Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hocam bu esd'siz  olayı nedir yani esdli ya da esd siz farkını biraz izah eder misiniz bende sizin mayıs ayı sistemleriniz var onlarda hiçbir sorun yaşamadım acaba bendekiler esdli miydi

Windows 7 - 8.1 İşletim Sistemleri İndirdiğiniz iso Dosyalarının İçindeki Source Klasörünün İçindeki install.wim Dosyasından Çalışır. Son Güncellemeler İle Birlikte Dosya Boyutu Arttığı İçin Windows 8.1 İle Gelen Yeni Özellikle intall.wim Dosyasını Sıkıştırma Yaparak Boyutunun Düşürülmüş Haline intall.esd Denir.

içindeki bazı isletim sistemleri eski sürümleri bunları nasıl yenileriz arkadaşlar yardım edermisiniz

Güncelleme Yapmak İstediğin İşletim Sistemlerini (Windows Xp İçin İçin # 2012_06_14_Nt5SetupFromIso) (Windows 7 - 8.1 İçin # 2013_03_26_Nt6IsoSetup) Programını Kullanarak Güncellemek İstediğin İşletim Sisteminin Klasör Adı ve İso Adı Ne İse Aynı Olacak Şekilde Yaparsan Kullanabilirsin.

Edited by ByChilavert

Hocam bu esd'siz  olayı nedir yani esdli ya da esd siz farkını biraz izah eder misiniz bende sizin mayıs ayı sistemleriniz var onlarda hiçbir sorun yaşamadım acaba bendekiler esdli miydi

esd li ve dual boot lu win8 ve win7 ler multibootlarda sorun çıkarmakta esd siz ve dual bootsuz sürüm hazırlamaktayız..

edit : uzun araştırmalarım sonucu multibootlarda ki problemin esd ve dual bootla ilgisi olmadığı kanaatine vardım.. windows8 update2 ve update3 eski jenerasyon pc lerde nx, pae v.s. desteği aramakta ve desteği olmayan veya bu ayarı bios tan kapalı olan pc lerde sorun çıkarmaktadır... bu konu üzerinde ağardan bi çalışma yürütüyorum fırsat buldukça yeni is üzerinde çalışacağız.

Edited by bypascal

Öncelikle cevaplar için teşekkürler üstadım acaba bu gpt disklere kuurlum ya da uefi olayına uygun hale gelmesi mümkün mü zira ben sizin sistemi kurarken şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmamıştım sadece 2 tane sorun gördüm bunlardan birincisi  casper nirvana  bir laptopa kurulumda boot etmedi sanırım uefi ya da gpt ile ilgili bir sorun   yani boot etmedi usb belleği gördüğü halde 

ikinci sorun ise freeebox ile eklediğimiz isolarda 1.ISO ya ben parted magic ekledim 2.ISO ya bootsuite 2012 ekledim   3.ISO ya ise opcrack vista live cd ekledim fakat gerek doskısmında gerek grafik kısmında ekranda birinciyide seçsen 2. seçsen 3.seçsen hep bootsuite 2012 açılıyor diğer imajlar açılmıyor üstadım bu sorunları nasıl çözebilirim yardımcı olman dileğiyle

Öncelikle cevaplar için teşekkürler üstadım acaba bu gpt disklere kuurlum ya da uefi olayına uygun hale gelmesi mümkün mü zira ben sizin sistemi kurarken şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmamıştım sadece 2 tane sorun gördüm bunlardan birincisi  casper nirvana  bir laptopa kurulumda boot etmedi sanırım uefi ya da gpt ile ilgili bir sorun   yani boot etmedi usb belleği gördüğü halde 

ikinci sorun ise freeebox ile eklediğimiz isolarda 1.ISO ya ben parted magic ekledim 2.ISO ya bootsuite 2012 ekledim   3.ISO ya ise opcrack vista live cd ekledim fakat gerek doskısmında gerek grafik kısmında ekranda birinciyide seçsen 2. seçsen 3.seçsen hep bootsuite 2012 açılıyor diğer imajlar açılmıyor üstadım bu sorunları nasıl çözebilirim yardımcı olman dileğiyle

dostum birinci sorun ile ilgili cevap yeni oluşturmaya çalıştığımız güncel isolar uefi destekli olacak.. ikinci sorunda ise normal şartla da boot olabilen her imaj freeboxta çalışır sadece microsoft işletim sistemlerini nt6 işleminden geçirip eklersen çalıştırabilirsin...

