Jump to content

Dosya Takip Programı

xunaf
 Share

Recommended Posts

[spoiler]

jqggn.jpg

S.a arkadaşlar 4 gündür bu program üzerinde çalışıyorum. İş yerindeki bilgisayarımdaki evraklar çok aşırı dağınık bu tarz bir derleme benim için çok önemli ancak evde pc başında oturduğum süre çok kısıtlı 4 gündür bir arpa boyu yol alamadım denemediğim kod kalmadı mesela ekle butonuna bastığımda programın dizinine \\Autoplay\\Docs\\ içine değilde D:\\DosyaTakip\\WordExcel\\ içine seçilen dosyayı kopyalatmasını istiyorum kopyalamasını silmesini bi beceremedim ekletiyorum Eklendikten sonra Listbox yenilenmiyor kapayıp açtığımda liste yenileniyor. Vakti olan bir arkadaş varsa rica etsem sadece bir kolonu örnek olarak yapabilir mi  kalanını ben düzenlerim çok merağım var ams ile program yazmaya ama kodları yazamayınca hevesim kırılıyor.

Apz Linki:

http://www.mediafire.com/download.php?a7vb48dbatm4klz

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

[/spoiler]

Konuyu İlk Açtığımda Projem bittiğinde Paylaşıcam demiştim. Biraz uzun sürdü ama uğraştığıma değdi. Yardımcı Olan Arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Bitmiş Hali :

[spoiler] 

Caps 1 :

jw94k.jpg

Caps 2:

jw9gl.jpg

İndirip bakmak isteyen arkadaşlar için : 

http://www.mediafire.com/?42c7a9mwsvvja5p

[/spoiler]

Edited by xunaf

bir kere öle bişey zordur zor olmasının nedeni ise her işletim sistemi c'de olacak die bir kaide yoktur siz bence şöyle yapın bir buton daha ekleyip dosyanın nereye kaydedileceğini  Kullanıcıya bırakın böyle daha rahat olur ben d'ye değil e 'ye kaydetmek isterim Örneğin :D

benim aklıma gelen dosyalara bişey olmasın gibi geldi yani program silinse bile yedek dosyalarım pc başka yerinde saklı kalsın die

Word Excel için Ekle buttonunu şu şekilde yapmalısın:

tDosya = Dialog.FileBrowse(true, "Dosya Seçin", _DesktopFolder, "Sadece Excel dosyaları (*.xls)|*.xls|", "", "", true, false)
if tDosya[1] ~= "CANCEL" then

sDosya = String.SplitPath(tDosya[1]).Filename .. String.SplitPath(tDosya[1]).Extension;
File.Copy(tDosya[1], "D:\\DosyaTakip\\WordExcel\\" .. sDosya, false, true, false, true, nil)
Dialog.Message("Bilgi.", "Dosya Başarıyla Eklendi!")
Page.Jump("Page2")
end

Burda kodun sonundaki Page.Jump() sayfanın yenilenmesini sağlar.

Page On Show evreside şu şekilde olmalı: (ben sadece wordexcel için olan kısmı düzelttim gerisini sen düzeltirsin)

--- Word Excel Belgeleri ---
tAra = File.Find("D:\\DosyaTakip\\WordExcel", "*.*", false, false, nil, nil)
if tAra then
for i,v in pairs(tAra) do
ListBox.AddItem("ListBox1", String.SplitPath(v).Filename, v)
end
end
--- Resimler ---
tAra = File.Find("AutoPlay\\Docs\\Resimler", "*.*", false, false, nil, nil)
if tAra then
ListBox.AddItem("ListBox2", String.SplitPath(v).Filename, v)
end
end

--- Programlar ---
tAra = File.Find("AutoPlay\\Docs\\Programlar", "*.*", false, false, nil, nil)
if tAra then
ListBox.AddItem("ListBox3", String.SplitPath(v).Filename, v)
end
end

Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. Autoplay media studio 8.1.0.0 a yükselteyim dedim hangi sürümü silip kurarsam kurayım hep Multithread plugin diye bi pencere çıkıp serial istiyor bozduk mu ne gavurun icadını :d

