Jump to content

Champix Ile Sigarayı Bırakma

FLaky
 Share

Recommended Posts

mrb arkadaşlar...Sigara bırakma polikliniklerinin yazdığı ilaçlar ücretsiz veya indirimli olrakmı veriliyor yada herhangi bir eczaneden kişisel olarak aldığımız fiyat üzerindenmi ücretlendiriliyor...Eğer aynıysa hemen gidip alıcam...Bilgisi olan warsa yardımlarınızı bekliyorumm..

Ayrıca Zyban veya champix kullanan warmı..

171 den edindiğim bilgiye göre artık ücretsiz olarak vermediklerini söylediler..

Edited by FLaky

ilaç la felan olacak iş değil. İş beyinde biter. Çok tanıdığım kişi ilaçlara para föktü ama hala kullanıyorlar.

Benimde ilaçla bırakan bir çok tanıdığım var nasıl olacak şimdi? Belki bu arkadaş o ilaçla bırakacak ama senin lafın yüzünden kullanmayıp içmeye devam edecek. bu vebali alabiliyor musun üstüne? insanların şevkini kırmayın, ilaç zaten bıraktırıcı değil bırakmaya yardımcıdır.

daha önce arkadşımla 1 aylık kirasına idaaya girdik ki kira 400 tl ilk gün dlircektik gittik pro aldık 2.gün uyandık kahvaltıyı yaptık yine olmadı yine pro aldık pro içmek serbest sonra bu artmaya başladı günde 3 proya kadar çıktı baktık olmıcak iddayı bozduk...Aylardır doktora gidicektim bugün gittim 1 mart ta gel dediler 1 marta kadar ben on kere daha vazgeçerim bırakmaktan gidip alıcam ilacı parası neyse önemli değil internetteki yorumlarda caydırıcı şeyler görüyorum bazı kişilerde çok büyük yan etkiler war tereddütteyim gidip almakta yada nikotin bantı veya sakızımı alsam bilemedim bi karar yok :D

arkadaşım iki yıl önce bende gittim direk hastanede ilacı verdiler doktor içebildiğinkadar iç dedi birhafta geçmeden etkisini gösteriyo ikinci ilacı verdiklerinde bıraktım altı aykadar benimgibi sinirli sürekli sakinleştirici kullanan ve günde enaz 3 paket sigar için birisi bırakınca herkesin bırakması lazım ama maalesef  zıkkım boğazım durmadı

önce istek

sabır

allah yardım etsin

hehe :)) neyse bu konudan bişey cıkcak gibi durmuyo kimse bırakmak için uğraşmamış gibi duruyor en iyisi gidip nikotin sakızı alıp ilk denemeyi yapmak :D

Ben kendim bıraktım sigarayı ama her insan bir değildir, senin dediğin gibi sakızla olacak bir iş değil bence, madem istiyorsun bundan kurtulmak profesyonel bir destek al, sigara bırakma hattını ara, burada aradığın cevapları orda bulursun diye düşünüyorum... Allah yardımcın olsun...

arkadaşım tşk ederim ama hiç 171 i aradınmı ben sırf dalgasına aramıştım saçmalıktan başka bişey yok orda bi kız koyuyolar onla muhabbet et saatlerce :D

neyse biraz önce gittim nikotin sakızı aldım deneyelim bakalım...doktor 1 martta gelcekmiş o zmanda gider doktorların verdiğini kullanırım..

ben 21 gündür elektronik sigara içiyorum.içinde sadece nikotin var.sigara içme istediğimiz zaten nikotin bağımlılığından geliyor genelde.nikotinin bağımlılık yapması dışında bi zararı yok.sigara içmek pek aklıma gelmiyor artık.normalde 2 saat içmesem elim ayağım titrerdi.tabi elektronik sigarayı en fazla 2 ay içmem öneriliyor.sonrasında o da kendine bağımlılık yapıyormuş.şuan 32mg nikotin kullanıyorum 1 ay bitince 16mg indirip yavaş yavaş bırakmayı düşünüyorum.<br />Elektronik sigara yöntemiyle sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlar varsa bana sorabilirler.

eczanelerde satılmıyor.bulması biraz zor.bana abim almıştı. internetten alabilirsin.geçen gün marlboro tadında likit aldım 24 saat geçmeden elime ulaştı. ben hiçbir zararını görmedim.tek çekincem bunu nasıl bırakacağım :) çünkü bir süre sonra sigarayı tamamen unutuyosun sigara içmek istediğinde bu aklına geliyor.
dumanı zaten su buharı.sigara içiyormuş gibi hisset diye yapmışlar.evde bile içebilirsin yani.

Şu yazıların hepsini okudumda Allahıma binlerce kez şükrederimki iyiki sigara içmiyorum.

Kurtulmak istemek sigarayı yenmek demektir. Lütfen ayaklarınızın altını öpüm, yalvarıyorum içmeyin şu zehiri.

@Flaky İnşallah Allahım seni en kısa sürede bu dertten kurtarır.

