Jump to content

İndirilen Videoları Tv De Izleme Sorunu

ahmetgul05
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayardan indirilen videoları televizyonda izleyemiyorum.Video flv uzantılı iniyor.Onu mp4 ve AVI şekline dönüştürüyorum ancak yine de televizyon o videoları görmüyor.Televizyon vestel full HD. desteklediği video olarak AVI ve mp4 göstermişler yanlış anlamadıysam.Sorun nerde?Anlayan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Arkadaşlar bilgisayardan indirilen videoları televizyonda izleyemiyorum.Video flv uzantılı iniyor.Onu mp4 ve AVI şekline dönüştürüyorum ancak yine de televizyon o videoları görmüyor.Televizyon vestel full HD. desteklediği video olarak AVI ve mp4 göstermişler yanlış anlamadıysam.Sorun nerde?Anlayan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

dvd formatında dönüştürünüz mpeg olarak

freemake video converteri tavsiye ederim. benim samsung full hd televizyonum var genelde bütün film formatlarını gösteriyor. bir defasında filmin sesini çalmamıştı bu programla avi formatlı filmi tekrar avi yapmıştım ses problemi gitmişti.o gün bugün bir numaralı converter programı olarak kullanıyorum bayağı kullanışlı bir program filmi istediğin formata dönüştürebilirsin(cep telefonlarının formatlarıda dahil) tavsiye ederim kullan pişman olmazsın.

Tam modeli nedir?

Ben youtube den video indirirken Free Studio programını kullanıyorum. İçinde lazım olacak tüm araçlar da var ayrıca. Tek sıkıntısı free olduğu için program kapanışında toolbar yükletmeye çalışıyor. Onuda 3sn bekleyip kapatıyorsun

http://dvdvideosoft.com/free-dvd-video-software-download.htm

Programda DivX avi formatını seçtiğim zaman TV de rahatçaizleyebiliyorum.

[spoiler]vKII9uY.jpg[/spoiler]

Video çeviri işlemlerinde yukarıdaki programın yavaş kaldığı durumlarda da  Xilisoft Video Converter kullanıyorum.Yine aynen Divx avi formatını seçiyorum. Sıkıntısız izliyorum.

[spoiler]zQJoCRe.jpg[/spoiler]

Genel olarak senin soruna gelirsek, bildiğim kadarıyla TV de .avi ve .mp4 dosyalarını desteklediği yazsada her .avi yada .mp4 dosyası aynı olmuyor. Dosyalar farklı codeclerle encode edilebiliyor. Yukarıdaki xilisoft görüntüsüne bakarsak orada .avi formatıda var ama ben DivX formatını seçiyorum. Oysaki oluşan dosyanın formatı yine .avi oluyor. Encode farkı var. Bir örnek daha, mesela samsug cep telefonundan çektiğim .mp4 videoyu TV de izleyebilirken, youtubeden mp4 indirdiğimde izleyemiyorum..

Aiseesoft Total Video Cönventer programını indirip kurdum.Div bölümünden girip AVI NTSC yi seçtim.Dönüşümü yaptı.Ancak TV görmesine rağmen-önceden hiç görmüyordu-Geçersiz veya desteklenmeyen dosya yazısı çıkıyor.

Aiseesoft Total Video Cönventer programını indirip kurdum.Div bölümünden girip AVI NTSC yi seçtim.Dönüşümü yaptı.Ancak TV görmesine rağmen-önceden hiç görmüyordu-Geçersiz veya desteklenmeyen dosya yazısı çıkıyor.

PAL seçeceksin, NTSC değil.

Genel olarak senin soruna gelirsek, bildiğim kadarıyla TV de .avi ve .mp4 dosyalarını desteklediği yazsada her .avi yada .mp4 dosyası aynı olmuyor. Dosyalar farklı codeclerle encode edilebiliyor. Yukarıdaki xilisoft görüntüsüne bakarsak orada .avi formatıda var ama ben DivX formatını seçiyorum. Oysaki oluşan dosyanın formatı yine .avi oluyor. Encode farkı var. Bir örnek daha, mesela samsug cep telefonundan çektiğim .mp4 videoyu TV de izleyebilirken, youtubeden mp4 indirdiğimde izleyemiyorum..

