Jump to content

En Iyi Laptop Markası

Share

81 members have voted

1. 1. En iyi Laptop markası

• Lenova
      10
    • Dell
      15
    • Samsung
      6
    • Sony
      8
    • Asus
      24
    • Hp
      3
    • Acer
      3
    • Toshiba
      9
    • Casper
      1

Recommended Posts

Doğru bilinen yanlışlar var.Harici ekran kartlı her laptop ısınır.

Üstelik ısınma olayı modelden modele değişir.

örnek veriyorum asusun f3f modeli kronik kasa problemlidir

hp dv6000 modeli ekran kartı ile işlemci aynı ısı borusu üzerinden 

soğutulmaya calışılmış ve başarısız bir soğutma ortaya çıkmıştır.

asus tada ısınma sorunu olan laptoplar gördüm hemde bu laptopların çoğu

sis cipsetli idi. 

sonuç olarak modele göre değişir marka ile sınırlandıramazsın

hp laptopum var ve ısınma kapanma sorunum yok.

Hp benim kesinlikle önermediğim bir markadır. Çeşitli laptoplarda deneyim sahibi olarak bu varsayıma vardım aşağıdaki resim benim Hp 2255st model laptop işlemci sıcaklığım alınmasının ardından bir ay geçti iki tane aldık ikisindede aynı sorun var ve bazı zamanlar çok yüksek performanslı oyunlarda sistem kapanıyor.(Not: Sistem boşta çalışma halidir.)

4515Adsiz.jpg

Asıl sorun müşteri ilişkileri iyi gibi gözüken bir firma olsada aslında o tarz bir firma değildir sadece dönüşü hızlı yaparlar bazı zamanlarda değişim yapar fakat destek konusunda çok zayıflar ve küstah müşteri temsilcisi müdürü var. İstediğiniz yere şikayet edebilirsiniz sonuçda bana geliceksiniz bende aynı yanıtı veririm diyebilen bir temsilci müdürüdür o.Ve cihaza gelince yüksek bir donanıma sahip olmasına rağmen amd olmasındanda kaynaklı yarı özelliklerde toshiba kadar ancak hızlı çalışabiliyor.

Lafı fazla uzatmadan çok üst fiyatlı laptoplarda ürünler her markada kalitedir ama tecrübelerimden

Toshiba ve Asus'u öneririm her konuda sağlamlık iki markadada üst düzeyde ve bekleneni vermesi açısındanda çok iyiler. Tek seçim olması gerekirse Asus denilebilir.

Birde Apple var unutmuşum ama o ayrı bir dünya zaten biraz uğraş verebilirseniz (işletim sistemi , sistem desteği vs..) o da tek geçilebilir.

Edited by exitly

asus acer toshıba bulaşmayın.lenevo ideal diğer markalara göre daha az sorun cıkartıyor.

toshıba asus kullananlar harici(laptop altlığı) soğutucusuz 3 gun oyunda kullanabılırmısınız laptobu masanın arasında acık alanda değil.ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM CARYIR CAYIR YANAR O LAPTOBU ELINLE TUTUPTA KAPATAMAZSIN BİLE:d

LENOVO AYRICA LENOVA DEĞİL!!!!SAHSEN LENOVO İ5  1GB EKRAN KARTI HARICI 4GB DE RAM LAPTOBUM VAR KARDESİM 3 GÜN ARALIKSIZ KAPATMADAN GECELERİ YA OYUNDA ACIK BIRAKIYOR LAPTOBU YADA OYNUYOR İŞLEMCİSİNİN 80 DERECEYE GELDĞİNİ GÖRMEDİM.

