Jump to content

Yüksek Güçlü Sinyal 48Dbı Usb Wifi Kablosuz Anten?

Share

Recommended Posts

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-paket-sistem-yuksek-guclu-sinyal-48dbi-usb-wifi-kablosuz-anten-2,5km-131555746/detay/

Arkadaşlar bunu almayı düşünüyorum ama önerileriniz nelerdir acaba.Yardımcı olursanız sevinirim.Tavsiyeleriniz nelerdir.

Olurda alırsan eğer performansı hakkında bilgi verirsen iyi olur.

48dbi mi? O, verebileceği toplam güçtür. En kral antenler bile en fazla 16-17 dbi veriyor. Ayrıca bu kadar para veripde 150mbps almak biraz mantıksız.

Geçen arkadaşa aldık kablosuz adaptör şuanda memnun. Kablolu internet ile farkını göremedik. asus usb-n13 diye arat bulursun biz vatandan almıştık.

http://www.ebay.com/itm/150Mbps-802-11g-b-n-USB-Wireless-LAN-Adapter-Signal-King-WiFi-Antenna-20DBI-/300905597964

ben suan sunu kulanıyorum 5 altı ay oldu cok memnunm  sokakta bulamadığı willers yok tavsiye edrim 200 300 metreden sorun yasatmıyor 

Teşekkür ederim arkadaşım.Başka kullanıpta memnun olanlar varsa yazarsa çok mutlu olurum.

http://www.polygold.com.tr/index.php?route=product/product&path=89_246&product_id=1079

bendee bunu kullanıyorum kardeş...çatıya astım kışın yağmur çamur dinlemedi ( su geçirmiiyor ) caanavar gibi...25-30 tane ağ buluyorum 3 mahalle yandan internet çekiyorum çekim kuvveti çok ii...yaklaşık 3-4 tane bedava internetim var....evde internetim yok benim..4-5 senedir öyle kullanıyorum...ama bu cihazı kullanalı 1 sene falan oldu gayet memnunum...

http://www.polygold.com.tr/index.php?route=product/product&path=89_246&product_id=1079

bendee bunu kullanıyorum kardeş...çatıya astım kışın yağmur çamur dinlemedi ( su geçirmiiyor ) caanavar gibi...25-30 tane ağ buluyorum 3 mahalle yandan internet çekiyorum çekim kuvveti çok ii...yaklaşık 3-4 tane bedava internetim var....evde internetim yok benim..4-5 senedir öyle kullanıyorum...ama bu cihazı kullanalı 1 sene falan oldu gayet memnunum...

:D :D

fiyata bakılınca gayet güzel duruyor açıkcası :) eğer ev kullanıcı isen 150mbps bir  wireless adaptör işini rahatlıkla görür fakat @futan5500 kardeşimiz gibi bu işi baya ilerletmek istiyorsan alabilirsin gayet makul :)

Olaya farklı bir açıdan bakalım 

http://www.sabah.com.tr/Teknoloji/2011/01/20/kablosuz_internet_beyne_zararli

Prof. Dr. Nazıroğlu, çalışma kapsamında 30 fareyi kobay olarak kullandıklarını belirterek fareleri üç gruba ayırdıklarını aktardı. Yaklaşık 1 ay süren çalışma kapsamında fareleri günde bir saat süreyle manyetik dalgalara maruz bıraktıklarını anlatan Prof. Dr. Nazıroğlu, kontrol fareleri ile manyetik alana maruz kalan fareleri aynı şartlar altında muhafaza ettiklerini iletti. Prof. Dr. Nazıroğlu, "Farelerin manyetik dalgalara maruz kalması sonucu önce grafiğini aldık. Farelerin beyin hücrelerini kestiğimizde ciddi hasarlar oluştuğunu gördük. Hücrelerin işlevlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremediklerini ve beynin bundan olumsuz etkilendiğini saptadık" dedi.

Vücut organlarının işlevlerini yerine getirmesinde beyin hücrelerinin önemli rolü bulunduğunun altını çizen Prof. Dr. Nazıroğlu, laboratuvar deneylerindeki incelemelerde tahrip olan hücrelerin işlevlerini yerine getirememesinden dolayı sinir hücrelerinin de olumsuz etkilendiğini ifade etti. Özellikle kablosuz internetin bugüne kadar beyin hücrelerine zarar verdiği yönünde bilimsel bir çalışma yapılmadığını belirten Prof. Dr. Nazıroğlu, şunları söyledi:

"SDÜ olarak yaptığımız deneysel çalışma ile elektromanyetik dalgaların beyin hücrelerine önemli ölçüde zarar verdiğini, hücrelerin işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getiremediğini kanıtlamış olduk."

