D sorun kurulurken arıza yapabileceği... yani sonuçta sistemi yazan micro veren micro :D sen buna el attı mı elbet bir tarafı değişiyor... o yüzden yoksa içinde bişe olacağından falan değil.. bide evt win8 güncellemelerle 5gb oluyomuş yaa :D gerek yok hiç.. direk kurup 550mb güncelleme yaparız olur biter... zaten önümüzdeki salı yeni güncellemelerde gelcek :D

Valla şuana kadar yaptığım W7 entegrelerini test etmeden kimseye dağıtmadım ztn kendimde kullanıyorum :D ayrıca dağıttıklarımdan da bu kurulumda hata oldu veya kurulum sonrası şöle bi sorunu var demediler her neyse ya :D Win 8 için bir kaç aya kadar servis paketi şart olucak bu gidişle düzelt, driver ekle, güncelle baya bi update boyutu olacak bakalım microşoft ne yapacak bide win7 sp2 işinden vazgeçmeseydi iyidi ya :D

Valla şuana kadar yaptığım W7 entegrelerini test etmeden kimseye dağıtmadım ztn kendimde kullanıyorum :D ayrıca dağıttıklarımdan da bu kurulumda hata oldu veya kurulum sonrası şöle bi sorunu var demediler her neyse ya :D Win 8 için bir kaç aya kadar servis paketi şart olucak bu gidişle düzelt, driver ekle, güncelle baya bi update boyutu olacak bakalım microşoft ne yapacak bide win7 sp2 işinden vazgeçmeseydi iyidi ya :D

inanmıyorum ona sp2 açıklamasına da bence çıkacak.. hatta hatırlıyorum istanbul82 adlı arkadaşımız sp2 güncellemelerine kadar hepsi elimde var demişti... Sadece satış politikası mantığı ile Win8 in önünü de açmak amaçlı dediklerini düşünüyorum... haa belki iyileştirme olmaz sp2 olarak ama sp1 den sonra çıkan güncellemelerin toplanıp yayınlanacağı elbet sp2 olacak bence...

inanmıyorum ona sp2 açıklamasına da bence çıkacak.. hatta hatırlıyorum istanbul82 adlı arkadaşımız sp2 güncellemelerine kadar hepsi elimde var demişti... Sadece satış politikası mantığı ile Win8 in önünü de açmak amaçlı dediklerini düşünüyorum... haa belki iyileştirme olmaz sp2 olarak ama sp1 den sonra çıkan güncellemelerin toplanıp yayınlanacağı elbet sp2 olacak bence...

bende çıkar diye düşünüyorum ama ortada bir dedikodu dönüyor muhtemelen dediğin gibi win8'in önünü açmak için yapılmış bir şey önümüzdeki bahar-yaz aylarında belli olur zaten

bende çıkar diye düşünüyorum ama ortada bir dedikodu dönüyor muhtemelen dediğin gibi win8'in önünü açmak için yapılmış bir şey önümüzdeki bahar-yaz aylarında belli olur zaten

bence mayıs 2013 de çıkacak...

Bende Bu Gece Windows 8 Kurulumunu Yeniden Pro_VL x64 ile yeniden deniyeceğim... Yedeklerimi kopyaladım.. bu arada windows 7 yedekleri kopyalamayı 2 saatte bitirdi.. aynı durum win8 de 1 saat sürmüştü... bunu da not düşeyim ;)

Evet arkadaşlar yeniden merhaba...

Tekrar win8 kurulumu gerçekleştirdim yaklaşık 2-3 gün falan oluyo aslında daha önce yazacaktım ama sırf bu dün çıkacak güncellemeleri deneyip öle yazma kararı verdim...

İlk Yine daha önce mavi ekran aldığım sistemi yeniden kurdum.. Kullandığım programlar, 550mb güncellemeyi ve ORJ Oyunlarımı kurdum herhangi bir sıkıntı yaşamadım... Son dün yeni güncellemeleri tarattığım da 14 adet güncelleme çıktı ve toplam 13 tanesi kurulup win8 performans ile ilgili olan güncelleme kurulumunda %89 da yapılandırılamadı hatasını veriyor... kullandığım programları silip denedim acaba programlarla alakalımıdır diye gene sadece o güncelleme kaldı... Çözemedim.. yani güncelleme niye böle bir şey de takılabilir :/ ilginç.. 