Buna katılıyorum. Açabildiğin örnek bir video varsa görüntü ve ses özelliklerini çevirici programda benzer şekilde ayarlaman gerekir. 

arkadaşım aynı sorunla bende karşılaştım naaptım sa çözemedim sonunda win avi video converter le busorunu hallettim filimleri mpek 2 hd formatına dönüştürüyorum tıkır tıkır çalışıyor ayrıca bende eskibir cd DVD çalarvardı tv ye takınca çoğu filimi izleyemiyodum çektiğim filimleri de rahatlıkla izleyebiliyorum

arkadaşlar MPEG formatı iki türlü dür bildiğim kadarıyla mpeg2 ve mpeg4 diye iki çeşit film için olanı

demekki televizyonun mpeg2 destekli ama mpeg4 ü desteklemiyor-filmlerini ozaman MPEG 2 ye cevireceksin

arkadaşım aynı sorunla bende karşılaştım naaptım sa çözemedim sonunda win avi video converter le busorunu hallettim filimleri mpek 2 hd formatına dönüştürüyorum tıkır tıkır çalışıyor ayrıca bende eskibir cd DVD çalarvardı tv ye takınca çoğu filimi izleyemiyodum çektiğim filimleri de rahatlıkla izleyebiliyorum

Hangi programı kullanıyorsun nasıl dönüştürdüğünü biraz açıklarsan sevinirim

arkadaşım win avi video converter indirip kuruyosun sonra açıyosun orada add files ona tıklıyosun videon pc nin hangi bölümünde ise onu gösteriyosun aç diyosun formatını seçiyosun mpeg2 hd file ok diyosun veya hangi formata çeviriyosan videonun boyutu biraz artıyo birde 720 p mi 1080p mi onu seç conversion mode onun önünde ben 720p seçiyorum boyutu daha küçük oluyor sorunsuz çalıştırırsın benim denemediğm neredeise hiçbir çevirici kalmadı bana bunu bir filimci arkadaş öğretti bununla istersen cd ye çeker eski DVD cd okuyucunla mpeg2 olmak kaydıyla rahatlıkla izleye bilirsin son yıllarda çıkan yeni televizyonlar nerede ise tamamını destekliyo ben harici harddiskime filimleri bununla çevirip arkadaşlara falan gidince rahatlıkla izliyoruz no problem

kolay gelsin saygılarımla

arkadaşım win avi video converter indirip kuruyosun sonra açıyosun orada add files ona tıklıyosun videon pc nin hangi bölümünde ise onu gösteriyosun aç diyosun formatını seçiyosun mpeg2 hd file ok diyosun veya hangi formata çeviriyosan videonun boyutu biraz artıyo birde 720 p mi 1080p mi onu seç conversion mode onun önünde ben 720p seçiyorum boyutu daha küçük oluyor sorunsuz çalıştırırsın benim denemediğm neredeise hiçbir çevirici kalmadı bana bunu bir filimci arkadaş öğretti bununla istersen cd ye çeker eski DVD cd okuyucunla mpeg2 olmak kaydıyla rahatlıkla izleye bilirsin son yıllarda çıkan yeni televizyonlar nerede ise tamamını destekliyo ben harici harddiskime filimleri bununla çevirip arkadaşlara falan gidince rahatlıkla izliyoruz no problem

kolay gelsin saygılarımla

Teşekkür ederim kardeşim.İndirmediğim program denemediğim format nerdeyse kalmamıştı.Nihayet dönüştürebildik.Saygılar.

Bir istirhamım olacak arkadaşım.Televizyonda izlerken VinAVI Video Canverter yazısı çıkıyor.Nasıl kaldırabilirim.

Edited by ahmetgul05

xilisoft any video hamster free vss hepsi aynı işi yapar. Önemli olan secdiğin encoder. Mpeg2 destekliyorsa tv mpg yaparsın fakat mpg2 sıkıştırması mp4 e cok dusuktur. Mesela mpg4 720p video 300mb ise mpg de aynı video 720p 600-700mb arasındadır.