Jump to content

Iatkos Ml2 Mountain Lion 10.8.2 Çıktı

MrRush
 Share

Recommended Posts

3053279ed09c5c5978bf1f501aabf47f.jpeg

iATKOS ML2 Mountain Lion 10.8.2 

Install Customization Menu

ml2a.jpg

tamekran230120132120.png

dmg dosyası için yönergeler:

OS X:
DVD/Blu-Ray: dmg dosyasını OS X Disk Utility (Disk İzlencesi) kullanarak Dual Layer DVD (±R, ±RW) ya da Blu-Ray Disk'e (BD-R, BD-RE) yazdırınız. İşlem bittikten sonra bilgisayarınıza OS X kurabilmek için bu diskle boot edebilirsiniz.
Yavaş hızda yazdırın ve kaliteli DVD kullanın.

USB HDD/Bellek: OS X Disk Utility (Disk İzlencesi) kullanarak dmg imaj dosyasını USB cıhazdaki hedef disk bölümüne restore ediniz. İşlem sonrası USB hedef disk bölümüne bu pkg dosyası ile chameleon ön yükleyici kurunuz. İşlem bittikten sonra bilgisayarınıza OS X kurabilmek için USB cıhazınızla boot edebilirsiniz.

Windows:
DVD/Blu-Ray: Wİndows kullanıcıları dmg imaj dosyasını Dual Layer DVD (±R, ±RW) ya da Blu-Ray Disk'e (BD-R, BD-RE) Transmac programını kullanarak yazdırabilirler.

Linux:
- Linux kullanıcıları dmg dosyasını Dual layer DVD/Blu-Ray disk'e yazdırmanın ya da USB cıhaza restore etmenin bi yolunu eminim bulurlar

Torrent bağlantısı:

https://kat.ph/iatkos-ml2-mac-os-x-mountain-lion-10-8-2-t6943705.html

Kaynak:

http://iatkos.me/forum/viewtopic.php?f=76&t=23107

Edited by dj sms

• 3 hafta sonra ...

Mac kullanıcıları için yöntem var .Windows'çular sanal bir mac kurup oradan hazırlar,yada elinde önceki sürümlerden hackintosh DVD si varsa sistemi onunla başlatırsın ve disk izlencesini açarsın oradan restore edersin usbye şuan benim yaptığım gibi işlem bitince DVD den Bot edersin ve USB yi seçerek kuruluma başlarsın...

http://img268.imageshack.us/i/imagesfbt.jpg/

Edited by dj sms

TransMac ile Windows üzerinden boot edilebilir USB hazırlamak:

En az 8 gb USB'nizi GPT diske dönüştürün ve Fat32 olarak formatlayın.TransMac programını açın , daha sonra elinizdeki İATKOS ML2.img dosyasını programla açın üst menülerden Open Disk İmage.

Daha sonra TransMac'te USB'nin üzerine sağ tıklayarak FormatDisk/Format With Disk İmage seçerek işleme başlayın.

Boot etmek için herhangi bir MacOSX DVD'si lazım yada İBootX86 CD'si.

(Önemli noktalardan biri GPT Disk)

Ben deneme yaptığım USB'den normal olarak boot etti hiçbir sorun olmadı ama kurulum yapmadım yapanlardan yorumları bekliyorum...

Bu da Windows üzerinden hazırladığım İATKOS ML2 USB MacOSX Disk İzlencesi'nden görüntü USB bağlantısı masaüstünde aynı zamanda...

tamekran230120132108.png

Edited by dj sms

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

hiç bilmeyenler önce suse linux imagewriter.exe dosyasını indirsinler. indirdiğiniz dmg dosyasını (ne olursa olsun) uzantısını dmg yi silip raw yapsınlar ve imagewriter dosyası ile 8 Gb lık fat 32 formatlı bir flash diske yazsınlar bilgisayarlarını yeniden başlatıp usbboot seceneğiyle boot edebilirsiniz.52164090.png

Edited by cemarda87

Bugun tekrar dvd yazdım sonunda boot edebildi.Ancak bu seferde kurulumun ilk 5 dakikasında yani gri ekrandan sonra reset atıyor ve öylece dönüyor her türlü komutu denedim ama nafile...

LAMPARTY DK X38 T2RB ANAKART

E7300 İŞLEMCİ

MSI 9800 GTX+

tek tek baktıgımızda sorun çıakrtmayacak parçalar oldugu gözüküyor zaten ethernet ses ve ekran kartı kext leri hazır bile gel görki kur kurabilirsen...

• 3 hafta sonra ...

BEN MAC DE 8 GB LIK USB YE DMG DOSYASINI RESTORE ETTIM  USB DEN DE BOT ETTİ 320 GB HDD YE KURUM RESTART YEDİKTEN SONRA SİYAH EKRANDA KALIYOR ARKA FONDA MÜZİK SESİ GELİYOR.  Sistemim  intel dx58so - i7 920 işlemci - 4 gb ram - 320 hdd - ati radeon 4670 1 gb ekran kartı    ekran kartına  devre dışı bırakma kodunu girip de kurdum degişmedi.