Ayrıca daha öncede dediğim gibi CPU fan sesi win7 ye göre bariz daha çok.. gece sessiz ortamda kullandığımdan ses baya bi duyulurken, win7 kurduğumda zaten direk dikkatimi çeken ilk şeydi yine aynı şekilde CPU fan deviri Win7 ye göre daha çok dönüyor...

Bana göre win8 toleransını doldurmuştur...

Toplam güncellemeler dün ile birlikte 550+220 MB olmuş... Neredeyse SP1 paketi kadar olacak 2-3 ay sonra :) 

Son olarak ta Kafamdaki soru işaretleri bitti en azından. Bir daha sistem kurulumunda Win7 ye dönücem. Artık Sp1 de toparladıklarında komple güncellemeleri o zaman tekrardan deneriz değişen bişe varmı yokmu... Zaten bence mayıs 2013de win7 SP2 ye ulaşacak... :D

Esen Kalın ;)

• 2 hafta sonra ...

-Fan sesi ile ilgili bir tespitim olmadı.Win7'de neyse 8'de de aynı devirde ki hassassım takip ederim programlarım ile.

-Windows 8 ile BF3 arasında herhangi bir uyumsuzluk yok,7'de aldığım yedeği origin üzerinden sorunsuz kurdum.Ancak önerim program ve oyun kurmadan güncelleme yapman,oyunlarını ve programlarını kurup güncelleme yapman saçma..

-Mavi ekran hiç almadım bundan dolayı tebrik ederim seni :D

-Windows 8 hızlı mızlı açılmıyor,metro arayüz masaüstü hazırlanırken size bilgisayar açıldı görüntüsü veriyor sadece bu kadar.Eğer çok program kuran biriyseniz bunu bariz bi şekilde görürsünüz.

Bende şu anda win8 kullanıyorum herhangi bir harici hdd yada flashdiskten pcye yada tam tersi harici hdd ye yada flash diske bir veri aktarırken pc acayip şekilde kasıyor fare imleci donup donup duruyor yani 6gb ram sahip bir pcim var anlamadım gitti virüs taraması yaptım virüs yoktur win 7 hiç böyle birşey başıma gelmemişti bende win 7 dönmenin hesaplarını yapmaya başladım...

Bende şu anda win8 kullanıyorum herhangi bir harici hdd yada flashdiskten pcye yada tam tersi harici hdd ye yada flash diske bir veri aktarırken pc acayip şekilde kasıyor fare imleci donup donup duruyor yani 6gb ram sahip bir pcim var anlamadım gitti virüs taraması yaptım virüs yoktur win 7 hiç böyle birşey başıma gelmemişti bende win 7 dönmenin hesaplarını yapmaya başladım...

Defenderi devre dışı değilmi... Defender kopyalarken taradığından işlemci acayip bir şekilde yoruyor :)

windows 7 nin üstüne yok bence boşverin 8 i filan tam anlamıyla bi yerleşsin ondan sonra kullanın hatta windows 7 ultimate bile kullanmamanızı tavsiye ederim çoğunuz evde kullanıyorsunuz bence bi ev için ideal windows 7 home premium ve professional dır çok daha stabiller 

Defenderi devre dışı değilmi... Defender kopyalarken taradığından işlemci acayip bir şekilde yoruyor :)

Devre dışı bende anlamadım sırf bu yüzden win 7 dönme ihtimalim çok yüksek çok gıcık verici birşey yav dosya aktarırken hiçbişey yapamıyorum win 7 hem dosya aktarıp hemde oyun oynadığımı bilirim...

Edited by Bırak Gitsin...

Devre dışı bende anlamadım sırf bu yüzden win 7 dönme ihtimalim çok yüksek çok gıcık verici birşey yav dosya aktarırken hiçbişey yapamıyorum win 7 hem dosya aktarıp hemde oyun oynadığımı bilirim...

ilginçmiş o zaman :/