Jump to content

Hakkınızı Helal Edin.

Segabias
 Share

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar uzunca bir zamandır çaba gösteriyordum astsubaylık için. 46. askeri çağrıda şansımı denemek için başvurdum ve mülakatlara katıldım.Deneyimlerimi paylaşayım belki birkaç arkadaşa yardımım dokunur.

Tamamen önbaşvuruyu unutmuştum bir komutan söyledi evrakları hazırlamamı alel acele hazırladım.Mülakat günü geldi çattı o güne kadar sağlık testleri vsvsvs formaliteleri hallettik.

Mülakat gününde 6 üst rütbeli 3 psikolog oturmuş bekliyorlar gelsin kekliklerde avlayalım diye.Yada benim gözümde öyleydi.

Şınav dediler yattım 2 dakikada 44 tane çekmeyi başarmışım. NASIL OLDU anlatayım;

Eski nişanlımla sürekli inatlaşırdık vücudum zayıf diye onu aklıma getirdim yani bir nevi inat ettim karşımdaymışcasına başladım şınava.İflahım kesildi 2 dakika sonunda.

Diğer arkadaşlardan en fazla 37 yapan vardı resmen hiç beklemediğim halde dereceye girdim.

Bomba koşusu dediler 125 metre dediler zaten eğitimde hergün köpek gibi koştuk bu yüzden alışkındım. Yine dereceye girmeyi başardım ve 2. oldum :D

Psikolojik teste aldılar psikoloğun sorduğu tek soru "Komutanın emir vermedi karşında abini vuran terörist var ne yapardın?" idi.

Cevabımı zaten çok öncelerden hazırdı çünkü öz kuzenim 4 yıl önce şehit oldu. "Eğer vatan sağ olacaksa benim infazımla ve o teröristin ölümüyle varsın bana cezamı hazırlasınlar." dedim.

3 psikolog resmen şoke olmuşcasına yüzüme bakakaldılar. Oradanda oluru aldım. 

Çıktım tam evrakları vs hazırladık psikoloğun birisi geldi yanıma "içeride beni tanıyan bir tanıdığınmı var?" gibi saçma alçakca bir soru sordu. Cevaplamadım ilk tekrar sordu "Hayır öz kuzenim vatanı için şehid oldu.Tanıdıkla işim olmaz dedim.

Biraz utandı bende sinirlendim.

İnanın çok keyifle yazdım bu satırları çünkü 4 yıldır hayattan en çok istediğim şeydi doğu görevi ve rütbeli olarak askeriyede kalmak..

Diyarbakır çıktı doğu görevime,olur ya ölüm var zulüm var.Tüm Tnctr nin emeklerini kullandım bugüne kadar.Şimdiden hepiniz hakkınızı helal edin.

Edited by Segabias

Hayırlı uğurlu olsun; gönülden tebrikler. Sizlerle gurur duyuyoruz. Benim de en büyük hayalimdi. Önce aileyi kırmamak için Harp Okulu'na değil; anadolu lisesine gittim. Üniversiteye girecekken mülakatlara katıldım, 6. asil olarak kazandım Deniz Harp Okulu'nu; babam bir aileye bir asker yeter diyerek bozdu işi. Askerliği Kıbrıs'ta asteğmen olarak yaptım; bu sefer yaş haddinden teskere bırakamadık, bir türlü nasip olmadı ve ölesiye uhde kalacak içimde. Günümüzde ne kadar imha edilmeye çalışılsa, ne kadar bölücülerden daha kötü muamele edilse de sizler var oldukça sırtımız yere gelmeyecek. Hayırlı vazifeler Komutan...

eğer benim hakkım varsa tabikide helal ederim yanlız bir şartım var siz siz olun sakın sizingibi olmayan rütbeli askerler var

onlara zalimce davranmıcaksanız ve hep iyimser olucaksanız size hakkım helal olsun.......

A.E.O

Edited by AK_Töör_66_

Allah utandırmasın. Vatana millete hayırlı olsun... İdealist olman çok güzel. İnşallah bu durum bozulmaz ve askerdeyken gördüğümüz bazı komutanlar gibi egoların için değil vatan için görevini yaparsın...

umarım görevin süresince kuzeninin şehit olduğunu unutmaz ona göre bu ülke için bir şeyler yaparsın.umarım zamanla o acını unutup emrindeki askerlere köpeklermiş muamelesi yapmaz ve onları isyan ettirmezsin.senin olduğun gibi aşırı idealist biri olarak şırnak cizre'ye askerlik görevime gittim ama sırf komutanlar ve askeriyedeki saçma sistemler yüzünden her günüm zehir gibi geçti.teskeremi aldığım gün yeniden doğmuş gibi sevindim.vatana hizmet adında komutanlara hizmetçilik yaptık bol bol.umarım aynı şeyleri sen de yaşatmazsın.allah yardımcın olsun

Ya arkadaş demiş astsubay oldum; bazılarına şanlı şerefli 2312 senelik silahlı kvvetlerimize kin kusmak için bahane çıkmış. Biz de yaptık askerliği; biz de gördük komutanları ama o bahsettiğiniz hayali komutanlardan hiç denk gelmedi nedense. Unutmayın; "Askere düşmanlık eden, düşmana askerlik eder".

Segabias, hayırlı olsun.

Biz de yaptık askerliği; biz de gördük komutanları ama o bahsettiğiniz hayali komutanlardan hiç denk gelmedi nedense. 

Size denk gelmemiş ama o komutanlardan var. Hayali değil yani.  Hakkari Çukurca ve Van KTM de tecrübe edinildi tarafımca.

hakkımız varsa helal olsun dürüst olan hep kazanır unutma askere kendini sevdir hatay da da yaptım askerliği adana da  bir işimiz vardı uzman çavuşla adana ya gittik askeri servise 

bindik biraz gittik derken iki tane astsubay ayağa kalktı daha yeniler ilk görev yerleri imiş uzman çavuşa yer veriyorlar tabi uzman yaşlı biraz buyrun oturun dediler uzman yok komutanım dedi olurmu astsubayın biri dediki lan aptallar o size yer verecek siz onun komutanısınız yer veren astsubaylar dediki asıl o bizim komutanımız sayılır bizden yaşça çok büyük ve uzun süre görev yapmış uzman oturdu astsubayın yerine içimden dedim ki uğrunuza can verilecek adamlarsınız keşke yüzlerine söyleseymişim o an aklıma gelmedi ama ikisinede helal olsun komutanım 

dedim büyük adamsınız böyle astsubay olunca uğrunuza can verecek asker çok bulursunuz ve bizim bölükte iki teğmen vardı onlarda öylelerdi gelip askere sigara uzatırdı yakarmısın diye 

sonra doğuya gitti bir tanesi bütün askerler ağladık arkasından hep dua ettik teğmenleri hem komutanları severdi hemde asker sizede allah böyle olmayı nasip etsin yapılan iyilik asla 

karşılıksız kalmaz selametle bu arada operasyona çıkarken ayetel kürsi okursanız ölümden başka her derde devadır

• 1 ay sonra...