Jump to content

FatihDag
 Share

Recommended Posts

Hayır disk gpt ye dönmüştü ve sistem açılmıyordu.UEFI açıkken açılmıyordu bilgisayar. partition magic ile direk çevirdim diski.Dosya kaybı da yaşamadım.UEFI yı kapattım.bott dosyalarınıda düzelttik ve açıldı sistem olay bu.

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 ay sonra...

içinde win8 önyüklü gelen bilgisayara win7 kurmak için diski mbr yapmaya ve içindeki orijinal recovery bölümünü yok etmeye gerek yok. win7 64 bit uefi kurulumu destekler. http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-modunda-temiz-kurulum.html adresindeki yönergeleri izleyerek windows 7 yi uefi modunda kurabilirsiniz.

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar anakarta win 7 yükledim. Efi biosun tanıyacağı şekilde bir flash ile. 

http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-kurulum-icin.html

Tam sonunda oldu dedim, fakat loader sorunu yaşamaktayım şimdide. 

Windows loader ile yapılan işlem sonucu şöyle bir hata almaktayım 

ERROR FİNDİNG YOUR SYTEM ACTİVE PARTİTİON 

Anladığım kadarı ile Hardisk gpt modunda biçimlendirğim için, boot sisteminin aktif olduğunu ve bu yüzden loader aktif boot bölümüne yazma işlemi yapamıyor. Bunun çözümü için fikirlerinizi almak istiyorum. Hiç bir şekilde key loader sorun çözmedi. 

Tavsiyeleriniz? 

Paylaş m-stwitter.png m-sfacebook.png

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar yeni nesil notebook ve pc'ler win8 ile birlikte gelip windows 7 veya aşağısını kurmak zahmetli. Diyelim böyle bir bilgisayara sahip bir kişi bilgisayarını bana getirdi format at dedi. Şimdi windows 7 veya xp kurmaya kalkışırsak epey bi zahmetli yukarda gördüğüm kadarıyla. Üstüne üstlük bunlar yerine windows 8 kursan da; bu kez de bilgisayarı usb'den veyahut dvd'den boot etmek bile zahmetli bir iş diye forumumuzda okudum.

Acaba dediğim gibi bir kişi bana bilgisayarını bana getirip format at derse ben usb yi takıp format atabilecek miyim? Yoksa şöyle mi: Her notebook türüne göre UEFI gibi ayarları yapmam mı gerekecek ? Teşekkürler :)

Arkadaşlar yeni nesil notebook ve pc'ler win8 ile birlikte gelip windows 7 veya aşağısını kurmak zahmetli. Diyelim böyle bir bilgisayara sahip bir kişi bilgisayarını bana getirdi format at dedi. Şimdi windows 7 veya xp kurmaya kalkışırsak epey bi zahmetli yukarda gördüğüm kadarıyla. Üstüne üstlük bunlar yerine windows 8 kursan da; bu kez de bilgisayarı usb'den veyahut dvd'den boot etmek bile zahmetli bir iş diye forumumuzda okudum.

Acaba dediğim gibi bir kişi bana bilgisayarını bana getirip format at derse ben usb yi takıp format atabilecek miyim? Yoksa şöyle mi: Her notebook türüne göre UEFI gibi ayarları yapmam mı gerekecek ? Teşekkürler :)

bak 2 gün önc ben yaptım bu hatayı 8 di 7 ye cevirdim 7 yükleyebilmen için tüm bölümleri silmen lazım format ekranın recovry silmesen olurmu bilmem ama ben hepsini sildim ne var ne yok köylü abi sagolsun yardım etti win7 kurabildim win8 pe sistemle yedeklerimide aldım sonra sildim tüm bölümleri sonra tekrardan birlestirip kurabildim gpt felan diyo kurulmuyor silmekten baska caren yok tüm bölümleri

bak 2 gün önc ben yaptım bu hatayı 8 di 7 ye cevirdim 7 yükleyebilmen için tüm bölümleri silmen lazım format ekranın recovry silmesen olurmu bilmem ama ben hepsini sildim ne var ne yok köylü abi sagolsun yardım etti win7 kurabildim win8 pe sistemle yedeklerimide aldım sonra sildim tüm bölümleri sonra tekrardan birlestirip kurabildim gpt felan diyo kurulmuyor silmekten baska caren yok tüm bölümleri

ben usb ile format atıyorum. Peki usb ile boot edebiliyor muyuz? Biostan ayar falan gerekiyor mu?

