Jump to content

Adsl Hat Zayıflaması Değerlerimizi Paylaşalım..

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Selam. Ben İzmirde oturuyorum. Sözde 3 büyük şehir. Lakin rekor bana aittir herhalde. En iyi hız değerlerimde Adsl hat değerlerim 67 db hız düşüyor bazen 68'i bile buluyor. Şansıma böyle işte.. Ne yaparsın ttnet ile herşey mümkün. Şimdi arkadaşlar size modemimden caps koyarak göstermek isterdim lakin Tenda d840r modemde böyle bir bölüm olmadığı için yazamıyorum. Ama tp link modem de hat değerlerim 67-68 db arasında.

Herkes caps koyarak gösterirse daha iyi olur kanaatindeyim. Bana sen neden koymuyorsun demeyin çünkü dediğim gibi modemimde böyle bir bölüm yok. Zaten eski postlarımda hızımın düşük olduğunu bilirsiniz. Haydi rastgele.. :)

Edited by sere

Bağlantı Durumu
Bağlantı var
Upstream Hızı (Kbps)
384
Downstream Hızı (Kbps)
3520
Upstream Sınırı
31
Downstream Sınırı
8
Trained Modulasyon
ADSL_G.dmt
LOS Hataları
1
Downstream Hat Zayıflaması
40
Upstream Hat Zayıflaması
23
Peak Cell Rate
905 cells per sec
CRC Rx Fast
0
CRC Tx Fast
0
CRC Rx Interleaved
1019
CRC Tx Interleaved
58
Path Mode
Interleaved

ADSL Bağlantısı: Bağlı Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 958 Veri Alma Hızı(Kb/s): 18686 Mod: ADSL2+ AnnexM EU-60 Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 32.0 Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 24.5

bu da benden ama değerlerden anlamam iyimi kötümü anlayan sölesin 

ADSL Bağlantısı: Bağlı Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 958 Veri Alma Hızı(Kb/s): 18686 Mod: ADSL2+ AnnexM EU-60 Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 32.0 Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 24.5

bu da benden ama değerlerden anlamam iyimi kötümü anlayan sölesin 

harika :good:

pre_1359043375__ekran_alnts.png

arkadaşlar hazır konu açılmışken sorayım.

müşteri hizmetleri bağlantı değerlerini mükemmel diyor santrale 50 metre mesafedeyim

ama indirme hızım 300 ve 400 kb arasında değişiyor idm en fazla 410 kb ye çıkıyor

bu değerlerin neresi mükemmel

birde hangi değer santrale çok yakın olduğumu gösteriyor

Edited by zng

24 mbit hız alabilirsin aslında. Bunun için tarife değiştirmen gerekiyor. Eğer 4 mbit alıyorsan kotayı aşmış olabilirsin. Santrale yakın olduğun sinyal genlik zayıflaması değerin "7" tek basamaklı sayı. Benimki ise "67" sen düşün artık aradaki farkı :)

Edited by sere

24 mbit hız alabilirsin aslında. Bunun için tarife değiştirmen gerekiyor. Eğer 4 mbit alıyorsan kotayı aşmış olabilirsin. Santrale yakın olduğun sinyal genlik zayıflaması değerin "7" tek basamaklı sayı. Benimki ise "67" sen düşün artık aradaki farkı :)

peki senin indirme hızın kaç bu değerlerle kopma oluyor mu

benim tarife 8 mbit aslında ama 4 ü hiç geçmiyor

müşteri hizmetleri 16 mbiti israrla desteklediğini söylesede ilden arayanlar santralin 2x2 4 mbit olduğunu daha 4 ten fazla hızı ancak cihazların değiştiği zaman alabileceğimi söylüyor

anlamadım gitti

peki senin indirme hızın kaç bu değerlerle kopma oluyor mu

benim tarife 8 mbit aslında ama 4 ü hiç geçmiyor

müşteri hizmetleri 16 mbiti israrla desteklediğini söylesede ilden arayanlar santralin 2x2 4 mbit olduğunu daha 4 ten fazla hızı ancak cihazların değiştiği zaman alabileceğimi söylüyor

anlamadım gitti

benim hız :

j9tu3.jpg

hızım bu kopma olmuyor denecek kadar az. :)

pre_1359045533__1.jpg

buda benim değerler şu anda hız testindfe 1 bilew gelmiyor 0.85 civarı binlercekez telekomla görüştük yükselmiyor yazın 1-2 ay kadar 3-4 arası oluyor ama diğer zamanlarda böyle en fazla telekom müdahele edewrse biraz iyileşiyor ama o zmaanda kopmalar başlıyor

pre_1359045533__1.jpg

buda benim değerler şu anda hız testindfe 1 bilew gelmiyor 0.85 civarı binlercekez telekomla görüştük yükselmiyor yazın 1-2 ay kadar 3-4 arası oluyor ama diğer zamanlarda böyle en fazla telekom müdahele edewrse biraz iyileşiyor ama o zmaanda kopmalar başlıyor

pre_1359045533__1.jpg

pre_1359045533__1.jpg

hemen ttneti ara ve şöyle de: "Hattımı 4 mbit'e günceller misiniz." Umarım sorunun çözülecek ve 4 mbit alacaksın. Çünkü değerlerinde 6 mbit'e ulaşıyorsun.

yok demiştim dahada neler neler demiştim o zaman kopmalar oluyor şu anlık böyle mdürlükle konuşmuştum saha dolabına port ekleyecekler ödenekler ihale falan filan demişlerdi 1-2 aya kadar onu bekliyorum birde 6 ya kadar ulaşabilir görünüyor ama biraxdan bir daha baksam 2050 lere kadar düşüyor o değer.

buda benim değerlerim netlimitsiz 8 mbite kadar

Alım Hızı                 Gönderim Hızı

SNR Seviyesi:           8.9                             15.1 db

Hat Zayıflaması:         29.9                             16.7 db

Veri Hızı:         9415                              799 kbps