Jump to content

Bilgisayar Temizliği İçin Hava Üfleme Makinesi

Share

Recommended Posts

Toz üfleme cihazlara tozu yok etmez aksine tozu biryerden alır başka bir yere taşır. Kasanın içini temizlemiş olabilirsin ama bu temizliği odanın içinde yaptıysanız odayı batırmış olursunuz.,

Bence elektrikli süpürge daha etkili.  

Toz üfleme cihazlara tozu yok etmez aksine tozu biryerden alır başka bir yere taşır. Kasanın içini temizlemiş olabilirsin ama bu temizliği odanın içinde yaptıysanız odayı batırmış olursunuz.,

Bence elektrikli süpürge daha etkili.  

evet açık havada yapılmalı :D

Edited by hackermemo

açık havada yapcamda kasanın içinde toz bırakmasın yeter dışarı atsın bunu yapabilirmi bu cihaz mesela işlemci soğutucun içindeki tozları felan iyimidir üfleme gücü toz bırakırmı onu merak ediyorum

Görür işini kardeşim. Siparişi vermişsin zaten gelince bizzat denersin yorumlarını bekliyoruz.

açık havada yapcamda kasanın içinde toz bırakmasın yeter dışarı atsın bunu yapabilirmi bu cihaz mesela işlemci soğutucun içindeki tozları felan iyimidir üfleme gücü toz bırakırmı onu merak ediyorum

Kardeş bence huzuru masraf, evinde elektrikli süpürge ve kulak çöpü yokmu?

Ben bütün fanlari ve ulaşamadıgim yerleri kulak çöpü ile dikkat ederek temizliyorum.

Ona vereceğim parayı bilgisayarın herhangi bir donanımı için harcar isen daha mantıklı ve sağlıklı olur düşüncesindeyim.
Mesela kaliteli bir cpu fanı alabilirsin. Ne bilim ramini v.s yukseltebilirsin

Ya elektrik süpürgesi , kulak çöpü bunları komprösörle bir mi tutyonuz adam en iyisini yapmış komprösör almakla.

Kardeş evde tek bir bilgisayarı olan için gereksiz huzuru bir harcama sayılır. En çok tozlanan parçalar fanlar, özellikle işlemci fanları, bazen öyle durumlar oluyorki hangi güçte üfürücü olursa olsun işlemci fanı üzerindeki metal blogların arasına giren tozlar temizlenemiyor. Bu bölümde kulak çöpü devreye girdiği an tam temizlik sağlanmış oluyor. Tabi aynı anda elektirkli süpürgede açık kalarak.

Kardeş evde tek bir bilgisayarı olan için gereksiz huzuru bir harcama sayılır. En çok tozlanan parçalar fanlar, özellikle işlemci fanları, bazen öyle durumlar oluyorki hangi güçte üfürücü olursa olsun işlemci fanı üzerindeki metal blogların arasına giren tozlar temizlenemiyor. Bu bölümde kulak çöpü devreye girdiği an tam temizlik sağlanmış oluyor. Tabi aynı anda elektirkli süpürgede açık kalarak.

Ukalalık sayma ama huzuru harcama değil, fuzuli harcama demen lazım. Fuzuli=boşuna. Huzuru kelimesi burada hiçbir anlama gelmez.

kardeş adamın parası varsa bırak alsın :D Aslında dediklerine katılıyorum. En çok tozlanan kısım işlemci fanı oluyor. Onuda sen kulak çöpü ile yapıyor muşsun ben ise kürdan ile yapıyorum :D

Arkadaşlar genellikle kullandığım için söylüyorum bu elde tutulan ufak modeller var 20-30 TL fiyatlı olanlar bile işinizi çok mükemmel bir şekilde görür. Pahalı birşey almanıza gerek yok ki ben bunları kullanıyorum firmamda.

Bir husus daha hatırlatayım çok tozlanmış kasaların tozlarını temizlerken iki kere düşünmek lazım birikmiş toz fanların altında bir tepecik yani bir set oluşturur. Bu toz ve pamukçuklar temizlendikten sonra kasa ve power fanlarının sesi biraz artabilir dikkatinize...

beyler elektrik süpürgesi bunun yanında tırnak kalır ürün geldi manyak bişi deli üflüyor karşısında nefes alamıyorum o kadar :D çok deli üflüyor saç kurutma makinesi elektrik süpürgesi yerini tutamaz herkese tavsiye ederim yorumlarınız için teşekkürler

benim süpürge babam almıştı arnica hem çekiyor hep üflüyor hortumunu söküp üste takıyorum çok güçlü hava veriyor büyük kompresörler gibi yoksa bende

arkadaşın aldığı gibi birşey bakıyordum o ara süpürge bozulmuş babamda öyle şansına almış üflemeli