arkadaşlar  bendede compaq presario-CQ57-470ST var 2 haftaya kadar xp formatı atabiliyodum sağolsun bi arkadaş biosla oynadı xp sonuna kadar kuruluyo son açılışta mavi ekran yazıları bile okuyamıyor win7 ve 8 de sorun yok geçen sene merakım yüzünden 1 bilgisayar yedim  böğle bi proğram varmı

win 7 çok kasıyo win8 de leptoplarda internetten düşme sorunu var yardımcı olabilecek bir arkadaş saygılar

arkadaşlar  bendede compaq presario-CQ57-470ST var 2 haftaya kadar xp formatı atabiliyodum sağolsun bi arkadaş biosla oynadı xp sonuna kadar kuruluyo son açılışta mavi ekran yazıları bile okuyamıyor win7 ve 8 de sorun yok geçen sene merakım yüzünden 1 bilgisayar yedim  böğle bi proğram varmı

win 7 çok kasıyo win8 de leptoplarda internetten düşme sorunu var yardımcı olabilecek bir arkadaş saygılar

bende usb den yaptım uefi oldugu için pek bişeye ellemedim ben okadar kurcaladımki biosa dahi giremedim ben ilk defa basıma geldi bütün diskleri silmen yeterli kurabilmen için

uefi değilse biostan uefi'ye gietirip usb ile boot edebiliriz o halde dimi?

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar birşey sormak istiyorum: Benim sysprep yöntemi ile  hazırladığım Sercan_W7N_Aralık_2013 sistemi acaba bu tür notebooklara kurabilir miyim? Sıkıntı yaratır mı? Yaratırsa ne gibi?

Birde bu sıkıntı masaüstü pc'ler'de de oluyor mu?

Bahsettiğim konu win8 ile beraber gelen notebook/pc'lerin win7 kurmakta sıkıntı yaratması ile ilgilidir.

Teşekkürler.

Arkadaşlar anakarta win 7 yükledim. Efi biosun tanıyacağı şekilde bir flash ile. 

http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-kurulum-icin.html

Tam sonunda oldu dedim, fakat loader sorunu yaşamaktayım şimdide. 

Windows loader ile yapılan işlem sonucu şöyle bir hata almaktayım 

ERROR FİNDİNG YOUR SYTEM ACTİVE PARTİTİON 

Anladığım kadarı ile Hardisk gpt modunda biçimlendirğim için, boot sisteminin aktif olduğunu ve bu yüzden loader aktif boot bölümüne yazma işlemi yapamıyor. Bunun çözümü için fikirlerinizi almak istiyorum. Hiç bir şekilde key loader sorun çözmedi. 

Tavsiyeleriniz? 

Paylaş m-stwitter.png m-sfacebook.png

çalışan bir key ile aktivasyon yapabilirsin 

• 1 ay sonra...

genellkle win8 yuklu gelen pc lerde bios ayarı yapılamıyor. onların farklı bi modu var. onu da anlatır mısın resimli...

Arkadaşım sana her markaya göre anlatımın olduğu bir link atabilirim .docx  dosyasını indirip her markaya nasıl format atılır windows 8den 7 ye  göre görebilirsin.

[url=http://dosya.co/466g8t6d701s/ACER.docx.html]ACER.docx -  323 KB[/URL]
[url=http://dosya.co/mfkalid33xuj/ASUS.docx.html]ASUS.docx -  321 KB[/URL]
[url=http://dosya.co/ol5qbpxqpyk4/CASPER.docx.html]CASPER.docx -  784 KB[/URL]
[url=http://dosya.co/a1w84z3rtvxz/TOSHIBA.docx.html]TOSHIBA.docx -  964 KB[/URL]

Hiç diskleri komple silip verilerin derdine düşmek yok ben hep böyle atıyorum atmaya da devam edicem . Hatta Asusta attıktan sonra bir sıkıntı olduğunda onun çözümüde elimde mevcut onuda paylaşabilirim gerekirse isteyen olursa .

Edited by conveys16

• 3 hafta sonra ...

payalşım güzel emeğine sağlık  fazla uğraşmak istemeyenler için de .. laptop yada masaüstü pc nizin hard diskini sökün başka makinaya takıp formatlasanız da olur sonuçta çalışıyor. gerekli driver vb araçları da hard diski kendi makinanıza takınca yapabilirsiniz...

sadece kısa bir bilgi olmasını istedim. ...

• 4 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Konu güzel daha önce yorumda attım bu konuya ancak  bu sistem düşürme işlemi 8 den 7 ye geçişte Gparted.live ile zahmetli bir yola girmeye bence gerek yok ve diskleri silmeye gerek yok . AOMEI partıtıon assistant programıyla hard diskinizi hiçbir veri kaybı yaşamadan Mbr ye çevirebiliyorsunuz . Her şey bu kadar çabuk ve kolay :)) Tek tuşla GPT den MBR ye çevirin ve artık Windows 7 Mbr Format atabilirsiniz  . 

