Jump to content

Windows Vista Sorunları

pininfarina
 Share

Recommended Posts

Yardım Talebi Vista 64 bit işletim sisteminde 8gb ram adresleme

Intel® Desktop Board DQ45CB anakartın 8GB ram desteği var.

Sistemimde 64bit vista yuklu. computer ozelliklerinde 8gb ram görüldüğü halde task managerden baktığımda sadece 4 gb ının kullanılabildiğini görüyorum.

Msconfig/boot/advancedOptionda ram miktarını 3.7 den yukarı cıkarsam da kabul etmiyor.

Yani 8gb rame boşuna mı para verdik.

32 bit için ReadyFor4GB.exe isimli hazır bir program var ama 64bite birsey yapamıyor.

Acaba şöyle bir şey olabilir mi?

Tüm ramler aslında kullanılıyordur. Ama raporlaması hatalıdır. Neden mi? Task Manager programı 32 bitte çalışıyor. 64 bitte çalışan bir raporlama aracı göremedim. Malum 32 bitte 3-4 gb sınırlaması var. Fikri olan var mı.

Ya da daha basitçe sorayım. TaskManager(GörevYöneticisinde) performans kartında fiziksel memoryyi 4gb ın uzerinde görebilen var mı.

Tüm ramleri maximum kullanabilmek için ne yapmalıyım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar.

• 1 ay sonra...
  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...
pardon ben windows 7 kurdum gercekden de hızlı ve süper ama kurdukdan sonra media center ve oyunları bi yerden kaapttın ve bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Denetim Masasından Program kaldıra gir açılan pencerenin sol tarafında Windows özelliklerini aç veya kapat seçeneği var oradan işini halledersin ...

Arkadaşlar;

Toshiba Satellite L300 Notebook bilgisayarın D sürücüsünde HDD Recovery bölümü var.

Bilgisayara virüs girdiği için format atmak zorunda kaldım. fakat bilgisayarla birlikte verilen herhangi bir CD ya da

DVD yok. Ben elimde bulunan bir vista dvd si ile format attım fakat orijinal değil.

D sürücüsünde bulunan HDD Recovery bölümünü kullanarak orijinal vista yüklemek mümkün mü?

Yoksa daha önce kurtarma DVD si oluşturmadığım için herşey için çok mu geç kaldım?

• 3 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

Selam cümleten herkese... Vistayla biraz sıkıntım var. Daha önce hiç kullanmadım. İnternet bağlantısını ayarlamaya çalışıyorum ama sürekli aşağıdaki gibi hata veriyor ve internete girmiyor. Ne yapabilirim acaba?

Please register to see this content.

Ağ ayarlarınızı düzgün yaparsanız sorununuz kalmaz. Bu ayarlarada otomatik IP al ile başlayabilirsiniz ;)

Yok ya denemediğim şey kalmadı. Zaten wireless de çalışmıyor. driverleri yeniden yüklemesi dahil her türlü ayarlamayı yaptım, antivirüsü kaldırdım, yok yok yok. Olmuyor :S

• 5 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba;
çok kısa bir sorum var Windows Vista kullanıcısıyım ve şu anki sorunum Bilgisayarıma girip herhangi bir çıkarılabilir aygıt üzerinde sağ tıkladığımda "Güvenle Kaldır" menusu görünmüyor. regediti iyice gezdim ama oradaki HKCR altındaki drive anahtarları ieçriğine girip shell menülerini kontrol ettim orada da yok. internette bazı alternatif çözümler sunmuşlar ama onları denediğimde ekrana kaldırmak istediğim sürücüyü seçmemi istiyor. halbuki direk güvenle kaldır dediğimde sürücü ya da usb disk hiçbir soru sorulmaksızın hemen kalkardı. bir önerisi olan arkadaş varsa çok sevinirim.

[i]Not: C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe" shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll[/i]
bu benim istediğim komut değil

arkadaşlar her türlü programlama ve sistem(windows,mac os,linux) ve teknik servis uzmanıyız
sorularınızı sayfamıza gönderebilirsiniz....
sayfa yöneticilerimiz işinide uzmandırlar....

http://www.facebook.com/pages/Uzmandestek/177642065590858
v

arkadaşlar her türlü programlama ve sistem(windows,mac os,linux) ve teknik servis uzmanıyız
sorularınızı sayfamıza gönderebilirsiniz....
sayfa yöneticilerimiz işinide uzmandırlar....

http://www.facebook.com/pages/Uzmandestek/177642065590858
v

• 1 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar benim hp notebookum var ve şu 2 gündür şu sorunla uğraşıyorum ama çözüm bulamadım sitelerden çok araştırdım ama olmadı .

Sorun vista normal açılıyor hoşgeldiniz ekranına kadar geliyor sonra siyah ekran çıkıyor windows açılmıyor. Görev yöneticisi de açılmıyor daha doğrusu yok. Format atıyorum ama kur dosyaları kopyalayp tam biticek iken mavi ekran hatası alıyorum Windows 7 ,Windows XP delimdeki tüm işletim sistemleri ile denedim hepsinde mavi ekran hatası alıyorum. bilgili olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.