KintaRo Hocam Verdiğiniz kodları düzenleyerek çalışmama devam ediyorum. Page.Jump("sayfa2") komutunu kullandığımızda ListBox ta görünen dosya isimleri her yenilendiğinde iki katına çıkıyor. Mesela Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası ekli ise sayfa yenilendiğinde bu isimden Listboxta iki tane çıkıyor alternatif önerebileceğiniz başka bir kod yok mu?

evet bende şimdi farkettim, aslında yapmaması lazım ama ilginç neyse. Page On Show evresindeki kodların en başına şunları ekleyin:

ListBox.DeleteItem("ListBox1", -1)
ListBox.DeleteItem("ListBox2", -1)
ListBox.DeleteItem("ListBox3", -1)

Hocam Süpersiniz çok teşekkür ederim. Bu arada 3yl3mci arkadaşın paylaştığı apz de fena değil tabiki onun yaptığı gibi yol dizin belirterek yapmam için benim baya bi uğraşmam lazım daha : ))

Şimdi Silme ile dosyayı çalıştır komutlarını da düzenledimi olacak allahın izniyle

DivaneTr Dediğiniz pluginlerin içinde yok hocam bulamadım ben c: d: olarak ta aradım yok kayıt defterinde de arama yaptım ama malesef hala aynı pencere geliyor ve ben sinir oldum hiç kaldırmadıysam 10 kere silip yeniden kurmusumdur autoplayi  :aglaa: 

Yazmıştım düzelttim plugins klasörünün içerisindeki MTActions klasörünü silince kalkıyor arkadaşlar aynı hatayı alanlar varsa plugin klasörü  MTActions muş bunu silin tamamdır  :db:

Edited by xunaf

Ahh dostum forumu didik didik ettim vallaha sormaya utanıyorum 3 saat uykuyla işe gidip geliyorum kaç gündür inat ettim cok basit hatta onemsiz bişeyde olsa ben bunu yapıcam Listbox tan secilen dosya ismini alıp klasor icindeki yolunu silinsin mi diye sordurarak bir türlü sildiremiyorum kaç tane apz indirdim allah bilir neyse aramaya devam :d

aSecilen = ListBox.GetSelected("ListBox1") -- listboxdaki seçilen sırayı al

if aSecilen ~= nil then -- eğer seçim boş değilse
bSecilen = ListBox.GetItemText("ListBox1", aSecilen[1]) -- seçilen metni al
Label.SetText("Label16", "Seçilen Dosya: " .. bSecilen) -- secimi labele yazdır --

bDizin = Label.GetText("Label16", bSecilen[1]) -- klasor yolunu al

bSoru = Dialog.Message("Soru", bDizin .. " Dosyasını Silmek İstiyor musunuz?", MB_YESNO, MB_ICONQUESTION, MB_DEFBUTTON2) -- soru sor
if bSoru == IDYES then -- eğer evete basılırsa

File.Delete(bDizin .. "\\" .. bSecilen, false, false, false, nil) -- dosyayi sil
Dialog.Message("Bilgi", "Seçtiğiniz Dosya Tamamen Silindi!", MB_OK, MB_ICONINFORMATION)
Page.Jump("Page2");

end
end

Allah rızası için birisi şu kodu düzenlesin onu değiştir bunu değiştir işlem sırasındamı yanlışlık var fonksiyonlardamı gösterilen yoldamı şaşırdım iyice dosya dizini belirtilen son kısımda yani    File.Delete("C:\\Klasor\\Dosya.xls", false, false, false, nil) tek dosya olsa dizini gösterip silecem ben listboxtan dizini bulup klasör içinden dosyayı silsin diye uğrasıyorum  :amaneden: 

KintaRo Hocam buralarda isen ve müsaitsen bi zahmet şu kodlara bakarmısın nerede yanlış yapıyorum :( Edited by xunaf

• Editor

aSecilen = ListBox.GetSelected("ListBox1") -- listboxdaki seçilen sırayı al

if aSecilen ~= nil then -- eğer seçim boş değilse
bSecilen = ListBox.GetItemText("ListBox1", aSecilen[1]) -- seçilen metni al
Label.SetText("Label16", "Seçilen Dosya: " .. bSecilen) -- secimi labele yazdır --

bDizin = Label.GetText("Label16", bSecilen[1]) -- klasor yolunu al

bSoru = Dialog.Message("Soru", bDizin .. " Dosyasını Silmek İstiyor musunuz?", MB_YESNO, MB_ICONQUESTION, MB_DEFBUTTON2) -- soru sor
if bSoru == IDYES then -- eğer evete basılırsa

