Jump to content

Ams Programlama Dersleri

MedBar305351
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar forumu 2 yıldır takip ediyorum ama daha kendi çapımda birşeyler yapabilmiş değilim.

Anladığım kadarıyla program lua script kullanıyor.Aslında sorunum kodlama bilgim yok kodlama dilini nasıl öğreneceğim?

Video ders var mı hiç? Ams Eğitim Seti ni önermeyin orda işime yarayabilecek birşey yok adam 22 videoda 15 tane objeyi felan tanıtmış.Her neyse yardımlarınızı bekliyorum :)

kardeşim ben o senin 22 videoda 15 objeyi tanıtmış dediğin eğitim setiyle öğrendim lua yı tek izlemek deil uygulamakda gerekiyor. Bol bol örnek inceleyeceksin. Bol bol örnek hazırlamaya çalışacaksın.

Lua yı ben eğitim setleri izliyerek öğrendim ama daha çok uygulayarak, örnek hazırlayarak, örnekleri inceleyerek, incelediğim örneklerin mantığını anlayarak öğrendim.

3 yıldır lua ile uğraşıyorum. Şuanda kendi başıma birçok örnek yapmışlığım var.

Sadece öneride bulundum. Ams Eğitim Setini iyice incele derim. orada tek obje yok. Programlama dersi var. Ams nin temeli orda yatıyor. Ordaki Videoları izle ondan sonra Aio Dersleri Koleksiyonunu incele. Sonrada Örnek Çalışmalar bölmündeki örnekleri teker teker incele örnek hazırla. Birde bakmışsınki kendi başında program yazabiliyorsun. 

Superhalit arkadaşıma katılıyorum o videolarla öğrenilir. Ayrıca "örnek çalışmalar" ölümden apzleri indiripi kodları iincelemeli ayrıca ne işlev yaptığını anlamalısın.! Takıldığın Yerleri Sorup Kendini Geliştirmelisin. Kolay Gelsin

• Editor

Arkadaşlar forumu 2 yıldır takip ediyorum ama daha kendi çapımda birşeyler yapabilmiş değilim.

Anladığım kadarıyla program lua script kullanıyor.Aslında sorunum kodlama bilgim yok kodlama dilini nasıl öğreneceğim?

Video ders var mı hiç? Ams Eğitim Seti ni önermeyin orda işime yarayabilecek birşey yok adam 22 videoda 15 tane objeyi felan tanıtmış.Her neyse yardımlarınızı bekliyorum :)

keşke 2 yıl önce üye olup sorularını sorsaydın... şimdiye kadar fazlası ile bilgi sahibi olurdun :whistle:

kardeşim ben o senin 22 videoda 15 objeyi tanıtmış dediğin eğitim setiyle öğrendim lua yı tek izlemek deil uygulamakda gerekiyor. Bol bol örnek inceleyeceksin. Bol bol örnek hazırlamaya çalışacaksın.

Lua yı ben eğitim setleri izliyerek öğrendim ama daha çok uygulayarak, örnek hazırlayarak, örnekleri inceleyerek, incelediğim örneklerin mantığını anlayarak öğrendim.

3 yıldır lua ile uğraşıyorum. Şuanda kendi başıma birçok örnek yapmışlığım var.

Sadece öneride bulundum. Ams Eğitim Setini iyice incele derim. orada tek obje yok. Programlama dersi var. Ams nin temeli orda yatıyor. Ordaki Videoları izle ondan sonra Aio Dersleri Koleksiyonunu incele. Sonrada Örnek Çalışmalar bölmündeki örnekleri teker teker incele örnek hazırla. Birde bakmışsınki kendi başında program yazabiliyorsun. 

Eğitim seti güzel fakat uygulama çok az benim işime yarayan şifreli giriş videosu oldu orda sadece ayrıca 2. eğitim seti çekicem demişin çekmemişin 2.yi ne zaman çekcen?

• Editor

AMS 'yi boşver kardeş Delphi öğren ondan iyidir. Aslında programlama dili bile sayılmaz.

.NET Framework tabanlı olarak C# 'ta olabilir.

Programlama dilimi sayılmaz. AMS ile ne yapamadında bu kadar hakir görüyorsun.

Ders Dinlemek Yetersiz Kalır Ben Dersleri Hiç izlemedim Sadece birkaç Temel Bilgi Aldım Takıldığım Yerleri arkadaşlara sordum en önemlisi örnek çalışmalardan bir arşiv hazırladım ve neredeyse forumda yayınlanan bütün apzleri arşivime ekledim 
Aklıma Bir projemi geldi açıyorum amsyi başlıyorum takıldığım yerde helpten yardım alıyorum örnek çalışma arşivimden bakıyorum oda olmadı konu açıp yardım istiyorum şuan Tek başıma Beşlattığım Ve Sonuca ulaştığım oyle projeler varki sanırsın Kintaro Kodlamış :D . Neyse işin sırrı arşiv oluşturup arşive kendi katkılarını eklemek ve takıldığın yerde işi bırakmamak 

Edited by ugur4721

AMS 'yi boşver kardeş Delphi öğren ondan iyidir. Aslında programlama dili bile sayılmaz.

.NET Framework tabanlı olarak C# 'ta olabilir.