Üstadım bir de uefi sadece işletim sistemindeki değil bu gpt disklere  ve yeni çıkan laptoplara yüklemede sorun var özellikle açılışta boot etme sorunu umarım bu yeni güncellemeyle sadece işletim sistemlerini değil yeni tip makinalar içinde boot edebilme özelliğini güncellersiniz saygılarımla

arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu multibootlarda ki problemin esd ve dual bootla ilgisi olmadığı kanaatine vardım.. windows8 update2 ve update3 eski jenerasyon işlemcilerde  nx, pae v.s. desteği aramakta ve desteği olmayan veya bu ayarı bios tan kapalı olan pc lerde sorun çıkarmaktadır bu yüzdendir ki yeni sürüm windows8 ler multibootlarda tırtlamıştır.... bu konu üzerinde ağardan bi çalışma yürütüyorum.. 

Edited by bypascal

arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu multibootlarda ki problemin esd ve dual bootla ilgisi olmadığı kanaatine vardım.. windows8 update2 ve update3 eski jenerasyon pc lerde nx, pae v.s. desteği aramakta ve desteği olmayan veya bu ayarı bios tan kapalı olan pc lerde sorun çıkarmaktadır bu yüzdendir ki yeni sürüm windows8 ler multibootlarda tırtlamıştır.... bu konu üzerinde ağardan bi çalışma yürütüyorum.. fikri olan arkadaş varsa ortaya koyabilir.

ayrıca multibootlarda windows8 update2 ve update3 ün hata vermesini sağlayan dosya yani nx özelliğini sorgulayan dosya ntoskrnl.exe win7 lerde ise winload.exe dir..bilginize

yararı olur mu tam bir fikrim yok ama  WinSetupFromUSB programı multibootlar içinde düzgün çalışanı belki bakılabilir

WinSetupFromUSB...http://www.winsetupfromusb.com/downloads/

esd bir sıkıştırma yöntemidir yada güncellendikçe şişen kontrolden çıkan install.wim  dosyasını dvd ye sığdırma çabalarına verilen isimde diyebiliriz. senin multibootundaki windows 8 ler esd siz di yeni nesil windows 8 ler için çalışmalarımız devam ediyor.

Edited by bypascal

Ustam birkaç sorum olacak. Ben Usb yi oluşturdum. Ve büyük oranda çalışıyor. Fakat birkaç sorun var. Öncelikle 2. defa aynı işlemleri yaptım. İlk defasında fix olayını yanlış yaptım galiba. Anlatımda bütün dosyaları seçip usb ye atın diyor. Fakat bunu yaptığımda Win7 win8 klasöründeki dosyalar silindi. Yani fix olayını anlamadım. 2. sorun ise menüde gezinirken hangi itemde olduğunu göremiyorum. Yani rastgele klavyedeki oklara basıp ancak birkaç denemede istediğim programa girebiliyorum. Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

• Editor

Windows 8.1 Nasıl Ekleyebilirm ?

burada aynı soruya şöyle cevap vermiştik;

"yada elinizdeki esd'siz ISO'yu bluelife'in hazırladığı Nt6IsoSetup uygulamasıyla kendiniz hazırlayın..

Nt6IsoSetup destek ve indirmek için buraya bakınız"

http://www.tnctr.com/topic/221381-pascal-usb-multyboot-extreme-edytyon-v20/page-26#entry1504912

Ayrıca buradaki ileti de dikkatten kaçmamalı..

• 2 hafta sonra ...

çıkarır

@bypascal; az açıklayıcı olun yahu :) 

Fat32 dosya sisteminin izin verdiği maksimum dosya boyutu 4GB'dır, bazı sistemler 4GB'dan büyük olduğu için Fat32 sisteme atılamaz. Sanırım bu yüzden sorun çıkarır demek istemiş.

ByPascal şimdiye kadar hiç kimse sizin multibot ulaştığı kustahlığını söylemesin siz bir başkasınız hiç sıkıntı yaşatmadaınız isim vermeyeyim bügünlerde biri var çıkarmış tam anlamıyla fiyasko 100 gb kotamız gitti yok multi6 yok multi7 yok tnctr derken bizleri perişan etti size sadece tşk etmek istedim saygılar.

• Editor

By Pascal V2 Windows 8 Silip Güncel Windows 8.1 Update 3 Eklemek İstiyorum Yardım Edermisiniz ?

İlk iletide; "Kendi Vista, Win 7 veya 8 ISO'nuzu v2'ye ekleme (programlar ve açıklama içinde)"

diye başlayan bir link var...

aradığın şey 29 Haziran 2013'ten beri orada mevcut.

Arkadaşlar:

Aradığınız her neyse sormadan önce lütfen ilk iletide arayın, yoksa diğer iletilerde...

Eğer yoksa.... sorunuz...

• 2 hafta sonra ...

merhaba ben bu gece kurulum denedim butun herşeyi eksiksiz yaptım ama flashtan boot edince usbmenu\usbmenu.lst diye hata alıyorum sebebi ne olabilir

ntfs formatlı belleğe takım çantası içindeki grub4dos işlemini yapıp tüm dosyaları eksiksiz kopyalarsan sorun çözülür. unutma başka grub4dos programı değil kendi içindeki grub4dos programı ile işlem yap.