File.Delete(bDizin .. "\\" .. bSecilen, false, false, false, nil) -- dosyayi sil
Dialog.Message("Bilgi", "Seçtiğiniz Dosya Tamamen Silindi!", MB_OK, MB_ICONINFORMATION)
Page.Jump("Page2");

end
end

Allah rızası için birisi şu kodu düzenlesin onu değiştir bunu değiştir işlem sırasındamı yanlışlık var fonksiyonlardamı gösterilen yoldamı şaşırdım iyice dosya dizini belirtilen son kısımda yani    File.Delete("C:\\Klasor\\Dosya.xls", false, false, false, nil) tek dosya olsa dizini gösterip silecem ben listboxtan dizini bulup klasör içinden dosyayı silsin diye uğrasıyorum  :amaneden: 

KintaRo Hocam buralarda isen ve müsaitsen bi zahmet şu kodlara bakarmısın nerede yanlış yapıyorum :(

Çektiğin sıkıntı listboxda bir dizin var ve sen onumu sileceksin.

Pairs Konunun başlığındaki resme bakarsan anlaşılıyor zaten 1 adet ekle butonu var dosyaları D:\\DosyaTakip\\WordExcel\\ klasörünün içine eklemek için 

1 adet sil butonu var D:\\DosyaTakip\\WordExcel\\ içindeki eklenen dosyaları silmek için Buradaki butonların altındaki ListBox ise o klasörün içindeki belgeleri listeliyor benim yapmaya çalıştığım ListBoxta klasör içindeki sıralanan dosya isimlerine tıklandığında sil butonuna basıldığı zaman ListBoxtan ve Klasör içinden excel yada word artık hangi belgeyse onu silmesi için.. Ohh bee sonunda anlattım :d

• Editor

Anladım basitmiş :D.5de mesai bitiyor eve geçince yazayım sana kodu 3 satır :D.

secilensiranumarasi = ListBox.GetSelected("ListBox1");
secilenyazi = ListBox.GetItemText("ListBox1", secilensiranumarasi);
File.Delete(secilenyazi, true, true, true, nil);

Edited by pairs

Yahu arkadaşlar ya ben derdimi anlatamadım yada siz yanlış anladınız.

Ben bu kodu sil butonuna koyduğumda ListBox1 deki yani klasör içindeki gösterilen dosya ismini tıklayıp sil dediğimde hem klasörden hemde listboxtaki listeden silmesi lazım 2 kodda çalışmıyor.

birde dosya silinsinmi deyipte sorarsa iyi olur cunku yanlıslıkla tıklandığı anda dosya silinmemesi lazım...

• Editor
secilensiranumarasi = ListBox.GetSelected("ListBox1");
if secilensiranumarasi ~= nil then
secilenyazi = ListBox.GetItemText("ListBox1", secilensiranumarasi[1]);
result = Dialog.Message("Uyarı", "Dosyayı silmek istiyormusunuz.", MB_OK, MB_ICONINFORMATION, MB_DEFBUTTON1);
if result == IDOK then
ListBox.DeleteItem("ListBox1",secilensiranumarasi[1]);
File.Delete(secilenyazi, true, true, true, nil);
end
else
Dialog.Message("Bilgi","Silmek için en az bir dosya seçmelisiniz.");
end

Al kardeşim bu kodlar ile hem lsitbozdan silersin hemde klasörden.Ayrıca silerken uyarı gösterir.

@pairs hocam ilgine alakana çok teşekkür ederim ama aynı benim yaptığım hatayı yapmışsın Sil butonuna tıklandığında klasör içindeki dosya ismini ListBox1 den siliyor. Buraya kadar sorun yok ancak klasörün içinde dosya duruyor ve program yeniden başladığında tekrar listeye geliyor. Yani klasör içinden dosyayı sildirmesini beceremedik gitti  :ahahah: 

• Editor

Bak şimdi listboxa nasıl ekliyorsun onu bilmeden çözmemiz zor lisboxa iki veri ekleniyor bir görünen bir görünmeyen.

Birisi Lisbox.GetItemText olarak gelir biriside Listbox.Getıtemdata olarak gelir.Önce listboxa eklediğin kodları ver burada ona göre kod yazalım.