Edited by conveys16

conveys16  öncellikle selamlar ve TNCTR ailesinin kurban bayramı mübarek olsun. paylaşım güzel emeğine sağlık . programı tnctr de arama yaparken buldum ama kullanmayı bilmiyorum kısa bir bilgi yada resimli anlatım yaparsanız makbule geçer.

http://www.youtube.com/watch?v=A9Z_IgmuAKU

Bu kadar uğraşmaya gerek yok arkadaşlar ,Birtane cd de çalışan win 7 cdsi bulun

bilgisayarınızı cd de çalışan windows da başlatın

ordan aygıt yöneticisinden gördüğünüz tüm disk bölümlerini silin

sonra yeniden harddisk bölümlerini oluşturun ve bicimlendirin

daha sonra kuracağınız işletim sistemi cd sinden bilgisayarı başlatıp kurun

hepsi bukadar,Bir sürü program kurup uğraşmaya gerek yok

Bu kadar uğraşmaya gerek yok arkadaşlar ,Birtane cd de çalışan win 7 cdsi bulun
bilgisayarınızı cd de çalışan windows da başlatın
ordan aygıt yöneticisinden gördüğünüz tüm disk bölümlerini silin
sonra yeniden harddisk bölümlerini oluşturun ve bicimlendirin
daha sonra kuracağınız işletim sistemi cd sinden bilgisayarı başlatıp kurun
hepsi bukadar,Bir sürü program kurup uğraşmaya gerek yok

USTA benim dediğim şey veri kaybi olmadan diski converter yapmak ama sen yine bu konuda kohusulanlar gibi dümdüz girmissin olaya ugrasmaya gerek yok dyorsun senin söylediğin şey bambaşka benim söylediğim şey cok farkli . Sen yine veri kaybi yasatiyorsun bunlari diyerek . Biz niye ugrasalim bir farkı olmayacak olsa başka programlarla

conveys16  öncellikle selamlar ve TNCTR ailesinin kurban bayramı mübarek olsun.

paylaşım güzel emeğine sağlık . programı tnctr de arama yaparken buldum ama kullanmayı bilmiyorum kısa bir bilgi yada resimli anlatım yaparsanız makbule geçer.

Usta benim konum var bununla ilgili Tnctr de bakarsan orda anlatıyorum bu çevirme işlerini Edited by conveys16

Share

• Similar Content

• By artae
      File Size : 386/392 Mb

Gnome Partition Editor (GPartEd) is a partition manager that enables you to resize, copy, and move partitions without data loss.

The best way to access all of the features of the GParted application is by using the GParted Live bootable image. GParted Live enables you to use GParted on GNU/Linux as well as other operating systems, such as Windows or Mac OS X.
      With GParted you can resize, copy, and move partitions without data loss, enabling you to:

Grow or shrink your C: drive

Create space for new operating systems

Attempt data rescue from lost partitions

Perform actions with partitions such as:

create or delete

resize or move

check

label

set new UUID

copy and paste

btrfs

ext2 / ext3 / ext4

fat16 / fat32

hfs / hfs+

linux-swap

lvm2 pv

nilfs2

ntfs

reiserfs / reiser4

ufs

xfs
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/C60815352E62B52/7cn6u.KDQUTVF2gpartedlive1.3.11amd64..iso
      https://nitroflare.com/view/E66A096BECD1D43/7cn6u.KDQUTVF2gpartedlive1.3.11i686..iso

https://rapidgator.net/file/5dc015e606a30d3058546ca7739a53c5/7cn6u.KDQUTVF2gpartedlive1.3.11amd64..iso
      https://rapidgator.net/file/54564e903c6645d35e58809871070f22/7cn6u.KDQUTVF2gpartedlive1.3.11i686..iso

• By graffiti_royal_98
      İyi günler arkadaşlar, Bir belediye tarafından exper a5b bilgisayar hediye edildi bana. Windows 8 yüklüydü. Normalde ekranında windows simgesinin yerinde başka bir amblem gözüküyordu. Her neyse, ben bu bilgisarı yeniden kurmak istedim ama sanırım kilitlemişler cd'den başlatmak çok zor oldu. Güç bela cd den başlattım sürücülerin gözüktüğü ekranda sürücüleri sildim. Recovery sürücüsünü de. Ama şimdi sürücüyü seçtiğimde yükleme yapılmıyor. Bu sürücü GPT stilinde yazıyor. Bilen biri varsa yardım etsin şu an bilgisayarı kullanamıyorum formatda atamıyorum.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...