Jump to content

İp Adresini Otomatik Degiştirme Programı

delalbey
 Share

Recommended Posts

eğer site proxy'i atlayıp asıl ip'ne ulaşıyorsa proxy'ler iş görmez. Ben modem arayüzünden şu şekilde yeni otomatik ip alıyordum bir zamanlar. Modem arayüzünde modeme reset atacak veya reset atmadan interneti deaktif edip tekrar aktif edecek bir buton varsa, modem arayüzüne girmeyi ve o butona tıklamayı firefox'un imacros eklentisine öğreteiblirsin. Böylece makroyu çalıştır dediğinde fazla uğraşmadan 15-20 saniyede ip adresin değişmiş olur. (tabi bunun için modem şifreni falan bilmen lazım.)

Eğer site aynı zamanda tracking'den de seni yakalıyorsa, İE'deki inprivate gezinme veya firefox'daki gizli gezinmeden(ctrl+shift+p) de yararlanabilirsin.

eğer bu kadar kallavi bir site değilse ve proxy direk işliyorsa proxy switcher pro uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. gelmiş geçmiş en iyi proxy uygulamarındandır. yüzlerce ip adresinden istediğin ülekeye seni şak diye götürür.

Bak şimdi senin için upload ettim programı: http://www.dosya.tc/server17/RGbCg0/ProxySwitcherPRO5.7.0.6366-aore.rar.html

Edited by mogokce

Uydunet te ıp yi nasıl değiştirebilirim?

Görünen ip adresini proxy ile değiştirebilirsin. Asıl ip adresini değiştirmek içinse;

http://www.whatismyip.com/ adresine girerek şu anki ip adresini not et. Sonra modemin ve receiverın prizini çekerek 10 saniye bekle. Sonra tekrar çalıştırıp aynı adresten ip'ne bak. Eğer değişmemişse ip ayarların static ip'dir. Bu ip'ni değiştiremeyeceğin anlamına gelir. Uydunet yetkilileri ile görüşüp dynamic ip ayarlarına geçiş yapmalısın.

Modem ayarlarınızı TeamViewer'dan incelersem, böyle bir program yazabilirim.

:D güzel fikir ama kusura bakma konuyu açan arkadaş yerinde olsam pek kabul etmem. bir defasında bir arkadaştan oyun alcaktım o da team Viewer'dan gönderdi gönderirirkende dosyanın içine sakladığı bir virüsle facebook hotmail ve e-devlet şifrelerimi almıştı... Allahtan kötü niyetli değildi