Prof. Dr. Nazıroğlu, çalışmanın ABD'deki mesleki bir dergide yayımlandığını ve TÜBİTAK tarafından da desteklendiğini bildirdi. Elektromanyetik dalgaların kanser hücrelerine yönelik de bir araştırma yaptıklarını dile getiren Nazıroğlu, "Yaptığımız ilk gözlemlerde manyetik dalgaların kanser oluşumuna sebep olan hücrelerin artmasına neden olduğunu gördük. Ama çalışmalar sürüyor. Kesin sonucu 2 ay sonra söyleyebiliriz" diye konuştu.

ayrıca 

http://www.uzmantv.com/kablosuz-internet-baglantilarinin-sagliga-zarari-var-mi

arkdaşlar sanırım modem, evin içinde değilde dışarıda olursa daha az zararı olur gibi

ha şunu da belirteyim kullandığım internetlerin hiçbiri izinsiz değil hack olayı yok yani...bir dayım biri teyzeoğlu biri ablam biri yan komşum biride amcaoğlu....etrafım internet kaynıyor...5 senedir evliyim internete para ödemem :D:D:D:D normalde 5 metre kablo ile yazıyorda ben 3 tane 5 metre ile kulllanıyorum yani 15 metre çattıda anten hiçbir sıkıntı yaşamadım 1 senedir...bizim evde tabi biraz yüksek heryeri görüyor çok fazla ağ buluyor...50 tl ye almıştım ben...arkadaşın dediği gibi anten yakınında ise radyasyon çok oluyor bunlarda benimki çatıda bi sıkıntı yok...

Edited by futan5500

Bunun fiyatı nedir göremedim

bundan 3sene evvel aldıydım birtane 150tl para vermiştim 1km garantili diye, şimdi öyle versionları çıkmışki benimki teneke kaldı. kullanmaya ugraşamadım, millet hep şifre koymuş :)  birtane sebil olsada kaldırsa şifreyide yararlansak bizde insanlık namına :whistle:

http://www.ebay.com/itm/150Mbps-802-11g-b-n-USB-Wireless-LAN-Adapter-Signal-King-WiFi-Antenna-20DBI-/300905597964

ben suan sunu kulanıyorum 5 altı ay oldu cok memnunm  sokakta bulamadığı willers yok tavsiye edrim 200 300 metreden sorun yasatmıyor 

20dbı yazmısın 300 metre den sinyal buluyor yazmışın çelişkiye bak eğer gerçekten 20 dbı olsaydı 5km rahat meydan okurdu

Üzerinde yazan mesafe açık alan için geçerli.
Aşağıdaki cihazdan 2 adet karşılıklı olarak yaklaşık 200 metrelik bir mesafeye kurduk. Cihazları tam olarak birbirine bakacak şekilde ayarlamazsak sinyal alamıyoruz.

Binaların arasında tren yolu var, Tren geçtiğinde bağlantı tamamen kopuyor.
Bağlamadan önce denemek için test ettiğimizde,  tek cihaz ile iş yerine 4km mesafedeki kablosuz ağları 15dbi gibi bir sinyal ile görebildik.

Araya birkaç bina girdiğinde mesafe aşırı şekilde azalıyor.

866-1140-thickbox.jpg

Kablosuz sinyali için tplink wa5210g  uygun bir seçim olacaktır. Anten olduğu kadar cihazda önemli bir faktördür.

Ayarlarını düzgün yaptığınızda sinyalde düşme azalır örnek kanalın manuel seçilmesi  , mesefenin düşük tutulması bağlantının kalitesini arttırır birden çok alarakda birbiri aracılığı ile mesefeler arttırılabilir.

Edited by exitly

Üzerinde yazan mesafe açık alan için geçerli.
Aşağıdaki cihazdan 2 adet karşılıklı olarak yaklaşık 200 metrelik bir mesafeye kurduk. Cihazları tam olarak birbirine bakacak şekilde ayarlamazsak sinyal alamıyoruz.

Binaların arasında tren yolu var, Tren geçtiğinde bağlantı tamamen kopuyor.
Bağlamadan önce denemek için test ettiğimizde,  tek cihaz ile iş yerine 4km mesafedeki kablosuz ağları 15dbi gibi bir sinyal ile görebildik.

Araya birkaç bina girdiğinde mesafe aşırı şekilde azalıyor.

866-1140-thickbox.jpg

bu ürün 5210g dir 12dbı dahili anteni vardır konudaki ürün için 20 sbı deniyor bunun gibi çok ürün gördüm 20 30 40dbı diyen bile olmus fiyatı 100 200 tl olmazdı böle bişey olsaydı zaten millet bullet 2 hp ye 200tl parabolıc antenede 100 tl vermezdi direk alıp kullanırdı bu arada usb üzeründen de 20 dbı baglantı sağlıklı olmaz zaten