Jump to content

Telefon Önerileri

adam4
 Share

Recommended Posts

Arkadşalar 1000TL bütcem var.Sizce hangi akıllı telefonu almalıyım.

Şuanda kullandıgınız veya bir akdaşınızın kullanıpta memnun oldugunu telefonları falan önerirseniz daha iyi olur.

Şimdiden herkeze teşekkürler.

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xperia İon'un şarjı çabuk bitiyor diyolar kullanan varmı aramızda.

HTC'ye bakıcam birazdan

Benim bir arkadaşımda var whatsapp facebook twitter vs. açık sürekli internette 1 gün dayanıyor onları açmadığı zaman 2-3 gün dayanıyor

Bu ara Nokia Lumia lara sardım şahsen. android e karşı olduğumdan. benim şahsi fikrim Lumia 820 almandan yana :) WP8 cidden çok eko ve hafif bir sistem. 520de bile lumia 920 deki performansla çalışıyor. 

ama nexuslardaki sistem stok android belki diğerlerinden farklı olabilir.

LG Optimus 4X hd P880

Bu telefon deli gibi ısınıyor tegra güncellemelerini almadıgı için ortalama oyunu bile takılarak oynatıyor+bildirim ışığı bile yok. arkadaşın bütçesi 1000liraysa en mantıklı kesinlikle nexus4

Bu ara Nokia Lumia lara sardım şahsen. android e karşı olduğumdan. benim şahsi fikrim Lumia 820 almandan yana :) WP8 cidden çok eko ve hafif bir sistem. 520de bile lumia 920 deki performansla çalışıyor. 

ama nexuslardaki sistem stok android belki diğerlerinden farklı olabilir.

hafif olmasın da ne olsun? adamlar doğru düzgün bir menü bile koyamamışlar ki. benim n78'deki menü bile daha hoş duruyor. alt alta liste şeklinde sıralanmış başka da bir şey yok. bu sistem hafif olmasın da ne olsun yani :D

ben olsam nokia'dan uzak dururum. android telefonlara bakarım. iOs'ların kullanımı ve kapalılığı malum zaten. arkadaşımda xperia ion var. şarjını minimum kullanımda iki buçuk güne çıkardı. ama biraz kapalı bir arayüzü sistemi var. mesela ana ekran sayısını falan değiştiremiyorsunuz 5 tane olmak zorunda. gerçi güncellemesi gelince bu sorunlar kalkacakmış ama hoş telefon. ben olsam alırdım yani alınabilir bir telefon. 

ayrıca nexus da alınabilir. neden dersen yazılım ve güncelleme olarak hep 1 adım önde olursun+arayüz olmadan saf android olduğundan diğerleri gibi olmaz. nexus biraz daha android meraklısı işi gibi geliyor bana açıkcası.

eğer metal kasa olacak diyorsan illa htc al ama onun da teknik servis+güncelleme sorunları mevcut. adamlar 4.2.2 güncelleme alacağız diye bayram yaptılar htc one için :D 

gerisini siz düşünün.

Edited by DrMakarna_

1000 tl bütçe büyük bir bütçe;

Bunu al keyfine bak, başka hiçbir telefonu araştırma bile, uygun fiyata düştü artık bu telefon alınabilir.

http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-samsung-i9300-galaxy-s3-16gb-fiyati,771729.html

Nexus4 almanı tavsiye etmem çünki; üretici firma LG. Eğer samsung olsaydı olabilirdi. 

Edited by _ULTIMATE_

Öncelikle şunu belirteyim en başta s3 düşünüyordum ama okudugum yorumlara göre s3ün malzeme kalitesi çok iyi degıl.

Nexus 4 bana çok yakın duruyor.Onun yorumlarında ıse kameranın hakkını vermedi söyleniyor ama bu benim için çok büyük bir

dezavantaj degıl fotograf makinası almıyoruz sonucta.googlenin telefonu oldugu için ilk güncellemeleri alacak olması çok iyi bir avantaj.

donanım olarak zaten çok iyi.bana göre tek dezavantaj hafızasının arttırabilir olmaması ama16gbın bana yetecegini düsünüyorum.bu yüzden suan icin nexus4 almayı planlıyorum.

hafif olmasın da ne olsun? adamlar doğru düzgün bir menü bile koyamamışlar ki. benim n78'deki menü bile daha hoş duruyor. alt alta liste şeklinde sıralanmış başka da bir şey yok. bu sistem hafif olmasın da ne olsun yani :D

ben olsam nokia'dan uzak dururum. android telefonlara bakarım. iOs'ların kullanımı ve kapalılığı malum zaten. arkadaşımda xperia ion var. şarjını minimum kullanımda iki buçuk güne çıkardı. ama biraz kapalı bir arayüzü sistemi var. mesela ana ekran sayısını falan değiştiremiyorsunuz 5 tane olmak zorunda. gerçi güncellemesi gelince bu sorunlar kalkacakmış ama hoş telefon. ben olsam alırdım yani alınabilir bir telefon. 

ayrıca nexus da alınabilir. neden dersen yazılım ve güncelleme olarak hep 1 adım önde olursun+arayüz olmadan saf android olduğundan diğerleri gibi olmaz. nexus biraz daha android meraklısı işi gibi geliyor bana açıkcası.

eğer metal kasa olacak diyorsan illa htc al ama onun da teknik servis+güncelleme sorunları mevcut. adamlar 4.2.2 güncelleme alacağız diye bayram yaptılar htc one için :D

gerisini siz düşünün.

Bir iOS Kullanıcısı Olarak IPhone deki seriliği ilk kez başka bir telefonda gördüm. Asphalt 7 oyunu lumianın 520 modelinde bile tekleden oynamayı başarıyor. sisteme gelince bu bir zevk meselesi şahsen metro diye tabir edilen ve canlı kutucuk olayı benim çokta hoşuma gitti. win8 dede kullanıyorum telefonda da baktım gayet güzel (bence)..

android e gelince nexuslar hariç s3, s4 ve nicelerini denedim. internet performansı berbat kasıyor. internette gezerken arama geldiğinde telefon ne yapacağını şaşırıyor, rehberin açılması 15sn alıyor ve bunun gibi bir sürü şey. zaten android alan adam telefonu farklı romlarla adam eder başka türlü adam olmaz o sistem. 

Kral iOS tur. Ama WP 8 de gelişmekte olan bir sistemdir. bence androdi 2-3 sene içinde halt edecektir.

Ama Şuan telefon Dünyasında Patlama Yaratacak Bir Alet Var Herkes Bundan Bahsediyor. Bakabilirisiniz...

http://www.hepsiburada.com/liste/general-mobile-discovery/productDetails.aspx?productId=telcepgmdiscov&categoryId=371946&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d371946%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dtelcepgmdiscov%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bgeneral20mobile%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965_371946%257d%26fh_refview%3dlister

@KenanK o telefonun farkı nedir kardeşim donanım olarak pek bi fark yok gibi.

Birde senden telefon önerisi bekliyorum.Aynen seninde dediğin gibi zevk meselesi ama şuanda bakmak gerekirse android WP8'den daha iyi durumda.

En azından uygulama olarak.Ayrıca arkadşaında dediği gibi bana görede çok hoş değil WP8.

Bu yüzden senden android telefon önerisi bekliyorum.Nexus4 düşünüyorum şuan ama birde senden yorum istiyorum.