Edited by &ULTİMATE&

Sigara bırakmada sosyal yaşantı ve özel yaşantıda değişiklikler yapılmadan bırakmaya adım atmak gerçekten zor önce bırakmaya karar vermeli ondan sonra değişiklikleri derhal hayata geçirmeli kendimden örnek vereyim ev içerisinde küllük çakmak kibrit vs.. ve sigarayı çağrıştıracak araç ve gereçleri kaldırdım,gittiğim mekanları değiştirdim,uzun yürüyüşler yapıp bol bol ciklet çiğnedim sigara aklıma geldikçe yanımda bulundurduğum çerez,kurabiye tarzı atışmalarla geçiştirdim 3-4 günlük zorluklardan sonra istek azalıyor ve devam yılmak yok bir spor klubune veya açık havada yapılan yürüyüşler aletli jimnastik yaparak kurtulmuştum 8 yıl kadar bıraktım,bazı ailevi problemler gündeme gelince 2 yıl önce maalesefki tekrar başladım sigaraya önerim şudurki karar vermek gerekli bırakmak için saygılar. :)

Arkadaşım o ilaçları almak için bende hastaneye başvurmuştum 2 yıl kadar önce.

Sağlık bakanlığının kampanyası var ilaçlar ücretsiz veriliyor dediler.

Biz de kalktık gittik, tetkikler falan derken sonrasında sıra ilaca geldi.

Dediler ki ilaca kişi başı 180 TL ödeyeceksiniz.

Yav hani ücretsizdi,

yok öyle birşey ücret ödüyorsunuz dediler.

Hanımla beraber baktım 360 TL yapıyor.

Sinirlendim çıktım.  :wtf2:

İçmeye devam.  :wacko:

Edited by seyyahi

Arkadaşlar,

Sıgara'yı Yaklaşık olarak 5 önce bıraktım. Önce beyinde bitirerek sonrasında yardımcı olarak ''Nicotinell Nikotin Bandı'' yardımı  ile bıraktım. sizlerde biliyorsunuz ki bandın amacı beyindeki Nikotin ihtiyacını karşılamak, geriye psikoljik tarafı ( %80 ) kalıyor.

Kendimi iradesiz sanırdım ama isteyince bırakılıyor. Bırakacak olanları şimdiden tebrik ederim

Arkadaşım o ilaçları almak için bende hastaneye başvurmuştum 2 yıl kadar önce.

Sağlık bakanlığının kampanyası var ilaçlar ücretsiz veriliyor dediler.

Biz de kalktık gittik, tetkikler falan derken sonrasında sıra ilaca geldi.

Dediler ki ilaca kişi başı 180 TL ödeyeceksiniz.

Yav hani ücretsizdi,

yok öyle birşey ücret ödüyorsunuz dediler.

Hanımla beraber baktım 360 TL yapıyor.

Sinirlendim çıktım.  :wtf2:

İçmeye devam.  :wacko:

Çelişki: Siz sigaraya aylık ne kadar ödüyorsunuzda 360 tl vermekten çekindiniz.

Siz önce beyninizde silmeniz gerekir, kararlı olmanız gerekir, zaten sonra kendisi gelir. 

http://www.tnctr.com/topic/212431-yeni-yla-yeni-sigara-zamlar/page-2

Günde bir paket parliement içen bir kişi.

10*30=300 tl aylık

300*12=3600 tl yıllık

3600*10=36000 tl 10 yıllık

Not:10 yıl boyunca gelecek olan zamlar hariç   :whistle:

İçmeyin kardeşim. Bana bir tane faydasını söyleyin 10 yıl köleniz olayım.

Yalvarıyorum içmeyin.

Açın gözünüzü artık. Hem maddi zarar, hem sağlıktan zarar, hem manevi zarar.

Ve ölümünüzün sonu %99 sigara yüzünden çıkan bir hastalıktan olacağını biliyormusun?

%1 kazalar v.s Hatta bu %1 kazarlar yüzünden olan hastalıklarında %90ydı galiba, yani %1'in %90'ı, sigaray dayalı oluşan kazalar. Sigara öyle bir illetki, sinir sistemini felç ediyor. Görme duyusunu kaybettiriyor. Anlatılanların beynimizde geç algılannmasına sebep oluyor.

Evet durum bu kadar açık ve net.

Neymiş efendim stres attırıyormuş?

Streslerin zaten %70'ı maddi kaynaklara dayalı. Sen sigara içerek dahada batıyorsun farkında değilsin.

Çok stresliysen sigaraya vereceğin parayı güzel bir tatile verebilirsin!!!

Benim amcam sigara yüzünden akciyer kanseri oldu. Çözüm için almanyaya, fransaya götürdüler. Ve 278 bin tl para döktüler. Ama sonuç olumsuz. Ve 2012 nin 2. ayında vefat etti.

Benim teyzemin kızının kocası; 38 yaşında, sigara yüzünden bacaklarında tümor oluştu. tam 6 yerinde, tam 6 ay yürüyemedi, tümör 6 ay sonra beyine şıçradı. Beyinde 5 tane ttümor oluştu. Çok masraflı bir ameliyatla Almanyada beyindeki tümörün 3 tanesi, bacaktakininde bir kısmı temizlendi. Oda yanlış hatırlamıyorsam 100 bin  tlye yakın para döktü. Ve sonu. 2012 nin 9. ayında vefat etti.

Bu liste sadece benim yakın akrabamdan uzar gider.

Daha çok şey yazmak istiyorum. 

Açın gözünüzü bakın sağınıza solunuza

Edited by &ULTİMATE&

Arkadaşlar koca forumda hiç doktor sağlık görevlisi vb kimse yokmu ya :)) şuan champix (180 tl) veya zyban (70 tl) devlet bunları ücretsiz veriyomu vermiyomu sorun bu..poliklink adam akıllı bişey söylemiyo 171 de bugün açmıyo nedense 4 defa aradım :))