Aslında Delphi den önemli diller var ama ben küçükden büyüğe gitmek istiyorum kardeş ilk önce kendi çapımda projeler hazırlayıp daha sonra diğer dillere geçmeyi düşünüyorum. :)

ben bu adamı banlarım :D

KintaRo abi senin yaşın kaç? (Not: Dalga geçmek veya hakaret etmek amaçlı söylemiyorum)

Ders Dinlemek Yetersiz Kalır Ben Dersleri Hiç izlemedim Sadece birkaç Temel Bilgi Aldım Takıldığım Yerleri arkadaşlara sordum en önemlisi örnek çalışmalardan bir arşiv hazırladım ve neredeyse forumda yayınlanan bütün apzleri arşivime ekledim 
Aklıma Bir projemi geldi açıyorum amsyi başlıyorum takıldığım yerde helpten yardım alıyorum örnek çalışma arşivimden bakıyorum oda olmadı konu açıp yardım istiyorum şuan Tek başıma Beşlattığım Ve Sonuca ulaştığım oyle projeler varki sanırsın Kintaro Kodlamış :D . Neyse işin sırrı arşiv oluşturup arşive kendi katkılarını eklemek ve takıldığın yerde işi bırakmamak 

Proje Arşivleri Klasörlerinden birinin, bi kısmı ;

pre_1381681160__ams_projeleri.png

Arşivi atarmısın?

Edited by MedBar305351

Temel döngüleri, komutları öğrenmek için başlangıçta AIO yapman ideal olabilir. İçinde hiç yoksa function, for, tabloda kullanılan for (yani foreach) if, elseif gibi temel komutları öğrenebilirsiniz.

Kontroller için Dialog.Input, Dialog.FileBrowse kodlarını öneririm (tabikide kontroller için birsürü kod var ama bunlar başlangıç için) AIO örneklerini incelerseniz söylediğim her şeyi göreceksiniz..

Arşivin Linki

[spoiler]http://www.tnctr.com/forum/101-[/spoiler]

Bulamadığın olursa Pm At yardımcı olurum

Saolasın :D

yaşım 31.

O zaman bolca vaktim var senin gibi olmak için :D

Temel döngüleri, komutları öğrenmek için başlangıçta AIO yapman ideal olabilir. İçinde hiç yoksa function, for, tabloda kullanılan for (yani foreach) if, elseif gibi temel komutları öğrenebilirsiniz.

Kontroller için Dialog.Input, Dialog.FileBrowse kodlarını öneririm (tabikide kontroller için birsürü kod var ama bunlar başlangıç için) AIO örneklerini incelerseniz söylediğim her şeyi göreceksiniz..

aio lara baktım kodlamaları felan inceliyorum :) bu elseif,if vs. yazdıklarının görevleri nedir,nereye atanırlar ? 

Saolasın :D

O zaman bolca vaktim var senin gibi olmak için :D

aio lara baktım kodlamaları felan inceliyorum :) bu elseif,if vs. yazdıklarının görevleri nedir,nereye atanırlar ? 

İf  else koşul şarttır 

Mesela Eğer Şu Durum ise 
Bunu Çalıştır
Bunu Çalıştırma

Lua Programlama Dili Değil C# İle Hazırlanana Bir Script Dili Diye Biliyorum. Ancak Programlama Dili Diyelim Biz. Hem Lua Gerçekten Kolay, Kullanışlı Bir Script Dili. Lua'yı Öğrendikten Sonra Diğer Programlama Dillerini Kolaylıkla Öğrenirsin. Çünkü Programlama Dillerinin Belli Bir Yapısı(Mantığı) Var.

Programlama Nasıl Öğrenilir?(Kendi Görüşüm)

Programlama'nın Belli Bir Yapısı ve Mantığı Vardır. Bu Yapıyı veya Mantığı Öğrenince Zaten Programlamanın Yarısını Öğrenmişsin Demektir. Programlamanın Diğer Yarısı Ney Peki Diye Soracak Olursan.Diğer Yarısıda O Programlama Dilinin Kodlarını Öğrenmektir, Ezberlemektir.

Tabi Kendi Görüşüm Tabi Yanlış Olabilir.

Peki Lua Hakkındaki Görüşüm Ney?

Lua Çok Gelişmiş Olmasada Basitliğiyle Programlamayı Kolay Öğrenmemizi Sağlayan Bir Dildir.

Luayla Program Yazacaksak Bunu En İyi Autoplay Media Studio Adlı Mükemmel Programla Yazarız.

Peki Ya Lua yı Mı Öğrenim C# Mı ? Diye Sorarsanız Bence:

Her İkisinide Öğrenin.

Peki Ya Nasıl İlk Olarak Luayı Kavrayıp Mantığını Anlayın. Öğrenin Geliştirin Kendinizi.

Sonra da C#'a Başlayıp Onu Öğrenin.

Tekrar Söylüyorum. Bu Benim Görüşümdür. He Bu Arada Autoplay Media Studio Eğitim Setini İndiremeyenler. Ya Da İndirmek İstemeyenler İçin Bir Site Hazırladım.

Aşağıdaki Linkten Bakabilirsiniz:

http://halitizgin.webbahar.com/programlama.html

Yakında Aio Dersleri Koleksiyonu nuda Koyacağım.

Umarım Yardımcı Olmuşumdur!