SIMDI NFS Mİ OYNUYOR-MARIO MU OYNUYOR DİYENLER ÇIKICAK ELBETTE.SHIFT2 UNLEASHED ,METİN2,SİLKROAD OYNUYOR  BAZEN 2 SI AYNI ANDA ACIK OLUYOR.

az önce bir konu okudum ve cevap yazdım 

asusun 2600 tl lik laptopu ve ısınma sorunundan bahsediyordu

yani çok övdüğünüz benimde nispeten beğendiğim asusta bile ısınma sorunu olur 

ve sadece hp ye caspera özgü değildir.

kullancı fan tozlandımı diye düşüneceğine laptop çok ısınıyor diyor 

az önce bir konu okudum ve cevap yazdım 

asusun 2600 tl lik laptopu ve ısınma sorunundan bahsediyordu

yani çok övdüğünüz benimde nispeten beğendiğim asusta bile ısınma sorunu olur 

ve sadece hp ye caspera özgü değildir.

kullancı fan tozlandımı diye düşüneceğine laptop çok ısınıyor diyor 

Sıfır HP'ler çoğunlukla tozlu tıkanmış motor gibi fanla üretiliyor o zaman. Sana elime geçen altı adet hp den bahsedeyim:

HP Compaq 6730s; bizzat kendi makinamdı, bataryası değişti, aşırı ısınma ve fan sesi yüzünden servisede bilmem kaç defa gitmesine rağmen çöpü boyladı.

HP Pavilion DV6; AMD işlemcili bir oyun canavarıydı fakat 10 dk canavarlıktan sonra resete bağlayan ölü pilli, güzel görünümlü ama kor parçası bi hurdaydı, bu da bi hocamındı.

HP Compaq 610; bundan kız arkadaşımda ve onun kardeşinde 2 tane var ve alev topları mübarek ikiside servis yüzü gördü ve ikisinde de batarya ve adaptör değişimi yapıldı. Fan ve ısınma sorunları zaten almış başını gidiyor.

HP Pavilion G6; sınıf arkadaşım bundan 4 ay önce aldı i5 işlemcili özellik ve tasarım açısından güzel bi makina fakat alındığından beri kızcaaz kucağa koyamıyorum gürültüsüde cabası diyor.

HP 620; bi arkadaşımındı format atmam için getirmişti, bataryası bitikti, fan gürültüsü ve ısınma hat safhadaydı.

Bunlar haricinde başka HP kullanan tanıdıklarımda var ve onlara hep şu üç soruyu sorarım; ısınma problemi, fan gürültüsü, batarya problemi. Bu üç sorunun cevabı %90 daima pozitiftir.

HP hakkında bundan ala deneyim arıyorsanız belanızı arıyorsunuz demektir daha ne diyim.

Edited by iforged12

şu soruyu her zaman saçma buluyorum ısınmayan bilgisayar hangisi ya elektronik parça var hepsinde ısınır her markada farklı modeller var önemli olan ısıyı hangisi en hızlı dışarı atıp uzaklaştırabiliyor bunu marka olarak kıyaslayamazsın model olarak kıyaslarsın çünkü her marka ucuz bilgisayar olduğu için ısınma olur özel alaşımlar ve metal malzemeler ile taçlandırılmış bir bilgisayarda ısıyı yapıdan çabuk uzaklaştırırsa ısınmaz vazgeçin artık şu sorudan hangi marka daha az ısınıyor

Asus Toshiba birincilikte kapışır.Ama apple (son zamanların şişirilen markası-70,80 li yılların John Rambosu gibi) ve diğerlerini çöpe at.Bu iki bilgisayar markasını neden söyledim derseniz uzakdoğu ve batı teknolojilerinin sentezlerini bu markalarda görmek mümkün. 

naptınız arkadaşlar tamam asus güzeldir ama dell msı toshıba ve sony var ondan önce.Aranızda hiç tamirci yokmu dell ve msı anakartı kadar sağlam bi anakart daha görmedim ben.Datron diye bi marka  meshurdu bizaman format atmaya bile korkardım okadarmı kötü yapılır.bana sorarsanız sony ama isim için fazladan para ödüyoruz o markaya benim tercihim dell msı ve toshiba.